Erkek Basketbol Takımı Transfer Haberleri - Sayfa 89 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erkek Basketbol Takımı Transfer Haberleri

Rakeem Christmas olmuş. 5 numaramız,tanıyan arkadaşlardan yorum almak isterim. Zira adını duymadım.

Defalarca yazdım açık ara en iyi transfer olur keşke gelse, keşke düşünseler diye, rüya gibi transfer sezonu oldu 4$'a bu kadro kurulduğuna inanmak güç. Çok renkli bir takım olduk, ligi nerede bitireceğimiz konusunda iddialı değilim ama bu takım izlenir tıp ki Dee-Hite-Tufan-Owens-Gaines-Cenk- Cüneyt-Beşok'lu takım gibi muazzam keyif verir.

Renfroe - M.Yağmur
Hardy - Göksenin - Serkan
Hopson - Emir
Summers - Ege - Cline
Christmas - Hendrix

Bence BÜTÇEYE GÖRE kurulabilecek max kadro kuruldu.

Tek Tek değerlendirmek gerekirsek;

Renfroe denge oyununda bence iş yapar, top kullanmayı çok seven bir oyuncu değil ve forvetlerimize baktığımızda zaten istenen özellik, geçilmeyen ve atletik bir PG olarak aradığımız adam ve uçan kaçanı iyi oynatır, forvetler zaten Diebler gibi poziyonu hazırla bitireyim oyunculardan kurulu değil topu ellerinde isteyen Hopson - Hardy - Emir gibi oyuncular, bu açıdan değerli olan topu kontrollü taşıması ve forvetler ile uzunlarla topu buluşturması, savunmada karşısında kalabilmesi kolay geçilmemesi, atletizmi ve top arası yapabilmesi, kaldı ki penetreleri de iyi başarılı bir oyuncu ceza şutunu da atar sadece dribling üzeri topları iyi kullanamıyor, kimyaya uygun bütçeye uygun başarılı bir transfer.

M.Yağmur driblingi iyi skor yapabilen, çembere gidebilen savunmanın dengesini bozabilen, enerjisiyle kaos yaratabilen, savunması iyi olan bir oyuncu, yerli olarak piyasaya bakıldığın doğru transfer kendini kanıtlayacağından şüphem yok, yerli olarak başarılı transfer, atletik özellikleri olmasa da Renfroe ile burada biri birlerini tamamlıyorlar, hızlı tempoda oynayan takımlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Hardy herkesin ligimizden tanıdığı TS'yi kümede tutan EC'de başarıya ulaştıran oyuncu, seviye atlaması için geç kalmış bir oyuncu, iyi bir skorer olaması yanında iyi bir savunmacı ve enerjisi yüksek bir isim.

Göksenin anlatmaya gerek yok takımı için yetenekleri sınırlı bile olsa verebildiğinin %100'ünü vermek için çabalayan, asla vazgeçmeyen, ceza şutu ortalama olan, gücü ve savunmasıyla her takımda olması gereken bir isim.

Hopson aslında tüm olay burada kopuyor Hopson saf yetenek oalrak Avrupa'nın iddaa ediyorum en iyi 3 oyuncusundan biri ama adam olaya giremiyor, sürekli sıkılıyor takım değiştiriyor, Kunter eğer onu olayın içine sokar oda hisseder ve ben bu takımın generaliyim derse işte o zaman çok farklı şeyler konuşmaya başlarız, evet riskli transfer NBA'de JRSmith neyse buda Avrupa versiyonu yetenek olarak herşey mevcut iş ciddiyeti, takımı sahiplenme, disiplin konusunda sıkıntıları var yoksa bugün NBA'de banko oynayabilecek bir isim, bazı özel oyuncularda görülen bir durum Jamont Gordon'da onun1 tık altıydı istediğinde doğru oynadığında sahiplendiğinde yok edici gibi oluyor ama 2 maç sonra takımı ve sistemi baltalıyor, Hopson zevk almaya başlarsa zevk verme konusunda başka boyuta çıkarır, kumarı oynuyorsa böyle oynayacaksın, kaderimizi Hopson çizecek ve işin içine tam olarak girerse 20s 7r 5a 2.5tç 1b ortalamaları görebiliriz.

Emir ne desek boş yeni Bodiroga olması beklenirken hayal kırıkları dolu bir kariyer bırakıyor arkasında, herşeyden var ama sahaya dökemiyor, videosunu yapsan izlesen dehşet oyuncu dersin ama istikrar onun lugatında yok, bu sezonda 3-5 maç yıldız olur, 20 maç isyan ettirir, Kunter Hopson ve Emir'den %75 verim alırsa zaten çok farklı noktalarda oluruz, hopson kaçıp gitmezse birşeyler her türlü verirde Emir'den beklentim çokta yok, sakatlık peşini bırakmıyor zaten, oysaki bu Pg rotasyonuna bakınca en çok ihtiyacımız olacak oyuncu yönlendirici takımdaki.

Summers eğer sakatlıkları olmasaydı bugün NBA'de her takımın rotasyonunda olabilecek bir isimdi, skor yükümüzü çekeceğinden kuşkum yok, günümüz 4 numaraları içinde en iyi örneklerden biri her alanda katkı verir, taraftarın en sevdiği oyuncu olacağını düşünüyorum, soru işaretlerinin olmadığı bir oyuncu damgasını vuracaktır.

Ege için fikrim 2 yıldır aynı yanlış yönledirme yapılıyor, Ege'den 4 numara olmaz 5 numara olur, Kunter'inde 5 kullanacağını umut ediyorum, yoksa Furkan'dan fazla bir eksiği yok, müthiş bir ribauntçu blok konusunda gelişiyor da, ikili oyunları geliştirdiğinde iyi bir oyuncu olacağını düşünüyorum.

Cline Kunter'li ilk sezonumuzda Koch diye bir adam getirdi 4-5 karışımı dış şutu olan savunma rib etkili ayakları yavaş ama iyi pozisyon alan, katları iyi besleyen beyaz bir USA'lı inşallah aynı performansı gösterir diye ümit ediyorum, kaldı ki o dönemde benzerlik gösteren Lyday - Hopson'da mevcut.

Christmas çok iyi transfer özellikle bu kimyaya tam uyacak bir oyuncu, bir kere çember altında herkese korku salar Udoh gibi kolları uzun ve orayı karartan bir oyuncu, tek farkları Udoh IQ'sü daha yüksek tecrübeli heyk yememesi yere daha sağlam basması, hücumda da silahları mevcut, bu bütçeye göre mükemmel bir transfer.

Hendrix'e bakınca ben Chuck Davis'i görüyorum gençliğinde atletizmle oynayan uçan kaçan bir oyuncu iken şimdilerde ayakları yere iyi basan temiz oynayan, ligin açık ara en iyi pasör uzunu diyebiliriz, çok doğru bir ikili olduklarını düşünüyorum, atletizmi hergün gerilese de geliştirdiği çok önemli noktalar var, bence yine doğru transfer ben tepkileri şu açıdan haklı görüyorum bu adam blokçu çemberi savunabilen müthiş atlet artık o özellikleri geride kaldı denilebilir ama artık aynı Davis gibi sırtı dönük oyunlarını geliştiren, pasörlüğü bir PG edasına ulaşan pozisyon almada başarılı bir oyuncu olduğunu herkes atlıyor, uzundan uzana da pas konusunda çok başarılı, Christmas Young gibi parmak hassasiyeti berbat olan topu tutmakta zorlanan bir oyuncuda değil, özellikle ikili sıkıştırma geldiğinde kat eden oyuncuları iyi görür ve forvetlere içerden dışarı konusunda iyi besler.

Gelelim finale bu takım ne yapar ? Bu takım bir kere keyif verir, izletirir kendisini, takım olabilir ve Hopson liderliğe soyunur, Emir sakatlık yaşamaz ve doğru kararlar verebilirse ligde fb'ye rakip olmaya aday bir takım, Eurocup'ta he rşey olabilir, ben f4 yapar diyorum, takımı bizler çok küçümsüyoruz bunu yapmayalım, bu takım seyirciyle birleşecek bir ekip birleştiğinde oyun oturduğunda muazzam maçlar izletir, zamana ihtiyaçları olduğu kesin ama Aralık gibi roller oturduğunda şampiyon olan KSK gibi bir takım bizi bekliyor, kaçıncı bitirirse bitirsin ligi keyif vereceğini garanti edebilirim. Tek sıkıntı winner bir takım olma konusunda sıkıntı yaşamalarında burada iş Hopson ve Emir'in ne kadar isteyecekleri ve takımı sahipleneceklerine bağlı.

Son düzenleme:
DHv2ehHXcAAgiRP.jpg

Defalarca yazdım açık ara en iyi transfer olur keşke gelse, keşke düşünseler diye, rüya gibi transfer sezonu oldu 4$'a bu kadro kurulduğuna inanmak güç. Çok renkli bir takım olduk, ligi nerede bitireceğimiz konusunda iddialı değilim ama bu takım izlenir tıp ki Dee-Hite-Tufan-Owens-Gaines-Cenk- Cüneyt-Beşok'lu takım gibi muazzam keyif verir.
dediğin adam gelmiş seçkin iyi diyorsun ha

Basketbolcularımızdan Richard Hendrix, T.J. Cline, Scotty Hopson, DaJuan Summers ve Ege Arar Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya ile birlikte DG Sivasspor karşılaşmasını Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda kendilerine ayrılan locada izledi.

DIGV7AZXUAACD6q.jpg

294c2eb88f4543e981df6a0ed0671eee.jpeg

d0dee42c7f7640b4ba6d56091e68db29.jpeg

DIGV7u0W0AIoxNC.jpg

[FONT=&quot]Cantu 70 - 75 GALATASARAY

Hardy, Göksnin, Cline kadro da yer almadı.

Bormio'da yapılan hazırlık maçında Galatasaray Odeabank, Cantu'yu 75-70 yendi.[/FONT]

[FONT=&quot]Sarı Kırmızılılarda Preldzic 19 sayı 3 ribaund, 4 asist, Hopson 18 sayı 3 ribaund 2 top çalma, Renfroe 14 sayı 5 asist 2 ribaund, Mehmet Yağmur 9 sayı 6 ribaund 1 asist, Ege Arar 4 sayı 5 ribaund, Richard Hendrix 4 sayı 8 ribaund 2 asist 2 top çalma 1 asist ile oynadı.[/FONT]

Diğer Hazırlık Maçları;

4 Eylül – Ulm

5 Eylül – Fiat Torino
8 Eylül – EA7 Milano

14 Eylül Perşembe – Cholet Basket 22.00
15 Eylül Cuma – Elan Chalon 22.00
16 Eylül Cumartesi – Beşincilik Maçı 16.00, Üçüncülük maçı 18.30, Şampiyonluk maçı 21.15
19 Eylül Salı – Cholet Basket 20.00

Üst Alt