Eğer 4-4-2 Oynayacaksak Kanatlarda Kimler Oynamalı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eğer 4-4-2 Oynayacaksak Kanatlarda Kimler Oynamalı?

2007-2008 sezonunda Kalli döneminde oynadığımız futbola yakın bir futbol görmek istiyorum.

O dönem de özellikle 4-1-3-2 oynuyorduk aslanlar gibi. Kadro şu şekildeydi.

ORKUN

UĞUR - SONG - SERVET - VOLKAN

LINDEROTH

BARIŞ - LINCOLN - ARDA

NONDA - HAKAN

Zamanla Barış yerine Hasan Şaş, Ayhan, Okan Buruk oynadı o dönem. Linderoth yerine Topal, Volkan yerine Balta, Song yerine Emre Güngör falan.

Bazen beklenmeyen çıkışlar yapan Serkan Çalık gibi elemanlar için de klasik 4-4-2 oynadığımız dönemler de oldu elbette.

Yav bir sürü alternatif var. Yunus ve Babel dışında bütün açık oyuncularımız oynayabilir hatta Belhanda ve Lemina da dahil.

Jimmy(sol ayak) Mor(sol ayak)Ömer Bayram (sol) Feghouli(sağ) Belhanda (sağ) Lemina (sağ ayak)

bunları 2011-12 de ki gibi ters kenar(ayrıyeten kenar oyun kurucu) yapıp içe döndürüp merkez hücumlarını kuvvetlendirebileceğin gibi, Çizgi kenar da kullanabilirsin. Ama bizim teknik ekibin kendi geçmişte oynattıkları oyundan bile haberleri yok yapacak bir şey yok maalesef. 4-3-3, Guardiola, total futbol man city v.s v.s derken hiç bir şey oynayamadan sezonu bitiririz yine.

Yav bir sürü alternatif var. Yunus ve Babel dışında bütün açık oyuncularımız oynayabilir hatta Belhanda ve Lemina da dahil.

Jimmy(sol ayak) Mor(sol ayak)Ömer Bayram (sol) Feghouli(sağ) Belhanda (sağ) Lemina (sağ ayak)

bunları 2011-12 de ki gibi ters kenar(ayrıyeten kenar oyun kurucu) yapıp içe döndürüp merkez hücumlarını kuvvetlendirebileceğin gibi, Çizgi kenar da kullanabilirsin. Ama bizim teknik ekibin kendi geçmişte oynattıkları oyundan bile haberleri yok yapacak bir şey yok maalesef. 4-3-3, Guardiola, total futbol man city v.s v.s derken hiç bir şey oynayamadan sezonu bitiririz yine.

Bu oyunculardan kim oynamalı, ama?

Bu oyunculardan kim oynamalı, ama?

Sen ne diyorsun kim oynamalı?

bence Mor'un savunma yönü desteklenir ve aktif prese yönlendirebilirsek sağ tarafa onu yazarım. Ama muhtemelen direkt on bir oynamayacak bizde bu sezon, O yüzden Belhanda dönerse Feg sağ da Belhanda solda yapardım. 11-12 gibi ters ayaklı kenar kullanacaksak o zaman Mor ve Jimmy'den biri oynayabilir sağ çizgide. Feg de sola geçerdi. Ya da diğer bir ihtimal de 4-4-1-1 Feg öne atılıp Hem Mor hem Belhanda on bir kullanılırdı. Andone rotasyona girerdi. Opsiyon çok ama işte denemeyecekler.

keza yine illa 4-4-2 yaparsak Ömer sol açıkta fayda sağlar. Savunma bilgisi düşük olduğu için bekte çok sırıtıyor ama önde oynar.

Çok vizyonist olacak ama 4-4-2'nin de ötesinde bizim doğru kadro şablonumuz bence çift on numaralı 4-3-2-1 çam ağacı taktiğidir.

Bence 3-5-2 ile daha fazla hucumda olan bir takım daha iyi olur gibi.

Muslera

Luyindama Donk Marcao

Nzonzi

Feghouli Seri Lemina Belhanda

Falcao Andone/ Babel

Bek oyuncularımızın performansı da göz önüne alınarak önümüzde ki maçlarda denenebilir diye düşünüyorum. İlk 11 olarak hemen hemen aynı kadro ancak ilerde çoğalma açısından ve pozisyon bulamamamıza alternatif olabilir. Ayrıca stoper ikilimizinde hatalarını kapatabilmek için Donk tercihi düşünülebilir.

Bence 3-5-2 ile daha fazla hucumda olan bir takım daha iyi olur gibi.

Muslera

Luyindama Donk Marcao

Nzonzi

Feghouli Seri Lemina Belhanda

Falcao Andone/ Babel

Bek oyuncularımızın performansı da göz önüne alınarak önümüzde ki maçlarda denenebilir diye düşünüyorum. İlk 11 olarak hemen hemen aynı kadro ancak ilerde çoğalma açısından ve pozisyon bulamamamıza alternatif olabilir. Ayrıca stoper ikilimizinde hatalarını kapatabilmek için Donk tercihi düşünülebilir.

Beksiz ve kanatsiz 3/5/2 de ilk defa goruyorum mudur
Bu olsa olsa 3/4/3 olur onda bile kanat forvet gerekir ,Andone feg babel lede olmaz o is

———-
Golcao!!

bence Mor'un savunma yönü desteklenir ve aktif prese yönlendirebilirsek sağ tarafa onu yazarım. Ama muhtemelen direkt on bir oynamayacak bizde bu sezon, O yüzden Belhanda dönerse Feg sağ da Belhanda solda yapardım. 11-12 gibi ters ayaklı kenar kullanacaksak o zaman Mor ve Jimmy'den biri oynayabilir sağ çizgide. Feg de sola geçerdi. Ya da diğer bir ihtimal de 4-4-1-1 Feg öne atılıp Hem Mor hem Belhanda on bir kullanılırdı. Andone rotasyona girerdi. Opsiyon çok ama işte denemeyecekler.

keza yine illa 4-4-2 yaparsak Ömer sol açıkta fayda sağlar. Savunma bilgisi düşük olduğu için bekte çok sırıtıyor ama önde oynar.

Çok vizyonist olacak ama 4-4-2'nin de ötesinde bizim doğru kadro şablonumuz bence çift on numaralı 4-3-2-1 çam ağacı taktiğidir.

Güçlü rakiplere karşı Belhandayi Jimmy doğru olur diye düşünüyorum

Iki topçu da defansif anlamda özellikleri var

Feghouli her ne kadar iyi olsa da savunmaya yeterince yardim etmiyor Mor da öyle bir topçuya çevrilmesi için zaman lazım

4321 de olumlu Enzonzi gibi bir manyağın bizde olması o sablonda oynamamizı sağlıyor

Ömer bek yada kanat oynamamalı bence.En buyuk sıkıntısı merkeze dönemiyor.Topu alıp taç çizgisine sıkıştırıyor ve kaybediyor orda.Bir zamanlar hamit yapardı :D

Bu takım çift forvet oynayabilir Andone&Falcao ikilisi yan yana çok etkili olabilir ama bu sistem 4-4-2 değildir belki 4-1-3-2 oynayabilir bu takım Belhanda-Seri-Feghouli üçlüsü ile birlikte ama o sistem için de beklerimiz çok yetersiz haydi yine bir şekilde 4-1-3-2 sistemini kabul ettik diyelim ki ama 4-4-2 sistemi kesinlikle olmaz

Kanatlarımız müsaade etmez buna, orta sahamız müsaade etmez, beklerimiz müsaade etmez. Tamam 4-4-2 için 2 tane iyi forvetimiz var da takımın geri kalanı yok ki ?

Üst Alt