Elano-Arda, Xavi-Iniesta gibi olabilir mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano-Arda, Xavi-Iniesta gibi olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elano-Arda xavi-iniesta gibi olabilir mi?

Elano-Linderoth-Appiah nasıl olur? Arda'yı da bırakalım kendi mevkisinde oynasın. O zaman Barcelona Galatasaray gibi olmaya calısır :)

Dunyada hicbir ikili Xavi-Iniesta olamaz. Ayrica su bizim futbolculari baskalarina benzetme hevesi nedir anlamadim gitti.

ne xavi-iniesta'ymış be arkadaş.sezon başından beri bi tutturuldu barcelona futbolu herkes bundan bahsediyo.yok böyle düzen dünyada.herkesi birine benzetmek şart mı onların performansını beklemek yada onların takıma kattıklarını beklemek ? adamlar zaten dünyanın en yetenekli oyuncuları.4-3-3 ü bu zamana kadar sadece barcelona oynamadı.çeşitli takımlar da denedi bu taktiği.neden her defasında xavi şöyle iniesta böyle tarzı yazılar yazılıyor anlamış değilim.

bizim futbolcularımızın performansını yükseltmesi için yapması gerekenleri yazarken yada eleştirirken xavi-iniesta-barcelona vb örnekler verilmesin mümkünse.gınaa geldi artık sezon başından beri.mümkünse bu tür örneklerin verilmemesi kanaatindeyim.yetenek işi sonuçta bu işler her ne kadar sistem ve formasyon önemli olsa da.

Elano bu tempoyla İnamoto bile olmaz.

Ben de tam Arda'nın temposunu eleştirecektim;ama bu kadar abartılı değil.

Arda değişmezse imkansız, bu tempoyla.

Ayağında top tutmayı bırakmazsa imkansız. Defansif anlamda durcağı yerden bu kadar kopuk oynamaya devam ederse imkansız.

abi Xavi Iniesta olamazlar... Arda zaten kanat oyuncusu.. Xavi'yle kıyaslanmaz ki Xavi doğuştan orta saha... Elano iyi uzun pas atıyor ama Xavi kadar olamaz elbette.. birde fiziği henüz çok zayıf.. Arda'nın top kontrolü Iniesta kadar var ama bu ikilinin o ikilinin mertebesine çıkması.. sanmıyorum........ yani bu sırf Xavi-Iniesta olayı diğil tabi, adamlarda Toure, Henry, Ibra, Messi vs.vs.vs.vs.......

Kendi sitesinde, ziyaretci defterinde.

He earned the nickname Tornado due to the fact that he is very dominant in midfield and is also very strong. A combative player, Stephen Appiah has a strong 'engine' and good tactical awareness. He is an

all-round box-to-box midfielder who is able to defend as well as create and score goals.

Appiah began his career at local club Hearts of Oak in 1995, at 15 years of age. In 1996 he had trials with Galatasaray’s youth squad but was not signed and he returned to Accra Hearts of Oak.

biyografisinde galatasaray genç takımında denemelere çıktığını da yazmış:D

Olamazlar. Oyun tarzları İnanılmaz farklı. Zaten sorunumuzda bu sistem için total futbol felsefesine uygun oyuncu yapısının bulunması 2-3 sene sürer. Arda mesela basit oynayamaz o yüzden hayatta bir xavi ve iniesta olamaz. Elano da fiziken o noktaya gelemez.

Bunun için Türkiye 'de tek isim var ama o da karşı yakada şu an. O bizde olsa şu ortasahda arkada linderothla beraber mükemmel takım olurduk. Emre Çolak'tan ümitliydim ama bakalım ne olacak. Ben hala Elano ve Arda'nın yanyana göbakte oyanayamayacağını düşünenlerdenim. Dönüşümlü olarak biri kanat oynayacak.

imkansizin otesinde birşey.. elano ve arda iniesta ve xaviyle tamamen farkli mevkilerin oyunculari farkli dunyalrin insanlari..:D:D:D:D

İkisininde defansif yönü güçlü.

Fiziki açıdan yeterli duruma geldikleri zaman çift yönlü oynamaya çalışırlarsa olurlar.

Arkadaşlar anlamadığınız bişey var ben tutup elanoya xavi kadar olucak demedim sadece benzer stilde oyuncular olduklarını söyledim..Usta çırak olayı ikiside aynı işi yapar ama usta daha iyi yapar dimi? böyle bakın olaya..

4-3-3 çeşitli varyasyonları var tabiki bir chelseanin oynadığıyla bir barçanın oynadığı çok farklıdır ama kabul edelimki biz barçadakini oynamaya çalışıyoruz çünkü başımızda o ekolü yaratan biri var..Ve tabiki oyuncular o mevkide olan oyunculara benzemek zorunda ki elanoda alınarak bu görüldü zaten..Kıyaslamak gayet mantıklı..

Arkadaşlar anlamadığınız bişey var ben tutup elanoya xavi kadar olucak demedim sadece benzer stilde oyuncular olduklarını söyledim..Usta çırak olayı ikiside aynı işi yapar ama usta daha iyi yapar dimi? böyle bakın olaya..

4-3-3 çeşitli varyasyonları var tabiki bir chelseanin oynadığıyla bir barçanın oynadığı çok farklıdır ama kabul edelimki biz barçadakini oynamaya çalışıyoruz çünkü başımızda o ekolü yaratan biri var..Ve tabiki oyuncular o mevkide olan oyunculara benzemek zorunda ki elanoda alınarak bu görüldü zaten..Kıyaslamak gayet mantıklı..

Yani ben de bunu anlamıyorum yok niye benzetiliyormuş Xavi-Inıestaya, niye hep Barça örnek veriliyormuş. Birincisi Xavi-Inıesta dünyada bu işi en iyi yapan oyunculardır ve burada onların örnek gösterilmesindeki amaç Arda-Elanonun da onlar kadar oynaması değildir. Onların görevlerini üstlenebilirler mi acaba anlamındadır. İkincisi de Barçanın eski teknik direktörü ve onlara şu anda oynadıkları futbolun temelini atan hoca başımızdadır ve elbette ki takımın taktiksel olarak oynamaya çalıştığı futbol Barça ile karşılaştırılacaktır.

Arda için bu konuda yorum yapmayacam , sadece kaptanlık yükünün ona ağır geldiğini ve oyuna eskisi gibi konsantre olamadığını düşünüyorum.

Elano dan fazla birşey beklemeyelim bence.Fizik olarak kesinlikle TSL oyuncusu değil.Bende zamana bıraktım bekleyip görecez inşallah yanıltır bizi.

Yani ben de bunu anlamıyorum yok niye benzetiliyormuş Xavi-Inıestaya, niye hep Barça örnek veriliyormuş. Birincisi Xavi-Inıesta dünyada bu işi en iyi yapan oyunculardır ve burada onların örnek gösterilmesindeki amaç Arda-Elanonun da onlar kadar oynaması değildir. Onların görevlerini üstlenebilirler mi acaba anlamındadır. İkincisi de Barçanın eski teknik direktörü ve onlara şu anda oynadıkları futbolun temelini atan hoca başımızdadır ve elbette ki takımın taktiksel olarak oynamaya çalıştığı futbol Barça ile karşılaştırılacaktır.

Tam bunları yazmaya girmiştim topice.:asd:Tepki gösterenleri anlamıyorum.Onur o görevi üstlenebilirlermi diye yazmış sadece.Tabiki performans olarak onları yakalamak imkansız gibi birşey.Ama Arda ve Elano Xavi ve Iniesta'nın Barcelona'da yaptığı görevi Galatasaray'da üstlenebilir.Tabi yapılması gerekenler var bunun gerçekleşebilmesi için.Elano'nun Graz maçında kötü oynadığı görüşüne katılmamakla beraber fiziki açıdan iyi bir hale geldiği zaman mc görevini yani Barca'da Xavi'nin üstlendiği görevi yapabileceğini düşünüyorum.Onun kadar iyi yapar demiyoruz da zaten.Arda ise şu topla çok oynama alışkanlığından kurtulduğu vakit Iniesta'mız olabilir.Tabi önce sistemin tamamen oturmasını,total futbol anlayışının futbolcularımızın beyinlerine yerleşmesini beklemek lazım.Ne zaman bazı oyuncular topla çok oynanmaması gerektiğini öğrenir,hızlı paslaşabilme kabiliyetini kazanır o zaman bu iki oyuncumuz Xavi ve Iniesta'nın Barcelona'da üstlendiği görevi burada uygulayabilirler.

Cevap: Elano-Arda, Xavi-İniesta gibi olabilir mi?

Bu gün Barcelona yı izlerken aklıma yine bizim takımı ve oyuncuları her cümlede onlarla karşılaştırmamız geldi :D ey Allah ım :rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt