Dursun Özbek: "Paranı ödeyeceğiz dediler, 8 aydır tık yok" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bugüne kadar bize, ‘Arkadaş senin içeride bu kadar paran var, gel şu şekilde çözelim’ diyen olmadı. Biz de şu anda sıkışık vaziyetteyiz ve ihtiyacımız var. Dolayısıyla alacağımızın bir kısmını tahsil etme durumunda kaldık. Herkes de araştırabilir. Biz maddi ihtiyaçlarımızı karşılamak için senelerdir bankalara borçlanıyoruz. ‘Aman Galatasaray rahatsız olmasın’ diye kredi çekiyorum. Geçen sezon şampiyonluk yarışında ‘sıkıntı vermeyelim’ dedik. Bu sezon yine ‘22’nci şampiyonluk mücadelesi var, aman dayanalım’ dedik. Bir gün kapılarını çalıp ‘1 liramızı verin’ demedik. Kan kusalım kızılcık şerbeti içelim, insanları rahatsız etmeyelim dedik. Ve bu sürede hep aramalarını ve çözüm yolu sunmalarını bekledik. İnsan bir arar, ‘Başkan nasıl yapacağız’ diye adım atar. Fakat yok.

Yalan olduğunu düşünüyorum. Başkanlığa oynuyor.

Ulan kardeşinle birlikte mali işlerde yapmadığın skandal kalmadı.

Transferlerde yaptığınız salak salak harcamalar alınan komisyonlar ortada.

Menajerlerin kucağından inmediniz.

Yetmedi Riva ve Florya'nın satışını yaptın devlete TL'den peşkeş çektin. Komisyonunu da aldın temizinden.

Şimdi kalkmış ben 21 milyon euro verdim diyor.

Ulan şerefsiz sen verdiğinde kur 3.60'dı şimdi 6.60 nereye 140 milyon TL borcumuz oluyor sana.

Senin salak hamlelerin yüzünden zaten bu haldeyiz.

Kimse sana kulübe para ver demedi sen kendi çıkarın ve başkanlığın devam etsin diye para verdin.

Şimdi piyasaların durumundan dolayı kendi işlerinde maddi sıkıntılar yaşıyor büyük ihtimalle.

Kimse batsın işini gücünü kaybetsin istemem ama bu şerefsiz çok ahımızı aldı.

Buna her şey müstahak. Kulübü neredeyse 5 yıl geri götürdü planlama olarak.

Yoneticilerin, baskanlarin vs kuluplere borc para vermeleri yasaklanmali. Hibe veriyorlarsa versinler. Orçoya sanki biz dedik borc ver diye, sonra gidip mahkemeye veriyor. Haysiyetsiz pislik.

Adam parasını istemekle haklı aslında ama zamanlama müthiş art niyetli.

İk ise kulübe mali zarar veren yöneticiler aslında o zararı ödemesi gerekir görev aldıkları dönemde ama neeeerde o tüzük maddesi. Çok beklerim

Adam parasını istemekle haklı aslında ama zamanlama müthiş art niyetli.

İk ise kulübe mali zarar veren yöneticiler aslında o zararı ödemesi gerekir görev aldıkları dönemde ama neeeerde o tüzük maddesi. Çok beklerim
Çelişkiye düşmüşsün, Fatih. Haklı ise ne zaman istemeliydi peki parasını?.

Bugüne kadar daha hiçbir başkan veya yöneticinin bu kulübe dövizle milyonlar hibe ettiğini hatırlamıyorum. Bildiğim, üstünü çizdiyse Albayrak çizmiştir, 300-500 bin Euroyu geçmez o da...

En büyük parayı veren Aysal olmuştur, dar zamanda yetişmiştir, güncel faiziyle birlikte parasını geri almıştır...

Hatırlamak istemiyorsunuz anlaşılan, Dursun kulübün çok zor zamanında verdi o paraları, yoksa telafisi mümkün olamayacak hasarlar alınması kaçınılmazdı. Parası ödenip teşekkür edilmeli kendisine...

Riva-komisyon filan, ispatlayacak deliller ortaya konmadan osuruktan hikaye hükmündedir, bu minvalde açığı varsa 1 cent bile verilmesin, verdiği zarar misliyle tahsil edilsin isterim, ayrı konu...

Gören de Dursun' u savunduğumu zanneder, alakası yok. En başından başka bir adayı tercih etmiştim. Aysal' ın kurmaya çalıştığı son -sözümona- yönetim kurulunda 2. başkanlığa layık görülmüş olması bile başlı başına caydırıcı bir unsurdu, malum sebeple onu da olamadı çapsız...

Her zaman olduğu gibi hakkaniyet açısından bakmaya çalıştım, ortaya böyle bir tablo çıkıyor...

Üst Alt