Elmander'den Galatasaray'a Transfer Önerisi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elmander'den Galatasaray'a Transfer Önerisi!

6e3fe36a67.png

Galatasaray'ın eski futbolcularından Johan Elmander, Fatih Terim'e Rosenborg takımının kanat oyuncusu Samuel Adegbenro ismini önerdi.

Önceki gün yaptığı açıklamada orta Avrupa'da futbolcu arayışlarına başladığını ve kafasında bir kaç isim olduğunu belirten Johan Elmander, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e Rosenborg'un kanat oyuncusu 22 yaşındaki Samuel Adegbenro ismini sundu.

Galatasaray'ın eski futbolcularından Johan Elmander, sarı kırmızılı takım için mesai harcamaya başladı. İsveçli futbolcu Fatih Terim'in isteği üzerine Galatasaray'a futbolcu bakıyor. İsveçli futbol adamı, Norveç ekibi Rosenborg'un 22 yaşındaki kanat forvetini Terim'e sundu Geleceğe yatırım olarak gördüğü Adegbenro için "Rodrigues'in yerini doldurur" notunu düştü.

İsveç'in Rosenborg ekibinde forma giyen 22 yaşında 1,78 boyunda olan sol kanat oyuncusu Adegbenro bu sezon takımı ile çıktığı 10 karşılaşmada 4 gol, 2 asistlik performans sergiledi ve 745 dakika sahada kaldı.

FutbolArena

samuel-adegbenro.jpg
Galatasaray, Garry Rodrigues'in yerine transfer çalışmalarına başladı! 25 maçta 6 gol 9 asistlik performansıyla Avrupa'dan teklifler alan Rodrgiues'in yerine ilk öneriyi ise eski futbolcu Elmander yaptı! İsveçli eski futbolcu, Rosenborg'tan Samuel Adegbenro'yu transfer etmesi için sarı-kırmızılı kulübe önerdi!

Ülkesinde bir gazeteye konuşan Johan Elmander, Galatasaray için İsveç'te birkaç futbolcuyu takip altına aldığını ifae ederek şunları söyledi:
"Galatasaray'ın kuzeyden transfer edebileceği futbolcuları gözlemliyorum. Şimdilik İsveç'te kalarak bu görevi yerine getiriyorum. Bir süre önce Fatih Terim ile görüştüm. Antrenörlük için öncelikle kursa gitmem gerektiğini düşündük. Galatasaray'ın bir parçası olmak benim için mutluluk verici. Galatasaray'ın teknik ekibi, oynadığım dönemdekiyle neredeyse aynı. Taraftarlar da benim dönememi istiyor. Bu bölgede Galatasaray gibi bir kulüpte oynayabilecek birkaç futbolcu var. Özellikle onları izliyorum."

Galatasaray'a önerilen Samuel Adegbenro kimdir?
Sağ ayaklı olmasına rağmen sol kanatta görev yapan ve ters ayaklı olmasının avantajıyla rakip savunmaları zorda bırakan Adegbenro, sürpriz şutlarıyla dikkat çekiyor. Orta sahanın ortasında ve sağ kanatta da görev yapabilen 22 yaşındaki futbolcu, henüz milli takım formasını giyemedi.

Profesyonel kariyerinde 96 maça çıkan Adegbenro, 23 gol 16 asistlik performans sergiledi. Futbola ülkesindeki takımlardan Prime'da başlayan 22 yaşındaki futbolcu, 2014-15 sezonunda Norveç'e transfer oldu ve Viking forması giymeye başladı. Bu sezon başında 900 bin Euro bonservis bedeliyle Rosenborg'a gelen Adegbenro, 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Elmander önermiş ise vardır bir bildiği.

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!

Üst Alt