Ergin Ataman: "Anadolu Efes bizden daha güçlü bir takım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ergin Ataman: "Anadolu Efes bizden daha güçlü bir takım"

146324.jpg

Galatasaray Odeabank'ta Ergin Ataman, Anadolu Efes maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman'ın sözleri şu şekildeydi:

"Maçın kontrolü Anadolu Efes’teydi. Biz de maçtan kopmadık, kritik anlarda farkı 4-5 sayıda tutabildik ancak orada hücumda yaptığımız hatalar ve fastbreak yememiz bizi bir türlü maçın tam anlamıyla içine sokamadı. Anadolu Efes bizden daha güçlü bir takım. Çok geniş bir kadroya sahipler. Biz ise Micov, Tyus ve Sinan Güler dışında katkı alamadık. Diğer oyuncular savunmada zarar bile verdiler. Özellikle Austin Daye ve Diebler savunmada çok kötülerdi. Efes’i kutluyorum. EuroLeague’de maçlarımıza devam edeceğiz, iyi oynayan oyuncularımızın yanına birkaç iyi performans daha eklersek kazanma şansımız olabilir. Bugün sonunu getiremedik."

Ergin Ataman: "Anadolu Efes bizden daha güçlü bir takım"

Her maçtan sonra aynı açıklama. Bütçeleri yüksek, kadroları iyi şöyle böyle. Sene başında istediğimiz kadro kuruldu diye bangır bangır tweet atan bendim sanki. Sen kurdun hoca bu takımı.

utanmadan isim isim savunmada kötü olan oyuncuları saymış ulan bu adamların savunma yapamadıklarını herhangi taraftar yazdan beri biliyordu zaten

kösele

Bırak arkadaşım madem herkes bizden güçlü çek git.Yok maddi imkanlar kısıtlı yok oyuncular böyle bir kere de kendinde ara suçu.verilen imkanlarla bok gibi kadro kurdun hala bizden daha güçlüler diyon.daha önceden de bizden daha iyi bütçeleri daha iyi kadroları vardı ama yeniyorduk daha iyi yerlere geldik.sıçtın kabul et artık.dediğin şeyler geçmişindeki başarılarını tesadüf durumuna düşürüyo.

Aynısından kaçıncı rezalet maç sonu açıklaması... Takımı ben batırdım de, sorumluluğu al, ver istifanı...

Daye belkide takimin en yetenekli oyuncusu, ama takim kurgusundan dolayi zarar veriyor, bunu cözemeyen de Ergin Ataman. Birde üzerine Diebler´de var, üclük disinda her konuda - olan bir oyuncu özellik ile de savunmada. Bu olusan zaafiyetleri, doldurmak nerdeyse imkansiz. Birde Diebler 15 dakika sahada kalip hic üclük atamamis. Oyunun iki yönünü de oynayabilen daha fazla oyuncu lazim.

Bütce konusuna deginmek gerekirse, fenerli bazi twitcilerin iddialari mevcuttu. Bütce konusunda sadece oyuncu giderlerini gösteren tek takim Galatasaray imis. Yani bütcemiz belkide bir kac milyon dollar daha yüksek gösterildiginden. Ancak bu bilgi teyyitli degildir...

Harcanan para bu seviyede de rekabet etmek icin fazlasi ile yeter, sans yaver giderse sampiyon bile olunabilir. Ataman hoca bunu kabul etmeyecektir, ama bu sezon maalesef batirdi. Keske kendi icimize dönseydik, basarisizlikta böyle tepkiler olmazdi.

10 milyon dolara 10 tane boktan adam alacağına geçen sezonki kadroyu koru lasme yerine sağlam uzun 2 tane de yıldız al biri oyun kurucu olsun şu durumdan daha iyi yerde olurduk.Yediğin boku bi kere de kabul et.

Sen Galatasarayın koçusun Ergin hoca,hatalı konuşuyorsun büyük geldiyse mevki istifani ver zorlama.Kendi kurduğun kadro güçsüzse sorumlusu sensin.

bu sene basketboldaki hezimeti kabul ettik eyvallah da böyle saçma sapan beyanlara gerek var mı ergin ataman..ha birde kadroyu kuran sensin sorumluluk sende istifa et o zaman..

hoca yeter artık. tamam iyisin hoşsun ama o takımı sen kurdun istediğin gibi. sezon başında ne kadar savunma özürlü oyuncular olduğunu söyledik ama sen göremedin. şimdi takıma bok atacağına adam gibi oynat.

Yakında Best Balıkesire yenilince bizden daha iyi takım diyecen heralde Ergin.İyice suyun ısındı.Mal mal konuşup asap sınırlarını çok zorluyorsun.Bir an önce bas git.10 milyon euro yu hiç ettin.Ninemmi kurdu bu kadroyu.

@Uğur İz

Renktaş bu branşta bizim daha güçlü olduğumuz bir rakip var mı? Ben takip etmiyorum da her hafta aynı başlıkla konu açılıyor. Yoksa hocamız bizle billur mu geçiyor?

Son düzenleme:
Üst Alt