Emlak Konut: "Galatasaray'ın payı minimum 508 milyon TL olacak" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emlak Konut: "Galatasaray'ın payı minimum 508 milyon TL olacak"

Şimdi değil sonra sat o zaman. Satmak için bicak mi dayadilar.

15 yıldır emlak piyasası ile dönen ekonomi krize girince devlet ucuza getireceği için almaya çalışıyor olamaz mı mesela.

Yillik 30-40 Milyon Euro sadece FAIZ icin ödüyoruz. Bu yükten kurtulmamiz icin bu Proje yapiliyor.

Misal

15x40= 600 Milyon Euro sadece FAIZ icin öderiz.

Sonrada 15 sene sonra RIVAyi 500 Milyon Euro satariz.

Bilmem anlatabildimmi.

Son düzenleme:
Benim karsi ciktigim sey , emlak konutun bugunku anlasmanin dolar olarak degil de TL olarak aciklamasinin bir onemi varmis gibi konusulmasina

Yoksa 500 milyon dolar bekliyoruz dedigin bir projenin tamamindan 500 milyon TL kazanirsan vaad ettiginden 3 te 1 gelir elde edebilmissin demektir , bu elbette skandalla es olur

Dursunun bu rakamlara hic girmemesi gerekiyor cunku o da bilemez ne gelir ne gelmez.

Dedigim gibi , bu proje cok acik , iki araziye imar artislari ile bazi konutlar yapilacak , insaat maliyetleri cikarildiktan sonra kalan kar payinin 80% i bizim olacak

bundan sonrasi tamamen o evlere olan talebe bagli asagi yukari gidebilir . Hepsi bu , aslinda cok cetrefilli degil

Anlaşmanın ne olduğunu veya kâr payı kısmını anlayabiliyorum bu sektörle alakalıyım ben de. 500 milyon dolar gibi bir gelir elde edemeyeceğimizide gayet iyi biliyordum ancak bu adam çıktı genel kurulda dolar olarak bahsetti her yerde yansıdı bu birinizde neye dayanarak bu rakamı veriyorsun demediniz ya da kendisi kaynak belirtmedi ve o haliyle projeyi onayladınız. Buradaki sıkıntı adam 500 milyon TL yi 500 milyon $ gibi gösterip herkesi kandırdı arada en az 1 milyar TL kayıp var demektir.Yoksa en baştan 500 milyon TL dese yine tamamdı.

-Tapatalk-

Haberin neresinde 500 + satılacak evlerin %80 pyı yazıyor sorması ayıp

O tüm proje bahsedilen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ya bu adamlar kendi yandaşlarına 600 milyon tl'ye peşkeş çekse sana'da 508 milyon tlni al otur dese nasıl hak talep edeceğiz.

Dursun Özbek yalancı , şerefsiz , haysiyetsiz bir piyondur .Galatasaray Başkanlığı'na tepeden atanmıştır.

Tez zamanda ölmesi dileğiyle.
Aylardır bende bunu soruyorum. Adamlar katekulle çevirse ki böyle bir şeye girişsem yaparım ben ve bildiğim kadarıyla emlak konut evlerde kar imajını düşük tutuyor bir çok projesi var. Temel atıldığında uygun fiyattan satıp cepten minimum para harcayarak yapıyor.

Garip geliyor bana temelden yoğun bir satış yapılıp al sana 500 milyon lira ama bu parayıda 3-5 seneye falan diyecekler. Arazinin boş yere gideceğini biliyorduk zaten neyse batsın kulüp batsın ki bırakıp kaçsınlar biz kurtulalım

Yillik 30-40 Milyon Euro sadece FAIZ icin ödüyoruz. Bu yükten kurtulmamiz icin bu Proje yapiliyor.

Misal

Bilmem anlatabildimmi.

Hayır anlatamadın.

Çünkü çok değil 5 yıl sonra borç %60 oranında yine geri gelecek.

Ya da G.Birliği gibi orta sıra takımı olarak devam etmeye karar vereceğiz.

R.Madrid in 2 Milyar Dolar borcu var ama geliri de var.

Geliri yukseltemeden borçları kapatsan ne olacak.

Altyapı berbat

Yönetici kadro tamamen iktidar istedi diye getirilen inşaatci KRO lar.

Şu şartlarda satışı ancak siyaseten iktidara yakınları ister.Gelin suz de Sinan Bey de itiraf edin.

Devlet ihalelerinin artık TL üzerinden olacağı ayrıntısı unutulmamalı...

Benim çocukluğumdan beri mülklerimizin şöyle büyük şu kadar değerli olduğu konuşulurdu. Şimdilik görünüş dağ fare doğurdu.

Biz inşaatçı değiliz esas faaliyetimiz spor, mülk satarak değil, esas faaliyetimizden para kazanmalıyız......

Faiz goygoyu da güzel bahane he

Sanki 2 ve 5 sene önceki oylamada bu faiz olayı yoktu da bu sene çıktı gibi

Önceden bu proje onaylansaydı hem piyasa daha değerli hem de faiz yememiş olacaktı

Baştan sona rezalet bir iş

Zaten bu genel kurul bu kafa ile 5 seneye bu kulübe zincir vurdurur

Misal

Bilmem anlatabildimmi.

İnşaat sektöründe Japonlara kafa tutmaua başladıkta bizim mi haberimiz yok. Riva ve floryada yapılacak inşaatın bitme süresi minimum 3 senedir. Bu süreç içerisinde 120 milyon dolar faiz ödeyeceğiz buna ne diyeceksin. O zaman ilk önce bu borcu garanti altına alıp faizden kurtulsaydı dediğin mantıklı olurdu ama şu şartlarda satılması da saçma.

Ödeme de peşin değil zaten vadelendirilecek

Sen o faizi kuzu kuzu ödeyeceksin yine

Yapilan anlasmanin skandal oldugunu en basinda herkes yazdi

Genel kurul üyelerimiz farkli beklentiler icinde olduklari icin anlasmayi Kabul ettiler tabi

Hayır anlatamadın.

Çünkü çok değil 5 yıl sonra borç %60 oranında yine geri gelecek.

Ya da G.Birliği gibi orta sıra takımı olarak devam etmeye karar vereceğiz.

R.Madrid in 2 Milyar Dolar borcu var ama geliri de var.

Geliri yukseltemeden borçları kapatsan ne olacak.

Altyapı berbat

Yönetici kadro tamamen iktidar istedi diye getirilen inşaatci KRO lar.

Şu şartlarda satışı ancak siyaseten iktidara yakınları ister.Gelin suz de Sinan Bey de itiraf edin.

1. Siyasete hic girmek istemiyorum. Konu o degil zaten. Gercekleri söylüyorum. Mevcut durumda, Devleti arkana almadan, bu borc ile birlikte ancak 10-15 seneye civi cakariz biz Rivaya. Bir nevi mecburuz.

2. Yeni Tesisler belki yeni Altyapi vs. icin yol acar. Ha bu Futbol akli ile zor. Dursun Özbekcide degilim ben. Altyapinin Hocasi kim? Belli degil... Riekerink ve Orhan Atik Altyapi icin geldi, ikisi A-Takima geldi. Orhan Atik kovuldu. Bilmiyorum yani.

3. Gelirleri Yükseltmek tabiiki güzel olur. Su an öyle bir durumdayizki Oyuncu alamiyoruz. UEFA bir yanlis hatada basacak yine Cezayi.

4. Çünkü çok değil 5 yıl sonra borç %60 oranında yine geri gelecek. Olabilir. Bu kafayala olur. Yanlis yönetirsen olur.

İnşaat sektöründe Japonlara kafa tutmaua başladıkta bizim mi haberimiz yok. Riva ve floryada yapılacak inşaatın bitme süresi minimum 3 senedir. Bu süreç içerisinde 120 milyon dolar faiz ödeyeceğiz buna ne diyeceksin. O zaman ilk önce bu borcu garanti altına alıp faizden kurtulsaydı dediğin mantıklı olurdu ama şu şartlarda satılması da saçma.

Benim anladigim kadariyla iste bunu ödemicez. Bir nevi Canli para gelecek kisa zamanda. Bu paraylada bu Faiz borcunu kapatcaz.

Hem minimum bir değer belirtip hem de 80% pay demek nasıl bir açıklamadır. Hemen söyleyeyim ben 508 + 80% olduğuna hiç ihtimal vermiyorum. Daha net bir açıklama yapılması gerekmezmiydi yahu. Ben şunu anlıyorum: geliştirilecek projeden diyelim 600M TL gelir elde edildi, bize düşen 0.80*600=480M TL olacak ama bu rakam 508M TLye tamamlanacak. Diyelim gelir 700M TL oldu bize düşen 0.80*700=560M TL olacak. Yani 508 altındaki gelir 508e tamamlanacak, üstündeki de ne olursa artık. Bu durumda bize 508den bir kuruş fazla vermezler. Doğrumu anladım tam emin değilim ama geçmiş olsun diyebiliriz kanımca.

Benim anladigim kadariyla iste bunu ödemicez. Bir nevi Canli para gelecek kisa zamanda. Bu paraylada bu Faiz borcunu kapatcaz.
merkez bankasında para olmayan ülkenin canlı para nereden gelecekmiş.adamlar herşeye zam yapıyor ekl vergi çıkartıyor zorunlu bes çıkartıyor para bulabilmek için.

bu ortaklık bozulmalı dursun acilen kovulmalıdır.

Bide ha diyincede satılmıyorya bide 2 yıl oraya yazarmısın
5 yıl faiz oldu 200 mil€ biz sattık 500 milyon tl
Kim şaabmışsa güzel girdi

1. Siyasete hic girmek istemiyorum. Konu o degil zaten. Gercekleri söylüyorum. Mevcut durumda, Devleti arkana almadan, bu borc ile birlikte ancak 10-15 seneye civi cakariz biz Rivaya. Bir nevi mecburuz.

2. Yeni Tesisler belki yeni Altyapi vs. icin yol acar. Ha bu Futbol akli ile zor. Dursun Özbekcide degilim ben. Altyapinin Hocasi kim? Belli degil... Riekerink ve Orhan Atik Altyapi icin geldi, ikisi A-Takima geldi. Orhan Atik kovuldu. Bilmiyorum yani.

3. Gelirleri Yükseltmek tabiiki güzel olur. Su an öyle bir durumdayizki Oyuncu alamiyoruz. UEFA bir yanlis hatada basacak yine Cezayi.

4. Çünkü çok değil 5 yıl sonra borç %60 oranında yine geri gelecek. Olabilir. Bu kafayala olur. Yanlis yönetirsen olur.

Gelir artırıcı bir sürü şey var sevilla bizim kadar potansiyele sahip değilken bile bizden iyi durumdalar

Üst Alt