Euro 2020 Elemeleri H Grubu H:9 | Türkiye 0-0 İzlanda | MS | 14 Kasım | TRT 1 - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
fransadan 4 puan, akan oyunda gol yememek, 9 maçta 3 gol yemek baya önemli işler

şimdi ön tarafa 2 3 adam yetiştirebilsek 10 sene baya rahat ederiz

Nasıl? Adam Kosova milli takımında oynamıyor mu?

İmkansız bir, mümkün olsa bile kendisi geçmez iki.

Ancak şu var. Bu takımın tek eksiği golcü forvet. Vedat stilinde bir oyuncu bu takıma cuk oturur. İzlediğim kadarıyla topu tutmanın, şut çekmenin dışında asist de iyi yapan bir adam. Türkiye’yi seçseydi bizim için çok iyi olurdu. Mükemmel bir oyuncu olduğu için değil, averaj üstü bir adam ama özellikleri tam bizim istediğimiz şekilde bir adam olduğu için. Etrafındaki Cengiz, Hakan ve Yusuf ile çok uyumlu, iyi işler yapardı.

Harika bir eleme performansı gösterdikten sonra Avrupa Kupası'na gitme hakkı kazanmış futbolcular bu yaptıklarının karşılığını almak için sahada sevinirlerken, RTE ekranlara geliyor ve asker selamı falan garip garip konuşmalar yapılıp bu sevinçleri ekranlara çok az geliyor. Yine işi yapan değil, başka kişiler ekmeğini yiyor. Aynı futbolcular yenilmiş olsalar tek tek ekranlara getirilip millet tarafından kendilerine sövülmeleri sağlanırdı. Diğer şeylerden de kimse bahsetmezdi.

Beraberliğe gruptan çıkmaya seviniyolar deli gibi. Bir tek ben mi hayal kırıklığı yaşadım anlamıyorum. İzlanda kim ya ? Kendi evinde nasıl yenemezsin. Son maç zaten Andorra. Al 6 puanı lider çık paşalar gibi. 1 puan icin maca cikmis olmamiz beni utandirdi.

Üst Alt