Fener'in 3. Büyük Olduğu Gerçeği - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fener'in 3. Büyük Olduğu Gerçeği

ikincisi tartisilir bence.
Amator branslarda avrupada en cok kupa kazanan takim kim?
Turkiyede tum branslarda kupa/sampionluk siralamasi ne durumda? (yanilmiyorsam pek bi fark yok iki takim arasinda )
Marka degerleri, Dunya uzerinde taraftar sayisi ve vs vs
Tartışılacak birşey yok
Amatör branşlarda fener çok üstün
1 senelik değil orda onların başarıları kalıcı ona göre yatırım yapıyolar

Şu son 15 seneye bakarsak biz sadece futbol'da iyiyiz onun dışında ki her yerde Fener daha iyi.
Spor kulübü dediğimiz olay bu

TapaTalK

Tartışılacak birşey yok
Amatör branşlarda fener çok üstün
1 senelik değil orda onların başarıları kalıcı ona göre yatırım yapıyolar

Şu son 15 seneye bakarsak biz sadece futbol'da iyiyiz onun dışında ki her yerde Fener daha iyi.
Spor kulübü dediğimiz olay bu

TapaTalK
Kadin basketbolda en ust seviyede avrupa kupasi kanzadik
Erkek baskette avrupa kupasi kazandik ve devamli en ust seviyede oynadik, tabi fener erkek baskette daha iyi suanda
Tekreklekli sandayla baskette dunya devi olduk, avrupa dunya kupalarini kazandik
Diger spor alanlari ne durumda bi firkim yok ama bence bu istatistiklere bi bakmak lazim

Kadin basketbolda en ust seviyede avrupa kupasi kanzadik
Erkek baskette avrupa kupasi kazandik ve son devamli en ust seviyede oynadik, tabi fener erkek baskette daha iyi suanda
Tekreklekli sandayla baskette dunya devi olduk, avrupa dunya kupalarini kazandik
Diger spor alanlari ne durumda bi firkim yok ama bence bu istatistiklere bi bakmak lazim
Kalıcı başarı yok
1 sene şansa alıp ertesi sene yoksun
Lig içinde aynısı

TapaTalK

Açtığım konularda şunu fark ettim; forumun geneli bir görüşte birleşirken sanki bir karşıt görüşlü ben varmışım hissiyatı oluyor..

Oysa bende sizinle aynı görüşteyim ama siz beni aranıza almamakta diretiyorsunuz :dejection:

Bu kanıya nerden mi vardım? Hiç kimse beni memtionslamıyor...!!

'

Son düzenleme:
Başıma birşey gelmeyecekse veya aforoz edilmeyeceksem bu konuda birkaç görüş belirtmek istiyorum. Amacım Fener yağdanlığı yapmak değil ama şu bir gerçek ki Fenerbahçe büyük hem de gerçekten çok büyük. Kazanılan kupa sayıları, şampiyonluklar cart curt bütün istatistikleri ortaya dökebilirsiniz. Benim tezim ise şu; abi adamlar çok iyi oldukları sezonlarda şampiyon oluyorlar. Peki ya çok kötü oldukları sezonlarda ne yapıyorlar? 2.oluyorlar veya biraz daha zorlarsan geçen sezonki gibi 3. de oluyorlar. Yani bunların en leş, en kötü hallerinde bile formaları fark yaratıp zirvede kalmalarına yetiyor. Ya peki kupalarımızla şampiyonluklarımızla övünen biz kötü olduğumuzda ne durumlara düşüyoruz? Fatih Terim ile 6., Skibbe ile 5., Riijkard-Hagi ile güç bela 8. veya Dursun faciasıyla son 2 sezonda 6. ve 4. olduğumuz pek çok örnek var. Hatta son 15 senede aldığımız tek 2.lik Mancinili sezon. Fenerbahçe'den daha fazla şampiyon olduğumuz halde ezeli puan cetvelinde açık farkla gerideyiz ve sebebi de bu. Biz kötüyken tam dibe vuruyoruz ama onlar iyi de olsa kötü de olsa bir çıtanın altına asla düşmüyorlar.

Başıma birşey gelmeyecekse veya aforoz edilmeyeceksem bu konuda birkaç görüş belirtmek istiyorum. Amacım Fener yağdanlığı yapmak değil ama şu bir gerçek ki Fenerbahçe büyük hem de gerçekten çok büyük. Kazanılan kupa sayıları, şampiyonluklar cart curt bütün istatistikleri ortaya dökebilirsiniz. Benim tezim ise şu; abi adamlar çok iyi oldukları sezonlarda şampiyon oluyorlar. Peki ya çok kötü oldukları sezonlarda ne yapıyorlar? 2.oluyorlar veya biraz daha zorlarsan geçen sezonki gibi 3. de oluyorlar. Yani bunların en leş, en kötü hallerinde bile formaları fark yaratıp zirvede kalmalarına yetiyor. Ya peki kupalarımızla şampiyonluklarımızla övünen biz kötü olduğumuzda ne durumlara düşüyoruz? Fatih Terim ile 6., Skibbe ile 5., Riijkard-Hagi ile güç bela 8. veya Dursun faciasıyla son 2 sezonda 6. ve 4. olduğumuz pek çok örnek var. Hatta son 15 senede aldığımız tek 2.lik Mancinili sezon. Fenerbahçe'den daha fazla şampiyon olduğumuz halde ezeli puan cetvelinde açık farkla gerideyiz ve sebebi de bu. Biz kötüyken tam dibe vuruyoruz ama onlar iyi de olsa kötü de olsa bir çıtanın altına asla düşmüyorlar.

Üstat harika tespitte bulunmuşsun, kalemine sağlık..

Şu noktada sana kırıldım.. 2016'da üye olmana rağmen mesaj sayın az..

Eğer artırırsan senden daha faydanabiliriz.

Adam son 10 yılın verileriyle yorum yapmış. Biz de 2002'de dünya üçüncüsü olmuştuk. Genel sıralamada 5'e çıkmıştık sanırım. Biz o zaman en iyi beş takımdan biri mi olmuş olduk! Hayır.

Başlık hatalı. Büyüklük bir kaç başarıyla olacak şey değildir. Takımlar yılların verileriyle ünvanlarını alırlar. Öyle iki - üç seneki başarılarla iyi takım olunmaz. Son iki yıldır Galatasaray'ın yerlerde olmasına rağmen, Beşiktaş'ın en iyi takım olmasına rağmen hala en büyük takım Galatasaray olarak anılır eğer yorum yapan kişi objektifse. Beşiktaş'ın birinci ikinci olabilmesi için en az ama en az 5 seneye daha ihtiyacı var.

Benim fikrim de çoğu renkdaş gibi. Türkiye'de 2 büyük vardır. 1. Biz, 2. Fener.

BJK ve TS sonradan gelir. Büyük camialardır, büyük saygım var. Ancak 20 senedir şampiyon olamamak Liverpool 'u ufaltmıyorsa, 15 (TFF 'nin havadan verdikleri sayılmamalıysada) şampiyonluk BJK' yi büyük yapmaz. Hele 2. Büyük hiç yapmaz.

E6853 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

fenerin 28 şampiyonlugu var kardes onu belirtmeyi unutmuşsun.

En kotu donemlerinde Sampiyon olup kupa kazanan takim olarak bilinen takim hangisi?

Nereden buluyorsunuz böyle saçma argümanları anlamıyorumki...Ne beşiktaşı? Beşiktaşın son 20 yıldaki şampiyonlukları bizimle fenerin çapsız yöneticileri yüzünden.. Yoksa sittin sene şampiyon olamazlardı.
Beşiktaş büyük bir takım değil... Anca başaltı takım diyebilirsiniz.

Futbol kulubu buyuklugu nasil olculur?
Bence soyle :

• - Lig sampionluklari ve kupalar -> Ilk siradayiz
  • - Avrupada basari ve devamlilik -> Ilk siradayiz
  • - Taraftar sayisi -> Ilk siradayiz
  • - Yurdisi (global) taraftar sayisi -> Ilk siradayiz
  • - Marka degeri -> Ilk siradayiz

Taraftar sayısı ve marka değeri tartışmaya açık. Galatasaray taraftar sayısı olarak en çok görülse de, en kuru kalabalık camiadır. Dursun gibi bir adam başkan 2.5 senedir ve 1000 kişi ancak sokağa çıkıp istifa dedi, stada gidenlerin 100 tanesi ancak bağırdı. Galatasaray taraftarı takım sevdalısı değil, polar ve sucuk sevdalısıdır. Gerçek Galatasaray taraftarı sayısı da 50.000 civarıdır. Diğerleri polarcı tayfa zihniyetine bağlıdır.

Marka değerine gelince, marka değeri yok. Başakşehir bizden daha iyi marka değerine sahip 2 senedir. Marka değerimiz Osmanlıspor ile aynı seviyelerde.

Ne zaman bir türk takımı avrupadan kupa getirirse o takım ikinci büyük takım olur.

Tek büyük vardır o da şanlı Galatasaray'ımızdır.

P9 Gscimbom Mobile

Türkiye'deki taraftar profilini çözmeden ve dengeleri bilmeden bu aptalca konuyu açmışım..

Ziyaretçi fenerli arkadaşlardan özür diliyorum..

Şimdi Antuda, Facede ve Twitterda gezerken Fenerli arkadaşların iyi niyetli yorumlarını görüp gerçekten utandım..

Çoğu bjkni bu denli şımarık ve alaycı tavrından bıkmış..

Samimi bir şekilde, biz şampiyon olamıyorsan Galatasaray olsun diyorlar..

Vallah helal olsun onlara.. Şimdi beşiktaşlılar kalkıp, ulan ne büyüğüz iki düşmanı kardeş ettik diyebilir.

Ama Şeref başka birşey onu siz bilmezsiniz.. Bu ülkenin iki takımı kötü olduğunda ancak şampiyon olabilirsiniz.

Unutmayın ki başakşehirle şampiyonluk yarışına girdiniz.

Sonuç olarak Korkun geliyoruz...

Üst Alt