Engin Baytar'ın Cezası Belli Oldu - Sayfa 27 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Engin Baytar'ın Cezası Belli Oldu

Cevap: Engin Baytar'ın Cezası Belli Oldu

Bu kadar adaletsizliğin olduğu bir ortamda, Engin bu cezayı hak etti diyen adama, Galatasaray forması yakışmıyor diyen adama and içerim ki söveceğim.

Galatasaray forması, başarısı, uğruna gözyaşı döken adamı ne harcarım, nede harcatırım bir taraftar olarak.

Bu kadar adaletsizliğin, dansözlüğün olduğu yerde, Ben Galatasaray efendisi değil, Galatasaray holiganıyım.

Soyunma odasında maç bittikden sonra sözde Milli takım kalecisi, Sen adam değilsin.. Sen hakem değilsin diyen adama ceza gelmiyor.

Irkçılık yapan sözde bir başka milli takım kaptanına 2 maç ceza geliyor.

Şikeye bulaşmış adamlara 1- 1.5 -2 sene gibi komik cezalar geliyor.

Benim maç heyecanıyla, haksız bir gole itiraz eden, Enginime 11 maç ceza veriyorsun..

Alayınızın, topunuzun, cümlenizin ALLAH cezasını versin.

Bu kadar adaletsizliğin olduğu bir ortamda, Engin bu cezayı hak etti diyen adama, Galatasaray forması yakışmıyor diyen adama and içerim ki söveceğim.

Galatasaray forması, başarısı, uğruna gözyaşı döken adamı ne harcarım, nede harcatırım bir taraftar olarak.

Bu kadar adaletsizliğin, dansözlüğün olduğu yerde, Ben Galatasaray efendisi değil, Galatasaray holiganıyım.

Soyunma odasında maç bittikden sonra sözde Milli takım kalecisi, Sen adam değilsin.. Sen hakem değilsin diyen adama ceza gelmiyor.

Benim maç heyecanıyla, haksız bir gole itiraz eden, Enginime 11 maç ceza veriyorsun..

engin bu cezayı değilse bile cezayı paşa paşa isteye isteye söke söke hak etti. bu arada kim parasını fazla verir oyuncuyu transfer ederse uğruna onun göz yaşınıda dökebilir

:tiphat: :yenieek:

Bende bunu söylemek istedim ama sanırım renktaş yanlış anlamış..

Sadece Engin'in yaptıklarını yazmış. Engin ve Galatasaray'a yapılanlarıda yazsaydı keşke...

hakeme küfür etmek karttan sonra hakeme saldırmak desen daha doğru olurdu

------------

Engin sayesinde hata ile suç arasındaki farkı anladık.

Suç; ırkçılık yapmak, şike yapmak, hakemi tehdit etmek,

Cezası : yok.

Hata: hakeme itiraz etmek. şikeye itiraz etmek. hakkını savunmak

Cezası : 11 maç

Oha be lisanlını yırtın olsun bitsin ! Emre hakemlere, futbolculara neler yapıyordu gören yoktu onları.

engin bu cezayı değilse bile cezayı paşa paşa isteye isteye söke söke hak etti. bu arada kim parasını fazla verir oyuncuyu transfer ederse uğruna onun göz yaşınıda dökebilir

Senin bu söylediklerin profesyonellik adı altında yalak futbolcuların yapacağı iş.

Parayı veren ugruna aglayacak adamlar, Emre B. , Mehmet Topral, Caner, tarzı adamlar.

Engin profesyonel bir futbolcu değil, Duygularıyla oynayan, şavaşan bir futbolcu.

Parayı verenin ugruna aglayacak, boyunduruk altına girecek bir adam olsaydı, Gençlerbirliği, Trabzonspor gibi takımlarda baş kaldırmazdı.

Tekrar söylüyorum Engin duygularıyla savaşan bir futbolcu.

Benim eli,kolum uyuştu o elle attıkları golden sonra.. Engin dogru olanı yapmadı evet.. Ama Engin'in yaptığının yanlış olsada arkasındayım.

11 maçlık cezayı şike yapan adam almıyorsa, benim futbolcum orada o hakemi gömse 1 maç ceza almamalı.

Hagi'ye kontratı feshedilip kovulsun defolsun gitsin dediklerine inanmıyorum , Engin'e dediler

çünkü Galatasaraylılık duruşları futbolcuya göre değişiyor onların :yenieek:

Pragmatist oldukları için öyle. Engin şu takımda, geçen seneki performansıyla, 2-3 sene oynasa idi "ama onun kredisi var yaeee" diye savunacaklardı Engin'i. Kredi, mredi geçeceksin "g*tünü yiyim" ayaklarını. Madem senin için hakeme küfretmek, onu itip kalkmak bir oyuncunun sözleşmesini fesh sebebi, bunu herkese uygulanmasını isteyeceksin. Yok efsaneymiş, yok kredisi varmış; bu bahaneler, yaptıkları hırboluğun rasyonalizasyonu.

Başkalarına gerekli hukuku uygulamayan adamların, Engin'e vermiş olduğu cezayı doğru/haklı bulmak, o alçakların meşrulaştırmaktan başka bir şey değil. Bu adamlar mimli adamlardır, göz göre göre şike yapmış takıma ceza ver(e)meyen,yıllardır onun ırkçılık dahi her haltı yiyen futbolcusunu kollayan bir kurul tüm meşruluğunu yitirmiş bir kurumdur.

Dün şikecilere, hukuku dolanmayıp, gerekli cezaları verselerdi, ırkçı tosuna hakkettiği cezayı verselerdi. Bugün kimse Engin'e verilen cezanın azlığını, çokluğunu tartışmayacaktı. Evet, Engin bir hata işlemiş, ilgili disiplin maddelerini ihlal etmiştir. Ama Engin'e cezayı verecek olan kurum, meşruluğu tartışılmayan, herkese eşit şekilde adil davranan bir kurum olmalıdır. O zamana kadar Engin her şart altında korunur, kollanır.

Federasyonun vereceği cezayı kullanarak para cezası vereceğini söyleyen Galatasaray yönetiminin de bu cezada payı hic de az değil. Yönetim, bu tavrıyla Engin'i resmen ateşe atmıstır. Ayrıca bu olaylara yanlıs kararlarıyla sebebiyet veren Cüneyt Çakırın süreci ceza almadan gecmesi de ayrı bir facia.

Federasyonun vereceği cezayı kullanarak para cezası vereceğini söyleyen Galatasaray yönetiminin de bu cezada payı hic de az değil. Yönetim, bu tavrıyla Engin'i resmen ateşe atmıstır. Ayrıca bu olaylara yanlıs kararlarıyla sebebiyet veren Cüneyt Çakırın süreci ceza almadan gecmesi de ayrı bir facia.

Bak o konuda katılıyorum... Yönetim ve Fatih Terim o konuda Engin'e söyleyeceklerse söylemeliydiler... Cezan kaç maç alırsan o kadar şu para cezası bida tekrarlama affetmem yollarım diye... Ama basına kim yansıttıysa büyük hatalı... Hoş gerçekten verilen ceza oyduysa basın bi tarafından uydurmadıysa...

Ama bir de olayın şu yüzü var, bizim kendi sözde taraftarlarımız... Onlara sözde diyorum kimse kusura bakmasın özde taraftarımız diyemiyorum... Hayır adaletsizlik almış başını geziyor... Kanıtlanmış başkanı yöneticileri bazı furbolcular hüküm giymiş şike tespitli, hatta ve hatta tff de zorlaya zorlaya bazı yöneticilerini şikeye teşebübbüs ve hatta bazı maçlarda şike olduğunu kabul etti... Ama dötlerinden birşey uydurdular, şike teşebbüsü var ama sahaya yansımamış! Tff icadı sahaya yansımamış!

Hayır şikenin cezasının olmadığı bir ortamda nasıl Engin'e verilen cezaya az dersiniz anlamlandıramıyorum. Bazı pisliklerin ceza görmediği bir yerde nasıl daha fazla ceza almasını istersiniz ya?

Hayır şunu deseniz anlıcam, tff o pisliklere ceza vermiyosa Engin'e de vermicek, Irkçılığın cezası 2 maçsa hakem itmenin de 2 dir hadi 4 olsun deseniz... Ve ceza kesinleştikten sonra, Fatih Terim'e akıllanana kadar sahaya çıkartma yeşil sahaya hasret kalsın deseniz yine anlıcam... Sen kendi çocuğunu başkalarının adiliğine nasıl terkedersin ya? Siz nasıl taraftarsınız?

Engin suçluysa cezasını kendi içimizde veririz, Fatih Terim verir, yönetim verir! Şikeye, ırkçılığa, başkalarının hakemi itip kakmasına ceza veremeyen ahlaksızlara nasıl az bile vermişler dersiniz?

Siz Galatasaraylı olamazsınız ben inanmıyorum... Tekrarlıyorum olay Engin'e ceza olayı değil... Kendi futbolcunuzun cezasını kendi yönetiminizin, kendi hocanızın cezalandırılmasını istemek ayrı, elin hokkobazlıklarına cellatlarına vermek ayrı birşey. İşte bu yüzden diyorum ki siz GALATASARAYLI olamazsınız...

Hangi dünyada yaşadığını bir anlayabilsem! Neymiş para alıyomuş %100ünü zaten vermeliymiş marifet değilmiş bu! Kim daha fazla para verirse onun uğruna gözyaşı dökermiş...

Hangi dünyada yaşıyosun hangi gezegende yada galaksi de yaşıyosan söyle biz de oraya gelelim... Türkiye'de senin marifet değil yapmak zorunda dediğin futbolcular bir elin parmaklarını geçmediği için bizim için velinimet!

Bence tahkimde bu ceza 8/9 maça düşer ve Engin bu 8/9 maçlık cezayı hak etti.Bizim asıl kaldıramadığımız konu Engine verilen ceza değil,gecen senelerde baska takım oyuncularına verilen cezaların engininkine oranla cok daha düşük tutulmasıdır.

Hala hak etti felan diyenler var. Normal bi ülkede olsa hak etti ama burda hak etmedi bu cezayı. Şike yapanlara ceza yok ırkçılık yapana 2 maç ceza var, bize gelince hakeme küfür etti itti diye 11 maç. E. Belozoğlu nun 3 senede küfür etmediği fırçalamadığı hakem kalmadı kırmızı kart bile görmedi. Geçen sene fenerin pozisyonunda biz olsaydık 3. lig e kadar düşerdik. Taraftarda yönetimde sesini çıkarmazdı hak ettik derdi. Adamlar şike yaptıkları halde kendilerini haklı pozisyona çıkartmaya çalışıyolar başardılarda. Yönetim uyumasın futbolcusuna klübüne sahip çıksın böyle şerefsizlik olmaz.

tff utanmasa burada kendisine edilen küfürleri delil sayıp kulübe kötü tezahurattan dolayı para cezası kesecek :confused:

herkes hala hak etti diyenler var diyor..

ben tekrar ediyorum Ceza kurallara göre Normal, diğer verilenlere bakıldığı zaman çok çok fazla

Engin 8-10 maç, Sadri 20 gün, Aykut 2-3 maç normal olandı cezalar böyle olsaydı aferin derdim, ama Diğer cezalar 3 aşağı 5 yukarı tutarken Aykut'un ceza almaması Hay böyle düzenin dedirtiyor...

Not:FBlilerde GS stadı neden kapanmadı diye sövüyordur TFF'ye...

Üst Alt