Forma satışı rezaleti - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forma satışı rezaleti

Cevap: Forma satışı rezaleti

Alemdar kardesim bu fiyatlari asagiya cekmek o kadar kolay degil

formalardan gelene karin cok buyuk olduguna inanmiyorum ben

meslegim oldugu icin soyluyorum lisanslar falan ciktimi pek bir sey kalmiyordur kanimca, neden dersen butun dunyada forma fiyatlari bu degerlere yakin, demekki optimum bir deger bu.

ama seni destekleyecek sunu soyleyebilirim.

promosyon yapabilirler mesela ilginin az olacagini dusundukleri maclarda, bilet alanlara, forma indirimi verebilirler bir voucher la

bu tarz marketing hareketlerinde daha agresif olmaliyiz.

Ağabey...

Formaların hepsini pendikte diktiyorlar...

Hatta bir tane fasoncusu Kiğılı yahu...

Şablon geliyor...

Türkiye'de üretime başlıyorlar...

Esasında standart adidas tişörtler fiyat olarak o kadar pahalı değil...:(

Gel gör ki;Formalarda inanılmaz rakamlar koyuyorlar...

Ağabey...

Formaların hepsini pendikte diktiyorlar...

Hatta bir tane fasoncusu Kiğılı yahu...

Şablon geliyor...

Türkiye'de üretime başlıyorlar...

Esasında standart adidas tişörtler fiyat olarak o kadar pahalı değil...:(

Gel gör ki;Formalarda inanılmaz rakamlar koyuyorlar...

baba dikim dedigin para degil kumas nerden geliyor bilmiyoruz

inan bana buyuk paralar yapmiyorlar

yuzde 30 civarindadir klubun kari bu isten

Dünyadaki forma paralarına bakarsanız ortalama fiyatın aşağı yukarı bu kadar olduğunu görürsünüz.

Kaliteli değil belki formalar ama heryerde bu fiyata satılıyor.30 lira olsaydı formalar klup çok az para kazanırdı.Şu haliyle bile az kazanıyoruz bide :eek:

:)Kansu, ben formalar ucuz demiyorum. Ama formaya pahalı diyen 100 kişiden 90'ı günde 14-21 lira sigaraya para verenler. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Valla asgari ücret alan birisi günde 4 paket sigara alabiliyorsa bu ülkenin ekonomisi iyidir arkadaş.

Forma ile demiyorum ben zaten,formaların fiyatları standart ama yapılacak birşey yok.

Mesela ben öğrenci olmama rağmen iyi bir evde oturuyorum,kendi payıma 400 lira kira + 100-150 lira arasında değişen faturalar geliyor,550 lira falan.Alışverişi falan cabası.Beni refah içinde okuttuları için anne-babama da minnettarım,elinden geleni yapıyorlar zaten.Bunu demeye çalıştım.Baba parası insana tatlı gelir diye.

Ama düşün ki asgari ücret alıyorsun,500 lira civarı bişey.Zaten ayın sonunu getiremiyorsun ki bir de 30TL verip tshirt alasın.Alacak olsan bile bu konumdaki insan o para benim bu ayki elektriğimi ya da su faturamı öder düşüncesinde.Bunlar Türkiye'nin gerçekleri.

Herkes yorum yapıyor,ama çoğu 18 yaşının altında.İnsan üniversitede okumaya başlayana kadar paranın kıymetini anlamıyor,bir de dışarda okuyorsan daha önemli.Sana patlamış olabilirim,dediğim bir insanın babası her hafta cebine 100 lira harçlık koyarken insanlar niye forma almıyor demek kolay.

Kıssadan hisse forma için yapılacak birşey yok,amaç başarıyı arttırıp varolan kitleyi daha fazla almaya ikna etme ve yeni kitleler oluşmasını sağlamaktır.Bir de herhangi bir tshirt dükkanından 15 TL ye alabileceğin baskılı tshirt ü 30-40TL den başlayan fiyatlarla satmaktan vazgeçerlerse sürümden kazanırlar.Zengin paranın kıymetini bilmez demeyin,asıl onlar bu hesapları daha iyi bilip almıyorlar.

Valla asgari ücret alan birisi günde 4 paket sigara alabiliyorsa bu ülkenin ekonomisi iyidir arkadaş.

Forma ile demiyorum ben zaten,formaların fiyatları standart ama yapılacak birşey yok.

Mesela ben öğrenci olmama rağmen iyi bir evde oturuyorum,kendi payıma 400 lira kira + 100-150 lira arasında değişen faturalar geliyor,550 lira falan.Alışverişi falan cabası.Beni refah içinde okuttuları için anne-babama da minnettarım,elinden geleni yapıyorlar zaten.Bunu demeye çalıştım.Baba parası insana tatlı gelir diye.

Ama düşün ki asgari ücret alıyorsun,500 lira civarı bişey.Zaten ayın sonunu getiremiyorsun ki bir de 30TL verip tshirt alasın.Alacak olsan bile bu konumdaki insan o para benim bu ayki elektriğimi ya da su faturamı öder düşüncesinde.Bunlar Türkiye'nin gerçekleri.

Herkes yorum yapıyor,ama çoğu 18 yaşının altında.İnsan üniversitede okumaya başlayana kadar paranın kıymetini anlamıyor,bir de dışarda okuyorsan daha önemli.Sana patlamış olabilirim,dediğim bir insanın babası her hafta cebine 100 lira harçlık koyarken insanlar niye forma almıyor demek kolay.

Kıssadan hisse forma için yapılacak birşey yok,amaç başarıyı arttırıp varolan kitleyi daha fazla almaya ikna etme ve yeni kitleler oluşmasını sağlamaktır.Bir de herhangi bir tshirt dükkanından 15 TL ye alabileceğin baskılı tshirt ü 30-40TL den başlayan fiyatlarla satmaktan vazgeçerlerse sürümden kazanırlar.Zengin paranın kıymetini bilmez demeyin,asıl onlar bu hesapları daha iyi bilip almıyorlar.

:animation::animation:

Aynen katılıyorum dediklerine. 500 Tl maaş ile geçinen kişilere lafım tabi ki yok. Ama dediğim gibi ayda 400-500 lira sadece sigaraya veren adamlar bu formayı veya başka ürünü almıyorlar.

Çok var piyasada. Baba parası konusuna gelince, ehliyetimi bile çalışıp kendi paramla aldım zamanında dostum. Para kazanmak nedir, kazandığın parayı harcamak nedir çok iyi bilirim.:tiphat:

yahu forma alamayan kitlenin parasi yetmeyecek kismini cikarsan bile bir ton insan kaliyor ortada onlar neerede?

Sen bence burda bir noktayı yanlış anlıyorsun.Kimse evine para götüremeyen adamdan gidip forma almasını beklemez.

Ben sana şöyle birşey söyliyim.Bu ülkede 80 milyon insan var.Fenerin ve Galatasaray'ın sattığı forma sayısı toplamı 300.000.

Türkiye'nin en büyük 2 klubü diyoruz,ikisinin taraftarlarının toplam sayısı ülke nüfusunun 3/2'sine denk geliyor.

Burda satılan forma sayısı 1 milyon olsa hiçkimse laf söylemez bence.Ama o kadar futbolumuz ile övünen bir milletiz, herkese sorsan boyunu aşan laflar söylerler.Yok işte "Ben Galatasaray için canımı veririm beaa" tarzı söylemler.Kimse senden ölmeni beklemiyor ki git bitane forma al.Sonra herkes der bu ülkede insanlar futbol ile yaşıyor falan.

Eee hani nerde bu abi? 50 milyon insandan 300.000'imi forma alıyor yani.Bende farkındayım ülkenin durumunu ama abi bahsettiğim sayıya bakar mısın? Yahu bugün köprüden 1 günde geçen araç sayısı 300.000'den fazladır.

Yani bu ülkede 50 milyon insandan sadece 300.000'i forma alıcak kapasitede ise, o zaman bizim ülke iflas etmiştir ya kapatalım kepenkleri gidelim :eek:

Ben varıpta ülkedeki 30 milyon Galatasaray'lı forma alsın demiyorumki.1 milyon olsa bizim için olağanüstü başarıdır.

Ki kalkıdı ki bu olay sadece forma için de geçerli değil.GSMobile çıktı.Sayısı 100 kusur bindi(yanlış hatırlıyor olabilirm)Bu ülkede 80 milyondan kaç kişinin telefonu vardır tahmin bile edemiyorum.Ona rağmen ücretsiz olan bir servisten bile yararlanamıyoruz.

Benim sitemim bunadır.Türkiye'nin en büyük kulübüyüm diyorsan 150.000 forma satamazsın.Rezilliktir bu.

Hocam forma konusunda birşey demiyorum ama genel olarak GSStore satışları düşük.

Sebepleri var elbette.Ama en önemlisi gösterişli günlerden uzak olmamız.Bu sene böyle oyuncular gelmese,özel formalar yapılmasa bu rakamlara bile ulaşamazdık.Ki bu rakamın büyük çoğunluğu mor forma için,sene içerisinde 4 defa haftaiçi Sami Yen Store'a gittim,bedenime uygun formalar kalmamıştı hiç.Almak nasip olmadı,ama kesinlikle alacağım.

Store'ları daha da yaymamız gerekiyor,çeşitli kampanyalar yapıp taraftarı çekmek gerekiyor.Formalar olmasa bile genel satışlarda az olmamız,birşeylerin de yanlış yapıldığını gösteriyor.Sadece taraftara suç atmak olmaz.

Bu rezaletin sahadaki rezaletlerle de alakası var kimse yok demesin yanlız. Bu rakamların ne zamanı sezon başına denk düşüyor ne zamandan sonra satışlar durmuş bunlar da araştırılmalı.

Ben mesela bu sene forma almadım. 4 senedir forma alıyordum ilk defa bu sene forma almadım. Sezon sonu indirimine girerse bile tepki olarak forma almayacağım.

Forma satışı fazla olmalı kabul ediyorum ama ya fiyatlar inecek (bunun durum iyiliği ile alakası yok) ya da adam gibi başarılar elde edilecek en azından kepaze olunmayacak ki forma alınsın o forma giyilip gezilsin. Ben sadece maç olduğu günler değil normal zamanlarda da forma giyip gezen birisiyim. Ama bu sene neden forma giyeyim?

Bu rezaletin sahadaki rezaletlerle de alakası var kimse yok demesin yanlız. Bu rakamların ne zamanı sezon başına denk düşüyor ne zamandan sonra satışlar durmuş bunlar da araştırılmalı.

Bu rakamlar Galatasaray'ın ulaştığı en yüksek rakamlar ve Türkiye'nin de en yüksek rakamları. Ama Galatasaray 2 senedir kupa alamıyor. Adam gibi derbi kazanamıyor. Yani neymiş? Başarıyla alakası yokmuş.

Forma satışı fazla olmalı kabul ediyorum ama ya fiyatlar inecek (bunun durum iyiliği ile alakası yok) ya da adam gibi başarılar elde edilecek en azından kepaze olunmayacak ki forma alınsın o forma giyilip gezilsin. Ben sadece maç olduğu günler değil normal zamanlarda da forma giyip gezen birisiyim. Ama bu sene neden forma giyeyim?

Fiyatların inme ihtimali olmadığını konuştuk.

Neden giymeyesin? Galatasaraylı olman bile forma giyip gezmene yeterli sebep.

Bu rakamlar Galatasaray'ın ulaştığı en yüksek rakamlar ve Türkiye'nin de en yüksek rakamları. Ama Galatasaray 2 senedir kupa alamıyor. Adam gibi derbi kazanamıyor. Yani neymiş? Başarıyla alakası yokmuş

Bencede demekki başarıyla alakası varmış... En başarısız haliyle bile 150 bin forma satıp lider olabiliyorsa başarılı olunca daha çok satılacak demekki. Buradan bu sonuç da çıkarılamazmı?

Fiyatların inme ihtimali olmadığını konuştuk.

Neden giymeyesin? Galatasaraylı olman bile forma giyip gezmene yeterli sebep.

Fiyatlar inmezse dönemlik indirimler olur kaldı ki sezon sonunda oluyor. Bu daha da yaygınlaştırılabilir. Mesela önemli maçlardan önce satışa teşvik olarak özel kampanyalarla fiyatlar düşürülebilir. Ya da çok alışveriş yapan taraftarlara kart verilir bu kişilere özel indirim dönemleri olur Gs Bonus sahiplerine özel indirim seçenekleri olur falan filan... Yanlış mıyım?

Benim forma giymek istemememde içimden gelmemesi tamamen. Yoksa takım başarısız olmuş dışardan dalga geçerler millet ne der diye değil. Kim ne derse desin umrumda değil ben içimden geldikten sonra istediğim zaman formamı giyer gezerim o forma benim için gurur kaynağıdır. Ama işte içimden gelmiyorsa da giymek istemiyorum. Bu sezonki futbol ve sonuçlar da beni bu duruma itti. Kendimi bildiğimden beri Galatasaraylıyım bu da ilk defa bu sezon oldu...

Ürün satışlarında çok farklı etkenler var

Kimi zaman alınan başarılı yada başarısız sonuçlar

Kimi zaman ürün fiyatlarının normalin biraz üstünde olması

Kimi zamanda garip tasarımlar günlük hayatta giyilemiycek kadar kötü kalitedeki ürünler

2 Hafta önce internet üzerinden Store'den sipariş verdim

Ödemesinide gerçekleştirdim

Ancak 4 Gün sonra mail geldi

Sipariş verdiğiniz ürünlerin bedenlerinden stoklarımızda kalmamıştır

Temin edilince size bilgi verilicek aksi taktirde geri dönüş yapıllacaktır tarzında

Bu sitenin kurulması mağaza sayılarının artması hepsi hoş güzelde bunları işletmek müşteri memnuniyetini sağlamakta önemli

Bizim formalarımız kaliteli kimsede buna laf edemez.Zaten üretende adidas.Ama yine söylüyorum üstündeki reklamlar gerçekten çok abartılı.Bari küçük yapsalar.Her aldığım formaları vernikleyip reklamlarını çıkarıyorum.Tabi deforme oluyor o başka.Keşke reklamsız üretim olsa.Bide öle deneseler.

Bizim formalarımız kaliteli kimsede buna laf edemez.Zaten üretende adidas.Ama yine söylüyorum üstündeki reklamlar gerçekten çok abartılı.Bari küçük yapsalar.Her aldığım formaları vernikleyip reklamlarını çıkarıyorum.Tabi deforme oluyor o başka.Keşke reklamsız üretim olsa.Bide öle deneseler.

haklısın bu konuda.store a gittim.notaljik metin oktay formasıyla şimdiki gs forması yan yana asıllı.biri reklam tabelası gibi biri sade tasarım sadece sarı-kırmızı renkler var.şimdide yok mor,yok turuncu yok siyah.alakasız renkler hep.eskiden ne güzelmiş herşey ya

Üst Alt