GSC Haber - Erden Timur: "Borçlar için fon oluşturduk. Galatasaray 3-4 yıl içinde nefes alır!" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Erden Timur: "Borçlar için fon oluşturduk. Galatasaray 3-4 yıl içinde nefes alır!"

Kağıt üstünde ve amaç/tanım olarak faydalı bir finansal kontrol hamlesi. Ancak, bu tip geleceğe yönelik şeyleri çok gördük, duyduk. O nedenle yapınız efendim sonra överiz de söveriz de. Ünal Aysal’da benzer “kurumsal” hamlelerden bahsederdi sonuç malum.

3-4 sene sonra o 10 Milyar TL acaba kac Euro eder?
10 milyar TL o fonda TL olarak kalmayacak. Örn: Yabancı para cinsinden devlet tahvili alınır, İngiltere devlet tahvili alınır vb. Böylelikle paran yabancı para cinsinden değer kaybetmeyecek ve yıllık belirli bir getirisi olacak. Finansmsn araçlarından yararlanacaklar ana paranın yabancı para karşısında erimemesi ve ayrıca gelir getirmesi için, böyle açıklamışlardı bunu.

M2101K6G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ozgerkoy gibi büyük bir iş adamı yöneticimiz var ama daha kendisinden faaliyet göremedik columbusmu nedir birsey başlattı daha ne olduğunu anlayan 1 kişi olmadı

%30 faiz mi ? Belki mevcut hükümet düşünce faizler artacak gibi.

Euro TL paritesi düşerse 10 milyar TL çok degerlenir
Şuan faizler %30 evet. Hatta böyle bir para için 32-33 bulunur bence farklı fonlar ve tahviller ilede değerlendirilebilir ayrıca.500 milyon euro ciddi bir rakam gerçekten, her yıl şampiyonlar ligine gitmiş gibi bir gelirimiz olabilir.

Erden Timur başarılı bir adam, yönetici olarak da beğeniyorum, akıllıca işler yapıyor dursun başkan önderliğinde
Ama ne zaman böyle çok süslü şeyler duysam hep üfürme gibi gelir bana
Yatay, dikey, denetleme, fon, future, 5 ayrı hesap, vs
Florya gelirini bir hesapta kilitleyeceklerini, sürekli gelir getiren bir kaynağa dönüştüreceklerini ve anaparaya kimsenin, sonraki yönetimlerin de dokunamayacağını söylemişlerdi
Yapabilirlerse süper bir şey olur, kulübün geleceği kurtulur
8-10 yıl bir süre sonra finans sıkıntıları son erer, devler ligine adım atarız

Ha bir yapılması gereken şey de yönetimlerin kafasına göre kulübü borçlandırmasını engelleyecek tüzük değişikliklerinin yapılması
Tabi bunu yaparken yönetimlere para bırakmayan, ellerini kollarını bağlayan bir şekil olmaması lazım
Ya da direkt denk bütçe kuralı koyacaksın, eksi rakama şahsi kefalet zorunluluğu getireceksin
Başkan olmak isteyen sadece prestiji, forsu için isteyecek

Üst Alt