Eurocup 15/16 F:5 | Galatasaray OB 87-85 Nizhny Novgorod | M.S | 10 Kasım | TRT Spor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eurocup 15/16 F:5 | Galatasaray OB 87-85 Nizhny Novgorod | M.S | 10 Kasım | TRT Spor

660c8Eurocup.png

galatasaray.png
c80ecv.png
160px-BC_Nizhny_Novgorod_logo_2014.png

Eurocup 15/16 Normal Sezon F Grubu 5. Maç
Galatasaray Odeabank - Nizhny Novgorod
Abdi İpekçi Arena
10 Kasım 2015
20:00

100px-TRT_Spor_Yeni_Logo.png

Geçen hafta Khimki'yi deplasmanda 93-92 yenen takım. Öyle koyar geçeriz falan bu maç için geçerli değil.

Khimki maçının istatistikleri:

gVz3dHe.png

Khimki maçını serbest atış üstünlüğüyle kazanmışlar. Çok faul almış, çok serbest atış kullanmışlar.

Pota altında rotasyonumuzun Lasme'ye bağımlı olduğunu düşünürsek pivotlarımızın faul problemine girmemesi için kimi zaman pota altı savunmasını gevşetmek zorundayız. Bu yüzden dışardan yüzdeli oynamak diğer maçlardan daha elzem.

Açıkçası ben bu maçı kaybetmeye daha yakın taraf olduğumuzu düşünüyorum. Umarım yanılırım.

o zaman senın paylaştıgın Khimki maçınında bır anlamı yok :) mantıken böyle oluyor.. bekleyıp görelım bakalım :D

Bi okusaydın keşke. İstatistiği paylaşıp oyun tarzlarıyla ilgili bi çıkarımda bulundum. Bunun bizim yapımızla ilişkisinden bahsettim.

Khimki'yi yendilerse bizi de yenerler gibi bir şey dediysem sen haklısın, ama demedim gibi görünüyor ;)

McCollum şut konusunda ritmini bulursa alan paylaşımında çok üst düzey bi önem kazanır. Çünkü ilk adımı da normalin çok üstünde hızlı. Bu tarz adamları faul yapmadan savunmak çok zor, şutunu riske etmek zorundasın. Bu yüzden şutu ritme girerse savunmak için savunmada alan paylaşımından feragat etmek zorunda rakipler.

Şu an 11'de 7 üçlük atıyoruz ama pota altından hiç skor alamıyoruz.

Pota altından da çok sayı yiyoruz.

Maç boyu bu yüzdeyle üçlük atamayız, pota altını kullanacak formül bulmamız lazım. Yoksa erken bile kopar gider maç.

fark atarız dıyordum ama kaybedebilirizde.. uşak maçına benzeyecek gıbı duruyor.. savunma dıye bişey yok takımda

Trtspor'da maç izleme keyfi bir başka(!)

Savunma dozajını arttırıp hücum ribaundu vermemek lazım. Bir türlü oyunun kontrolünü elimizde tutamadık ilk yarıda.

Dorsey uyum sağlasın diye olabildiğince süre veriyo Ergin Hoca ama git gide benim umutlarım tükeniyor.

7. yabancı hakkımızı pivottan yana kullanacağız gibi bu gidişle. Beklenenden erken bile olabilir. Adam hiç burda değil çünkü. Hoca ısrar ettikçe o da olamayacak bu iş diye ısrar ediyor sanki.

Trtspor'da maç izleme keyfi bir başka(!)

Savunma dozajını arttırıp hücum ribaundu vermemek lazım. Bir türlü oyunun kontrolünü elimizde tutamadık ilk yarıda.

oyuncular önemsemıyor maçı.. yüz ifadelerınden belli yorgunlar.. grupta 4'te 4 yaptık biraz rahatlık var takımda... rotasyonda dar olunca savunma yapmıyorlar

Üst Alt