fahiş restoran & cafe fiyatları - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

fahiş restoran & cafe fiyatları

Tanıdığım, arada gidip yemek yediğim esnaflar, işin göründüğü gibi olmadığını söylüyor. Bunlardan yakınlığı nedeniyle en çok uğradığım, bazen eve sipariş verdiğim ve eskiden beri iyi iş yapan birisi mekanı kapattı sonunda ki her defasında zamlı ödeme yapıyordum, kalite de düşmeye başlamıştı. Bir taraftan bunlar oluyor, öbür taraftan da gerçekten enflasyon oranının çok çok üzerinde fiyat artışlarını anlayamıyorum...

Şöyle de bir durum var; dün yemek yediğim, nadiren gittiğim yerde ödediğim hesaba şaşırdım. Önceden ortalama mekanlara göre % 50 civarında pahalı olan ama kaliteden taviz vermeyen yerde aynı kalitede yemek yedim, ödediğim hesap bahsettiğim diğer yerlerden daha uygundu bu defa. Büyük çoğunluğun fırsatçılık yaptığını düşündüm, ister istemez...

Berberden bahsedilmiş; yakın zamana kadar 150 TL ödediğim mahalle berberi, son iki defada önce 200, sonra 300 aldı, sadece saç traşı. Birkaç gün içinde tekrar gitmem gerekecek, tedirginim!..
Enflasyonla açıklanabilecek bir şey değil bu fiyat artışları. Davranışlar bozuldu, ahlaksızlık arşa ulaştı herkes fırsatçılık peşinde

Berberden bahsedilmiş; yakın zamana kadar 150 TL ödediğim mahalle berberi, son iki defada önce 200, sonra 300 aldı, sadece saç traşı. Birkaç gün içinde tekrar gitmem gerekecek, tedirginim!..
pandemi nedeniyle berberler kapanınca kendime bir makine almıştım şimdi tıraş konusunda bayağı bir ilerleme kaydettim. oğlanın saç tıraşını 1 senedir ben yapıyorum kendi saçımı da kesebiliyorum. iki makas atmaya 300 tl nedir yuh !!!!
pandemi zamanında arkadaşları da ben tıraş etmiştim :)

yer : elazığ
mekan : park 23 karşısı fuat usta.
menü : 4 adana şiş 4 tavuk şiş 4 lahmacun
fiyat : 500 tl.
* kredi kartı yok nakit çalışıyor
* eve paket yok kendin gidip alacaksın paket istersen 50 -70 tl teslimat ücreti istiyor.
* mezeler yok sadece mevsim salata ve ekmek koyuyor paketin içine.

4 gün önce evde yedik. hayat pahalı ama esnaf gerçekten vicdansız.
böyle yerler de var bilin yani.
kazıklamalarının hiçbir geçerli sebebi yok 1'e 5 fiyat çekiyorlar
Hocam ne eti kullaniyorlar acaba? Et kilo 500 TL desek en az yarım kilo Adana'ya gider 4 porsiyonda(125 Gr yapsa bile). Tavuk kilo 180 TL, yarım kiloda o desek 90 TL. Kira mira saymıyorum iş yeri kendinindir, odunuda dağdan toplasın, salatayada 20 kağıt sayayım, hadi lahmacunlarada et koymasın 40 TL sayayım 4 lahmacuna, bu hesaba göre bile 650 TL yapıyor. Adam Suriyeli falan mı kesip yapmış kebabı acaba?

Hocam ne eti kullaniyorlar acaba? Et kilo 500 TL desek en az yarım kilo Adana'ya gider 4 porsiyonda(125 Gr yapsa bile). Tavuk kilo 180 TL, yarım kiloda o desek 90 TL. Kira mira saymıyorum iş yeri kendinindir, odunuda dağdan toplasın, salatayada 20 kağıt sayayım, hadi lahmacunlarada et koymasın 40 TL sayayım 4 lahmacuna, bu hesaba göre bile 650 TL yapıyor. Adam Suriyeli falan mı kesip yapmış kebabı acaba?
Üzerine şikayetçi de olduğuna göre, bir adet sıfırı eksik yazmış büyük ihtimalle...

1 kg adana içinden 10 şiş çıkar. adam iş yerinde ailesini de çalıştırıyor sanırım. çalışan gideri çok az. maliyeti minimuma indirmeye çalışıyor. yüksek kar edeyim mantığı yok sürümden kazanayım millet bana dükkana alışsın diyor. kredi kartına komisyon da vermiyor.
gözümle gittim gördüm adana içini harcını gördüm müşterinin gözünün önünde yapıyor. adam suriyeli değil.
bu da instagram hesabı.

muhtemelen porsiyon küçültüyorlardır

100 gram adana yapılıyordur, kredi kartı kullanmama sebepleri de yüksek komisyon, din iman ile geçiştiriyorlar bu ara bunlar moda oldu.

tavukları da markasız alıyorlar üstat. genelde bim 101 gibi yerleri takipliyorlar.

Arkadaşın söylediği yere göre değil, ben genel anlamda konuşuyorum çünkü bu ucuzcular bu aralar çoğaldı bayağı.

tavsiyem bu gibi yerlerde özellikle tavuk tüketilmemesi.

muhtemelen porsiyon küçültüyorlardır

100 gram adana yapılıyordur, kredi kartı kullanmama sebepleri de yüksek komisyon, din iman ile geçiştiriyorlar bu ara bunlar moda oldu.

tavukları da markasız alıyorlar üstat. genelde bim 101 gibi yerleri takipliyorlar.

Arkadaşın söylediği yere göre değil, ben genel anlamda konuşuyorum çünkü bu ucuzcular bu aralar çoğaldı bayağı.

tavsiyem bu gibi yerlerde özellikle tavuk tüketilmemesi.
kardeş dükkanla ve sahibiyle alakam yok reklamını da yapmıyorum ama gidip gördüm yedim eve de getirdim. demek ki ucuza da et yenebiliyormuş . tavuk konusunda paketleri görmedim dediğin olabilir ama tadında sorun yoktu adamın dükkanı full çekiyor. rakip bazı yerler şikayet etti defalarca denetimden geçti sorun yok adam hodri meydan gelin teftiş edin diyor. porsiyon küçülmesi de yok. aynı şişi birçok yerde de yedim .

Erzincan demişken zamanında bir hafta kadar Polis Evi'nde kalmıştım. Büyük bir parkın karşısındaydı parkın sonunda iki tane kebapçı vardı 24 saat açık. Yazdı, hava da acayip güzel oluyordu, Polis Evi'nde gece 2-3'e kadar 5 kuruşa çay içip gidip 10 lira verip hayvan gibi kebap yerdik. Vay anasını

kardeş dükkanla ve sahibiyle alakam yok reklamını da yapmıyorum ama gidip gördüm yedim eve de getirdim. demek ki ucuza da et yenebiliyormuş . tavuk konusunda paketleri görmedim dediğin olabilir ama tadında sorun yoktu adamın dükkanı full çekiyor. rakip bazı yerler şikayet etti defalarca denetimden geçti sorun yok adam hodri meydan gelin teftiş edin diyor. porsiyon küçülmesi de yok. aynı şişi birçok yerde de yedim .
1 Kg adanadan 10 şiş çıkarmak gramdan kısmak değil mi kardeşim.

normalde 7-8 şiş çıkar çünkü.

Üst Alt