Elano Sorunsalı - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano Sorunsalı

Cevap: Elano Sorunsalı

xavi 30 metreden araya pas attığı zaman mükemmel olur, Elano atınca sadece maç içinde 2 tane pas mı atıcak oluyor. xavi solunda iniesta, arkasında toure ile oynuyor, Elano nun sağı solu, arkası sobe. Mustafa Sarpla mı Topal ile mi paslaşıcak?

Sonuçta bu adam yapması gerekeni yapıyor, oyunun yönünü değiştiriyor, ara pas atıp ilerdeki oyuncuları pozisyona sokuyor. Ama yanındaki adamlarla paslaşamıyor. Neden acaba?

İnsanlar hem sistemli futbol istemesini biliyor, paslaşmalı göze hoş gelen futbol izlemek istiyor, hem de Elano yu beğenmiyor satalım demekten geri kalmıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Millet ne istediğinin bile farkında değil, iyi bir şey istiyorsan sabretmesini bileceksin. Bu her konuda böyle

İşte Bu:2_thumbs_up_-_anima

Eldeki malzemeye göre en iyi orta sahamız bu.

----------M.Topal----------

------Elano-------Ayhan---

Ben de Ayhan yerine sol içte Caner'in iş yapabileceğini düşünüyorum. Yanılmıyorsam G.Antep maçında Elano çıkınca o bölgeye geçti ve gayet iyiydi. En az Sarp kadar pres de yapar, top da kapar, pas da verir, oyunda kurar, gol de atar.

Edit: Caner bunların hepsini yapar, o bölge için müthiş bi oyuncudur demiyorum, sadece Sarp'tan daha verimli olacağını düşünüyorum. Yanlış anlaşılmayım :D

Şu konuyu kilitleyin.Şu anda elimizdeki kafa yapısı en sağlam , oynadığı futbolla en formda oyuncumuz.Dua edinde bu adam sakatlanmasın :(

İnanamıyorum şimdi bir girdim Serhat Türkel arkadaşımız Aydın ile bile kıyaslamış. Sen bunu sokaktaki çocuğa söylesen sana afedersin başka yerleriyle güler, çok çok ciddiyim bu konuda. Sonra da gelmiş futbol konuşuyoruz burada. Buyur buradan yak işte. Adam daha Elano'nun nerede oynadığını bilmiyor, sisteme uygun değil diyor. Skora katkısını bakıyor, sürekli istatistik tartışıyor. Afedersin ama Serhat dediğim gibi istatistik üzerinden başarıyı hesaplayacak olursak Alex dünyadaki sayılı futbolculardan olurdu heralde. Buna ne diyeceksin ? O ayrı mesela deyip üzerini mi örteceksin ? Hayır. Çünkü senin düşüncen yanlış. Her konuda herkese laf ettin, Elano konusunu da karıştırdın. Lütfen bence yorum yapma komik duruma düşüyorsun. O kadar susturdular seni gerek Elano, gerek buradaki arkadaşlar hala aynı şeyleri söyleyip duruyorsun.

Diyorum ki ben Xavi'yi al getir bu takıma Elano olmasın. Şimdi Xavi takım oyununa alışmış bir adam. Yanında Mustafa ya da Barış, gerisinde Mehmet olsun. Şimdi Xavi Barcelona'daki gibi oynar mı bu düzende ? Pas atar, ayağına geri gelmez. Boşa kaçar top atan olmaz. Etkili olur mu ? Çok az. Bu durumda onu mu eleştririrsiniz neden oyunu düzgün oynamıyor diye ? Yoksa takım düzenini mi eleştririrsiniz ona uyacak yanında adam yok diye. Tabii ki 2.şık yani ona uyacak adam yok. Elano'nun da durumu aynı. Pas veriyor, hızlıca geri dönen yok. Boşa kaçıyor pas atan yok. Takımın kaptanı olan Arda Elano'yla soğuk durumda, bunun nedenini de çözmüş değilim. Bu adam da elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyor.

Ama gelmiş burada Barış'la, Aydın'la kıyaslıyoruz. Gerçekten yorum yazmam bile garip geldi bana böyle bir konu hakkında. Herneyse konu böyle gidecekse ya konuyu kitleyin sevgili yöneticiler, ya da konuyu bu hallere getirenlere ceza verin.

Elano ikinci yarıda kendini gösterecek diyordum göstermeye de başladı.Ama Elano2yu bir Robinho,bir Kaka,bir Lincoln gibi oyuncularla kıyaslarsanız (oyun yönüyle)eleştirirsiniz tabi.Ama Elano o tip oyunculardan değil,oyunu iki yönüyle oynayan,te paslarda muhteşem bir oyuncu...Bu arada böyle konularda başlığı daha uygun seçerseniz daha iyi olur.Zira çoğu başlığa bakarak eleştiri sanıyor.Yazıyı okumasam bende aynı şeyi düşünecektim :D

Elano kimmiş be!:mad: Hadi, futbolculuğunu geçtim, adam mı be o?!

Barış bile ondan daha iyi pas atar, Sabri bile daha iyi şut çeker ondan, ya Aydın'ın hırsı kadar hırs yoktur be adamda!

:evilsmile:

inanamıyorum şimdi bir girdim serhat türkel arkadaşımız aydın ile bile kıyaslamış. Sen bunu sokaktaki çocuğa söylesen sana afedersin başka yerleriyle güler, çok çok ciddiyim bu konuda. Sonra da gelmiş futbol konuşuyoruz burada. Buyur buradan yak işte. Adam daha elano'nun nerede oynadığını bilmiyor, sisteme uygun değil diyor. Skora katkısını bakıyor, sürekli istatistik tartışıyor. Afedersin ama serhat dediğim gibi istatistik üzerinden başarıyı hesaplayacak olursak alex dünyadaki sayılı futbolculardan olurdu heralde. Buna ne diyeceksin ? O ayrı mesela deyip üzerini mi örteceksin ? Hayır. çünkü senin düşüncen yanlış. Her konuda herkese laf ettin, elano konusunu da karıştırdın. Lütfen bence yorum yapma komik duruma düşüyorsun. O kadar susturdular seni gerek elano, gerek buradaki arkadaşlar hala aynı şeyleri söyleyip duruyorsun.

Diyorum ki ben xavi'yi al getir bu takıma elano olmasın. şimdi xavi takım oyununa alışmış bir adam. Yanında mustafa ya da barış, gerisinde mehmet olsun. şimdi xavi barcelona'daki gibi oynar mı bu düzende ? Pas atar, ayağına geri gelmez. Boşa kaçar top atan olmaz. Etkili olur mu ? çok az. Bu durumda onu mu eleştririrsiniz neden oyunu düzgün oynamıyor diye ? Yoksa takım düzenini mi eleştririrsiniz ona uyacak yanında adam yok diye. Tabii ki 2.şık yani ona uyacak adam yok. Elano'nun da durumu aynı. Pas veriyor, hızlıca geri dönen yok. Boşa kaçıyor pas atan yok. Takımın kaptanı olan arda elano'yla soğuk durumda, bunun nedenini de çözmüş değilim. Bu adam da elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyor.

Ama gelmiş burada barış'la, aydın'la kıyaslıyoruz. Gerçekten yorum yazmam bile garip geldi bana böyle bir konu hakkında. Herneyse konu böyle gidecekse ya konuyu kitleyin sevgili yöneticiler, ya da konuyu bu hallere getirenlere ceza verin.

:007::007::007::007::007::007::007::007::007:

Çok güzel yazmıssın.Aynen senin gibi düşünüyorum.Elanodan verim almak istiyorsak yanını süslemeliyiz.Tepki gösterenler olacak ama Emre Belezoğlu yada Nuri Şahin gibi bir orta saha oyuncumu daha olsa su an bambaşka bir futbol oynuyor olurdur.Kalite bakımından çook daha yüksek...

Ben de Ayhan yerine sol içte Caner'in iş yapabileceğini düşünüyorum. Yanılmıyorsam G.Antep maçında Elano çıkınca o bölgeye geçti ve gayet iyiydi. En az Sarp kadar pres de yapar, top da kapar, pas da verir, oyunda kurar, gol de atar.

Edit: Caner bunların hepsini yapar, o bölge için müthiş bi oyuncudur demiyorum, sadece Sarp'tan daha verimli olacağını düşünüyorum. Yanlış anlaşılmayım :D

Caner topu ayağında fazla tutuyor, bazen pas atmamak için yeminli gibi oynuyor. Pas sıkıntısını aşmadığı müddetçe o bölgede oynatılmamalı bence...

Caner topu ayağında fazla tutuyor, bazen pas atmamak için yeminli gibi oynuyor. Pas sıkıntısını aşmadığı müddetçe o bölgede oynatılmamalı bence...

Sol açığa geçtiğinde, dediğin gibi topu ayağında çok fazla tutuyor ama, sol bekte dikkat edersen, ileri çıkmamışsa mümkün olduğunda basit oynamaya çalışıyo. Elano'nun yanına kaydırılsa, bence pek sorun olmaz, en azından mevcut futbolcularımız arasında, o bölgede denenebilecek bi oyuncu.. Bi önceki mesajımda bahsettiğim tüm konularda, Sarp'tan daha iyi olduğuna da heralde kimsenin itirazı olmaz.

Sol açığa geçtiğinde, dediğin gibi topu ayağında çok fazla tutuyor ama, sol bekte dikkat edersen, ileri çıkmamışsa mümkün olduğunda basit oynamaya çalışıyo. Elano'nun yanına kaydırılsa, bence pek sorun olmaz, en azından mevcut futbolcularımız arasında, o bölgede denenebilecek bi oyuncu.. Bi önceki mesajımda bahsettiğim tüm konularda, Sarp'tan daha iyi olduğuna da heralde kimsenin itirazı olmaz.

bize adam gibi ortasaha lazım, %100 ortasaha = Hamit

Caner belki bir ihtimal düşünülebilir, ama adamın yeri kanat, ortasaha oynar mı oynamaz mı bilemiyorum ama oynaması adamın yaradılışına ters, Caner in olayı hız ve bindirme, ortasaha oynatarak en önemli meziyetlerini köreltiriz adamın

biz zaten devşimeden çok çekmiş bir takımız (gerek sakatlıklar gerek zorunluluk) ,devşirmede bir yere kadar, en güzeli herkes en iyi olduğu yerde oynasın.

bize adam gibi ortasaha lazım, %100 ortasaha = Hamit

Caner belki bir ihtimal düşünülebilir, ama adamın yeri kanat, ortasaha oynar mı oynamaz mı bilemiyorum ama oynaması adamın yaradılışına ters, Caner in olayı hız ve bindirme, ortasaha oynatarak en önemli meziyetlerini köreltiriz adamın

biz zaten devşimeden çok çekmiş bir takımız (gerek sakatlıklar gerek zorunluluk) ,devşirmede bir yere kadar, en güzeli herkes en iyi olduğu yerde oynasın.

Hamit tr öyle pas yüzdesi çok iyi olan biri değil.Dripligle kaleye dikine gidiyor.

Ama Elano ile iyi ikili olurlar.

Bence daha çok:

--Nuri--Elano-- --Emre B--Elano--

Gibi birileri olmalı.Ama Hamite de kim hayır diyebilirki:):)

Üst Alt