duygusal bağ kurulan gıda maddeleri - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

duygusal bağ kurulan gıda maddeleri

700x110776_havyar_1.jpg

Havyarı elle yerim her zaman. :D

Hepsi cocuklugumla alakali. Asagidakilere ilaveten Tarhana Corbasi ve pekmez ile tahini de yazarim.

1. Fatih Sarmasi - Dogup buyudugum yerde, Carsamba pazarinin basladigi caddede okulun karsisindaki tatlicida bulunurdu.

8a283288eb8c37ed9e0f0b4940a5e9a6.jpg

2. Zeytinyagli Biber Dolmasi - yapmasini annemden ogrendigim yemeklerden. Gerci resimdekinde kuş uzumu ile çam fistigi yok gibi.

zeytinyagli-biber-dolmasi-tarifi.jpg

3. Ciger Kavurma ve Bulgur Pilavi - rahmetli annemin yaptigi en guzel yemeklerden

83c1803e7f17f43102a927cde42dd952.jpg

4. Kaymak - kahvalti sofrasinda varsa kendimizi zengin hissederdik.

1200px-Kaymak_in_Turkey.jpg

5. Sobada Kizarmis Ekmek - pazar sabahi kahvaltilarinin bir numarali yiyecegi

786d9506-07d1-46e8-9f49-a10943039eba-m.jpg

Ekli dosyalar

• 786d9506-07d1-46e8-9f49-a10943039eba-m.jpg
    786d9506-07d1-46e8-9f49-a10943039eba-m.jpg
    40.7 KB · Görüntüleme: 5
700x110776_havyar_1.jpg

Havyarı elle yerim her zaman. :D
Türk damak zevkine uygun bir tat değildir... Vakti zamanında amarigan filmlerinde bol bol pompalanırdı. Haliyle biz de havyarı bu gezegenden olmayan muhteşem bir tat olarak kafamızda canlandırırdık. Gel zaman, git zaman kırmızı olanı yemeye vakıf oldum. Yenilecek gibi değildi. Sonraları "sen yanlış yapmışsın, kırmızının tadı iyi değil" dediler. "Buyur siyah ye" dediler. Siyahı kırmızıdan da beterdi. Sonraları "yumurtayla, tuzla, kremayla, tereyağıyla, eşeğin zikiyle vs. yemezsen tadını alamazsın" dediler. Lan, yürüyün gidin! Görüntüsünden tadına kadar iğrenç ötesi bir şey! Yiyenlerin de severek yediğini açıkçası düşünmüyorum. Yerken ki surat ifadeleriyle, havyar konusu açılınca övmeleri ciddi anlamda tezat oluşturuyor.

Fıstıklı baklava ile aramızda duygusal bir bağ vardır. Görmem yeter. Özellikle bilmiyorum ama ben SEÇ'in baklavasını çok beğeniyorum. Bir oturuşta 1 kg yersin anlamazsın.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsan Pendik-Gaziburma'nın fıstıklı baklavasının tadına bakmanı öneririm abi.
Tüm İstanbul'dan sadece oradan baklava almak için gelenler var.

Şahsi fikrim; İstanbul'da daha iyisini yemedim. Gaziantep'teki A+ baklavacılar klasmanında.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsan Pendik-Gaziburma'nın fıstıklı baklavasının tadına bakmanı öneririm abi.
Tüm İstanbul'dan sadece oradan baklava almak için gelenler var.

Şahsi fikrim; İstanbul'da daha iyisini yemedim. Gaziantep'teki A+ baklavacılar klasmanında.

İstanbul'a döndüğümde muhakkak değerlendireceğim. Baklava yerken tıkanmak istemediğim için SEÇ'i tercih ediyordum. Bu önerini dikkate alayım. İstanbul'a gelince fırsat bulup bir baklava yemek gerekiyor. :)

Üst Alt