Faruk Ilgaz: Türkiye'de iki spor kulübü var - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Faruk Ilgaz: Türkiye'de iki spor kulübü var

Cevap: Faruk Ilgaz: Türkiye'de iki spor kulübü var

Trabzon'da sadece futbol mu var ?

Basketbol takımları, Yüzme takımları, Judo takımları, Atıcılık, Hentbol, Atletizm, Masa Tenisi v.s...

o branşlar enka'da da var sayınca. hatta enka'nınkiler daha iyi... standart branşları saymayalım. hani bizim okulun kantininde de masa tenisi masası var lafa gelince.

Evet bu ulkede 2 takim var biri gs biri fb baskada bi kulup yok ohh be rahatladim o kadar tatmin oldumki bu duygunun verdigi haz seksten bile ote yoksa 90 yasindaki dede durduk yere bunu niye soylesinki bunamis diyemeyiz boyle buyuk bi ustada!

kor veya sagirda diyemiyecegime gore bunun baska bi aciklamasi bile olamaz

Sayin ilgaz! ufurmenin son noktasinda findiktan buyuk beyni olupta okuma yazmasi olan birisi acip bi tarih okusa yetecek.

dogru kesinlikle bu ulkede 2 buyuk ultra mega buyuk buyuklerin en boyyugu hatta kivantim fiziginin ifade ettigi boyyuklukten daha buyuk 2 takim bu dile kolay

haklisiniz sayin! ilgaz , ustad hoca fitbolcu, profesor hatta ve hatta herbokolog tebrikler size.

Ayhan ben bi onceki yazimda senin burda yazmis oldugun yaziya yorum getirdim..

Yaziyi nasil okuyup nasil anlayip nasil yorumladigin yazmis oldugun yazinin ilk cumlesinde gayet acik ve net ortada..

Hal boyle iken kalkip birde otesinde okuyup yazmaktan bahsetmissin...

Keske anlamaktanda bahsetseydin....

Findigi söylemiyorum bile....

Oku ayhan oku....!!

Bakmak ve görmek arasındaki fark nedir?

Karı-koca birlikte tatile çıkarlar. Gittikleri yerde kamp kurarlar. Tatillerinin ikinci gününün akşamı güzel bir yemek yiyip uykuya dalarlar.

Birkaç saat sonra kadın uyanır ve kocasını da uyandırır. Adam uyku sersemidir güzel bir rüyadan uyandırıldığı için de biraz kızgındır.

"Ne oldu? Ne istiyorsun?" diye sorar.

"Yukarıya bak ve bana ne gördüğünü söyle. "

Adam gökyüzüne bakar ve cevap verir:

"Bunun için mi uyandırdın beni?. Baktım işte. Bir sürü yıldız görüyorum‚ ışıl ışıl parlayan milyonlarca yıldız."

Karısı tekrar sorar: "Peki‚ bu sana neyi gösteriyor?"

Artık iyice uykusu kaçan adam biraz düşünür ve cevap verir:

"Teolojik olarak Tanrının kudretini ve kendi acizliğimizi görüyorum. Felsefi olarak‚ evrenin sonsuzluğunu ve onun karşısındaki önemsizliğimizi görüyorum. Astronomik olarak galaksilerin‚ yıldızların‚ gezegenlerin varlığını görüyorum. Yıldızların konumuna bakarak saatin 3 olduğunu‚ Meteorolojik olarak da bugün havanın çok güzel olacağını görüyorum. Niye sordun bunu bana? Sana neyi gösteriyor?"

"Çadırımızı çalmışlar...´´

Ayhan ben bi onceki yazimda senin burda yazmis oldugun yaziya yorum getirdim..

Yaziyi nasil okuyup nasil anlayip nasil yorumladigin yazmis oldugun yazinin ilk cumlesinde gayet acik ve net ortada..

Hal boyle iken kalkip birde otesinde okuyup yazmaktan bahsetmissin...

Keske anlamaktanda bahsetseydin....

Findigi söylemiyorum bile....

Oku ayhan oku....!!

Bakmak ve görmek arasındaki fark nedir?

Karı-koca birlikte tatile çıkarlar. Gittikleri yerde kamp kurarlar. Tatillerinin ikinci gününün akşamı güzel bir yemek yiyip uykuya dalarlar.

Birkaç saat sonra kadın uyanır ve kocasını da uyandırır. Adam uyku sersemidir güzel bir rüyadan uyandırıldığı için de biraz kızgındır.

"Ne oldu? Ne istiyorsun?" diye sorar.

"Yukarıya bak ve bana ne gördüğünü söyle. "

Adam gökyüzüne bakar ve cevap verir:

"Bunun için mi uyandırdın beni?. Baktım işte. Bir sürü yıldız görüyorum‚ ışıl ışıl parlayan milyonlarca yıldız."

Karısı tekrar sorar: "Peki‚ bu sana neyi gösteriyor?"

Artık iyice uykusu kaçan adam biraz düşünür ve cevap verir:

"Teolojik olarak Tanrının kudretini ve kendi acizliğimizi görüyorum. Felsefi olarak‚ evrenin sonsuzluğunu ve onun karşısındaki önemsizliğimizi görüyorum. Astronomik olarak galaksilerin‚ yıldızların‚ gezegenlerin varlığını görüyorum. Yıldızların konumuna bakarak saatin 3 olduğunu‚ Meteorolojik olarak da bugün havanın çok güzel olacağını görüyorum. Niye sordun bunu bana? Sana neyi gösteriyor?"

"Çadırımızı çalmışlar...´´

Sayin Tabar,ne okudugumu ne anladigimi zaten cok guzel bi sekilde yaziyorum ifade ediyorum,burada benim acimdan zaten bi sikinti yok.

ustune basa basa okumaktan bahsetmisin,evet okumak guzeldir,bolcada okurum burda da bi sikinti yok sanirim,

yazmis oldugun masal, hikaye herneyse ,orada okudugum! kadariyla sen kadinin grubuna giriyorsun yanlis anlama cinsiyetinle alakali degil dusunce tarziyla alakali konusuyorum

bazilari icin cadir onem ihtiva etmeyebilir,bazilari icinse hayati onem tasir findik konusuna gelince bence burada artik findik tan daha onemli tedavi amacli araclar gerekli su yazindan sonra buna karar verdim.

o branşlar enka'da da var sayınca. hatta enka'nınkiler daha iyi... standart branşları saymayalım. hani bizim okulun kantininde de masa tenisi masası var lafa gelince.

Tamam söyleyin bir spor kulübü olmak için hangi branşları içeriyor olmalılar bu kulüpler.

Basketbol Voleybol Hentbol Yüzme Judo Atletizm Atıcılık ve Masa Tenisi var.

Ayrıca kendi bünyesinde olan ama diğer birimleride sporun içine alması için bırakılan Boks

Böyle küçük bir şehire sığan yüzlerce futbol kulübü.

Bu arada hangi İstanbul kulübünün Bayan Futbol şubesi var.

Bu şehirde kriket bile yapılıyor.

Fikir olmadan zikir olmamalı arkadaşlar.Bu açıklamalar ya bilgisizlikten yada faşizan yaklaşımdandır.

Sayin Tabar,ne okudugumu ne anladigimi zaten cok guzel bi sekilde yaziyorum ifade ediyorum,burada benim acimdan zaten bi sikinti yok.

ustune basa basa okumaktan bahsetmisin,evet okumak guzeldir,bolcada okurum burda da bi sikinti yok sanirim,

yazmis oldugun masal, hikaye herneyse ,orada okudugum! kadariyla sen kadinin grubuna giriyorsun yanlis anlama cinsiyetinle alakali degil dusunce tarziyla alakali konusuyorum

bazilari icin cadir onem ihtiva etmeyebilir,bazilari icinse hayati onem tasir findik konusuna gelince bence burada artik findik tan daha onemli tedavi amacli araclar gerekli su yazindan sonra buna karar verdim.

Tmm adamin söyledigini yahut söylemek istedigini ben yanlis anlamisim ...demek bu kadar zormudur !?

Galatasaray dergisine ''Eziksiniz olm siz, 10 yıldır basıyoruz işte, en büyük Fenerbahçe'' diyecek hali yok ya...

Fb eski başkanı dergimizde demek :) Daha görecek hangi skandal kaldı bu kulüpte? Kapatın kulübü bari fb ile birleştirin. Böylece ortada Galatasaray diye bir kulüp kalmaz ben de sinire kesmekten kurtulurum.

Bir ara az daha birlesiyorlarmis zaten:)

Birlesmis olsalardi, biz ne yapardik, kiminle nasil didisirdik.

kesinlikle doğru demiş sonuna kadar imza...

Kim ne derse desin bu mesajla alakalı

maç satma almayla alakalı yazmayı veya düşünmeyi hiç sevmem ama

bu ülkede her ne şartda olursa olsun maç satmayacak 2 kulüp vardır

burdan bile bazı şeyler anlaşılabilir..

Faruk Ilgaz diğer branşlarda mevcutlar mı değiller mi diye söylemiştir bilemiyorum ama ben konunun daha farklı olduğunu düşünüyorum , neden olduğunu kimsenin anlamadığı bir şekilde bu ülkede bir Galatasaray - Fenerbahçe rekabeti gerçeği var , ben Beşiktaş'lıyım ama bunu söyleyebiliyorum , bu rekabet yıllardır sahaya yansımıyor belki mesela Beşiktaş Fener maçları yıllardır çok daha zevkli geçiyor ama ne olursa olsun ne taraftarın gözünde ne iç basında ne dış basında bir Fenerbahçe Galatasaray maçının yerini tutamıyor , Galatasaray taraftarının öncelikli sevmediği takım Fenerbahçe , Fenerbahçe'nin de öncelikle sevmediği takım Galatasaray'dır , ha Beşiktaş ve diğer bir çok kulübün taraftarınında öncelikle sevmediği takım Fenerbahçe'dir bunuda Aziz Yıldırım'a bağlayanlar var ama ben o konununda farklı sebeplere dayandığını düşünüyorum.

Üst Alt