Erkek Basketbol Takımı Transfer Haberleri - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erkek Basketbol Takımı Transfer Haberleri

Huertas / Şafak
Rivers / Sinan
Schilb / Micov
Green / İzzet
Lasme / Semih

Harika olurdu. Lasme / Semih bizi Avrupa da çok rahat götürür, ne olursa olsun ikiside eurolig oyuncuları..

Madem Serhat Çetin ' i almıyoruz pivota Semihi alıp iki numaraya şutor bir oyuncu almak en mantıklısı.. Sg rotasyonumuz da şutor hiç bir oyuncu yok şuan...

Sg rotasyonumuz da şutor hiç bir oyuncu yok şuan...

Ki açılımı shooting guard :)

Semih konusunda katılmıyorum sana Berkay. Bi maç NBA bi maç ikinci lig standardında oynayan oyuncuya Euroleague oyuncusu diyemiyorum ben şahsen. Ergin Ataman'ın Semih'i Beşiktaş'ta kısa süre için çok iyi kullandığı için böyle düşünenlere saygı duyarım ama o zaman Semih NBA antrenmanları yapıyordu, lockout sebebiyle gelmişti. Şu an Semih'ten katkı alabileceğimizi düşünmüyorum.
Keşke Young'ı tutabilseydik. Ama onu nasıl bulduysak o pozisyona genç ve atletik bi adam tekrar bulabiliriz bence. Ergin Hoca yaz ligi maçlarını izlemeye gitmişti, ordan bu minvalde oyuncu getirir umarım.

5 numaraya yerli ve yabancı takviye şart. Semih'ten iyi yerli pivot yok piyasada. Yabancı olarak alternatif çok. 1 numaraya Huertas bence uygundur. Emir alınırsa müthiş olur rotasyon açısından. Çok rahatlarız. Kadroda alternatif yaratmak adına Göktürk ile sözleşme yenileyip, Lazgin'i A Takım kadrosuna alabiliriz. Göktürk geçen sezon aldığı süreyle iyi iş yaptı. Sezon başındaki Uşak kupa maçı buna örnek.

Huertas/Şafak/Göktürk
Sinan/Micov/Göksenin
Schlib/Emir/Ege
Green/Lasme/Lazgin
XXX/Semih/İzzet

Böyle bir kadroda, esas rotasyonu düşününce 1 numarada süre alabilecek Huertas, Şafak, Sinan, Göksenin, Schlib ve hatta Emir var. Göktürk'se kopan maçlarda rotasyon oyuncularını dinlendirir. 2 numarada Sinan, Micov, Göksenin ve Schlib gayet yeterli bir rotasyon oluşturur. 3 numarada Schlib, Micov, Emir zaten Euroleague seviyesinde bir rotasyon. Ege'nin de gelişimi açısından süre bulması mümkün. Caleb Green 3 numara oynayabilen bir oyuncu. İzzet'te ligde süre alabilir. 4 numarada Green, Lasme ikilisi sezonu götürür. Kısa beşlerde Emir ve Micov iyi iş yapabilir. İzzet ve Ege sezon boyu kalan süreleri alabilir. Lazgin'se yine Göktürk gibi kopan maçlarda oyuna girer. 5 numarada yapılacak yabancı transferi ve Semih ligde süreyi paylaşır. Zaman zaman kısa beşlerde Lasme oynayabilir. İzzet'te boyu vasıtasıyla ligde 5 rotasyonunu doldurur.

Basketbolda Huertas gelsin bari. Geçen sene Futbol iyi Basketbol krizdeydi heralde bu sene tersi olacak.

Eğer Huertas gelirse bu sene İpekçi'ye bolca gidilir.

Dursun Özbek burada da yalanın kralını söyledi. Yalancı bir başkana sahip olduğumuz için utanıyorum ve artık onu Başkan olarak görmüyorum.

Huertas'ın ilk hedefi NBA. Oraya gitmesi de zor gözüküyor. Avrupaya dönerse onu en çok isteyen biz oluruz sanırım ama bütçemiz yetmeyebilir. Bu hafta netleşir.

Üst Alt