Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor

Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor

Bir Hagi gibi oyunu domine eden adam olmadığı açık, beklentilerimiz bu yöndeyse yanılırız, Lincoln kadar kendini de göstermeyecektir bu da açık. Ancak Alex ile çok farklı olduğunu düşünüyorum, Yeterince koştuğunu düşünüyorum, sadece fazla kendini göstermiyor, makinenin bir parçası olarak işini yapmaya çalışıyor. İlerleyen dönemlerde Elanonun takıma katkısını ve oyun stilini daha iyi anlayacağız, yeterki takım Elano ile oynamaya alışsın.

Arda bile o kadar yetenek ve futbol zekasına rağmen oyun mantalitesi bakımından henüz Elanodan geride, hem o kadar sade oynayıp hem de oyuna derinlik kazandırması en büyük artısı, biraz da bizim nasıl izlediğimize ve oyunu okuduğumuza bağlı.

Premier ligde Manchester City maclarini takip ederim. Brezilya milli takiminda da denk geldikce izledim. Shakhtar Donetsk'teyken pek takip ettigimi soyleyemem avrupa maclarinda birkac macina denk geldim. Performansi hakkinda genel kaniya varmam City'i takip etmemden kaynaklaniyor. Ayrica bu olumsuz birsey degil Elano'nun pozisyonu itibariylede oyun karakterinin bu tarzda olmasi normal.

Bir defa Premier Ligi takip edebileceğin kaynakların nedir bilmiyorum ama M. City'yi çok takip etme şansın olduğunu düşünmüyorum. Arsenal, ManU, Chelsea ve Liverpool'dan dolayı. Elano hakkında genel bir kanı herkeste var fakat yıllardır takip ediyorum bunun sonucu diye ciddi bir yorum yapacak kadar takip ed(edebil)en olduğunu sanmıyorum.

Toprağa fidanı dikince hemen ağaç olmuyor.

Top tekniği yüksek ve disiplinli bir oyuncu Elano. Hagi yada Lincoln gibi bireysel yetenekleri yok çünkü Elano takım oyuncusudur. 2 yıl takip ettiğim bir adamdır. City'de en çok gözüme batan isimdir.

Aslında ben Elano'yu ofansif bir ön libero olarak düşünüyordum bu takımda. Ama kendisi sağ açık yada oyun kurucu mevkisinde oynamak istiyor.

Elano için şimdilik eleştiri yapılabilir ama gelecek için kimse birşey söyleyemez.

Bir defa Premier Ligi takip edebileceğin kaynakların nedir bilmiyorum ama M. City'yi çok takip etme şansın olduğunu düşünmüyorum. Arsenal, ManU, Chelsea ve Liverpool'dan dolayı. Elano hakkında genel bir kanı herkeste var fakat yıllardır takip ediyorum bunun sonucu diye ciddi bir yorum yapacak kadar takip ed(edebil)en olduğunu sanmıyorum.

Ozellikle gecen sene bayagi takip ettim, nedeni premier lig spormaxe gectikten sonra fazlasiyla maclari yayinladilar, bir baska nedeni ise gecen sezonun basinda Citynin araplar tarafindan satin alinmasi, Robinhonun gelmesi vs. sonucunda Citye olan ilginin artmasi. Zaten 38 macinida izledim demiyorum, genel kaniya varmak icin tumunu izlemeyede gerek yok.

Şuana kadar izlediğim Elano alex tarzı bir oyuncu koşmayan oyunda varlığı pek belli olmayan skoru biranda değiştirebilen tarzda bir oyuncuya benziyor.Elanonun pek fazla maçını izlemediğim için nasıl bir oyuncu olduğunuda bilmiyorum. Ama gelmeden önce herkes Alex ve Lincoln tarzı değil onlardan daha az yetenekli ama çok koşan top çalan oyunun iki yönünü oynayan bir oyuncu olduğunu soyluyolardı. Acaba boyle oyanayamamasının nedeni fiziki açıdan eksiği olduğundan mı yoksa bu tarz bi oyuncu olduğundanmı??? Bu tarz bi oyuncuysa eğer Lincolnün yarısıdır teknik bakımdan tek artısı efendiliğdir. Umarım oyunun iki yönünü oynayan oyuncudur Lincoln Alex tarzı oyuncu deildir yoksa verilen paraya yazık olur...

Şuana kadar izlediğim Elano alex tarzı bir oyuncu koşmayan oyunda varlığı pek belli olmayan skoru biranda değiştirebilen tarzda bir oyuncuya benziyor.Elanonun pek fazla maçını izlemediğim için nasıl bir oyuncu olduğunuda bilmiyorum. Ama gelmeden önce herkes Alex ve Lincoln tarzı değil onlardan daha az yetenekli ama çok koşan top çalan oyunun iki yönünü oynayan bir oyuncu olduğunu soyluyolardı. Acaba boyle oyanayamamasının nedeni fiziki açıdan eksiği olduğundan mı yoksa bu tarz bi oyuncu olduğundanmı??? Bu tarz bi oyuncuysa eğer Lincolnün yarısıdır teknik bakımdan tek artısı efendiliğdir. Umarım oyunun iki yönünü oynayan oyuncudur Lincoln Alex tarzı oyuncu deildir yoksa verilen paraya yazık olur...

Alexin yaptigi katkiyi yapsinda op basina koy.

Futbolda bir Hagi,Alex de Souza bulmak çok zor ki Alex'de kendi türünün son örneklerinden.

Baktığınızda Alex'in istatistikleri Hagi'den çok daha iyi,bu yüzden bazı fenerliler Alex'mi daha iyi Hagi'mi tarzı söylemlerde bulunabiliyorlar.İstatistikleri farklı olsa bile oyun tarzları bakımından ikisi de skora direkt katkıda bulunduklarından özel oyunculardı.

Ama artık bu dönem bitti,dediğim gibi Alex'de türünün son örneklerinden.Elano iyi bir fizik-kondüsyona sahip olduğu zaman,bunu da futbol mentalitesiyle birleştirdiğinde harika işler çıkartabilen bir yetenek.Elano'yu sürekli takımın gol ya da asist hanelerinde göremeyebilirsiniz ama BJK maçında olduğu gibi Kewell'a öyle bir pas çıkartır ki aslında o hücumun oluşmasının en büyük etkisi Elano'dur.Böyle bir oyuncu.Bu yüzden fizik-kondüsyon eksiğini kapatması gerek,bu da zamanla olacak.

Sözlük-vari olacak ama; Tabata'nın 8 milyon euro ettiği yerde, en az 16 milyon euro edecek oyuncudur..

Elano'yu 2. yarı görün. Bu ne lan diyeceksiniz.

konuyu acan renkdasi tebrik ederim

ben de ayni boyle dusunuyorum.

bir takimin ihtiyaci olan adamdir kendisi.

tek basina mac alacak adam ve oyun kotu giderken tek pasla maci cevirebilecek biri.

alex ilk geldigi donemi hatirliyorum kosmuyor falan diyordum ama oynadigi futbolu gorunce keske bizim takimda olsa diyordum.

simdi biz aldik hem de daha yeteneklisini

Valla ben Shaktar'da ve M.City'de ki maçlarını falan biliyordum Shaktar'da inanılmaz derecede koşan yırtıcı bir oyuncuydu M.City'de Robinho'ya falan ayak uydurdu daha az koşmaya başladı Umarım burada iyice koyvermez ;) Ama bu yorumu yapmak için erken Hem Dünya Kupasında Oynamak İstiyorsa Koşmak Zorunda!!!

Xavi gibi Lincoln gibi pozisyon yaratacak, tehlikeli paslar ve şutlar atacak bir oyuncudur umarım. Daha bir numarasını göremedik.

Alex'in biraz daha fazla koşanı, biraz daha defansa yardımcı olanı.

Aynen katılıyorum konuyu açan arkadaşımıza...

Yorumları okuyan bu alexi 3e katlar 5le çarpar görüşüne düşer imzayı takımda yeni ancak güzel maçlar çıkardı stilini beğeniyorum m.city de performansının zirvesindeydi demek doğru olmaz.. Yinede dürüst olayım şimdilik benim için kapalı kutu..

gercek Elano yu biz en erken Sezonun 2.Devresinde görecez

Elano daha hic hazir degil cok gücsüz

Elano Devre arasi Kampinda güclenecek ve kondisyonu en üst seviyeye cikartilacak

Bu adam Ayhanin yerine alindi güclü olsa suanda otra sahanin ortasinda oynardi Arda yla beraber ama olmadi iste 2.Devreye kismet :D :D

https://gelgidersin.blogspot.com/2009/08/elano-chelsea-man-city-macnda-nasl.html

https://gelgidersin.blogspot.com/2009/08/elano-man-city-west-brom-macnda-nasl.html

Bencede hazır değil ama görev adamı kimliği var tabi.Biraz daha takıma adapte olması lazım,ligimiz sert bir lig haliyle fizikman yetersiz kalmış olabilir.Reijkard onu iyi kullanacakdır.

gercek Elano yu biz en erken Sezonun 2.Devresinde görecez

Elano daha hic hazir degil cok gücsüz

Elano Devre arasi Kampinda güclenecek ve kondisyonu en üst seviyeye cikartilacak

Bu adam Ayhanin yerine alindi güclü olsa suanda otra sahanin ortasinda oynardi Arda yla beraber ama olmadi iste 2.Devreye kismet :D :D

Gel Gidersin: Elano, Chelsea - Man. City maçında nasıl oynamış?

Gel Gidersin: Elano, Man. City - West Brom maçında nasıl oynamış?

ikiside izledim bizim ayhanin uc dort gomlek ustunu adam resmen libero oynuyor mancde bizde neredeyse ikinci forvet gibi

Üst Alt