Erman Toroğlu: "Bu hakeme inanmıyorum!" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erman Toroğlu: "Bu hakeme inanmıyorum!"

Yahu bu Amerikan Futbolu mu? Oyuncular Touchdown mu atmaya çalışıyorlar? Foul nerede başladı ise orada yapılmış sayılır ve Denayer bunu ceza sahası çizgisinin çok uzağında yapıyor. Rakip oyuncu artık kendini bıraktığı an bile daha ceza sahası içinde değil. Ceza sahası içine düşen her oyuncuya penaltı çalındığı nerede görülmüş yahu. Aklıma 2002 Dünya Kupası geldi, bizim aleyhimize Brezilya karşısında verilen penaltı. Yanlış hatırlamıyor isem müdahele dışarda idi ve Brezilyalı oyuncu ceza sahası içine düştü diye penaltı verildi. O maç sonrası hakemi evine yolladılar çünkü karar hatalı idi.

Ben yeterince gerekenleri yazdim , kurallari siz benden degil gerekli dokumanlardan inceleyip kendi kanaatinizi olusturabilirsiniz

Buyrun foulun yapıldığı an, rakibin artık oyunu bırakıp düşmeye başladığı an, bunu ben söylemiyorum görüntüde rakip oyuncunun hali herşeyi anlatıyor. Bu pozisyon için penaltı demek ne kadar doğru bilmiyorum. Screenshot_20180205-112234.jpg

Son düzenleme:
her ne olursa olsun hocanında söylediği gibi maçı kaybetmemizin hakemle pek alakası yok malesef berbat oynadık son 15 dakikadaki oyunu maçın 40 dakikası oynayabilsek fark olurdu zaten.

Önümüzdeki maçlara bakacağız ve dualar edeceğizki fernando bir an önce takıma katılsın artık

her ne olursa olsun hocanında söylediği gibi maçı kaybetmemizin hakemle pek alakası yok malesef berbat oynadık son 15 dakikadaki oyunu maçın 40 dakikası oynayabilsek fark olurdu zaten.

Önümüzdeki maçlara bakacağız ve dualar edeceğizki fernando bir an önce takıma katılsın artık
O hocanın söylediği. Sen kötü oynadığın maçta bile bariz dışarda olan pozisyon yüzünden ikinci golü yiyor isen o maçı çevirmen zorlaşır. Kötü oyuna rağmen maçı 2-1 yaptık, sonrasında yine iki üç tane pozisyon bulduk. Eğer 1-1 olsa belkide motivasyon çok daha farklı olacaktı ve daha çok pozisyon bulup öne geçecektik.

O hocanın söylediği. Sen kötü oynadığın maçta bile bariz dışarda olan pozisyon yüzünden ikinci golü yiyor isen o maçı çevirmen zorlaşır. Kötü oyuna rağmen maçı 2-1 yaptık, sonrasında yine iki üç tane pozisyon bulduk. Eğer 1-1 olsa belkide motivasyon çok daha farklı olacaktı ve daha çok pozisyon bulup öne geçecektik.

abi zaten birileri bu maçı bize aldırmamak için extra çaba sarf etti ama sivas kendi sahasında iyi bir takım maç topicinde söyledim zor maç hatta mevcut fixtürde en zor maçtı.

Gomis denayer muslera mariano yasin ortasahamızdaki 2 oyuncunun adını bile yazmıyorum 7 oyuncu bitsede gitsek havasındaydı hakemde tüy dikti ama faturayı hakeme kesmek bencede doğru değil

Yenilgiyi hakeme bağlamak yersiz evet hakem hakkımızı yemiştir ama biz galip gelecek bir oyun oynamadık tıpkı Sivas gibi onlar biraz daha şanslıydı ve ev sahibiydi tek fark bu bence iki takımda kötü bir maç çıkardı ama bizim şu durumda kötü oynamamız çok kabul edilebilir bir durum değildi Sivas'a nazaran.

Penaltı yahut faul vermek için oyuncunun yere düşmesi mi gerekiyormuş? Ne zamandan beri?
Ben hakem değilim ve evet kuralların hepsini bilmiyorum. Aklımda kalan foul çalınması gereken ilk temas nerede ise orası baz alınır. Bunu eski hakemlerin yorumuna dayanarak da yapmıyorum. Hepimiz bir çok maç izliyoruz ve şu pozisyonun aynısı defalarca yaşanmıştır. Foulun dışarıda yapıldığı, oyuncunun ceza sahası içine düştüğü ve hakemin serbest vuruş verdiği. Hiç öyle çekme, bırakma tekrar çekme de değil, bildiğin ikili mücadele ve itme eylemi.

Gencler uzgunum ama sinan hakli bu konuda. Olay bi hamle yapip birakmasi degil devam eden surec basladigi yerde deil bittigi yerde sonuclanir.

Gencler uzgunum ama sinan hakli bu konuda. Olay bi hamle yapip birakmasi degil devam eden surec basladigi yerde deil bittigi yerde sonuclanir.

Ben ozellikle bittigi yerde soylemini kullanmak istemedim cunku bazen biter ama oyuncu etkilenmez veya etkilenir ama ayagindan cikarir baska oyuncu pozisyona girer

tonla ihtimal sayabiliriz

o yuzden bittigi demeyelim de , oyuncu eger temas almaya devam ediyorken bir vazgecis belli ederse ve hareket ihlallikse , o esnadaki yer neresiyse serbest vurus , penalta artik hangisi ise orada verilir

bu yorumlari denayer pozisyonu ozelinde yapmiyorum zaten , genel bilgi budur

oyuncunun düşüşü devam eden süreç mi oluyor oyuncu düşüşe geçerken denayerin extra müdahalesi var mı faullük?

Vay be yıllarca ceza sahası dışında çekilmeye başlayıp ceza sahası içinde düşüp penaltı değil de frikik kazanan, “hoca ceza sahası içinde düştüm neden penaltı vermiyorsun” diyen forvetlerin itirazını izliyoruz. Demekki bütün hakemler yanlış biliyor, o forvetler haklıymış.

Adamı ceza sahası dışında itersen, çekersen ama o adam ceza sahası içinde düşerse(eyleme ceza sahası içinde devam etsen bile-ama aynı şey olacak çekmeyse çekme-) penaltı olmaz. Hareketin başladığı nokta önemlidir.

Erman hocamın yorumlarına güvenirim. Ülkedeki faal veya faal olmayan tüm hakemler içerisinde en çok güven veren, dürüstlüğünden şüphe duyulmayan isimdir. Penaltı değil diyorsa penaltı değildir.

Elit kongre üyelerimizi sükunete davet ediyorum.

Berkan , bu bilginde lutfen israr etme . Cekmeden gidelim istersen

adami ceza alanina girmeden cekmeye basladin ve birakmiyorsun , nerdeyse penalti noktasina kadar asilmaya devam ediyorsun

adam sonunda penalti noktasinda dayanamayip birakiyor kendini

gidip frikik mi vereceksin yapma allah askina

Berkan , bu bilginde lutfen israr etme . Cekmeden gidelim istersen

adami ceza alanina girmeden cekmeye basladin ve birakmiyorsun , nerdeyse penalti noktasina kadar asilmaya devam ediyorsun

adam sonunda penalti noktasinda dayanamayip birakiyor kendini

gidip frikik mi vereceksin yapma allah askina

Evet adamı çekmeye başladığı noktayı gördüyse hakem ve bu ceza sahası dışıysa penaltı verilmez.

Bence sen ısrar etme. Bu net olarak böyledir.

Üst Alt