Efes Pilsen tarih oluyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Efes Pilsen tarih oluyor!

Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!

Efes Pilsen'in adı alkole teşvik ettiği için değiştiriliyorsa,milleti yıllardır uyutan hükümetin adı da "Sütaş Ayran" olarak değiştirilsin.

Biz havaya bakarken fener en degerli oyuncularini alir,bizde arkalarindan birer efes iceriz.

Gelsinler sponsor olsunlar işte bize.

+ Kerem Tunçeri - Kerem Gönlüm

+ Alt yapıları

+ Efes kızları

Sanki ülkede başka böyle spor kulübü var. Göz göre göre mesaj veriyorlar işte. Efes'in şu ülkeye yaptığı yatırımı yapan başka holding ya da marka var mı? Utanmadan birde diyorlarki kapatmak yok adı ve logosu değişecek... Zaten aynı şey değil mi bu. Bütün Avrupa'da marka olmuş bir kulübün adının ve logosunun değişimi zaten kapanmayla eşdeğer birşey.

Gençlere alkolü çağrıştırıyor zararlı dedikleri yapılanma kimbilir kaç genci alkol elinden hırsızlık uğursuzluk elinden kurtardı da sporcu yaptı memlekete kazandırdı. Diğer kulüpler bugün silkinip basketbol şubelerinde atağa kalktıysa bu da Efes'in sayesinde. Bu şimdi nasıl zarar vermek? Efes şubeyi kapatsa mı daha fazla zararı olur yoksa böyle kalıp "alkolü çağrıştırsa" mı? Topu da Efes'e atıyorlar ondan sonra utanmadan "efendim biz kapatın demedik kendileri kapattılar" diyecekler.

Ben Efes'in yerinde olsam şu memlekete tek kuruş yatırım yapmam. Zaten Hırvat takımıyla birleşeceklerine yönelik söylentiler vardı. Hırvat çocukları zehirlensin bizim çocuklarımız temiz kalsın (!).

Türkiye'de birleşme olacaksa da bjk ile olur o da zaten Efes'in sonu olur. Bizim birleşmemiz ya Banvit ile olur ya da Türk Telekom ile olur arkadaşlar. Telekom ile şu zamana kadar neden olmadı şaşırıyorum zaten herhalde Cafe Crown ile olan bir sözleşme bir tarih var ortada. Banvit'in de sahipleri Galatasaraylıymış...

Öncelikle yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Ek bilgi olarak hem Galatasaray'ın Cafe Crown ile hem de Beşiktaş'ın Cola Turka ile olan sözleşmeleri bu sene sona eriyor ve eğer Efes'in böyle bir düşüncesi varsa başkanının Beşiktaşlı olmasından dolayı büyük ihtimalle bu takım Beşiktaş olur diye tahmin ediyorum. Gerçi hem ticari hemde sportif olarak farklı düşünceler de olabilir, mesela ben onların yerinde olsam Yıldırım Demirören'in başkan olduğu dönemde böyle bir birleşmeye girerken birden fazla düşünürüm :)

Birde bu Banvit meselesi kafamı karıştı biraz. Benim bu konuda bir bilgim yok fakat gerçekten eminmisiniz Banvit'in sahiplerinin Galatasaraylı olduğundan. Düşme tehlikesi yaşadığımız bir dönemde rakiplerimize resmen maçlarını satmış bir takımdan bahsediyoruz çünkü.

Öncelikle yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Ek bilgi olarak hem Galatasaray'ın Cafe Crown ile hem de Beşiktaş'ın Cola Turka ile olan sözleşmeleri bu sene sona eriyor ve eğer Efes'in böyle bir düşüncesi varsa başkanının Beşiktaşlı olmasından dolayı büyük ihtimalle bu takım Beşiktaş olur diye tahmin ediyorum. Gerçi hem ticari hemde sportif olarak farklı düşünceler de olabilir, mesela ben onların yerinde olsam Yıldırım Demirören'in başkan olduğu dönemde böyle bir birleşmeye girerken birden fazla düşünürüm :)

Bizimle birleşmeleri söylediğin gibi çok uzak ihtimal. Tuncay Özilhan'ın konumu ve durumu belli. Şayet bu tarz bir model öngereceklerse, tercihleri Beşiktaş olur. Yalnız şöyle bir durumun konuşulduğunu biliyorum. Tamamen ayrı bütçeli ve ayrı başkanlık modeli olan bir kulüp yapılanmasına gitmek arzusu taşıyormuş. Barcelona örneğinde olduğu gibi.

Atıyorum Beşiktaş Efes olacak. Ama Basketbol kulübü olarak kendi tüzel kişiliğine sahip olacak. Bütçesi, gelirleri ve giderleri ana yapıdan bağımsız olacak. Ancak bu şekilde Beşiktaş'la birleşme olabilir deniyor.

Ama bunu da Demirören gibi bir adamın kabul etmesi bana çok uzak geliyor :) İpleri bir dalda dahi olsa başkasına kaptırmak istemez sanırım :)

Aslında bu modeli bizim de uygulamamamız için hiç bir neden yok. Telekom ya da Banvit hangisi olursa olsun. Sponsorluk sonrası Basketbol takımının bağımsız olarak kendi yolunda yürümesi daha büyük artılar getirir diye düşünüyorum. En azından mali anlamda futbol takımının yaratacağı eksi değerden Basketbol zarara uğramaz.

Bizimle birleşmeleri söylediğin gibi çok uzak ihtimal. Tuncay Özilhan'ın konumu ve durumu belli. Şayet bu tarz bir model öngereceklerse, tercihleri Beşiktaş olur. Yalnız şöyle bir durumun konuşulduğunu biliyorum. Tamamen ayrı bütçeli ve ayrı başkanlık modeli olan bir kulüp yapılanmasına gitmek arzusu taşıyormuş. Barcelona örneğinde olduğu gibi.

Atıyorum Beşiktaş Efes olacak. Ama Basketbol kulübü olarak kendi tüzel kişiliğine sahip olacak. Bütçesi, gelirleri ve giderleri ana yapıdan bağımsız olacak. Ancak bu şekilde Beşiktaş'la birleşme olabilir deniyor.

Ama bunu da Demirören gibi bir adamın kabul etmesi bana çok uzak geliyor :) İpleri bir dalda dahi olsa başkasına kaptırmak istemez sanırım :)

Aslında bu modeli bizim de uygulamamamız için hiç bir neden yok. Telekom ya da Banvit hangisi olursa olsun. Sponsorluk sonrası Basketbol takımının bağımsız olarak kendi yolunda yürümesi daha büyük artılar getirir diye düşünüyorum. En azından mali anlamda futbol takımının yaratacağı eksi değerden Basketbol zarara uğramaz.

Başarının formülünü yazmışsınız :)

Belirttiğiniz gibi basketbol şubesinin özerk bir yapısı olursa gerçekten bu işten anlayıp anlamadığını bilmediğimiz yöneticilerin şubenin başında olmasındansa profesyoneller olacaktır. Umarım bu şekilde bir yapılanmaya gideriz.

Hizbullahçı olup 188 kişiyi öldürüp, tahliye edilmek var, Efes gibi markaya neler yapılıyor.

Efes dava açsın, dava 5 yıl sürerse sizde yırtarsınız.

Iki gunde sonuclanir aga merak etme, Ergenekon diyip iceride sebepsiz yatirdiklari bir suru insan ve yuzlerce kisiyi olduren Hizbullahcilarin dosyalarinin onune birden FYYTTT diye gecer Efes Pilsen ve ortada alkol sponsorlugu falan kalmaz. Hic merak etme.

Bunlara yapilacak sey, Galatasaray Efes'i yaratmaktir. Zaten biranin adi Efes, kimse Pilsen falan demiyor. Direk Galatasaray Efes yapsinlar. Maclara da gizliden darklari sokalim, gozlerinin icine baka baka icelim.

Alkol, ideoloji, siyaset...

7. Kişileri rahatsız edici içerikte, dini veya siyasi öğe içeren mesajlar atan üyelerimize 3 Hafta Mesaj Yazamama Cezası (MYC) verilecektir.

Umarım basit bir isim değişikliğiyle geçiştirilir. Efes Basket fena değil gibi :)

Bandirma'da halk mi var, ne zaman feribottan insek etrafta tavuk fabrikalari falan var. Kandirma bizi

Alakaya maydonoz...

Kim tahliye etmiş...???

Yargıtay'da yatıp dosyalara bakmayan...

Beli bükük İhtiyar yargıçlar...

Alakaya yine maydonoz ama o yargıtay'da bekleyen 1 milyon adet dosya olduğundan hiç haberin yok mu? O yasayı değiştireceklerine ilk önce davaları hızlı çözen bir mekanizma getirselerdi.Sadece onlar değil 1000lerce katil,hırsız,tecavüzcü salıverildi,Hizbullah buzdağının görünen yüzü.

Herneyse,artık yapacak birşey yok,yasanın altındaki niyet belli olsa bile çok çok çok iyimser düşünüp alkol gibi zararlı maddelerin reklamlarının çocukların görmemesi olumlu diyebilirim.Umarım Efes'de buna radikal bir tepki gösterip komple kapatmaz şubesini.

Üst Alt