Üye Görüşü - Fenerbahçe Maçına Hangi 11 ile Çıkmalıyız? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Fenerbahçe Maçına Hangi 11 ile Çıkmalıyız?

anhold oynamasın aga. evet debuga ağır kalacak belki ama sacma sapan gol yedirmez en azından. 2 haftadir ofsaytı ciddi bozarak gol ydiriyor. hücumda da yokları oynuyor. pas isabeti rezil.

FlpPoAiXkAoSKp8

Okan hoca bu maçta puan istiyorsa vanholt denen herifi kesinlikle oynatmamasi lazım herif rezalet ötesi tüm takımı bozuyor rakip ısrarla o kanattan oynuyor hatta berkani oynatsin daha iyi

Osayi ve Rossinin önüne dubois koymaya çekiniyorum açıkçası.
PvA öyle basit hatalar yapıyor ki bizi sol kanada yönlendirip onun hatalarını kollasalar 2-3 net pozisyon yakalarlar. Dubois da ideal değil ama daha güvenli tercih gibi geliyor bana. O kanatta ters ayaklı oyuncu kullanırlarsa da içe doğru kaymaları rahat yapar. Gerekirse Rashica o kanatta oynar, bek takibi çok iyi onun.

Muslera dubois Abdul nellson boey toreira oliviera mertens kerem rashica barış
Fenerin ofsayt taktiği baz alınınca en mantıklı kadro bu gibi Mertens-Oliviera'nın kilit pasları Kerem-Rashica-Barış-Mertens-Boey savunma arkası delici koşular ikinci yarıdada oyunun akışına göre İcardi müdahalesi eğer İcardiyle başlayacam derse o zaman Berkanlı bi 11 kurmak gerekir bu seferde Torreira-Oliviera ikilisi bozuluyor ahh Kazım ahh :)

Muslera
Bardakçı
Nelsson
Boey
Torreira
Oliveira
Rashica
Kerem
Mertens
Barış

9 isim net.

Icardi olursa Barış, olmazsa Kerem ve Barış oynar.

Sol bek için ise PVA ve Dubois ikisi de savunmada kötüler. Dubois hucümda da pek bir şey yapmıyor ama PVA hucümu da baltalıyor.

Kötünün kötüsü o olduğu için Dubois eğer mucize olup Emre dönmezse oynar gibi görünüyor.

PvA öyle basit hatalar yapıyor ki bizi sol kanada yönlendirip onun hatalarını kollasalar 2-3 net pozisyon yakalarlar. Dubois da ideal değil ama daha güvenli tercih gibi geliyor bana. O kanatta ters ayaklı oyuncu kullanırlarsa da içe doğru kaymaları rahat yapar. Gerekirse Rashica o kanatta oynar, bek takibi çok iyi onun.
pva hatalar dısında rakibe özgüven veriyor rakip delik deşik etti o konadı

pva yerıne berkanı koymalıyız bence pva dan neyi eksık yapabilir ki böylece yerli olayına takılmayız cünkü derbileri genelde ortasahalar belirliyor

İcardi ilk 11 çıkmayacak gibi görünüyor, Gomis de ilk 11 çıkmamalı. O durumda başlıkta yazılan kadro en mantıklısı...

İcardi veya Gomis' den biri ilk 11 çıkarsa; ya kanatta Rashica yerine Barış olacak, yahut Berkan oynayabilsin diye Mertens-Oliveira-Torreira' dan biri kesilecek. Berkan' ı solbeke düşüneceğini sanmıyorum...

Gomis’le maca cikmadigimiz surece, Baris veya Berkan’in olmasi sorun olmaz. Mucadele gucu yuksek olmali. Mertens yada Baris forvet olur, Icardi hazir degilse.

Fenerin ofsayt taktiği baz alınınca en mantıklı kadro bu gibi Mertens-Oliviera'nın kilit pasları Kerem-Rashica-Barış-Mertens-Boey savunma arkası delici koşular ikinci yarıdada oyunun akışına göre İcardi müdahalesi eğer İcardiyle başlayacam derse o zaman Berkanlı bi 11 kurmak gerekir bu seferde Torreira-Oliviera ikilisi bozuluyor ahh Kazım ahh :)

İcardinin kadroda olacağını sanmıyorum, ben artık kadroları icardiye göre yapmıyorum, adam geldi 5 maç oynadı piyasada yok, güvenilir bir topçu degil

İcardi ilk 11 çıkmayacak gibi görünüyor, Gomis de ilk 11 çıkmamalı. O durumda başlıkta yazılan kadro en mantıklısı...

İcardi veya Gomis' den biri ilk 11 çıkarsa; ya kanatta Rashica yerine Barış olacak, yahut Berkan oynayabilsin diye Mertens-Oliveira-Torreira' dan biri kesilecek. Berkan' ı solbeke düşüneceğini sanmıyorum...

Kadıköy deplasmanında en son isteyeceğim şey fizik kalitesi kötü topçu. Fenerin olayı zaten fizik, gomis oynadığı anda 10 kişi kalırız. Üstüne oliviera falan da oynayacağı için hiç kaldıracak bir yapı değil.

-------------Muslera-------

Boey--Nelsson---Apo---Dubois

--Oliveira--Torreira----Berkan---

--Rashica---Mertens---BAY(Kerem)

FB nin göbekte 2 oyuncu ile oynamasını avantaja çevirmek için bu formatı tercih ederdim şahsen. TS, defansif yönden zayıf kalacakları düşünülebilecek Siopis-Ömür-Bakasetas üçlemesiyle kilitlemişti FB yi...

pva hatalar dısında rakibe özgüven veriyor rakip delik deşik etti o konadı

pva yerıne berkanı koymalıyız bence pva dan neyi eksık yapabilir ki böylece yerli olayına takılmayız cünkü derbileri genelde ortasahalar belirliyor
Berkan da olmaz bence. Asıl pozisyonu bek değil. Çevre kontrolü iyi değil. Teknik olarak da kısıtlı. Yapamayacağı bir görev verirsek baskı altında kırılır. Alanya maçında kısa süre denendi çok fena işlediler onun tarafını.

Kendisini sevmem tutmam beğenmem ama fm'de mecbur kaldığım maçlarda oynattığım ve fena iş çıkarmadığı için;

Muslera
Boey Nelsson Bardakçı Berkan
Oliviera Lucas
Rashica Mertens Barış
Icardi

bu adamı mümkün oldugunca baskı altında tutmak lazım tarafsız olacam diye sacmalıyor sürekli kim daha cok bagırırsa oraya kırıyor direksiyonu

Fener'in zayıf noktalarına göre kadro kurulması gerekiyor. Fener arkaya çok adam kaçırıyor. Hızlı bir forvet hattımız olmalı. Icardi yoksa Barış bu konuda çok iyi olabilir. Ön alan baskısına göre hızlı ve dikine oynamalıyız. Oliveira, Torreira ve Mertens bu konuda en kilit rolü taşıyan oyuncularımız. Solbek işine çok takılmıyorum. PVA'yı biraz fazla gömüyoruz ama büyük maçlarda tam konsantre oynarsa oradan bir sorun yaşamayız. Hem de PVA'nın atletikliğine ihtiyaç duyabiliriz. Eğer Icardi forvet oynarsa Torreira yerine Berkan'ı düşüneceğiz.

Üst Alt