Dursun Özbek | Başkan - Sayfa 126 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
eğer erdenı ikna edemezse ve sportif a.ş de boşluk oluşurda takım sahipsiz kalırsa

3.dönemi hiç ummadıgı kadar kısa sürecek olan başkan olur kendisi

6 ay geçmeden istifa diye inler bütün camia ,zaten bazı yalanlarını hala kapatamadı

Bankalar Birliği'ne olan borcun ödenmesini bekliyoruz. Hesapta seçimden önce ödenecekti.

Hani yeni yönetim BB den çıkmış olarak başlayacaktı göreve?? ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Öncelik BB den çıkmak olmalı bence pranga gibi bişey kulübe

HD1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trasnfer sezonu içerisinde BB beklentisine girmeyin. Neden ?

Devre arasını hatırlayın BB'den çıkma bütçesi diye Boey satışındna sonra trasnfere çok harcama yapmadılar - hedef seçim öncesinde çıkmaktı olmadı.

E aynı politikayı yazın uygularsak - avrupada istikrarlı ve iyi futbol yerine vasat trasnferler izleriz - o zamanda "paralar nerde" yorumları yağar.

Bu açıdan bakarsak florya olayları gerçekleşmeden BB'den çıkmak pek mümkün durmuyor. Ya sportif başarıyı hiç edip tamamen iyi futbolcu satışı yapacaksın - yoksa florya projesini bekleyerek kemer sıkacaksın.

Boey'in satışından gelen para harcama çok yapmadığımızdan tahmin ediyorum ki + kaynak olarak trasnfere etki eder (ya da umuyorum diyelim). CL kalırsak artı gelir var vs vs vs.

O nedenle 2025 sezonu ikinci yarısında bu hareketin gerçekleşmesi sportif açıdan daha sağlıklı olacaktır.

BUradaki kritik - Florya işinin nasıl yapılacağı ve şeffaflık. Şeffaf olursan G.Kurul'un onayıyla - kafa rahat ilerlerersen tıkır tıkır işlersin. fakat Riva gibi "para gerekiyordu uzun vadeli geliri kıs vadedeki acil para ihtiyacına düşürerek" mantığında yaparsan, Süheyl tarafının tek haklı çıkabileceği eleştiriyi doğru kılmış olursun.

bu kouda ektra dikkatli ve hassas gitmek gerek - sportiftede para saçma değil ama ŞART görülen isimlerde kemer sıkmamak gerekir.

Devre arasını hatırlayın BB'den çıkma bütçesi diye Boey satışındna sonra trasnfere çok harcama yapmadılar - hedef seçim öncesinde çıkmaktı olmadı.

E aynı politikayı yazın uygularsak - avrupada istikrarlı ve iyi futbol yerine vasat trasnferler izleriz - o zamanda "paralar nerde" yorumları yağar.

Bu açıdan bakarsak florya olayları gerçekleşmeden BB'den çıkmak pek mümkün durmuyor. Ya sportif başarıyı hiç edip tamamen iyi futbolcu satışı yapacaksın - yoksa florya projesini bekleyerek kemer sıkacaksın.

Boey'in satışından gelen para harcama çok yapmadığımızdan tahmin ediyorum ki + kaynak olarak trasnfere etki eder (ya da umuyorum diyelim). CL kalırsak artı gelir var vs vs vs.

O nedenle 2025 sezonu ikinci yarısında bu hareketin gerçekleşmesi sportif açıdan daha saplıklı olacaktır.
sözü yeni yönetim bb den kurtulmuş olarak devam edecek diye vermeden düşünecekti

sözü yeni yönetim bb den kurtulmuş olarak devam edecek diye vermeden düşünecekti
bunun argümanını sabahlara kadar yapalım - işin realitesinde GS kazanmadığı sürece anlamı yok.

yeni yönetim seçildi - yol haritası belli - en kritik olan GSnin maximum kazanç sağlayarak ve BB gibi gelirlerinden pay alan düzende - yani harcamalarını hep bir faktöre bağlı yapmanı zorlayan düzen- şeffaf, hesabını tutarak yapmak en önemlisi.

en ufak hatada GS ekonomi dengeside bozulur - her kulübün burdaki tartısı çok hassas - sportiftede hiç tatmin edici hamleler olmaz uzun süreçte.

zaten itinayla yürütülmezse başta tepkiyi koyarım - ama daha yeni dönemine başladılar - planlaması hazır (umuyorum) olan bir yönetimede yanlış yapmadığı sürece yangın çıkarmanın yararı yok.

O nedenle 2025 sezonu ikinci yarısında bu hareketin gerçekleşmesi sportif açıdan daha sağlıklı olacaktır.

BUradaki kritik - Florya işinin nasıl yapılacağı ve şeffaflık. Şeffaf olursan G.Kurul'un onayıyla - kafa rahat ilerlerersen tıkır tıkır işlersin. fakat Riva gibi "para gerekiyordu uzun vadeli geliri kıs vadedeki acil para ihtiyacına düşürerek" mantığında yaparsan, Süheyl tarafının tek haklı çıkabileceği eleştiriyi doğru kılmış olursun.

bu kouda ektra dikkatli ve hassas gitmek gerek - sportiftede para saçma değil ama ŞART görülen isimlerde kemer sıkmamak gerekir.
Bu tam olarak katılmıyorum. Hatta Florya ile ilgili tekrar yetki GK'sı falan yapıp o projeyi de hayata geçirip bana göre futbolcu satışları olmadan çıkmalı BB'den.

Bu tam olarak katılmıyorum. Hatta Florya ile ilgili tekrar yetki GK'sı falan yapıp o projeyi de hayata geçirip bana göre futbolcu satışları olmadan çıkmalı BB'den.
tamam işte aynı şeyi söylüyoruz.

Sportif anlamda satıştan gelecek geliri kemer sıkma politikası gibi kullanmadan - Florya projesi ile çıkılmalı. fakat bu yaz döneminde olacak iş olarak görmüyorum ben bunu.(Yani Kerem'i verdin ,Zaha verdin , Tete pazarladın , Nelssona teklif yağdı - gibi işler olursa bunların gelirinin BB'den sonraki kısmı tamamen trasnfere kullanılmalı. Çünkü BB'den çıkamayacaksın trasnfer öncesinde ben imkan vermiyorum)

Bu sayede hem transferine bütçe - hem 70 M dolar attım 55 M dolara düşme gibi durum oluyror.(atıyorum rakamları tabii ki)

o yolda denerlerse trasnferi negatif etkileme durumu tatsızlık yaratabilir.

Sportif anlamda satıştan gelecek geliri kemer sıkma politikası gibi kullanmadan - Florya projesi ile çıkılmalı. fakat bu yaz döneminde olacak iş olarak görmüyorum ben bunu.

Bb den çıkmanın tek yolu Florya projesinden peşinat almak bence. Sıkıntı Florya porjesinin başkanın istediği yolda ilerlememesi. Sözü verirken büyük ihtimal emlak konut ile ön peşinatla anlaşırız gelen parayı bb ye öderiz önümüz açılır şeklinde idi.

Sportif anlamda satıştan gelecek geliri kemer sıkma politikası gibi kullanmadan - Florya projesi ile çıkılmalı. fakat bu yaz döneminde olacak iş olarak görmüyorum ben bunu.(Yani Kerem'i verdin ,Zaha verdin , Tete pazarladın , Nelssona teklif yağdı - gibi işler olursa bunların gelirinin BB'den sonraki kısmı tamamen trasnfere kullanılmalı. Çünkü BB'den çıkamayacaksın trasnfer öncesinde ben imkan vermiyorum)

Bu sayede hem transferine bütçe - hem 70 M dolar attım 55 M dolara düşme gibi durum oluyror.(atıyorum rakamları tabii ki)

Özbek'in ayrılmak için anlattığı yolda bakıldığında Florya için artık sadece canlı ihale kısmı kaldı. Sonuçta dediklerine göre ön ihale komisyonu kuruldu ön görüşmeler yapıldı, yine denetleme için Young & Ernst'le anlaşma imzalandı. Kalan kısım tekrar yetki alınması gerekiyorsa yetki GK'si ondan sonra ihale için basın üzerinden davet ve daha sonra zaten GS TV'den yayınlanacak ihale ve ihale sonuçlanınca alınacak ön ödeme ile BB'den çıkış. Bunlarda Haziran sonuna kadar yapılabilir sanırım burada zaman gerektiren Genel Kurul toplanması olur. Florya işinin ben bu yaz netlik kazanacağını düşünüyorum.

Bb den çıkmanın tek yolu Florya projesinden peşinat almak bence. Sıkıntı Florya porjesinin başkanın istediği yolda ilerlememesi. Sözü verirken büyük ihtimal emlak konut ile ön peşinatla anlaşırız gelen parayı bb ye öderiz önümüz açılır şeklinde idi.
zaten ayar burda şaştı seçim sürecinde.

kuruldan aldığı yetki peşinatsız sen yükleneceksin şeklinde idi. Peşinat alarak yapmak (tekrar uzuuuun uzun o argümana gerek yok) Tepki bunaydı. bunun üzerinden farkı konularıda monte etmeye çalıştılar - zaten rekor oy alarak GK o gereksiz kısma tepkisini gösterdi.

Avantajlar :
+ 2 sene önceki kazanması 30 küsür kişinin farklı oy tercih etmesiydi (67 mi 73 mü neydi oy farkı) ama bu seçimde gelmiş geçmiş en yüksek oyu aldılar. Yani bu %100 güven demek neredeyse . Elleri daha güçlü. Aynı zamanda bu para proje işlerini 2 senedir başarı getiren ortamdan ayrı değerlendiri kurul. Bu çok ama çok olumlu bir şey

+ Projelerle iligil 2 senedir süreç yönettikleri için , kaldıkları yerden devam ederek ciddi zaman kazanımı olabilir.

Dezavantajlar:
- Terkar yetki alman lazım , GK peşinat işine sıcak bakar mı bakmaz mı muallak - önceki sunduğu yöntem bu değildi çünkü

- Hangi yol haritası bağlamında yetki çıkarsa çıksın - Dursun Özbek'in Riva sürecinde yaptığı anlaşma / o süreçten glecek gelirin bu zamana kadar verimli çekilde alınmamış olması gibi denetimsel ve süreç yönetimi olarak eksileri var . O nedenle Florya gayrimenkul olarak son kale gibi duruyor mevcutta.

Emlak Konut ile anlaşma değil. İhaleyi kazanacak inşaat şirketiyle. Emlak Konut olmayacak arada.

Üst Alt