Fenerbahçe Maçı Biletleri Satışa Çıkıyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Maçı Biletleri Satışa Çıkıyor

Klup adina mantikli . fb maci biletini tek zaten pahaliya alacaksiniz , az daha atin 3 maclik alin demisler . Alanlar da madem fb macina iyi para verecegiz bari az daha atalim 3 maclik alalim diyeceklerdir

stadi ilerideki 2 mac icin de bir nebze daha dolu tutmak adina mantikli

Bu fikrine katılmıyorum. Ticari anlamda evet kârlı bir iş ama doluluk anlamında hayır. Şehir dışından bir çok kişi Fenerbahçe maçı için üçlü kombine alacak ama diğer maçlara gelemeyecek.
Misal ben şimdi ta Hatay’dan kalkıp ayda üç defa İstanbul’a gidemem. Biz orta sınıfız. Bunun uçak bileti var oteli var; var oğlu var! Doğu Batı tribünleri de normalde pahalı şimdi daha pahalıya geliyor. Nasıl alalım! Ticari olarak başarılı ama taraftarın işine gelen bir durum değil; kusura bakma.

Diğer iki maç birde bu biletlerden iki üç bin fire verebiliriz. Ayrıca bu biletler için devir imkanı olacağını sanmıyorum, sonuçta devir edilen biletler bir sonraki sene kombine karta indirim olarak yansıyor. Bu üç maçlık bilet de öyle bir imkan yok. Maddi açıdan kulüp açısından tamam iyi ama taraftar desteği açısından sıkıntılı.

Son düzenleme:
Diğer iki maç birde bu biletlerden iki üç bin fire verebiliriz. Ayrıca bu biletler için devir imkanı olacağını sanmıyorum, sonuçta devir edilen biletler bir sonraki sene kombine karta indirim olarak yansıyor. Bu üç maçlık bilet de öyle bir imkan yok. Maddi açıdan kulüp açısından tamam iyi ama taraftar desteği açısından sıkıntılı.

Taraftarı ve takımı düşünen yok zaten para gelsin yeter diyo baştakiler

Son düzenleme:
Şampiyon olursak önünüzde ki sezon için anlayabilirim, CL takviyeleri için para bakımından. Ancak bu sezon şimdiye kadar kurulan bu kadro ve oynanan oyunun hakkını veren taraftara karşı yanlış buluyorum.

Taraftar desteği her türlü veriyor zaten store ürünleri olsun , kombine olsun , bilet olsun ama işi çakallığa vurmak ayıptır 1 maçı almak istiyorsan 3 maç bileti al demek kadar saçma bişey olamaz burdan para kazanacağına sağa sola beleş bilet verme ordan para kazan.

Su acidan da dusunmemiz lazim ,basamak satis taktigi yapiyor klup . Oncelikli amac sezon basinda maksimum kombine satmak , eh haliyle o gun itibariyle takima ne olursa olsun maddi destegini gosterenlerin onceligi ve maddi avantaji oluyor , bu her yerde boyledir , ayni zamanda yarin kimsenin itibar etmeyebilecegi maclarin da riskini aliyor kombineli

Sonra fb derbisi gibi bir mac oncesi , goreceli olarak az seyircinin gelecegi 2 maci da denkleme katmak aslinda cok mantiksiz degil , cunku klubun amaci sadece fb macini doldurmak degil , fb maciyla lig bitmiyor

Bu 3 macliklar ne kadar kalirsa genel satista da baya azalacaktir , ve zaten hala bilet kalirsa fb maci icin o biletler de satisa sunulur ve mutlaka biter

Ama fb maci icin biletler tek maclik satilsa , fb macina gidemedim bari arkasindaki maca gideyim diyenler o sayida olmayacaktir

Bireysel olarak bakis baska olabilir ama klup adina mantiksiz bulmuyorum bu hamleyi , belki fiyat tartisilabilir cunku dusuk kategorideki ucuz biletler zaten cok azdi ve hemen hemen bitti , haliyle 3 mac almayi goze alanlar bile yuksek kategorilere kalmis oldular

3 maçlık paket halinde bilet satılması ne saçma bir uygulamadır yahu. Yanlış anlaşılmasın benim senelerdir kombinem var yurtdışında yaşamama rağmen. Maksat kulübe destek olmak. E şimdi bu Fenerbahçe maçına da gelmemek olmaz. 213.bloktan kombinem var, eşimle beraber geleceğim, ona da bilet alınacak tabi. 3 maç paket halinde olduğu için fiyat iyice uçmuş tabi. Tek maçın satışı olsaydı artacak parayı uçak biletine verirdim. Ulaşım, otel, bilet derken ohooo... Sene başı zaten bi dünya para saydım kombineye.

Şehir dışından, yurt dışından gelecek adamı da düşünün biraz.

Su acidan da dusunmemiz lazim ,basamak satis taktigi yapiyor klup . Oncelikli amac sezon basinda maksimum kombine satmak , eh haliyle o gun itibariyle takima ne olursa olsun maddi destegini gosterenlerin onceligi ve maddi avantaji oluyor , bu her yerde boyledir , ayni zamanda yarin kimsenin itibar etmeyebilecegi maclarin da riskini aliyor kombineli

Sonra fb derbisi gibi bir mac oncesi , goreceli olarak az seyircinin gelecegi 2 maci da denkleme katmak aslinda cok mantiksiz degil , cunku klubun amaci sadece fb macini doldurmak degil , fb maciyla lig bitmiyor

Bu 3 macliklar ne kadar kalirsa genel satista da baya azalacaktir , ve zaten hala bilet kalirsa fb maci icin o biletler de satisa sunulur ve mutlaka biter

Ama fb maci icin biletler tek maclik satilsa , fb macina gidemedim bari arkasindaki maca gideyim diyenler o sayida olmayacaktir

Bireysel olarak bakis baska olabilir ama klup adina mantiksiz bulmuyorum bu hamleyi , belki fiyat tartisilabilir cunku dusuk kategorideki ucuz biletler zaten cok azdi ve hemen hemen bitti , haliyle 3 mac almayi goze alanlar bile yuksek kategorilere kalmis oldular

Kombineli nasıl risk alıyormuş avrupayı saymıyorum 3600 liradan 1.kategoride alındı kombine maç başı 210 lira , kayseri maçında 300 lira , sivas maçında 300 lira , paşa maçında 350 lira , karabük maçında 400 lira , derbi dahil 3 maçtada 1600 lira yani toplam 2950 7 maç fiyatı bu takım iyi gittikçe dahada artıcak baya baya karlı oluyo kombine alanlar.

Çok yanlış mantık adam tek maça gelmek istiyo planını ona göre ayarlıyo gelecek maçı izleyip gidecek 3 maç alıp ne yapacak , 1 ekmek lazımken fırına gidip bana 5 ekmek ver diyebilirmisin 1 tane lazımsa 1 tane alırsın ,bu mantıkla fırına gidiyon 1 ekmek ver diyon fırıncıda diyo ki min 3 ekmek satıyorum dursunun mantığı bu ya 3 al yada hiç alma saçmalık düpe düz saçmalık şimdi adam oldu ki aldı 3 maçlık gençler ve alanya maçı boş kaldı destek olmadı takıma ne anladık fb maçı 9 puanlık maç mı değil fb maçı ayağına sömüreyim milleti mantığı hiç bir türlü desteklenemez şu yüzden bu yüzden denemez bileti devretsen bile o 2 maçın yüzde 60 ını puan olarak verecek hepsini bile vermiyo her işleri üçkağıt.

Bu mantigin dogru ya da yanlis olup olmadigi satilan bilet adedine gore netlesecektir , bizler ne yazsak bos , eger biletler satilirsa demek ki dogruymus , yok elde kalirsa demek ki hatali karar alinmis ama daha genel satisa dahi cikmadan bu derece azaldiysa demek ki satislar iyi

bu arada bu biletlerin devrinde 60% olayi var mi emin degilim . Ve zannetmiyorum

kombine riski bu sene az cunku cok makul fiyatlarda satis yapildi fiyat olarak ,ama hangi riskler var sayayim

-kombinede baslica risk 17 macin hepsinin parasini pesinen vermen

-kisisel sebeplerle gitmedigin her mac diger gittigin maclarin macbasi fiyatini yukseltir

-elendigin her kategoride bastan ongordugun ve parasini belki ona gore odemeyi goze aldigin maclardan mahrum kaliyorsun

-ceza alinan maclarda mac mac bilet alanin riski yokken kombineli adam orn bu fb maci oncesi oldugu gibi risk altinda , hem de kendi islemedigi bir saha olaylarinin dahi riski var

-takim kotu giderken dusen bilet fiyatlarinin riski var

-macina gore tribun secemiyorsun , orn arkadaslarinla mac izlemek icin bilet musaitligi ve fiyati acisindan kendi kombinenin tribunune mahkumsun

bunlar muhtemel dezavantajlar aklima gelen

-avantajlari ise 9 takside bolup sezonluk dusunerek ay ay oduyorsun

-bilet bulurum bulamam derdi yok

-mac basi fiyatin dusuk ve ozellikle tr kupasi avrupa filan varsa baya cep dostu oluyor

-en onemlisi de maclar kritiklestikce fiyat artislarindan etkilenmiyorsun tabi

ama kombine cikarilmadigi zaman da tepki oluyor ne cabuk bitti filan diyerek , cikarilsa bir baska dert , ama tabi takimi her mac takip edip stada gelenle sezonda 1-2 maca gelebilenin bir farki oluyor ister istemez , klup de bu artan endustride maksimum gelir elde etmek zorunda

Ekmek ornegi guzel

bir firina gider dersen ki , 17 gun boyunca uretecegin ekmegi ben pesinen bugunden satin aliyorum , satip satamayacagi muamma oldugu o 17 ekmegi tanesini 1 liradan satmayi bekleyecegine sana 12-13 liraya satar

ustelik mac bileti satmak ayni canak anten uzerinden yayin satmak gibi . Oraya gelen ekstra adamin hemen hemen maliyeti sifir klube . Ne kadar satsa kar , kar marji asiri yuksek

bu yuzden kombineli adamin pesinen odedigi her lira saticiya ciddi para birakiyor

bunu su sekilde matematiklestireyim , kac insan vardir ki kombinesiz ama sezon icinde kombine parasi kadar bilet alir ?

tuketici davranisi olarak hic kimse reel hayatta kombineye 4500 lira vermeyip de o maclara tek tek 450-400-300-350 lira para odemez haliyle de kombineli avantajlidir ama her maca gidiyorsa avantajlidir , mac mac bilet alan adam hic bir zaman o parayi harcamaz totalde , zaten harcayacak olsa kombine alirdi

bu yuzden mac basi olarak az paraya satiyor gibi gorunse de klupler icin kombine satmak asiri karli bir sey

Aynı yanlışa düşülüyor. Galatasaray İstanbul'dan ibaret değil. Yorumlarınızı sadece İstanbul'da yaşayan taraftarlar üzerinden yapıyor ve sadece "kar" bazlı düşünüyorsunuz! Futbolun endüstri olduğunu reddetmiyorum; doğrudur. Ancak taraftarların çıkarlarını düşünmek zorundasın. Sadece İstanbullular ve şehir dışındaki enayiler gelsin mantığıyla strateji yapılmaz.

Üst Alt