Elano'ya niçin pas atılmıyor? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor?

dün bi baktım bi oyuncunun sağından attı solundan geçmeye çalıştı tabi yapamadı dedim noluyoruz ya :D:D

Niye hep böyle çekememezlik oluyor anlamıyorum,Elano'ya hiçbir yerli kızamaz çünkü herkes kadar oda koştu mücadele etti belki bazı oyunculardan fazla mücadele etmiştir,korner atarken H.Balta'nın saçmaca bir haraketi yüzünden gol yemek üzereyken defansa kadar deparı bile yeter onu alkışlamak için,Elano takımın en kaliteli oyuncularından o yüzden herkes saygı duyacak herkes sevecek tabi onlar özel adamlar,Tsl'de defans olmak o kadar basit ki forumdan iyi futbolcu arkadaşlardan bile olur çünkü sistem belli top sana geldiği zaman savur gitsin,uzaklaştırmak bu işte topu uzaklaştırmayacaksın atağı bitireceksin,topu uzaklaştırmayı da bilmiyorlar rakibin ayağına set pası atıyorlar,yani baskette topu kapıp rakibe pas atmak ve yeni atak şansı vermek gibi,bizim geri 4lümüz iyi olsaydı açık ara giderdik lig'de.

Biz bu defans yüzünden ne kontralar ne ataklar kaçırıyoruz.Pas verseler yada uzun isabetli top atsalar belki de kontra dan kaç tane gol atarız.Ama savurmakla dikmekle bu iş olmaz.Sonra da Avrupa dan bahsederiz.Ligin başından beri kaç tane kontralık pozisyon bu defans yüzünden başlamadan bitti.Zaman da boşa gidior.

Elano konusuna gelince Pana maçını izlemedim ama diğer maçlarda sen ayağına beklersen topu alamazsın araya kaçacaksın defansı rahatsız edeceksin.Yoksa bu kadar bireysel oynayan oyunculardan sen pas bekleme.Duran topa Arda mı gidiyor Sabrimi gidior.Sen gideceksin.Artık takıma ağırlığını koyması lazım..

Biz bu defans yüzünden ne kontralar ne ataklar kaçırıyoruz.Pas verseler yada uzun isabetli top atsalar belki de kontra dan kaç tane gol atarız.Ama savurmakla dikmekle bu iş olmaz.Sonra da Avrupa dan bahsederiz.Ligin başından beri kaç tane kontralık pozisyon bu defans yüzünden başlamadan bitti.Zaman da boşa gidior.

Elano konusuna gelince Pana maçını izlemedim ama diğer maçlarda sen ayağına beklersen topu alamazsın araya kaçacaksın defansı rahatsız edeceksin.Yoksa bu kadar bireysel oynayan oyunculardan sen pas bekleme.Duran topa Arda mı gidiyor Sabrimi gidior.Sen gideceksin.Artık takıma ağırlığını koyması lazım..

Dün izleseydin epey mutlu olurdun.

B_439d88929e05f00931839c1ac683b507.jpg

Bu fotoğraf her şeyi özetliyor. Umarım artık bu işi çözeriz. Yoksa durum vahim.

Forvet

Elano

Defans

Elano forvet ve defansi birlestirecek kaliteye sahip tek adam ama nedense türk oyuncularla uyum sorunu yasiyor halen

yabancilarla cok iyi anlasiyor

Jardele yapılanlar yapılmaya çalışılıyor gibime geliyor...

Tedbiri almak gerekir...

Elanoda diğerleride ekmeğinin peşinde...

Kimse diğerinin ekmeği ile oynamamalı...

Bu adamlar Hobi olsun diye ter akıtmıyorlar...

Benim de dikkatimi çekti. Yanlarında boş durumda olmasına rağmen atmıyorlar.

Buna rağmen Elano çok koştu mücadele etti. Geldiğinden beri ilk defa beğendim.

Spiker dahi sık sık belirtti bu durumu "Elano çizgide, Elano bomboş, Elano boşa kaçıyor, Elano dolaşıyor, Elano sağda bomboş ellerini kaldırıyor, ama atan olmayınca morali bozuluyor" gibi şeyler söyledi spiker. Çok mücadele etti Elano defansif olarak çok iyiydi çok koştu gerçekten, ama bu maçta hakkaten aştı bizim oyuncular yani bilmiyorum her maç böyle mi lig maçlarını pek seyredemiyorum ama sanırım en fazla bu maçta olmuştur bu pas atmama olayı.

Anlamıyorum niye böyle durum ?

Yani aklım almıyor pas atmama olayını, Elano'ya tavır mı aldı oyuncular noldu yani sistem gereği taktik gereği felan hiçbişey değil olamazda zaten başkada açıklaması yok bu durumun.

Bu her maçta dikkat çeken bir olay zaten,maçı dikkatle 90 dk izleyen bir adam Elano'ya pas atılmadığını anlayabilir.

Hele dün akşam adam bomboş top bekliyor,ancak topu ortada döndürüp duruyorlar,geri pas yapıyorlar ancak kimse boştaki elanoyu görmüyor nedense.

Zamanında jardele yapıldı bu olay emre ve okan tarafından ve jardel süper bi adam olmasına rağmen gitti.

Milli takımda harikalar yaratan Elano neden bizim takımda oynamıyor,neden pas atılmıyor kendisine bunu herkez görüyor sadece taraftar değil bunu incelemek ve çözmek gerek .

bence rj nin veya adnan polat'ın bu olayın üstüne gitmesi lazım konuşmalı yerli oyuncularla uyarmalı...

İş Arda'da biter Kaptan olmak bunu gerektirir!

bizim takimda gruplasma var arkadaslar Nonda ve keita beraber arda-sabri-ayhan beraber Elano yanliz; bence hata o piknik masalarini ayri ayri komalari .Bir uzun masa yapip herkes beraber yese fena olmaz miydi herkes ozaman iletisim kurabilir di???

Geçen sene aynı şeyler olmadı sanki.Gruplaşmanın babası var bizim takımda.Geçen sene de kaptanlığa takmışlardı.Takımın düzeni bozuldu.Yerliler Skibbeyle yabancılar Bülent'le uyuşmadı olan yönetime oldu.Al sana sonuç 5.

Bu sene dedik hatalardan dönüyoruz hadi kaptanlık Arda'nın olsun bence gene yanlış.Birlik ve beraberlik dedik Rijkaard gibi bir hoca getirdik.Herkese aynı tavrı sergiledi hiçkimsee ayrım yok.Ama gene gene olmuyor kardeşim.Takım da gruplaşma var barbekü partisinde bile türkler yabancılar ayrılmış.Bu sene de aynı şeyler olacaksa ozaman bırakalım sistemi Rijkaard'ı bu durumu konuşalım

Eveeeeeeeeet. Klasikleşmeye başlayan x'e neden pas atılmıyor konusu yine gündeme gelmiş. Eh beklediğim şeylerden biri bu. Çünkü Özhan Canaydın öyle etkiledi ki bizi kulüpte entrika, yalan olmadı mı rahat edemiyoruz taraftar olarak.

Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını en başta belirtelim. Yani biz görüyoruz haftalardır(!) ama Rijkaard görmüyor, bunu yapan oyuncuları kesmiyor öyle mi? Yönetim bu isimlere ceza vermiyor öyle mi? Allah aşkına bırakın şu komplo teorilerini.

Üstüste 5 maç oynamamış bir oyuncudan takımın pas ritmine uymasını nasıl bekliyorsunuz? Hayır oyuncudan değil hatta takımdan o ritme bir anda onu katmasını nasıl bekliyorsunuz? 3 maç cezalı oynayan Keita'nın ritminin takımla uyuşmadığını gördükten sonra Elano konusunda takıma böyle bir şüphe atmanın, böyle bir komplo teorisi üretmenin manası nedir yani!?

Adam bir oynasın 4-5 maç. Görevini, oyununu takım benimsesin. Sonra pas atılmıyor diye eleştirin.

Çok garip oluyoruz bazen. Kendi kendimizi kurcalıyoruz.

Kaba etimizden mesele uydurmayı çok seviyoruz...

Ben kasıtlı bir olay olduğunu düşünmüyorum.Elano'nun pozisyonlarında Elano'ya pas atmak beceri isteyen pozisyonlardı.O beceri de Arda ve Kewell'da var...Servet,H.Balta,Sabri,Mustafa.. ters köşedeki adama pas atacak kapasiteye sahip değiller.Artı birkaç kez atmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar.

Ayhan 10 Elano eder

Bunlara gerek yok. hatta Elano'ya pasatılmıyor demek için bile erken. Arkadaşlar herhangi bir konuda peşin hüküm, çıkarım aslında eğer karşı taraf bir insansa kıracağı gibi, iyi niyetle bu çıkarımı veya hükmü yapan kişi içinde gerçekleri örten bir perde olması hasebiyle sakıncalıdır.

Başlık Elano'nun oyun içinde görünmemesini sebepleri olsa idi mesela altında herkes görüşlerini sıralayabilirdi. Kimine göre O'na pas atılmıyor, kimine göre ise stili bu, kimine göre aslında yeterince iyiydi veya bir başkasına göre suç onada çünkü kaçak dövüşüyordu.

Tüm bunları konuşabilmek için başta konu başlığı olmak üzere düşünce tarzımızıda daha objektif ve insaflı tutmak zorundayız. Dün maç başlığında da görüldüğü ve gece 24.00'dan sonra başta Necati renktaşımızında katıldığı seviyeli tartışmada şahit olduğumuz üzere Elano'yu beğenen ve beğenmeyenler var. Şimdi bunun üzerine Elano'ya top atılmıyor başlığı açıp suçu sadece tek tarafta ararsak doğruya ulaşamayız, ki hem sosyal bilimlerde hem fen bilimlerinde analizi zorlaştıran ve bakış açısını daraltan ön yargı örneklerinden biridir bu.

Elano'dan yeterli verim alamayışımızın sebeblerini başta onun stili, sistemimiz, yanındaki isimler, yeni gelmiş olması, yabancı olması, sezon öncesi kamp eksiği gibi çeşitli perspektiflerde daha objektif ve kutuplaşmadan tartışabiliriz.

Bu konuya tam bir ay önce sistem değişmelimi başlığında vurgu yapmıştım. Total futbolun orta sahası başlığındada yazdığım gibi sezon başı önemli görülen maçlarda orta sahada hep iki ön libero ve önlerinde bir oyun kurucu ile oynandı. Arda iki ön liberonun önünde dolayısı ile forvet arkası gibi gözüktüğü maçlarda çok güzel maçlar çıkardı ve bir anda kendiside artık 10 numara pozisyonunda oynaması gerektiğine inandı (veya başkaları tarafından öyle olması yönünde empose edildi) Oda biliyordu ki dünyada en çok popularitesi olan pozisyon orası ve orda oynarsa piyasa değeri dahada artacaktı. Ancak o pozisyonda oynaması için Elanonun ekarte edilmesi gerekti. Bence yukardada belirttiğim gibi Arda bu düşünceden sıyrılamamış gözüküyor.Takım kaptanı olması nedeniyle Elanoya karşı tavırları diğer oyuncularıda otomatikman etkilemiştir. Sorunun çözümü Elano,Arda ve Rijkaardın zaman içerisinde göstereceği tepkilere bağlıdır. Bu sorun birazda Elanonun sene başında fizik kondisyonunun zayıf olması nedeniyle fazla hareketli olmaması dolayısı ile boş alanlara kaçamamasından ve yaratıcı bir oyun çıkartamamasından kaynaklanmıştır. 2. devre fizik kondisyonunun biraz daha artacağını ve daha hareketli bir Elanonun da kendisini ispatlayarak daha çok pas alacağını düşünüyorum. Dünki maça gelirsek Elano daha önceki maçlara göre daha hareketli idi fakat hala ver kaç yapma ve boşa kaçma konusunda yeterli değildi. Sanırım hala takıma uyum sağlayamamış gözüküyor. Elano ya oyun kurucu rolünü Ardadan kapacak yada kaptıracak. Eğer ki kaptırırsa seneye takımda göremeyeceğiz demektir.

Arda Lincoln'e karşı niye o tepkiyi koymadı o zaman.? Alakası yok bence.

Üst Alt