En Sevdiğiniz Sebze Hangisidir? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En Sevdiğiniz Sebze Hangisidir?

Sende artık önyargı oluşmuş yapacak bir şey yok. Benim de var öyle asla yemediğim şeyler, mesela patatesli böreği feriştahı gelse yediremez. Yıllar önce yedikten sonra istifra etmiştim, o günden sonra yemedim bir daha.

Konya'da düğünlerin vazgeçilmezidir, ortadoğuyu bilmem ama Türkiye'de yediğim en iyi bamya yemeği bu.

YouTube

Okadar hafif ki, hic görünmeden, anlamadan yedirmek gerekiyor ki, zaman zaman o tarz yedigimden süpheleniyorum. Ancak, ön yargidan ziyade piskolojik. Semiz otu, ve özellik ile Bamya... Cocukken hic sevmezdim, hep zorla yedirdiler, hep zorla, hep zorla. Yapmayin, etmeyin, zülümdür dedim, dinlemediler. :dispirited:

Sende artık önyargı oluşmuş yapacak bir şey yok. Benim de var öyle asla yemediğim şeyler, mesela patatesli böreği feriştahı gelse yediremez. Yıllar önce yedikten sonra istifra etmiştim, o günden sonra yemedim bir daha.

Konya'da düğünlerin vazgeçilmezidir, ortadoğuyu bilmem ama Türkiye'de yediğim en iyi bamya yemeği bu.

YouTube

Annem biz küçükken patatesli börek yerine kabak içli börek yapardı. Bizede patates bu yiyin derdi. Ben yemezdim hemen kokusundan anlardım.
Sonra patatesli börekten bile soğudum acaba kabak olabilirmi diye dokunmazdım bile.
Börek dediğin peynirli yada ıspanaklı olur...

P9 Gscimbom Mobile

Annem biz küçükken patatesli börek yerine kabak içli börek yapardı. Bizede patates bu yiyin derdi. Ben yemezdim hemen kokusundan anlardım.
Sonra patatesli börekten bile soğudum acaba kabak olabilirmi diye dokunmazdım bile.
Börek dediğin peynirli yada ıspanaklı olur...

P9 Gscimbom Mobile

Zamaninda bana da annem ve halam hindistan cevizi diye, ispanakli pasta yedirmislerdi. Ve begenmistim, gercegi ögrenince ise, bir ara pastadan da sogumustum. Ama pasta askim, bu savastan galip cikti.

Ihaneti hep sevdiklerimizden gördük be. :(

Bu da muazzam

816698-960x720-gebratene-zucchini.jpg

Zamaninda bana da annem ve halam hindistan cevizi diye, ispanakli pasta yedirmislerdi. Ve begenmistim, gercegi ögrenince ise, bir ara pastadan da sogumustum. Ama pasta askim, bu savastan galip cikti.

Ihaneti hep sevdiklerimizden gördük be. :(

Ispanak favorimdir daha pastasını yemedim ama her türlü yerim.
Mesela ispanak soslu makarnaya bayılırım.

Hanım bugün çocuklar için brokoli yapmış kokusundan iğreniyorum.
Bamya desen eve sokmam.
Yaptım kendime bir pastırmalı sandviç ağzıma bakıyorlar

P9 Gscimbom Mobile

Ispanak favorimdir daha pastasını yemedim ama her türlü yerim.
Mesela ispanak soslu makarnaya bayılırım.

Hanım bugün çocuklar için brokoli yapmış kokusundan iğreniyorum.
Bamya desen eve sokmam.
Yaptım kendime bir pastırmalı sandviç ağzıma bakıyorlar

P9 Gscimbom Mobile

Ispanak cok sevmesem de yiyebiliyorum. Ama pasta icinde, migdemi bulandirdi resmen.

Sebze konusunda bayagi antika bir herifim bayagi seciciyim acikcasi.

Bamya, Patlican, Kereviz, Barbunya hic sevmem. Karnibahar'i sadece haslanmis sebzelerin icinde oldu mu yerim. Yemek icinde sogani yerim de severim de ama böyle kütür kütür sade sogan sevmem agzima da sürmem.

Pirasa'yi 25 yasina kadar hic yemedim cünkü kücük cocukken annem pirasali bir yemek yapmisti ve igrenmistim kokusundan midem bulanmisti ondan beri hep tiksindim. Sevmediklerimi yazdiktan sonra geri kalanlari cogunlukla severim tabi sevmedigim bir sebzeyi unuttuysam bilemem :D

Sebze konusunda bayagi antika bir herifim bayagi seciciyim acikcasi.

Bamya, Patlican, Kereviz, Barbunya hic sevmem. Karnibahar'i sadece haslanmis sebzelerin icinde oldu mu yerim. Yemek icinde sogani yerim de severim de ama böyle kütür kütür sade sogan sevmem agzima da sürmem.

Pirasa'yi 25 yasina kadar hic yemedim cünkü kücük cocukken annem pirasali bir yemek yapmisti ve igrenmistim kokusundan midem bulanmisti ondan beri hep tiksindim. Sevmediklerimi yazdiktan sonra geri kalanlari cogunlukla severim tabi sevmedigim bir sebzeyi unuttuysam bilemem :D
Pişmiş soğan yedin mi hiç? Ağzında eriyor şeker gibi

Eğitim şart

Üst Alt