Dursun Özbek: "Lucescu ile görüşmeler olumlu geçti, yarın yanıt verecek" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek: "Lucescu ile görüşmeler olumlu geçti, yarın yanıt verecek"

Hoca olarak gelecekse, gelsin, ama bunun disinda bir görevde ne gibi faydasi olacak ?

Sportif Direktör Transfer Hocayi getirir, sonra transferlerini yapar. Hoca var, transferler 90% bitti, eee ? Ayni zamanda bir de iki-üc seneye yetecek kadar transfer yapiliyor. Hocalik icin gelecekse, lucescu bu kadro ile ligin anasini aglatir.

dursunun getirebilecegini sanmıyorum ama komple yetkiyle gelmesi demek tudor 2-3 macta sıçarsa luce hemen yeni hoca demek

emniyet subabı gibi olacak yani bence luce pek mantıksızda degil cünkü terim ve dursun yanyana imkanı yok

Lucescu kulübede olmadığı sürece taktiğe ve oyun kimyası kurulumuna katılmadığı sürece ne gibi bir faydası olabilir. Yaptıkları rezillikler paçalarından akıyor.

luce alay etmiştir bunla gelmez
.
06da9dd6ccc6e9ffa213c33b6fd070f6.jpg

Lucescu gelirse şayet Aykut'un şikecilere ilk gelişi gibi başlangıç olarak sportif direktörlük yapar, alınan bir kaç kötü sonuçta da Tudor'un yerine kulübeye geçer.

Lucescu-Fatih Terim isimleri gündeme geldiğinde bile camiada ve taraftarda heyecan yaratıyor. Kabul, geçmişte Galatasaray'da efsane başarılar elde etmiş 2 teknik adam. Ama daha önceki bir yorumumda da belirttiğim üzere kişilere fazla anlam yüklüyorsunuz. Sanıyorsunuz ki Lucescu gelse uçacağız, Fatih Terim gelse ortalığı dağıtacağız. Hiçbir teknik adam kariyeri boyunca gittiği her takımda başarılı olmamıştır. Başarılı deneyimleri olduğu gibi başarısız deneyimleri de olmuştur. Kişi tek başına başarı elde etmez, başarı kollektif sorumluluk gerektirir. Yani bir yemeğin kıvama gelmesi gibidir. Yemeği pişiren ahçı işinin ustası bile olsa o kıvamı yakalayamazsa yemek tat vermez. Bazı teknik adamlara süper güçleri olan sihirbazlar gözüyle bakılıyor. Fatih Terim Galatasaray'a 3 defa geldi. İlk deneyimi efsaneydi, 2.gelişi fiyaskoyla sonuçlandı, 3.gelişinde gene başarılı oldu. Fatih Terim'in yeni Galatasaray macerasının 1996 ve 2011'deki gibi değil de 2003'teki gibi sonuçlanmayacağının garantisini verebiliyor musunuz? Lucescu Türkiye'den gittikten sonra Shakhtar'da efsane oldu sonra geçen sezon Zenit'in başına geçti ve başarısız macerası 1 senede noktalandı. Demek ki başarı için uygun ortam oluşmadığında, ortak birliktelik ve uyum yakalanamadığında büyük hoca dediğiniz kimseler de başarısız olabiliyormuş. Daha çarpıcı bir örnek, dünyanın sayılı isimlerinden Mourinho 2 sezon önce Chelsea'yi küme düşme hattına kadar getirmişti. Demek istediğim Lucescu veya Fatih Terim Galatasaray'da tekrar başarılı olamazlar gibi bir iddiam yok ama salt geçmiş başarı referanslarıyla kişilere kurtarıcı kahramanlar gibi anlamlar yüklemeyin ve benim her zaman savunduğum bir görüş olarak "Aynı nehirde iki kez yıkanmaz".

Lucescu-Fatih Terim isimleri gündeme geldiğinde bile camiada ve taraftarda heyecan yaratıyor. Kabul, geçmişte Galatasaray'da efsane başarılar elde etmiş 2 teknik adam. Ama daha önceki bir yorumumda da belirttiğim üzere kişilere fazla anlam yüklüyorsunuz. Sanıyorsunuz ki Lucescu gelse uçacağız, Fatih Terim gelse ortalığı dağıtacağız. Hiçbir teknik adam kariyeri boyunca gittiği her takımda başarılı olmamıştır. Başarılı deneyimleri olduğu gibi başarısız deneyimleri de olmuştur. Kişi tek başına başarı elde etmez, başarı kollektif sorumluluk gerektirir. Yani bir yemeğin kıvama gelmesi gibidir. Yemeği pişiren ahçı işinin ustası bile olsa o kıvamı yakalayamazsa yemek tat vermez. Bazı teknik adamlara süper güçleri olan sihirbazlar gözüyle bakılıyor. Fatih Terim Galatasaray'a 3 defa geldi. İlk deneyimi efsaneydi, 2.gelişi fiyaskoyla sonuçlandı, 3.gelişinde gene başarılı oldu. Fatih Terim'in yeni Galatasaray macerasının 1996 ve 2011'deki gibi değil de 2003'teki gibi sonuçlanmayacağının garantisini verebiliyor musunuz? Lucescu Türkiye'den gittikten sonra Shakhtar'da efsane oldu sonra geçen sezon Zenit'in başına geçti ve başarısız macerası 1 senede noktalandı. Demek ki başarı için uygun ortam oluşmadığında, ortak birliktelik ve uyum yakalanamadığında büyük hoca dediğiniz kimseler de başarısız olabiliyormuş. Daha çarpıcı bir örnek, dünyanın sayılı isimlerinden Mourinho 2 sezon önce Chelsea'yi küme düşme hattına kadar getirmişti. Demek istediğim Lucescu veya Fatih Terim Galatasaray'da tekrar başarılı olamazlar gibi bir iddiam yok ama salt geçmiş başarı referanslarıyla kişilere kurtarıcı kahramanlar gibi anlamlar yüklemeyin ve benim her zaman savunduğum bir görüş olarak "Aynı nehirde iki kez yıkanmaz".

Dogrudur katiliyorum. Dünyada hic bir Teknik Adam garanti basari getiremez. Hepsinin zaman zaman tutmadigi olmustur. Bunu bir nevi TD performansi olarak degerlendirmek lazim. Nasil bir oyuncu formsuz oluyorsa, TD´de formsuz, yanlis tercihler yapmis olabilir. Takimin kimyasini olusturamamis olabilir. Yanlis degisiklikler yapmis olabilir. yanlis adamlar aldirmis olabilir.
Sunun da altini cizmek lazim tabiki. Luce´de gelse, terim´de gelse basarisiz olabilir. Ama basarisiz olma ihtimali en düsük hocada ikisidir. Piyasada diger hocalar, yaninda rus ruleti gibi kaliyor.

Hee, birde Herr Daum var, o da su an yunanistan da koko cekiyor.

Sen Luce'yi istiyordun ne oldu Uğur?

Onu da istiyorum da Terim'i daha çok istiyorum.

Ayrıca Dursun Luce'yi hoca yapmayacak ki gereksiz bir göreve getirecek Tudor yine duracak.Bir de Luce'nin oğlu Razvan'ın hoca olma meselesi var ki herifin Yunanistan Ligi'ndeki 3 sezonunda en iyi derecesi 6.lık.Tudor'dan bile kötü olabilir.

Önce Terim'e gidilmeli o olmazsa Luce direkt hoca olarak gelmeli.Sportif direktörmüş,üst akılmış.Bunlar gereksiz işler.

Tudor'un bileti Fb maçında Bruma'yı oyundan aldıktan sonra kesilmeliydi.Herif onun üstüne bizi 4. yaptı,Selçuk'u tutup Sneijder'i yolladı,Östersund'a elendi.Hala takımın başında.

son yılların en mantıklı ve güzel hamlesi olacak 1 yıl şampiyonluk için terim geleceğine tıkır tıkır sistemi oturmuş bir kulüp için lucescu diyorum..
bugün bizden çok daha düşük bütçe ve potansiyele rağmen başakşehiri takım ve kulüp olarak gıptayla izliyorsak adamların oturmuş sistemidir buna neden..
son yılların en maliyetli kadrosunu kurmuşken paldır küldür terime gitmek muhtemel bir başarısızlıkta kaosa düşmek olacaktır..
oysa luce demek sistem demek, luce demek sinekten yağ çıkarmak demek, eldeki malzemeden en lezzetli yemek demek..
bunlar için sadece ve sadece sabır ve destek yeterli olur gerisini luce halleder..
yok efendim yaşlıymış tudorla olmazmış hikaye..
bu adam futbol delisi, aşığı ve dahisi..öyle kokocu daum gibi dahi değil yaşayan en büyük futbol dahisinden biri..
futbolun tek patronu yapıp, transferden alt yapıya antreman metoduna kadar her detayı onun sorumlu olduğu projenin başına koyarsan üstüne koya koya gelişen bir takım ve kulüp oluruz..
bu sene şampiyon olsak ne olmasak ne 31 yaşında gomise yıllık 5 milyon eurodan 3 yıllık sözleşme imzalattıktan sonra?
bu akılsızlıklara son vermek zorundayız.
başarılı istikrarlı ve sistemli bir kulüp olmak istiyorsak yetkiyi ve sorumluluğu lucescu gibi hocalık tutkusu olmayan bir beyine vermeliyiz.
yok efendim bu sistem türkiyede tutmaz fener başarısız oldu vs demek elmalarla armutları karıştırmaktan başka şey değil..
şikeciler aykutu sportif direktör yaparken herkes biliyorduki aykut daum başarız olsunda ben geçeyim diye ellerini ovuşturuyordu..
bizdeki durum tıpkı bayern mühihteki gibi olacak..
az önce açıklandı efsane futbolcuları salihanmidzici 5 yıllığına sportif direktör olarak atamış bayern..
şimdi ordaki medyada veya taraftarlarda ancelotti biraz tökezlese salihanmidzic yerine geçer diye endişe yorum ve garip söylemler yoktur eminim..
lucescunun önceki gün bir röportajında okumuştum artık hocalık kamplar vs ilgimi çekmiyor bir kulübün sorumlusu olup onu büyütmek istiyorum diyordu..
dursun kedi olalı bir fare tuttu..
şahsım adıma yarın bu mutlu son açıklanırsa kurtuluşumuzun resmidir..
lucescu demek başarı başarı başarı değil...
lucescu demek...istikrarlı ,sistemli, nitelikti BAŞARI demek.

Son düzenleme:
Üst Alt