Fatih Terim İstifa - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim İstifa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kondüsyon kötü de FB ve BJKde de durum aynı. Onlar da bizimle benzer koşu mesafesine sahip ve sürekli oyuncuları sakatlaniyor. Bunu daha önce de yazmıştım; kondüsyoner ve antrenman tekniğinin yanında dar kadro, Avrupa maçları, ligin yavaşlığı, dandik zeminler, ulusal lig saçmalığı adı altında verilen mill aralar vs. neden hiç hesaba katılmıyor?
birinci ikinci viteste gitmeye alışmış bir aracı bir anda beşinci vitese çıkaramıyorsunuz. bizim kondüsyoner kötü, hoca antrenmandan anlamıyor diyelim fb ve bjk de mi aynı dertten muzdarip?

8 senede 7 sampiyonluk kazanmis, Uefa kupasi kazanmis daha 5 ay evvel sampiyon olmus ama kondusyon calistirmayi bilmiyor oyle mi ?

Gecen seneye kadar biliyordu kondusyon nasil yuklenecegini , bu yil unuttu oyle mi ?

Biraz mantik ya. Bu takimin kondusyonu degil psikolojisi cokuyor. Bunda takimin maasi almamasi da onemli etken anlayin artik!

Tamam fizik kondusyon sorunu yok diyenlerdeysen gorusune saygi duyarim ve sozum seni kapsamiyor

Ama ben oldugunu dusunuyorum

"TAKTIK YOK!
ADALET YOK!
FIZIK YOK !
KONDISYON YOK!"

Bana hepsinin olduğu bir takım kuran teknik direktör örneği verirseniz(bizde çalışmış) kabul edebilirim bu isyanı. Kimin döneminde güzel top oynadık, adaletli forma dağıtıldı hem fizik hem kondüsyon olarak iyiydik ve doğal olarak başarılıydık? Hayallerinizdeki takımı biliyorum ayağa pas yapan, rakibi boğan ligi domine eden genç oyuncuların şans bulduğu vs vs. Bunun hayal olduğunu rijkaard sonrası net şekilde anladım. Şampiyonluğa önem veriyorsak bu işte bize en yüksek şansı veren adam fatih terim. avrupa'da başarıysa mevzu onda da en büyün şans terim yaptıklarıyla. Genç oyuncu oynatmaksa şampiyonlar ligi tarihinde oynayan en genç 5 türk futbolcudan üçünü terim oynatmış zaten. Bunlar istatistiklerle sabit gerçekler. Başarı umurumda değil iyi oyun istiyorum diyorsanız size geçmiş olsun. O iş olmuyor. Şu anda taraftarın zıvanadan çıkmamasının tek sebebi terim. Çoğu kişi için en azından. Başka bir td olsa hem yönetim hem teknik kadro için istifa sesleri yükselirken oyuncular da yuhlanıyordu sahada. Bence pek sağlıklı bir ortam değil. Zaten rize maçını kazansaydık bunlar konuşulmayacaktı çünkü herkes biliyor ki sakatlar cezalılar dönünce iyi bir devre arası kampıyla ve 2-3 takviyeyle bu takım şampiyon olacaktı. Şimdi işler baya karıştı.

Aynen oyle, bunu kimseye anlatamiyoruz. Herkes diyor ki "Sizi biliyoruz Terim degil de baska biri olsaydi su anda linc ediyordunuz."

Bilakis linc kulturune karsi oldugumuz icin bugun Terim'i savunuyoruz. Bizi gecen sene gibi kritik bir sezonda zor bir yerde devralip sampiyon yapan ve simdi rezalet bir transfer doneminden, sakatliklardan ve genel kadro eksiklerinden, aleyhimize yapilan hakem hatalarindan sonra hala sampiyonluk umudumuzu yitirtmeyen adam degil Terim, FB efsanesi Umit Ozat olsa ben bugun yine savunurdum.

Burada cok degisik bir kesim var kendileri modern ve elit bir takim istiyor ama kendileri modern ve elit takimlarin sahip oldugu taraftar kitlesine cok uzak. Aninda sonuc ve sifir hata gormek istiyor, bununla beraber teknik ekibi ya da oyunculari cop ilan etmek icin birkac ay yeterli oluyor. Hal boyle olunca takimda stabil uzun vadeli proje yurutmek imkansizlasiyor.

Bu takimi ozellikle de icinde bulundugu ahval ve seraitten cikarma surecini en iyi yonetecek adam Fatih Terim'dir. Daha once de soyledigim gibi ulkemizin ve kulubumuzun sartlari gozetilince daha makul bir alternatifi yoktur. Fakat biz bunu dedik diye Terimsporlu, Galatasaray menfaatlerini gozetmeyen, biatci adamlar oluyoruz. Yoksa ben kahrolmuyor muyum cikan kadrolari, yapilan degisiklikleri, elimizdeyken verdigimiz maclari izlerken? Hoca da bizler gibi kahrolmuyor mu?

Fatih Terim'in taktisyenligini, vizyonunu, hocaligini, antrenorlugunu, futbol bilgisini, karakterini, her seyini kucumseyin ama Galatasarayliligini kucumsemeyin. Galatasaray camiasindan baska dostu olmadigini son kazik attigindan sonra basina gelenlerle ogrendi.

Galatasaray camiasinin da su an onun kadar guvenebilecegi, onun kadar ihtiyac duydugu bir efsanesi yoktur. Hal boyleyken, sampiyonluk sansi hala elimizdeyken, TFF&MHK hala alenen hakkimizi yerken bu muhtesem evlilikten sinerji doguracagimiz yerde yine yikik, daginik ve odagini kaybetmis haldeyiz.

Demek ki Demiroren ve yandaslari hakli. Galatasaray'in hakkini birkac hafta ust uste yiyip hocasini tribune yollayinca taraftari, camiasi siniyor; birbirine dusuyor.

Kondüsyon kötü de FB ve BJKde de durum aynı. Onlar da bizimle benzer koşu mesafesine sahip ve sürekli oyuncuları sakatlaniyor. Bunu daha önce de yazmıştım; kondüsyoner ve antrenman tekniğinin yanında dar kadro, Avrupa maçları, ligin yavaşlığı, dandik zeminler, ulusal lig saçmalığı adı altında verilen mill aralar vs. neden hiç hesaba katılmıyor?
birinci ikinci viteste gitmeye alışmış bir aracı bir anda beşinci vitese çıkaramıyorsunuz. bizim kondüsyoner kötü, hoca antrenmandan anlamıyor diyelim fb ve bjk de mi aynı dertten muzdarip?

Hemen hemen ayni sorun onlarda da var ama peki ronaldo denen adamin sahaya cikmadigi mac yok , ustelik oynadigi takimlar hep kulvarlarin sonuna kadar gidiyor , bu adamin neden sagi solu atmiyor

Hadi o ronaldo , ama ben buraya 15 adam yazarim ya da 5 tane takim sayarim almanyadan hollandadan veya ingiltereden , bizdeki kadar sakatligi 3 sezonda yasamayan

Aynen oyle, bunu kimseye anlatamiyoruz. Herkes diyor ki "Sizi biliyoruz Terim degil de baska biri olsaydi su anda linc ediyordunuz."

Bilakis linc kulturune karsi oldugumuz icin bugun Terim'i savunuyoruz. Bizi gecen sene gibi kritik bir sezonda zor bir yerde devralip sampiyon yapan ve simdi rezalet bir transfer doneminden, sakatliklardan ve genel kadro eksiklerinden, aleyhimize yapilan hakem hatalarindan sonra hala sampiyonluk umudumuzu yitirtmeyen adam degil Terim, FB efsanesi Umit Ozat olsa ben bugun yine savunurdum.

Burada cok degisik bir kesim var kendileri modern ve elit bir takim istiyor ama kendileri modern ve elit takimlarin sahip oldugu taraftar kitlesine cok uzak. Aninda sonuc ve sifir hata gormek istiyor, bununla beraber teknik ekibi ya da oyunculari cop ilan etmek icin birkac ay yeterli oluyor. Hal boyle olunca takimda stabil uzun vadeli proje yurutmek imkansizlasiyor.

Bu takimi ozellikle de icinde bulundugu ahval ve seraitten cikarma surecini en iyi yonetecek adam Fatih Terim'dir. Daha once de soyledigim gibi ulkemizin ve kulubumuzun sartlari gozetilince daha makul bir alternatifi yoktur. Fakat biz bunu dedik diye Terimsporlu, Galatasaray menfaatlerini gozetmeyen, biatci adamlar oluyoruz. Yoksa ben kahrolmuyor muyum cikan kadrolari, yapilan degisiklikleri, elimizdeyken verdigimiz maclari izlerken? Hoca da bizler gibi kahrolmuyor mu?

Fatih Terim'in taktisyenligini, vizyonunu, hocaligini, antrenorlugunu, futbol bilgisini, karakterini, her seyini kucumseyin ama Galatasarayliligini kucumsemeyin. Galatasaray camiasindan baska dostu olmadigini son kazik attigindan sonra basina gelenlerle ogrendi.

Galatasaray camiasinin da su an onun kadar guvenebilecegi, onun kadar ihtiyac duydugu bir efsanesi yoktur. Hal boyleyken, sampiyonluk sansi hala elimizdeyken, TFF&MHK hala alenen hakkimizi yerken bu muhtesem evlilikten sinerji doguracagimiz yerde yine yikik, daginik ve odagini kaybetmis haldeyiz.

Demek ki Demiroren ve yandaslari hakli. Galatasaray'in hakkini birkac hafta ust uste yiyip hocasini tribune yollayinca taraftari, camiasi siniyor; birbirine dusuyor.

Ben taraftarın sırt döndüğünü düşünmüyorum terime. Foruma bakınca öyle gözüküyor ama 10 yıllık üyeyim burada herkesin beğendiği bir tane bile antrenör görmedim. Antrenörü bırak kişi görmedim, futbolcu yönetici vs. He kazanırken pek ses çıkmaz o ayrı. Yani buradan analiz yaparsak yanılırız. Mesele terim'in gidip gitmemesi değil giderse gerçekten işler daha iyiye mi gidecek bunu düşünmek lazım. Şu söylenebilir yeni bir teknik direktör ve sistemle yapılanma ileri seneler için. Bunun yalan olduğunu biliyoruz, öyle bir şey olamaz çünkü söylediğin gibi taraftar modeli buna uygun değil. Terim'in bile 1 senelik kredisinin olduğu yerde diğerleri 3-4 hafta kaybetti mi taraftar buhran geçirir, çıldırır. Sonra fenere benzeyebilir o yapılanma işi.

Şöyle örnek vereyim, gerets'in ilk senesi. Kadıköy deplasmanına gidiyoruz puanlar eşitti yanlış hatırlamıyorsam ligin sonları. Zaten çok kaliteli bir kadromuz yoktu ama iş yapıyorduk bir şekilde. Gerets o deplasmana alt yapıdan 4 tane oyuncuyla çıktı. Maçın başında herkes helal olsun dedi. Maçı 4-0 kaybettik ben yine helal olsun dedim ama çoğunluk "böyle kadroyla çıkılır mı, o adamlar ne yapacak" diye homurdanmaya başladı. Sene sonu şampiyon olduk gerets yine kral oldu. Denklem çok basit. Bu denklemleri en iyi çözen adam da terim şu ana kadar.

Gerets in o ferhat ve ugur denemesini dun gibi hatirliyorum . Ama o mac da gecen seneki bjk maciyla birlikte en facia skorun cikabilecegi 2 mactan biridir

O tercihlerden dolayi hoca elestirilmistir cunku ligin bitimine 4-5 hafta kalmisti ve puanlar cok cok yakindi , fb nin manisa ve denizli olaylari olmasa sampiyonluk gitmisti o 4-0 la

Fizik, Kondisyon vs hiçbir şeye bakmıyorum ama Bjk maçında da Rize maçında da o dandik kadrolar maç alamaz dedim göz var izah var akıl var kafa var bitmiş topçuları tekrar tekrar deneyip farklı sonuçlar beklemek nedir Rize maçına orta sahasız çıkmak nedir.

Selçuk nedir Ahmet nedir Eren nedir yerlerine topçu yokmuş falan fistan geçiniz efenim taş gibi genç topçular var Ozan çıkmasaydı şu an 14.bile olabilirdik hala inat yapılıyor sayısal eksiklik var diye yedek kulübesine konuyor göz boyanıyor oyuna giren isim FORVET olarak Maicon, kurtarıcı olarak Ömer.

Fizik, Kondisyon vs hiçbir şeye bakmıyorum ama Bjk maçında da Rize maçında da o dandik kadrolar maç alamaz dedim göz var izah var akıl var kafa var bitmiş topçuları tekrar tekrar deneyip farklı sonuçlar beklemek nedir Rize maçına orta sahasız çıkmak nedir.

Selçuk nedir Ahmet nedir Eren nedir yerlerine topçu yokmuş falan fistan geçiniz efenim taş gibi genç topçular var Ozan çıkmasaydı şu an 14.bile olabilirdik hala inat yapılıyor sayısal eksiklik var diye yedek kulübesine konuyor göz boyanıyor oyuna giren isim FORVET olarak Maicon, kurtarıcı olarak Ömer.
büyük rezillik

Simdi tuna kardesim , bu ffp bosver ne ki o hahaha muhabbetini yapma , yazinin onun disindaki kisimlari dogru , cunku sistemin bizi kisilere muhtac edisine deginmissin , terim degil baskasi da olsa bunlari soylerdin , buraya hak vermemek mumkun degil

Ama mesele ffp oldugunda Bu tepeden konusmalarin hic bir gecerliligi yok . Adamlar sana oyuncu satmadan alamazsin dediginde alamazsin , yahut alirsin ama avrupaya cikamazsin

Yalniz bunun disinda dediklerin benim de dusundugum seyler

Fatih ustaya da sunu soyleyim , terim diger olasiliklara gore bizi ancak bu durumdan cikaracak adamdir lafina katilabilirim cunku cok kez denendi

Ama boyle bir arabesk ifade ile "boyle ise boyle , askerleriyiz veya sonuna kadar terim" gibi ifadeler cok anlamsiz kaciyor .

Biz terimin kendi hatalari kismini irdeliyoruz , yoksa dis etkenleri kimse reddetmiyor
Sinan bey benim demek istediğim aslinda şu. Kendimize bir bahane olarak sunuyoruz sürekli.

Ben yıllardır paralı transferlere karşıyım çünkü ücretsiz bir sürü oyuncu var oyuncular artık akıllandılar kulup kazanacağına 2 milyonda olsa fazla ben kazanayım derdindeler. Yukarılarda labotka örneğini niye verdim çünkü takip ettiğim adamdı. Ffp varken 5 milyon yetenekli parlak oyuncuya veremiyoruz ama emreye gidiyoruz bu parayı veriyoruz tutarsızlık var hemde çok. Ffp diyoruz bütçe planlamasi diyoruz donka, linnese, garrye, terime zamcık yapmaktan kendimizi alıkoyamiyoruz.

Para yonetimimiz yok. Günlük yaşıyor kulup.
Hep söyleeim hala söylüyorum kim var kim yok toplu temizlik yapmadıktan sonrs bizden bir halt olmaz, ama o daha fazla aliyor zam yapmalıyız zihniyetinden kurtulmamiz lazim. Batıyoruz, tekte degil 4 büyük kosar hizda batıyor.

Çıkacak yonetimi hocası biz 3 sene altyapıya ve scout transferlerine yöneleceğiz mac maaşımız 2 milyon euro max transfer yaşımız 26 bu kadar bitti gitti.

Taraftarin diline ffpyi dolatıp her önüne gelene zam yapılıp sözlesmesi biten sırtlanları takimda tuttuğumuz sürece kimse bana ffp demesin hacı ciddiyim.
Önce on temizlik(kadroya almama) sonra genclerin entegrasyonlari sözleşme temizliği ve dogru transferler.
3 sene şampiyon olmayalım ama ikinci olalım sorun degil şampiyonlukla arasindaki farkı her sene 3 tane oyuncu satarak kapatırsin dogru yapilanma ile ilgi cekici kulup olursun.

Sinan bey benim demek istediğim aslinda şu. Kendimize bir bahane olarak sunuyoruz sürekli.

Ben yıllardır paralı transferlere karşıyım çünkü ücretsiz bir sürü oyuncu var oyuncular artık akıllandılar kulup kazanacağına 2 milyonda olsa fazla ben kazanayım derdindeler. Yukarılarda labotka örneğini niye verdim çünkü takip ettiğim adamdı. Ffp varken 5 milyon yetenekli parlak oyuncuya veremiyoruz ama emreye gidiyoruz bu parayı veriyoruz tutarsızlık var hemde çok. Ffp diyoruz bütçe planlamasi diyoruz donka, linnese, garrye, terime zamcık yapmaktan kendimizi alıkoyamiyoruz.

Para yonetimimiz yok. Günlük yaşıyor kulup.
Hep söyleeim hala söylüyorum kim var kim yok toplu temizlik yapmadıktan sonrs bizden bir halt olmaz, ama o daha fazla aliyor zam yapmalıyız zihniyetinden kurtulmamiz lazim. Batıyoruz, tekte degil 4 büyük kosar hizda batıyor.

Çıkacak yonetimi hocası biz 3 sene altyapıya ve scout transferlerine yöneleceğiz mac maaşımız 2 milyon euro max transfer yaşımız 26 bu kadar bitti gitti.

Taraftarin diline ffpyi dolatıp her önüne gelene zam yapılıp sözlesmesi biten sırtlanları takimda tuttuğumuz sürece kimse bana ffp demesin hacı ciddiyim.
Önce on temizlik(kadroya almama) sonra genclerin entegrasyonlari sözleşme temizliği ve dogru transferler.
3 sene şampiyon olmayalım ama ikinci olalım sorun degil şampiyonlukla arasindaki farkı her sene 3 tane oyuncu satarak kapatırsin dogru yapilanma ile ilgi cekici kulup olursun.
Ayakta alkislanacak bir yazi, özellik blodladigim bölümler.
Dünya devleri bile bedava transferler yapiyor ne hikmetse bir biz yapmiyoruz bunu.

Benzetmem gerekirse

fatih terim: eysan
hasan sas: kerpeten ali
mustafa cengiz: cengiz
unal aysal: kenan birkan
abdurrahim albayrak: meliha hanim
yildirim demroren: yakisikli serdar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tuna , bu yazdiklarinin olmasi icin kulup kulturunun duzgun olmasi lazim , buyuklerin hic birinde bu yok (simdilik) . Ikincisi bu olamiyorsa bile o zaman o kulture sahip , ona uygun davranan bir yonetimin uzun sure kalmasi lazim . Mesela su an takimda aysal doneminden tarik var , dursun doneminden feghouliler var , yine selcuk ,muslera var , eren ve yeni katilan omer gibiler var

Sonuc olarak yazilanlara katilmiyor degilim ama ucret dengesini , adaletini kurmak icin zamana ve daha da onemlisi kendi kararlarina ihtiyacin var , ama yonetimler kendi kararlari disinda seylerle ugrasiyorlar . Mesela terim ile mevcut yonetim belki diyor ki "ben olsam bu ereni , feghouliyi asla almazdim" diyor baskan paralari gorunce , terim "al benden de o kadar ,oynatacagim da yoktu normalde" diyor ..

Ama alemi cihan gelse bu adamin 4,5 senelik sozlesmesini yok sayamaz . O yuzden de bu giden paralarda imzasi olanlar bugun yan gelip yatarken , hic bir sorumlulugu yokken , belasi kulubun basina kaliyor ..

bugun omer, mugdat gibi adamlarla yapilan kontratlar da 3 ay sonra yonetim degisse bir sonraki yonetime kalacak

o yuzden gecmisten bugune herkesi bu kazana koymak lazim .

Resmen boş bi topik klasik türk zekası kötü gidince istifa et iyi gidince de göklere çıkar ee burada yabancı takımlara methiyeler düzen adamlar başarıya değil istikrara bakıyor diyen arkadaşlar

bu adam gibi biri var mı? Bu ülkede ve dünyada Galatasaray'ı bu kadar başarıya götüren adam var mı?

Yok , ama bu adamin gelis hikayesi de , ilk paragrafta elestirdigin yontem , yani denizliyi al gonder , riko yu getir gonder , tudor u once cok iste ,sonra gonder ..

bu surecin sonunda sira terim e geldi , yani burada bir paradoks var ... bizi bu adama kavusturan sey de aslinda sikayet ettigimiz sey sanirim

Hemen hemen ayni sorun onlarda da var ama peki ronaldo denen adamin sahaya cikmadigi mac yok , ustelik oynadigi takimlar hep kulvarlarin sonuna kadar gidiyor , bu adamin neden sagi solu atmiyor

Hadi o ronaldo , ama ben buraya 15 adam yazarim ya da 5 tane takim sayarim almanyadan hollandadan veya ingiltereden , bizdeki kadar sakatligi 3 sezonda yasamayan
Oyuncu olarak Ronaldo gibi istisnalar olsa da, takım bazında son yıllarda sakatlık problemleri ile başı ağrımayan takım yok. Mesela Liverpool'a bakayım dedim, kondüsyon manyağı Kloop takımı bile bu sezon 11-12 adale sakatlığı yaşamış. Diyeceksin ki ama Liverpool sahada eşek gibi basarken bizimkiler yürüyüs modunda. E Liverpool oyuncularını 50 milyon vererek alıyor, onlara basabiliyor kondüsyonu. Bizim feghouli'ye aynı yüklemeyi yapsan iki güne adalesi atar. Tabi lig temposu, zeminlerin durumu da ayrı bir tartışma konusu.

Mesela hummels ile serdar i ele alip karsilastiralim . Bence oyuncu yetenegi acisindan hakkaten cok asiri farklar yok , ama en iyi stoperimizin devamliligi sifir

sakatlik bir yana simdi de disiplinsizce ceza aldi 3 mac .. bence hem bjk hem rize macinda aradik . ozellikle rize macinda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt