FIFA mı PES mi? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA mı PES mi?

Cevap: FIFA mı PES mi?

Valla bende PES'i tercih ederim ama 2011-2012 leş resmen.. 2010 güzel. 2009 oynanış açısından en güzel oyundur. 5-6-7 aynı şekilde zamanına göre gerçekten çok iyidir. 8 yine leş..

PES neden derseniz oynanabirlik açısından FIFA ya fark atar . Gerçekçilik arayanlar FİFA diyebilir bencede o açıdan FİFA

Fifa diyenlere anlam veremiyorum gercekten eger gercekten bu oyunu oynamayi biliyorsaniz teknik taktik kapasiteniz gorus aciniz iyi olsaydi fifa oynamazdiniz...

Fifayla basladim Winning Elevenla tanisip PES e kaydim. Fifa daha taniniyo olabilir ama en iyisi PES tartismaya bile girilmez.

Its like Adidas vs Nike

ofcourse Nike bitch.:b5:

şu hayatta bir tek sana kanada bali etkisi yapıyor sanırım renktaş

genelde her fifa oynayan pes oynar ama her pes oynayan fifa oynayamaz. böyle bir şey var janım

sahsen pesci olarak fifaci arkadaslarima bile cakiyorum 3-0 4-0 abartisiz.

onemli olan adamlarini defansda iyi kontrol etmek kendin yonlendirmen zor bisi degil oyuzden duzetlme yapayim ;

winning ve pesden gelen calim ozelliklerimide fifada kullanip rahat cat cat adam calimliyorum.. fifacilar bunu genelde oyun ici hareketiyle yapar ama

yon verme tusuyla yapamaz ama pesciler yapar ;)

her fifa oyniyan pes oynar ama her pes oyniyan fifa oynamaz.

fifayida anologla oyniyorlar... anologla oyniyanlari anlamiyorum gercekten icimde kalan birsey suan icimde biriktiklerimi hepsini suan buraya dokucem ama beyler bu oyun yon verme tusuyla(oklarla yane :D) oynanir anologla da degill ( anologla oyniyanlara ).

sahsen pesci olarak fifaci arkadaslarima bile cakiyorum 3-0 4-0 abartisiz.

onemli olan adamlarini defansda iyi kontrol etmek kendin yonlendirmen zor bisi degil oyuzden duzetlme yapayim ;

winning ve pesden gelen calim ozelliklerimide fifada kullanip rahat cat cat adam calimliyorum.. fifacilar bunu genelde oyun ici hareketiyle yapar ama

yon verme tusuyla yapamaz ama pesciler yapar ;)

her fifa oyniyan pes oynar ama her pes oyniyan fifa oynamaz.

oynayamaz zaten.

olum senin o çalım dedigin yürüyerek adam geçme.arcade mod zaten o futbol falan degil.rayman gibi birşey.ona çalım yetenegi diyorsan ok :) ya iş beyinde bitiyor fifada sakin kalıp akıllı oynarsan alırsın.

defans sistemi , adam kontrolu şu aglar falan pesi hiçbirinde önde görmüyom. bir ml o kadar

fifayida anologla oyniyorlar... anologla oyniyanlari anlamiyorum gercekten icimde kalan birsey sanki birikirip hepsini suan buraya dokucem ama beyler bu oyun yon verme tusuyla oynanir anologla da degill ( anologla oyniyanlara ).

olm ne gelenkçi gelenkçi tuhaf konşuyon. eskiden öyle oynadın diye o klas olmuyor. analog her türlü daha iyi.360 d açın var istedigin gibi herşeyi rahtça yönlendiriyon

PES bana sorarsaniz son yillarda oynanis acisindan baya önde. Fifa'da yüzler robot gibi gözüküyor. Ben PES'ciyim abi. Fifa'yi her sene yüklüyorum ve silmek zorunda kaliyorum. Oyuna girerken bile bin tane islem istiyor, yok kayit üyelik falan filan. PES'te direk giriyor oyuna cok begeniyorum ben.

Oynamayı bilenler için Pes

Acemi bebeler için fifa...Sataşmayın benim fikrim :D

Ben yıllardır oyunu oynayan ve iyi bir PES'çi diyebilceğim bir arkadaşı PES'te ilk oyun ve birkaç oyunda yenmiştim. Çoğu oyunda yendi beni o ayrı. Lakin FIFA yaptığımız vakit hiçbir oyunda yenemedi beni şuana kadar. Bana göre PES'i herkes oynayabilir, taktiğe gerek yok. Ama FIFA zaman gerektiren bir oyun, herkes iyi oynayamaz.

oyuzden tum futbolcular pes oyniyo dimi...

Aynen tüm futbocular PES oynuyor, PES daha iyi kararı verdik.

:D

PES'i 2-3 yıl oynadım, 2011'in sonlarına doğru FIFA'ya geçtim ve bir daha da PES oynamadım.

PES çok saçma bir oyun, FIFA'ya geçince farkettim bunu. FIFA'daki özelliklerin, fizik motorunun, gerçekçiliğin yarısı yok PES'te.

Eğer C.Ronaldo ve türevi bir futbolcu ile Usain Bolt hızında koşup 35 metreden ölümcül şutlar atarak ya da basitçe koşup adam geçip saçma bir şut ile kaleci yapay zekasının geriliğini görmek istiyorsanız da PES oynayabilirsiniz.

eskiden oyle oynadim ordan gelen bir bagimlilik oldugu icin klasdir demedim sadece demek istedigimi anlatamiyorum zaten yaptiklarimi yapan anlar...

calim dedigim yuruyerek adam gecmeyi yapicagin zamanlar salileseler var... sol capraz sag capraz duruma gore degisiyo yapa yapa herturlu mal edebiliosun.. anlatamiyorum ya neyse salla

eskiden oyle oynadim ordan gelen bir bagimlilik oldugu icin klasdir demedim sadece demek istedigimi anlatamiyorum zaten yaptiklarimi yapan anlar...

calim dedigim yuruyerek adam gecmeyi yapicagin zamanlar salileseler var... sol capraz sag capraz duruma gore degisiyo yapa yapa herturlu mal edebiliosun.. anlatamiyorum ya neyse salla

Anlatmana gerek yok ben tecrübemden söylüyorum zaten.

PES'de adam geçmek = R1 / R2 + Sol Analog.

maci izlemiyorum sizin yuzunuzden

hayatimda hic l2 veya r2yi sol analogla sag analogu kullanmadim

mac oncesi taktik yapmam... oyuncu degistirmem

yon tuslariyla oynar fifadada pesdede cakarim abartisiz. fakat pesi oynamak biraz teknik gorus acisi gerektiriyo. o vasifdan bulunmiyanlar fifaya devam edebilir

eyvallah.

PES'çi adam FIFA oynayamaz, ama FIFA'cı adam PES'i gözü kapalı oynar. Net oldu sanırım yeterince :D

FIFA'da uyuz olduğum PES'te sevdiğim bir durum var. O da maça başlamadan önce kadro ayarlarken bazı oyuncular formda bazı oyuncular formsuz oluyor mesela PES'te. Bence çok güzel bir özellik. O sayede farklı varyasyonlar denemek gerekebiliyor bazen. Normalde pek fazla forma şansı vermeyeceğim oyuncuları oynatabiliyorum formda oldukları için. Bu özellik FIFA'nın tournaments kısımlarında yok mesela. Maç öncesi kadro değiştirmek ya da maç içinde oyuncu değiştirmek pek gelmiyor insanın içinden. Çünkü zaten ideal 11'le sahadayım. Halbuki PES'te zor durumda kalınca formsuz olan oyuncuyla formda olan oyuncuyu değiştirebiliyorsun. Bu bence çok güzel bir özellik. Ayrıca PES'te taktiğe bağlı kalmayıp oyuncuyu istediğin bölgeye sürükleyebiliyorsun. Fifa'da belli başlı şablonlara bağlısın bildiğim kadarıyla..

Pes deki saçma salak dribling sistemi yüzünden bile o oyunun yüzüne bakmam.

Dünya da Türkiyeden başka pes oynanan yer kalmadı.

Üst Alt