Erman Toroğlu: "Eyyamcı Cüneyt Çakır, Galatasaray'ın 2 penaltısını vermedi" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erman Toroğlu: "Eyyamcı Cüneyt Çakır, Galatasaray'ın 2 penaltısını vermedi"

Neto ile serdarin pozisyonlari farkli olmasina ragmen bu pozisyonlarin ikisine de devam denmesini makul karsilarim

burada lehimize en net hata denayerin atilmamasi , boyle bir giris olmaz . Boyle girise de sari olmaz

bu belhanda gerizekali ama kameniye faul yapiyor orada ama gidip en direkt serbest vurus veriyor

orada verilecek sey belhanda aleyhine ayagina darbeden faul cunku kameni belhandaya degil belhanda kameniye faul yapiyor ama sadece faul , kendini atma aldatma yok

Neto'nun eli penaltı değil bence. Eğer o pozisyon penaltıysa Serdar'ın eline de penaltı dememiz gerekiyor. Hasan Ali'nin pozisyonu çok net penaltı ama Cücü önünde Mariano olduğu için süzemiyor pozisyonu. Yan hakemin görmesi lazımdı.
Neto'nun eli açık Serdar'ın eli açık değil. İki pozisyon aynı değil bu yanlış bir düşünce.

hasan alinin penaltısı uydudan bile görünürdü cüneyt şerefsizi vermedi. pozisyonun tekrarını izlemeden eli çok net gördü herkes, top bariz şekilde vücudu geçtikten sonra bi engele takıldı 200 m öteden bakan adam bile bu kanıyla elle kesildiğini anlardı.

Ha gerçi Cüneyt'e rağmen bu maçı kazanmalıydık o ayrı konu. Hırvat sığırı son derece korkak bir futbol oynatarak galibiyetimizi engelleyen isimlerin başında geldi. Bu kadar silik bir Galatasaray'ı en son geçen sene izlemiştim. Çok büyük hayal kırıklığı oldu.

hakemide yenmeliydik o ayrı bir konu ama gördü veremedi talimat gereği normalde cüneyt hatalı kararlarında net bir şekilde penaltı yok der orada bakakaldı penaltıya eyyamcı

Ben penaltilara cok takilmiyorum , 3 tane tartismali pozisyon var

ama bence en kritik hatalar belhandanin atilmasi ve denayerin atilmamasi

bu iki pozisyonun onemi eyyam icermesi , belhandaya takti , ve olmayan yerde kistirdi

denayer i de yemedi atmaya seyirci onunde

fakat en cok o tarik denen hak yiyicinin sulanmasina sevindim , adam katiksiz sartli cikiyor , disaridan gelen topta da gol vermisti

Neto'nun eli açık Serdar'ın eli açık değil. İki pozisyon aynı değil bu yanlış bir düşünce.

Abi bu elle oynama konusunda, Sergen Yalçın'ın tabiriyle; 'sıkıntı var'. :) Yok top ele gitmiş, el kapalıymış, yön değiştirmiş falan fıstık. :) Fifa bu duruma bir el atmalı çünkü bilgi kirliliği mevcut. Benim kıt bilgimle Neto'nun pozisyonuyla Serdar'ın pozisyonu arasında pek bir fark yok. Hasan Ali'nin pozisyonu bayağı penaltı adam eliyle blok koyuyor topa resmen. :)

Abi bu elle oynama konusunda, Sergen Yalçın'ın tabiriyle; 'sıkıntı var'. :) Yok top ele gitmiş, el kapalıymış, yön değiştirmiş falan fıstık. :) Fifa bu duruma bir el atmalı çünkü bilgi kirliliği mevcut. Benim kıt bilgimle Neto'nun pozisyonuyla Serdar'ın pozisyonu arasında pek bir fark yok. Hasan Ali'nin pozisyonu bayağı penaltı adam eliyle blok koyuyor topa resmen. :)
Nasıl fark yok? :) Serdar'ın elle oynamak gibi bir niyeti yok yani kasıt yok bunun yanında eli de neredeyse vücudu ile bitişik doğal pozisyonda. Lakin Neto'nun pozisyonunda Neto elini kolunu açmış hani top gelirse buradan geçmesin diye. Hani kasıt yok desen yine fark etmez çünkü kolu doğal pozisyonda değil açık bir vaziyette. Burada elle oynamak gibi bir düşüncesi yani bir kastı olmasa dahi pozisyon penaltı. Anlatabildim mi? Kurallar bunu söylüyor. Yoksa her ele gelen pozisyona penaltı verilmesi lazım ki öyle bir şey yok.

Serdar'ın pozisyonu ile alakalı şu an sadece fenerliler mastürbasyon yapıyor yok penaltımız verilmedi falan diye. Bu camianın ve taraftarının karakterini anlatmaya gerek yok zaten. Gayet normal karşılıyorum. O pozisyona penaltı diyen fenerliler aynı pozisyon Kadıköy'de kendilerine karşı olsa penaltı falan değil derler adım gibi eminim. Şu an fenerliler dışında kimse o pozisyona penaltı demiyordur :)

Fifa'nın bu konuda koyduğu kural aslında net, bir oyuncu elleri veya kolları ile alanını genişletiyor ise kendine avantaj sağlamış oluyor. Neto ve HAK'ın pozisyonlarında ikiside kendilerine avantaj sağlıyorlar. Aynı Marianonun bir pozisyonuna elle oynama verdiği gibi, topu görmüyor olsa bile.

Mustafa Çulcu'nun tuttuğu takım yıllardan beri fenerbahçedir. Boşu boşuna şu adamın yorumlarına bakmayın geçmiş haftalardaki kararlarına da bakarsanız ne kadar taraflı olduğunu görürsünüz

Nasıl fark yok? :) Serdar'ın elle oynamak gibi bir niyeti yok yani kasıt yok bunun yanında eli de neredeyse vücudu ile bitişik doğal pozisyonda. Lakin Neto'nun pozisyonunda Neto elini kolunu açmış hani top gelirse buradan geçmesin diye. Hani kasıt yok desen yine fark etmez çünkü kolu doğal pozisyonda değil açık bir vaziyette. Burada elle oynamak gibi bir düşüncesi yani bir kastı olmasa dahi pozisyon penaltı. Anlatabildim mi? Kurallar bunu söylüyor. Yoksa her ele gelen pozisyona penaltı verilmesi lazım ki öyle bir şey yok.

Serdar'ın pozisyonu ile alakalı şu an sadece fenerliler mastürbasyon yapıyor yok penaltımız verilmedi falan diye. Bu camianın ve taraftarının karakterini anlatmaya gerek yok zaten. Gayet normal karşılıyorum. O pozisyona penaltı diyen fenerliler aynı pozisyon Kadıköy'de kendilerine karşı olsa penaltı falan değil derler adım gibi eminim. Şu an fenerliler dışında kimse o pozisyona penaltı demiyordur :)

Abi orada geriye doğru zıplıyor Neto. Sanki kolun açık olması normal gibi geldi bana, bilemiyorum. Neto'nun pozisyonları gibi durumlarda net bir standart yok. Bazı hakemler verir, bazısı vermez. Hem bir ikilemde kalıyor. Belki rakip Fenerbahçe olmasa çalacaktı Cücü ama veremedi. Misal Denayer'in yaptığı direkt kırmızılık bence. Cücü burada da çalamadı rakip Galatasaray diye.

Cüneyt Çakır'ı geçtim ama o yardımcı hakemin Hasan Ali'nin elini görmeme lüksü yok. Önünde kimse yok, bomboş. Rahatça süzmesi lazımdı pozisyonu.

Üst Alt