Euro 2020 Elemeleri H Grubu H:1 | Arnavutluk 0-2 Türkiye | MS | 22 Mart | TRT 1 - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 Elemeleri H Grubu H:1 | Arnavutluk 0-2 Türkiye | MS | 22 Mart | TRT 1

35-36 yasindaki adamlari oynatmak yine gunu kurtarmak disinda bir fayda getirmez bize

2020’ye gittik diyelim,yasli ve daha önce basarisiz olmus bir kadro ile mücadele etmek sacmalik olur

Futbol maçımı yoksa iki takım arasında geçen savaşmı karar veremedim....

Bu ne sertlik yahu. Herifler dan bam dalıyor ağa ...

Spiker doğru telaffuz ediyor. Telaffuz sitesi forvoya girip arama motoruna da Xhaka diye yazarsan ülkelere göre telaffuzlarını görebilirsin. Arnavutlar ve İsviçreli kişiler hep ''Çaka'' diye telaffuz etmiş.
Anadil seviyesinde bildiğim bir dil için forvoya morvoya bakmayacağım tabii ki.
Doğru telaffuz "Caka"dır. "Çaka" diyen kişinin şayet konuşma bozukluğu yoksa Arnavut olma ihtimali yoktur.
"Çaka" telaffuzu anlamı değiştirir çünkü. İsteyen herkesin içerik ekleyebildiği bir siteyi kaynak alıp, "spiker doğru telaffuz ediyor" tarzında kesin bir çıkarım yapmamanı tavsiye ederim.

doğru okunuşu Caka googla göre google translate arnavutça için öyle dior. şhaka belki ingilizcedir çünkü citroen xantiaya da şantiya diyolar ne alakaysa. gerçi o da fransızca ama bilemedim şuanda. ikshaka demek daha mantıklı

Anadil seviyesinde bildiğim bir dil için forvoya morvoya bakmayacağım tabii ki.
Doğru telaffuz "Caka"dır. "Çaka" diyen kişinin şayet konuşma bozukluğu yoksa Arnavut olma ihtimali yoktur.
"Çaka" telaffuzu anlamı değiştirir çünkü. İsteyen herkesin içerik ekleyebildiği bir siteyi kaynak alıp, "spiker doğru telaffuz ediyor" tarzında kesin bir çıkarım yapmamanı tavsiye ederim.

Sakin ol rengim sen Çaka diye yanlış telaffuz ediliyor deyince bende herhalde çok daha farklı bir şekilde telaffuz ediliyor sanıp doğrusunu öğrenmek için forvoya girdim. Çaka ile Caka arasında bir fark olduğunu bilmiyordum. Takdir edersin ki Çaka ve Caka kelimeleri Türkçede kulağa çok yakın geliyor sende yanlış telaffuz deyince ben çok daha farklı telaffuz ediliyor diye düşündüm. Senin anadilin ise zaten fazla söz söylemeye gerek yok bizden daha iyi bildiğin kesin.

İlk yarıda takımın en iyi oyuncusu kaleci Mert ve Mahmut.takimda kanat adamı yok,bekler çok kötü gözüküyor bu yüzden.rakip çok zayıf olmasa çok sıkıntı yaşarız

Üst Alt