Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.." - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.."

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.."

Memlekette bu tarz konular konuşulurken ilkokul münazaralarında gibi hissediyorum artık kendimi.. Herkes kurulmuş gibi tek birşeyi savunuyor kimsenin özgür düşüncesinin olmadığı hissine kapılıyorum bazen.. [Eminim şimdi birileri üstüne alınıp salvolara başlayacak]

Birinin hayatına burunu sokmak özgürlüğünü engellemektir, o insanlar senin hangi özgürlüğünü engelliyorlar? Yaşamak? Beslenmek? Haberleşmek? vs vs. rahat olun biraz Allah aşkına sana ne adamın girdiği, çıktığı yoldan, sen o yollara girme yeter. Televizyonda ağzının suyu akarak izlediği dizilerden etkilenmeyen yoldaki adamdan etkilenir olmuş nasıl bi ülkeyiz biz. ( Son lafım sana değil genel böyle ne yazık ki)

Diziden etkilenmiyormu?

balgibide etkileniyorlar zaten etkilenmese o isleri yapmaz

Adam istedigi yere girer cikar elbettedeki bana ne ondan haklisin

amma bunu toplum icerinde yapmamamali yapiyorsa benimde hakkimi yiyorlar

o parka bende gidiyorum ve ben o turlu seyleri gormek istemiyorum

benimhakkimi niye elimden aliyor o zaman?

eger yapmak istiyorsa gitsin kendi evinde yapsin

eger ozgurlukden hakkdan konusyorsak

toplumicinde davranmaninda bir adabi vardir herhalde

Emniyet Müdürünü mü öpmüşler lan, neye bozulmuş adam anlamadım ben :D

Ben şuan polislerin "sadece" hayrına, toplum yararına hizmet edecek şekilde bir taşı kımıldatmıyacaklarına eminim. Kabadayı geçinen, yolunun yolcusu, feleğin çemberinden geçmiş tavırlarıyla bezdiriyorlar insanı. Kimi kime şikayet edeceksin ? Böyle bir düzen olmaz, bu gözler 90 lı yıllardaki koalisyon hükümeti zamanındaki mafyalaşmayı çeteleşmeyide gördü ama hiçbiri polis çeteciliği kadar olamaz. İspatlasan ispatlayamazsın, şikayet etsen edemezsin ama var . Azıcık inancı olanları ve vijdanı olanların hepsini allaha havale ediyorum.

Karşılıklı toplumsal kurallar vardır medeni ülkelerde...

Adam beni veya ailemi rahatsız etmediği müddetçe sevgilisini öpmüş veya başka bişey yapmış, Bu kimi ilgilendirir arkadaş biri bana cevabını versin? Bana ne yahu!

Bunu da muhafazakar hayat görüşüne sahip biri olarak söylüyorum, ben önce kendi ahlakıma bakar, özeleştiri yaparım. Milletin günahı, sevabı, yanlışı, doğrusu benim özgürlük alanımın sınırlarını ihlal etmediği müddetçe kendisini ilgilendirir.

İçinde yaşadığımız mekan, hayat ve toplumu kendi hayat görüşümüze indirgeyemeyiz. Kimse birine hoş gelen veya hoş gelmeyen şeyi yapmak zorunda değildir ve herşey karşılıklı saygı ve anlayıştan ibarettir.

Diziden etkilenmiyormu?

balgibide etkileniyorlar zaten etkilenmese o isleri yapmaz

Adam istedigi yere girer cikar elbettedeki bana ne ondan haklisin

amma bunu toplum icerinde yapmamamali yapiyorsa benimde hakkimi yiyorlar

o parka bende gidiyorum ve ben o turlu seyleri gormek istemiyorum

benimhakkimi niye elimden aliyor o zaman?

eger yapmak istiyorsa gitsin kendi evinde yapsin

eger ozgurlukden hakkdan konusyorsak

toplumicinde davranmaninda bir adabi vardir herhalde

Adap dediğin şey kişiye, zümreye, yetiştirilmeye göre değişir. O bahsedilen "Türk Öğrf Adetleri" her şehri bırak aynı şehrin farklı ilçelerinde bile aynı değilken sen bi metropolde böyle bişey bekleyemezsin.

Sana bi örnek gel beraber tartışalım, Ankara'da Türkler bunu yaptığı için "fuhuşçu" oluyor, Antalya'da millet çıplak görmeye gidiyor plajlara? Hani nerde örf adet?

Bizim burda da oluyor bu olay. Öyle sandığınız gibi masum şeyler değil. Basketbol oynuyorduk arkadaşlarla bir akşam genelde gelenler daha liseli çocuklar bir kız, iki erkek var. Çam ağaçları falan da var. Kız ile çocuklardan biri kankaymış güya. Yanındaki çocukta kıza sulanıyor. Kız da diğer çocuğa şuna bir şey söylesene diyor. Oda ona öpüyorum diyor. Dayanamadım bir kaç kere benzettim ama yapacak bir şey yok bunlara, yüzlercesi geliyor. Yeni nesil uçkuruna düşkün baya..

Bizim burda da oluyor bu olay. Öyle sandığınız gibi masum şeyler değil. Basketbol oynuyorduk arkadaşlarla bir akşam genelde gelenler daha liseli çocuklar bir kız, iki erkek var. Çam ağaçları falan da var. Kız ile çocuklardan biri kankaymış güya. Yanındaki çocukta kıza sulanıyor. Kız da diğer çocuğa şuna bir şey söylesene diyor. Oda ona öpüyorum diyor. Dayanamadım bir kaç kere benzettim ama yapacak bir şey yok bunlara, yüzlercesi geliyor. Yeni nesil uçkuruna düşkün baya..

Yeni nesil dediğimiz kesimin derdini sadece uçkura indirirsek sorunun teşhisinde hata yapabiliriz.

Bu sorunlar aslında o kadar derin ki adam gibi önyargılarımızı ve tabularımızı bırakıp biraz eşelesek neler çıkar neler... Ama biz hep yüzeysel olanı ve yüzeysel bakmayı seviyoruz. Gözümün önünde olmasın, gizli kuytu köşelerde yapsınlar mantığını güde güde ülkede tecavüz patlaması yaşanıyor. Bıktım şahsen her gün bilmem hangi çocuğa 300 kişi tecavüz etti haberlerinden...

Adap dediğin şey kişiye, zümreye, yetiştirilmeye göre değişir. O bahsedilen "Türk Öğrf Adetleri" her şehri bırak aynı şehrin farklı ilçelerinde bile aynı değilken sen bi metropolde böyle bişey bekleyemezsin.

Sana bi örnek gel beraber tartışalım, Ankara'da Türkler bunu yaptığı için "fuhuşçu" oluyor, Antalya'da millet çıplak görmeye gidiyor plajlara? Hani nerde örf adet?

Ben bunu bolgelere bolmedim ki

nedeki Antalyadakilar hakli demiyorumki

Elbetteki buyuk sehirlerde bunu daha kolay yapiyorlar

Nedeni basit cunki onu taniya bilecek insanlarla rastlasmasi daha az

ve ek olarak zaten buyuk sehirlerde olay o yere geldiki hic kimsede bakmaz bir sey demez

mesala biri Pariste opusurse kim ona ne diye bilirki ayrica baska toplum baksa miletler niye opusur demem

Adam aşmış olayı net:ka21: Ağaç altında öpüşen çiftleri kastediyo heralde fuhuş derken Allah akıl fikir versin.

Yeni nesil dediğimiz kesimin derdini sadece uçkura indirirsek sorunun teşhisinde hata yapabiliriz.

Bu sorunlar aslında o kadar derin ki adam gibi önyargılarımızı ve tabularımızı bırakıp biraz eşelesek neler çıkar neler... Ama biz hep yüzeysel olanı ve yüzeysel bakmayı seviyoruz. Gözümün önünde olmasın, gizli kuytu köşelerde yapsınlar mantığını güde güde ülkede tecavüz patlaması yaşanıyor. Bıktım şahsen her gün bilmem hangi çocuğa 300 kişi tecavüz etti haberlerinden...

Elbettedeki olaylara oyle yaklasmak dogru degil cok dogru tespit

Yani burda yapmayin gidin evinizde yapinda dogru olmayan tespitdir aslinda

Yalniz gunuzmde bunu ozgurluk deyip gecenlere bir misal getireyim

Arkadasin orneginden

acaba o iki erkek cocugunun kiz kardesleri ablalari ve ya yakin kadin akrabasi yokmu?

boyle isler gordugunde hic o emaptiyi yapiyorlarmi?

ayrica yaptiklari olayla ozgurlukden bahsederken kimin hakkina girdigini dusunuyuorlarmi?

aslinda verile bilecek ornek cokta

bir kackez boyle konu yuzunden ikaz edildim ve kendimdusunce o turlu ornekler gosterib hic kimseyi kirmak istemem

Sen gizli, saklı yada aleni bir şekilde yap beni alakadar etmiyor. Ama sokak ortasında, çocukların oynadığı parklarda yapılan bazı şeyleri karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde değerlendiriyorsan zaten biz seninle hiç bir zaman anlaşamayız. Yeni nesil uçkuruna düşkün evet ben böyle düşünüyorum. :)

Güzel diyorsun da Deniz, özgürlük çoğu insanın kafasında bir ışık yakmıyor burada..Herkes kendi kafalarında gibi yaşasın/giyinsin/davransın istiyor. Azıcık onlardan saparsan, direk cezanı keserler.

Fazla asiriya kacmadigi sürece bence de herkes istedigi gibi yasayabilmeli. Bunun icin daha cok bekleyecegiz gibi görünüyor ama. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt