Fatih Altaylı: "Fatih Terim rica ediyorum gel başkan ol" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Altaylı: "Fatih Terim rica ediyorum gel başkan ol"

2284852_810x458.jpg

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de Emin Çağlar'ın sunumuyla yayınlanan Spor Saati programında gündem değerlendirmesinde bulundu.

"Futbolda mali devrim" olarak adlandırılan Yeniden Yapılandırma Projesi'ni yorumlayan Altaylı, Fikret Orman ve Yıldırım Demirören'in hakemlerle ilgili yaptığı açıklamalar üzerine konuştu. Galatasaray'daki mevcut durumu değerlendiren Altaylı, sarı-kırmızılılarda Fatih Terim'in önünde durabilecek bir yönetim kurulu olmadığını dile getirdi ve "Fatih Terim, rica ediyorum gel başkan ol" ifadelerini kullandı. Volkan Demirel'in affedilmesi üzerine konuşan Altaylı, "Volkan Demirel'e yapılan ayıptır" dedi

Fatih Terim'in Instagram TV'de yaptığı açıklamaları da değerlendiren Altaylı, "Serdar'ı sakatlık hikayesi ayyuka çıktığı için anlarız da Eren'le ilgili hiçbir fikrim yok. Bunu Sayın İmparator Beye sormak lazım, o bilir ancak. Son maça kadar oynadı bu çocuk. Muhakkak bir şey vardır, benim bilmem mümkün değil.

Galatasaray'da garibime giden bunlar değil, Yönetim Kurulu üyelerinin Fatih Terim karşısında bir yaprak gibi titreyip, ödlerinin patlamış vaziyette kendilerini sipere atmış olması. Fatih Terim lütfen Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'na soyunsun. Oyumu da veririm. Mustafa Cengiz'in, Dursun Özbek'in başkan olduğu yerde Fatih Terim 15 kez başkan olur.

Tecrübesi, birikimi, verdiği aldığıyla 15 kez olur. Saygıdeğer İmparator Bey, geliniz Galatasaray'a başkan ol. Git bankacıyla sen görüş, Federasyon Başkanıyla sen görüş, Yıldırım Demirören'in dediğine göre bu Mali Yapılandırma kolaylık sağlayacakmış, parası olmayan da başkan olabilecekmiş, ki Fatih Terim'in parası da var. Muhtemelen Galatasaray yönetimindeki herkesten fazla parası var. Yönetim Kurulu 'Aman hoca bize bir şey demesin' 'Aman hoca bizi taraftar önüne atmasın' Böyle bir şey olabilir mi? Çıksın aday olsun, oyumu açık atacağım. Vermezsem de şerefsizim. Gel görelim abi. O kötü bu kötü. Ünal Aysal kötüydü. Öbürü kötüydü. 'O da başkan mı, arkadaşlara verdim, yapmazlarsa oyarım' E abi... Gel, kimi istiyorsan, istersen Guardiola'yı getir İmparator olarak... Emrettin mi gelir. Yanlış mı söylüyorum?" yorumunda bulundu.

"TRANSFER KONUSUNDA FATİH TERİM HAKLI"

Terim'in 'Listeyi iki ay önce idari ve sportif işlerle ilgilenen arkadaşlara ilettim' açıklaması üzerien konuşan Altaylı şunları söyledi:

"Burada da Terim haklı. Şöyle haklı: Bugün lig tatil olalı iki hafta oldu. 20 günlük bir transfer dönemi var. Diyebilirsin ki 'Mali yapımız yeterli değil, transfer yapmayacağız' Son derece saygı duyulacak ve bana göre doğru tavırdır. Ben yönetici ya da başkan olsam böyle yaparım. Bir yandan 'Onla görüşüyoruz, bunla görüşüyoruz' gibi bir sürü laf, ortada bir şey yok! Ne zaman gelecek bunlar? Fatih de bunu ustaca attı üzerinden"

"GALATASARAY'I A'DAN Z'YE FATİH TERİM YÖNETİYOR"

Terim'in Ozan Kabak'ın geleceğiyle ilgili açıklamasını da yorumlayan Altaylı, "Fatih Terim hoca olarak bir oyuncusunun gitmesini istemeyebilir haklı olarak. Bu karar Terim'in verebileceği bir karar değil ki. Yönetim '10 milyon getiren götürebilir' diyebilir. Galatasaray'ı a'dan z'ye Terim yönetiyor.

Galatasaray'da Terim'in karşısında durabilecek bir yönetim yok. Diğerleri mali işler müdürü. Başkan finans müdürü. Abdurrahim Albayrak, onun yardımcısı. Yaptıkları iyi şeyler var ama futbolun yönetimi konusunda yönetim kurulu yok. Basketbolda da yok, diğer branşlarda da yok. Demek ki başkan Fatih Terim zaten" değerlendirmesinde bulundu.

"FİKRET ORMAN, HAKEMLERLE İLGİLİ SÖYLEDİKLERİNİ YAN YANA KOYSAK, BURADAN YALOVA'YA BORU HATTI DÖŞERİZ"

Yıldırım Demirören ve Fikret Orman'ın hakemlerle ilgili yaptığı açıklamalar üzerine konuşan Altaylı, İkisi de yakışıksız, ikisi de cahil.

Yıldırım bey savcılık diyor. Sen bunu futbol içerisinde halledemiyorsan zaten hakemlerin bireysel olarak kendilerine yapılan hakaretleri savcılığa bildirme hakkı var. Fikret Orman'ın bu işle 2019'a gelindiğinde farkına varması garip. Yeni de söylemedim, Erman Toroğlu ile Şansal Büyüka, 'Oynatalım Uğurcum' başladığında 'Böyle bir rezillik olmaz, bu Türk hakemliğini öldürür. Hakemlerin milisaniyede verdiği kararı "Al ileri al geri" şeklinde değerlendirmek olmaz' dedim.

Ey Fikret Orman... Senin bugüne kadar söylediklerini yan yana koysak buradan Yalova'ya boru hattı döşeriz! Hakemleri eleştirmek dövmek, Fikret Orman yaptığı sürece serbest, başkası yaptığınca Fikret Orman koruyucu melek rolünde.

Biraz samimi ol. Geçen sene ve bu sene başında hakemler hakkında söylediklerini toplayalım... Geçen sene bütün kavgaları bu adam çıkarmadı mı? Geçen sene ağzına geleni söyleyen adam bu. Şimdi 'Hakemlerimizi koruyalım' Ne oldu? 'Ben bunu yaptım ve Türk sporuna büyük zarar verdiğimi gördüm, tecrübeli bir başkan olarak benim yaptığım hatayı kimse yapmasın' derse tamam ama kendisi sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi... Burası artık komedi haline geldi, ciddiye alsan yarın sabah kanser olursun. Sürreal bir ortam burası. O yüzden artık gülüyorum" dedi.

Habertürk / Bloomberg

Aklı sıra inceden giydirmiş. İyi hoş da Fatih Terimi getirenler sizin oylarınızla seçilen kişiler.

Geçen sene hoca gelmese şampiyonluk 20. Haftada zaten kaçmıştı.

Adam zorlamı geldi, madem bu kadar her otu b.ku biliyorsun takımın hali meydan da geç sen yönet.

Yüzde 99 haklı terim konusunda. Başkan terim zaten şu anda apo ve cengo da yaverleri. Yönetim deki diğerleri sadece diğerleri. Terim bundan hoşlanıyor reis gibi aynı. Hesap sorulmasın, yargı da bende olsun yürütme de hepsi ben olayım diyor.bir an önce teknik direktörlüğü bırakıp gölgesini yaptığı başkanlığa başlasa da bitse bu çelişki bize yakışmıyor

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Aslında Terim bu kadar ego dolu bir insan olmasaydı, hatalarından ders almayı bilen biri olsaydı futbolun içinden gelen bir başkan, hem de ciddi taraftar desteği olan bir başkan olarak çok yerinde olabilirdi.

Ama gel gör ki saha içi yönetim işlerine benzemediği gibi; terim yeni gelen hocayı baskı altına alacak, sahadan uzak durmayı bilmeyecek, arda gibi evlatlara formaları kurumadan yardımcı direktör gibi görevler verip kurumsallığı 0a indirecek vs hepimiz bunları öngörüyoruz diye düşünüyorum.Ben yine de bir umut isterdim taa ki çift forvet oynadığımız acayip kısır geçen ve bireysel yeteneklerle kazandığımız maç sonrası sistemi övüp güzel oldu bol pozisyonlara girdik demesiyle bitti.yil olmuş 2021 hala ders almam ders veririm kafasıyla olmaz, Senin arkanda başarılı bir geçmiş onlarca kupa varken bazı şeyleri aşmış olman, özeleştiri yapabilen biri olman gerekirdi.bu huyu o kadar zarar verdi ki bize başkan olursa bir de düşünemiyorum

Bu arada hocayı para maaş konusunda vuranlar ciddi ayıp ediyorsunuz yeter bence.Sezon sonu gideceğini düşünüyorum,gitmelidir de ama eleştirilerin bir sınırı olmalı saygı çerçevesinde yapılmalı.iyidir kötüdür son zamanları formsuzdur inatçıdır vs ama sonuç olarak Gsmizin güncel teknik direktörüdür ve yaşayan efsanemizdir.

Üst Alt