Enes Ünal, Resmen Twente'de! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Enes Ünal, Resmen Twente'de!

Burak ile Cenk ile falan zaman kaybedecegimize bu cocugu oynatsin Terim her mac. Gelecegin takimini insa ederiz en azindan.

Yine attı helal olsun bu çocuk bu sene Hollanda ligine damga vuracak belli oldu inşallah bir sakatlık falan yaşamazsa eğer gol kralı olur ve önümüzdeki sene Psv yada Ajax'ta kiralık oynar bilmiyorum belkide Manchester City Premier Lig'e kiralar.

Ulan yıllarca söyledik hatta kendimizi parçaladık yabancı sınırını kaldırın diye

İşte kanıtı buyrun

Türk futbolcular para kazanmak yerine futbolu tercih edince coşmuşlar

Yine attı helal olsun bu çocuk bu sene Hollanda ligine damga vuracak belli oldu inşallah bir sakatlık falan yaşamazsa eğer gol kralı olur ve önümüzdeki sene Psv yada Ajax'ta kiralık oynar bilmiyorum belkide Manchester City Premier Lig'e kiralar.

Guardiola Enes'i takip ettiklerini söyledi. Belki Bundesliga veya La Liga'ya verebilirler, belki takıma alırlar.

Guardiola'nın kardeşi Pere Guardiola Ispanya ikinci liginde Girona diye bir takım satın aldı, City ile de bağlantıları var, o takımı İspanya birinci ligine çıkarıp pilot takım yapacakları yönünde birşey okumuştum.

Guardiola Enes'i takip ettiklerini söyledi. Belki Bundesliga veya La Liga'ya verebilirler, belki takıma alırlar.

Guardiola'nın kardeşi Pere Guardiola Ispanya ikinci liginde Girona diye bir takım satın aldı, City ile de bağlantıları var, o takımı İspanya birinci ligine çıkarıp pilot takım yapacakları yönünde birşey okumuştum.
Benim kendi düşüncem Hollanda ligi Enes için çok iyi kendini geliştirmesi bakımından geçen sezonda devre arasında Nac Breda'ya gidip orada çok iyi işler yapmıştı yani ben İspanya liginin Enes için uygun olmadığını düşünüyorum. Bence önümüzdeki sezonda bu ligde devam etmeli ama daha büyük bir takımda Ajax yada Psv çok iyi olur he Bundesliga'ya gidersede sevinirim açıkçası.

Twente direktoru Enes Unal'ı zamanında kendisinin PSV'ye getirdiği Huntelaar'a benzetmiş, ama teknik açıdan o dönem aynı yaştaki Huntelaar'dan çok önde demiş.

City Watch sur Twitter : "Van Leeuwen (Twente director): "Unal reminds me of Huntelaar, who I signed for PSV. Technically he is way beyond Huntelaar at the same age.""

unal.jpg

Enes'in birkaç yerde röportajını izledim.
Çok aklı başında demeçleri vardı.
Kariyeri açısından önemli yaşlarda.
Umarım çok iyi yerlere gelir, böylesi oyuncularımızın da sayısı artar.

son 2 maçını izledim gol atmasına bakmayın hollanda liginde defans yok cidden kademe anlayışı felan 0

hollanda liginde gol kralı olup majör liglere gidip sönenlerde var yıldızlaşanlarda var. ona göre çalışmalı

bakalım milli takım ve türk futbolu açısından iyi işler yapacaktır röportajlarından felan anlaşılıyor yaşına göre çok olgun ozan gibi keko biri değil

son 2 maçını izledim gol atmasına bakmayın hollanda liginde defans yok cidden kademe anlayışı felan 0

hollanda liginde gol kralı olup majör liglere gidip sönenlerde var yıldızlaşanlarda var. ona göre çalışmalı

bakalım milli takım ve türk futbolu açısından iyi işler yapacaktır röportajlarından felan anlaşılıyor yaşına göre çok olgun ozan gibi keko biri değil

Hollanda ligi genç oyuncuların teknik olarak gelişmesi ve taktik oyunu öğrenmeleri için çok iyi bir lig, o yüzden dünyanın bir numaralı altyapı liglerinden biri olarak görülüyor.

Ayrıca şu anki PSV'yi eleyecek takım da Türkiye'de yok.

Hollanda ligi genç oyuncuların teknik olarak gelişmesi ve taktik oyunu öğrenmeleri için çok iyi bir lig, o yüzden dünyanın bir numaralı altyapı liglerinden biri olarak görülüyor.

Ayrıca şu anki PSV'yi eleyecek takım da Türkiye'de yok.
psv dışında hepsi cacık zaten psv puan topladı avrupada hep

1 sene sonra şampiyonları direk katılamayacak yunanlıların bile gerisine düştüler lig sıralamasında

psv dışında hepsi cacık zaten psv puan topladı avrupada hep

1 sene sonra şampiyonları direk katılamayacak yunanlıların bile gerisine düştüler lig sıralamasında

Onun sebebi iyi oyuncularını elde tutamıyorlar, hemen 4 büyük lige gidiyor oyuncuları (çoğu İngiltere'ye), Ajax, PSV ve diğerleri son yıllarda en iyi oyuncularını bu liglere verdiler. Twente mesela borcu var diye ligden düşürülüyordu, Türkiye'de bu kural olsa 4 büyüklerin komple ligden düşmesi gerek. Almanya'da da böyle. Hollanda taktik oyun ve teknik gelişim anlamında iyi bir lig, o yüzden Ingiltere'den bir sürü takım oraya veriyor oyuncusunu ilk gelişimini yapsın diye.

Türkiye doğru dürüst oyuncu gönderemiyor büyük liglere mesela.

Son düzenleme:
Onun sebebi iyi oyuncularını elde tutamıyorlar, hemen 4 büyük lige gidiyor oyuncuları (çoğu İngiltere'ye), Ajax, PSV ve diğerleri son yıllarda en iyi oyuncularını bu liglere verdiler. Twente mesela borcu var diye ligden düşürülüyordu, Türkiye'de bu kural olsa 4 büyüklerin komple ligden düşmesi gerek. Almanya'da da böyle. Hollanda taktik oyun ve teknik gelişim anlamında iyi bir lig, o yüzden Ingiltere'den bir sürü takım oraya veriyor oyuncusunu ilk gelişimini yapsın diye.

Türkiye doğru dürüst oyuncu gönderemiyor büyük liglere mesela.

hücumcular göze batıyor hollandada defans kademe anlayışı yok ajax dışında orta-üst düzey defans oyuncusu yetiştiren pek görmedim

Üst Alt