Fatih Terim'in Yeni Prensi Süleyman Luş - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Konusmaniza karismis olmak gibi olmasin ama illa Feghouli veya Onyekuru yerine oynamasina gerek yoktu. Ilk aday kesinlikle Sinan'di.

Yukarida da paylasmistim aylarca formsuzlugu ile göze batan Sinan yerine gayet oynayabilirdi Yunus bu sürecte.

#35 Yunus Akgün
Dostum konuşmalara karışmak diye bir şey söz konusu olamaz . Burası bir forum ikimiz aramızda özel olarak konuşmuyor forum üstünden konuşuyoruz dolayısıyla karşıt ya da değil kendi fikirlerini belirtmen kadar doğal bir şey olamaz .

Ben Feghouli'yi neden kesmedi demiyorum zaten arkadaşa fakat anlamak istemiyor . Ben diyorum ki zorunda kalmadıkça ya da oyuncu aşırı parlamadıkça alt yapıdan birini çıkarmaz. Ee aslında yazdıklarıyla bunu kendi de kabul etmiş oluyor . :)

Ayrıca şunu da söyleyeyim gençleri metal açıdan da yeterli olması lazım daha fazla süre alabilmeleri için.
Emre çolak gibi birinden bile fayda sağladı bu adam. Diğer örneğim emre b idi. Semih Okan ümit fatih gibi isimleri de daha es geçiyorum. Vedat inceefeyi genç sayılabilecek yaşta 2. Ligden getirip 11 oynattı ki öncesinde milli takıma aldı.

güzel bir nesil geldi altyapıdan ama OYNATMIYORUZ.
u21 lerde de gelişmez bu çocuklar. Potansiyeli olanları ya gönderin yada oynatın.
Arda bile kiralanınca kendini buldu.
Selçuklar,muğlaklar,ömerler oynuyor Hatta Cl ye bile alınıyorlar. La olm şu gençleri Cl de oynatın Ozan gibi satalım en azından.

Ozani oynatmak Fatih Terim için bir tercihti. Yoksa stoperde ryan donku da oynatabilirdi, serdar-donk seklinde tandem kurabilirdi. Bunun yerine Ozani oynatti.

Mugdata gelince kendisi da ne kadar oynadi da örnek olarak veriyorsun? Adam sadece kupa maçlarinda full 90 dk oynadi o maçlarin cogunda Yunus da oynadi.

Bi de su var. Sampiyonluk icin oynayan takimda gencleri kolay kolay oynatamiyorsun. Oyuncunun hata yapip gol yedirdigi an x oyuncu oynsin diyen ayni taraftarin ilk sövecegi isim hoca olur.
Öncelikle Ozan'ı gayet de mecburiyetten oynattı kendileri . Bunu kabul etmek gerekir edilmediğinde pek objektif bir bakış açısı olmuyor . :) Bununla beraber Muğdat ve Sinan'ı oynattığı sürenin toplamı Yunus'un 10 katı ediyor . Bunları da geçtim ben neden oynatmıyor bile demedim :D adam mecbur olmadıkça ya da oyuncu aşırı parlamadıkça alt yapıdan birini oynatmıyor dedim bunu anlamanın neresi güç onu anlamıyorum :D

Öncelikle Ozan'ı gayet de mecburiyetten oynattı kendileri . Bunu kabul etmek gerekir edilmediğinde pek objektif bir bakış açısı olmuyor . :) Bununla beraber Muğdat ve Sinan'ı oynattığı sürenin toplamı Yunus'un 10 katı ediyor . Bunları da geçtim ben neden oynatmıyor bile demedim :D adam mecbur olmadıkça ya da oyuncu aşırı parlamadıkça alt yapıdan birini oynatmıyor dedim bunu anlamanın neresi güç onu anlamıyorum :D

Ben de diyorum ki buna mecbur degildi. :) Stoper için ya Ryan donk, ya Fernandoyu oynatip Ozan Kabak yerine tecrübeli bir isimi oynatabilirdi. Yillardir stoperde oynamis biri (Donk), veya sampiyon oldugumuz sezonun ilk yarisinda stoper gibi oynayan Fernandoyu tercih edebilirdi, ama bunun yerine 18 yasinda bir veledi oynatti. Bunu yapmayarak, mecburiyetten oynatmadigini gösterdi bence. Bunu kabul etmek gerekir edilmediginde pek objektif bir bakis bacisi olmuyor.

Mugdattan bahsettigin için Mugdat hakkinda konustum.

Sinan formsuzdu ama gecen kritik goller de attigi için hoca ona daha çok güvenmis olabilir. Bu konuda hata yapmis.

Ozanı mecbur kaldığı için oynattı iddian, ki bayağı emin yazıyorsun, neye dayanıyor?

Ben de diyorum ki buna mecbur degildi. :) Stoper için ya Ryan donk, ya Fernandoyu oynatip Ozan Kabak yerine tecrübeli bir isimi oynatabilirdi. Bunu yapmayarak, mecburiyetten oynatmadigini gösterdi bence. Bunu kabul etmek gerekir edilmediginde pek objektif bir bakis bacisi olmuyor.

Mugdattan bahsettigin için Mugdat hakkinda konustum.

Sinan formsuzdu ama kritik goller de attigi için hoca ona daha çok güvenmis olabilir. Bu konuda hata yapmis.
Öyleyse şöyle bir çıkarım da yapabilirsiniz bkz Bülent Korkmaz Kewell'ı stopere çekti Terim de Eren'i stoper oynatıp Ozan'ı oynatmayabilirdi :) Bok gibi stoper performansı veren ve orta sahada iyi olan Donk'u orta sahada devam ettirmesi gençlere önem veriyor oynatıyor anlamına geliyorsa senin için sen ona inan ben inanamıyorum dostum o kadar optimist değilim ya da birini sevince sempati duyunca her şeyiyle savunamıyorum :)

Öyleyse şöyle bir çıkarım da yapabilirsiniz bkz Bülent Korkmaz Kewell'ı stopere çekti Terim de Eren'i stoper oynatıp Ozan'ı oynatmayabilirdi :) Bok gibi stoper performansı veren ve orta sahada iyi olan Donk'u orta sahada devam ettirmesi gençlere önem veriyor oynatıyor anlamına geliyorsa senin için sen ona inan ben inanamıyorum dostum o kadar optimist değilim ya da birini sevince sempati duyunca her şeyiyle savunamıyorum :)

Kewell'le Erenin stoper oynamisligi var zaten. :D Neyse dediklerimi idrak edemiyorsan tartismayi burada bitirelim. Iyi forumlar..

Şampiyonlar ligi tarihinde oynayan en genç 5 Türk oyuncudan üçünü oynatmış bir hoca için Ozan'ı mecburen oynattı gibi bir yorum da iyiymiş.
Ozan'ı zorunluluktan çıkardı . 18 yaşında bir oyuncunun sakatlığına üzüldüğünü açıklaması Ozan'ı zorunluluktan 11 oynattığı gerçeğini değiştirmez . Kaldı ki kendisi önemli maçlarda oynatmamaya çalıştı genç oyuncuyu oynatırsan heyecan yapar ben nerede oynatıcağımı bilirim minvalinde açıklamalar yaptı . Terim'i sevin sevmeyin demiyorum ama bazı gerçekleri de kabul etmeli insan . Avrupa'nın her yerinde 18 yaşındaki oyuncu oynuyorsa oynuyordur yok efendim bu maç heyecan yapar hata yaparsa özgüveni yıkılır iyisi mi daha az önemli maçlarda oynatayım gibi bir anlayış yok olan yerden de oyuncu çıkmıyor zaten . Bizde hazırlık maçlarına(kamplara) alt yapıdan oyuncu doldurulur klasikleşmiş şekilde . Sezon boyunca da forma giyemez bu oyuncular zorunluluk olmadıkça ya da oyuncu aşırı parlamadıkça . Bu takımda Muğdat oynayıp ne verdi mesela ? Muğdat yerine Yunus oynasaydı hangi maçta ne kaybederdik örneğin ?
HINCAL ULUÇ - Unutulanlar..

Süleyman, Isik, Abdus, Mustafa, Atalay ve Yunus normale kupada her mac ilk 11 de olmali. Orda kendini gösterip belki lig maclarinda sans bulmayi basarirlar.

Kupayi hic takmayip gencleri sürse hoca daha iyi olur. Zaten SL (sonra AL) ve Ligi daha önemli bizim icin.

Orda cocuklar zaman bulup, lig maclarinda tek 5-6 dakikalina sonradan girmezlerse, genclerimize iyi sinyal olur ve sözlesme imzalamaktan kacmazlar.

Kewell'le Erenin stoper oynamisligi var zaten. :D Neyse dediklerimi idrak edemiyorsan tartismayi burada bitirelim. Iyi forumlar..
Yazdığımı bir daha okursan benim de öyle dediğimi anlarsın zaten :D Bülent Korkmaz Kewell'ı stoper oynattı diyorum sen de Kewell'ın stoper oynamşlığı var zaten diyorsun sanki ben tersini söylemişim gibi :D ahahah İyi forumlar :D

Şampiyonlar Ligi'ne katılan bizden başka takım yok(neredeyse) :D Bizim CL'de bulunduğumuz sezonların da ciddi bir kısmında Terim var zaten :D Bu nasıl bir çıkarım böyle .
O argümanlardan sadece birisi beğenmediysen başkalarını da verebilirim. Sence hangi hoca şampiyonluğa giderken son 5 haftada dahi gidip u21 maçlarını takip eder? Galatasaray'ın alt yapısını bugünkü modern hali olan "Futbol Akademisi" haline kim getirmiştir?(Cevap bir önceki mesajımda) Ve daha önemlisi şu an Ozan gibi çok şey beklediğimiz pek çok adamın kadroya katıldığı 2011 alt yapı reformunu kim yapmıştır?(Bunu da ben uydurmuyorum hocanın kendisi açıklamıştı o dönem, büyük revizyona gidiyoruz diyerek)

Ozan'la alakalı da şöyle bir anektod vereyim Uğur Karakullukçu'dan alıntıdır:
Ozan Temmuz ayında milli takıma gittiğinde sakatlanıyor ve hoca bu işe baya sinirleniyor. Kadro planlamasında olduğunu söylüyor. Bu Uğur'un söyledikleri.
Ek olarak satılma durumu ortaya çıktığında istifayı düşündüğünü ima ettiğini de hatırlatalım. Mecburen oynattığı bir adam için baya reaksiyon vermiş diyebiliriz sanırım.

O argümanlardan sadece birisi beğenmediysen başkalarını da verebilirim. Sence hangi hoca şampiyonluğa giderken son 5 haftada dahi gidip u21 maçlarını takip eder? Galatasaray'ın alt yapısını bugünkü modern hali olan "Futbol Akademisi" haline kim getirmiştir?(Cevap bir önceki mesajımda) Ve daha önemlisi şu an Ozan gibi çok şey beklediğimiz pek çok adamın kadroya katıldığı 2011 alt yapı reformunu kim yapmıştır?(Bunu da ben uydurmuyorum hocanın kendisi açıklamıştı o dönem, büyük revizyona gidiyoruz diyerek)

Ozan'la alakalı da şöyle bir anektod vereyim Uğur Karakullukçu'dan alıntıdır:
Ozan Temmuz ayında milli takıma gittiğinde sakatlanıyor ve hoca bu işe baya sinirleniyor. Kadro planlamasında olduğunu söylüyor. Bu Uğur'un söyledikleri.
Ek olarak satılma durumu ortaya çıktığında istifayı düşündüğünü ima ettiğini de hatırlatalım. Mecburen oynattığı bir adam için baya reaksiyon vermiş diyebiliriz sanırım.
Öncelikle futbol takibinizin Türkiye ile sınırlı olduğunu tahmin ediyorum . Avrupa'dan maçları izlerseniz şayet ( bellki de izliyorsunuzdur) koca koca takımların hocalarının Şampiyonlar Liginde yahut kendi liglerinde sadece alt yapı maçı izlemekle kalmayıp bu oyuncuları oynattığını görebilirsiniz . Fatih Terim Galatasaray'ın son 20 küsür senesine etki etmiş sportif anlamda pek çok başarının içinde kendisine yer edinmiştir bu nasıl ki alkışlanacak yönüyse son 20 küsür senede alt yapıdan doğru düzgün oyuncu çıkmamasını ah tesadüf görüyor musun demek ki yetenekleri yokmuş diye sizler açıklayabilirsiniz belki ama ben açıklayamıyorum kusura bakmayın :) . Galatasaray da dahil tüm Türk takımları Fatih Terim de dahil tüm Türk hocalar alt yapıya ve gençlere yeterince önem vermemekte . Size göre kafi olabilir Galatasaray'da 10 sene çalışmış bir teknik direktörün 2-3 oyuncu çıkarması . Siz bununla övünebilir ve yeterli görebilirsiniz belki fakat ben göremiyorum ve büyük eksiklik olarak görüyorum .

Uğur Karakullukçu bu konuda haklı olsa bile bu tarz yalak ve sallamasyonu bol adamlara itibar etmemenizi öneririm şahsen :) . Bununla beraber biraz önce ben de belirttim bizim gençler bir şekilde hazırlık maçlarına kampa girer sonrasında yüzlerine bakılmaz diye yani temmuzda kadro yapılanmasında olması çok normal . Satılma durumu çıktığında ise Ozan üstün performans göstererek ilk 11'e yerleşmişti ki kendisi 4 ayda Bundesliga'da yılın genç oyuncusu( çaylağı) seçilerek Galatasaray standartlarının üstünde bir yetenek olduğunu da göstermiştir.

Öncelikle futbol takibinizin Türkiye ile sınırlı olduğunu tahmin ediyorum . Avrupa'dan maçları izlerseniz şayet ( bellki de izliyorsunuzdur) koca koca takımların hocalarının Şampiyonlar Liginde yahut kendi liglerinde sadece alt yapı maçı izlemekle kalmayıp bu oyuncuları oynattığını görebilirsiniz . Fatih Terim Galatasaray'ın son 20 küsür senesine etki etmiş sportif anlamda pek çok başarının içinde kendisine yer edinmiştir bu nasıl ki alkışlanacak yönüyse son 20 küsür senede alt yapıdan doğru düzgün oyuncu çıkmamasını ah tesadüf görüyor musun demek ki yetenekleri yokmuş diye sizler açıklayabilirsiniz belki ama ben açıklayamıyorum kusura bakmayın :) . Galatasaray da dahil tüm Türk takımları Fatih Terim de dahil tüm Türk hocalar alt yapıya ve gençlere yeterince önem vermemekte . Size göre kafi olabilir Galatasaray'da 10 sene çalışmış bir teknik direktörün 2-3 oyuncu çıkarması . Siz bununla övünebilir ve yeterli görebilirsiniz belki fakat ben göremiyorum ve büyük eksiklik olarak görüyorum .

Uğur Karakullukçu bu konuda haklı olsa bile bu tarz yalak ve sallamasyonu bol adamlara itibar etmemenizi öneririm şahsen :) . Bununla beraber biraz önce ben de belirttim bizim gençler bir şekilde hazırlık maçlarına kampa girer sonrasında yüzlerine bakılmaz diye yani temmuzda kadro yapılanmasında olması çok normal . Satılma durumu çıktığında ise Ozan üstün performans göstererek ilk 11'e yerleşmişti ki kendisi 4 ayda Bundesliga'da yılın genç oyuncusu( çaylağı) seçilerek Galatasaray standartlarının üstünde bir yetenek olduğunu da göstermiştir.
Yabancı liglerin varlığından dahi haberdar değildim. Sadece Türkiye'de yapılan bir spor olduğunu sanıyordum, enteresan bir bilgi oldu benim için, teşekkürler.

Sonuç itibariyle mecburen oynattı argümanını destekleyecek bir veriniz olmadığını söyleyebiliriz, inanç dışında. Ki saygı duyarım. Kendi ekibinin aldırdığı, kendisinin şans verdiği Uğur'un söylediğine göre yazın başında dahi kadro planlamasında yer verdiği şampiyonlar liginde çat diye forma giydirdiği bir adam Ozan. 2. haftadan itibaren kadroya girip (ilk 18) 5. hafta itibariyle de ilk 11 oynattığı bir eleman. Satılmasını da hiç istemediğini kendi ağzından dinledik. Benim verilerim bunlar. Bu arada Ozan'ın üstün bir yetenek olduğunu o 4 ay sonrasında anlamadığına eminim zira 2017 u17 dünya kupasında bile uefa'nın turnuvada potansiyelini en yüksek olarak seçtiği 10 isimden birisiydi. Savunma-Hücum-Orta saha karışık.

Yeterli-yetersiz konusu ayrı tartışılabilir lakin Ozan konusundaki iddialarınız özelinde durum budur.

Yabancı liglerin varlığından dahi haberdar değildim. Sadece Türkiye'de yapılan bir spor olduğunu sanıyordum, enteresan bir bilgi oldu benim için, teşekkürler.

Sonuç itibariyle mecburen oynattı argümanını destekleyecek bir veriniz olmadığını söyleyebiliriz, inanç dışında. Ki saygı duyarım. Kendi ekibinin aldırdığı, kendisinin şans verdiği Uğur'un söylediğine göre yazın başında dahi kadro planlamasında yer verdiği şampiyonlar liginde çat diye forma giydirdiği bir adam Ozan. 2. haftadan itibaren kadroya girip (ilk 18) 5. hafta itibariyle de ilk 11 oynattığı bir eleman. Satılmasını da hiç istemediğini kendi ağzından dinledik. Benim verilerim bunlar. Bu arada Ozan'ın üstün bir yetenek olduğunu o 4 ay sonrasında anlamadığına eminim zira 2017 u17 dünya kupasında bile uefa'nın turnuvada potansiyelini en yüksek olarak seçtiği 10 isimden birisiydi. Savunma-Hücum-Orta saha karışık.

Yeterli-yetersiz konusu ayrı tartışılabilir lakin Ozan konusundaki iddialarınız özelinde durum budur.
Neyse ki artık biliyorsunuz :) Bizim bütçemizde kulüplere yönelin alt yapılarından çıkardıklarına bakın bundan sonra bir iki sene takip ederseniz ondan sonra konuşuruz size bol şans iyi forumlar :)

Neyse ki artık biliyorsunuz :) Bizim bütçemizde kulüplere yönelin alt yapılarından çıkardıklarına bakın bundan sonra bir iki sene takip ederseniz ondan sonra konuşuruz size bol şans iyi forumlar :)
İddialarınızın altını o kadar iyi doldurmuşsunuz ki karşı argüman üretmek imkansız. Gerçekler bir tokat gibi suratıma çarpmış vaziyette. Toparlanmak için çıkış yapacak akabinde de bahsettiğiniz "yabancı ligler"i araştırmaya başlayacağım. Esenlikler, iyi forumlar.

Kiraladığımız futbolcuların çoğuda kaybolup gidiyor, daha sistemli ve programlı hareket edilmeli. Futbolcuya 11 garantisi verilmeli ve takibi muhakkak yapılmalı. Kiralanıpda geri gelen Arda'dan başka adam neredeyse yok. Güvenip şans verip oynatırsan kazanabilirsin. Oynatacağın maçlarda önemli tabiki de.

Üst Alt