Forvet Hattı Bundesliga'dan! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forvet Hattı Bundesliga'dan!

fft226_mf5127595.Jpeg

BAS DOST

Forvete Hollandalı

Wilfried Bony'yi çok pahalı bulan sarı-kırmızılılar rotayı Wolfsburg'un golcüsü Bas Dost'a çevirdi.

Galatasaray forvet transferi için de önemli adımlar atıyor. Wilfried Bony için Manchester City'den '15 milyon pound'a satarız' cevabını alan yönetim, Wolfsburg'da forma giyen Hollandalı santrfor Bas Dost'u listeye aldı. Kulübü ile 1 yıllık sözleşmesi bulunan Hollandalı'nın da Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığı ve yıllık 2 milyon Euro'ya Galatasaray'a 'Evet' dediği belirtildi.

Wolfsburg'un ise bu transfer için 4 milyon Euro isteyeceği ifade edildi. Bu transfer için başkan Dursun Özbek ile teknik direktör Riekerink'in yapacağı toplantıda son karar verilecek. Ancak güçlü fiziği ve hava toplarındaki etkinliği ile Bas Dost'un Sneijder ve Podolski ile iyi bir üçlü olacağı görüşü de teknik heyette hakim.

MAX KRUSE

Bild 'Kruse' dedi

Daha önce de gündeme gelen Alman futbolcu için Bild gazetesi, "G.Saray'a gelmeye hazır" diye yazdı.

Sarı-kırmızılıların transfer listesinde olduğu iddia edilen isimlerden biri de Alman futbolcu Max Kruse idi...

Bild gazetesi de dün, darbe girişimi sonrası Türkiye'de hayatın normale döndüğünü ve bu futbolcunun Galatasaray'a gelmeye sıcak baktığını yazdı. Habere göre Kruse, teklif gelmesi halinde sarı-kırmızılılara 'Evet' diyecek. Ancak Galatasaray yönetiminin, özel hayatı nedeniyle bu futbolcunun transferini rafa kaldırdığı da vurgulandı.

Sabah

Son düzenleme:
Bas Dost süper olur.

Kruse dan daha etkili olur ama duruma realist yaklaşırsak Dursun ikisini de alamaz. Kıçına don bile alamaz o sümsük.

Apo kışın Podolski yi ayartmasaydı onu bile alamazdı bu beceriksiz geçen sezon.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Bas Dost ve Kruse iki cok ayri forvet tipi. Hangisi alinirsa, takimin oynacagi futbol, belirli bir yöne dogru evrilir. Bana göre Bas Dost daha etkili olur. 2 metre boyu var nerdeyse, orta sahadan iceri deplase olup, ortalarda havandan tehlike yaratacak orta sahada gerekmez illaki. (Olursa, tabi yine süper olur)
Genel anlamda ise kule ise, sencisi mübahdir bana göre.

Sneijder'in olduğu sürece 4-4-2 oynayamazsın.Bize bildiğin sırtı dönük top tutan,top hakimiyeti yüksek ve fizikli ve en önemlisi futbol aklı üst seviye olan 1 adet ve gelecek vaad eden,hızlı,atletik tercihen fransa 2.liginden siyahi bir forvet lazım.

Sneijder'in olduğu sürece 4-4-2 oynayamazsın.Bize bildiğin sırtı dönük top tutan,top hakimiyeti yüksek ve fizikli ve en önemlisi futbol aklı üst seviye olan 1 adet ve gelecek vaad eden,hızlı,atletik tercihen fransa 2.liginden siyahi bir forvet lazım.
famara diedhiou almadık ya ne diyim saydığın özelliklere tam uyuyo

Bas Dost ve Kruse iki cok ayri forvet tipi. Hangisi alinirsa, takimin oynacagi futbol, belirli bir yöne dogru evrilir. Bana göre Bas Dost daha etkili olur. 2 metre boyu var nerdeyse, orta sahadan iceri deplase olup, ortalarda havandan tehlike yaratacak orta sahada gerekmez illaki. (Olursa, tabi yine süper olur)
Genel anlamda ise kule ise, sencisi mübahdir bana göre.
Bilmiyorum gördün mü geçenlerde Carole reisin konusunda bir video vardı. Resmen olmayan forvet yüzünden adamın en az 10 asisti güme gitmiş.

Şu an takımda orta açacak/asist yapacak çok adam var ama bunları değerlendirecek golle sonuçlandıracak adam yok elimizde. Işte Dost tam bu boşluğu dolduracak adam olur, bir nevi Gomez performansı gösterebilir bizde. Sneijder,Podolski, Bruma, Sinan, Carole, Selçuk, sevmesem de Yasin ve hatta Sabri/Olcan asist yapma/orta açma özellikleri olan futbolcularımız. Hadi özellik demeyelim de vasıf diyelim bu daha uygun olur.

Geçen sezon defansif kurgu eksikliği ve orta saha "ezikliği" ile birlikte en büyük sorunumuz gol yolunda bitirici ayakların olmamasıydı, tabi burada Podolski ye parantez açmak lazım adam gol şansı buldu mu affetmiyor. Bu eksikliğe rağmen bayağı gol attık aslında. Düşün yani bir de adam akıllı bir forvetimiz olsaydı o berbat halimizle bile şampiyonluğa oynayabilirdik yediğimiz golden fazlasını atarsak çünkü biz hep gol yiyoruz :D

Son düzenleme:
Bilmiyorum gördün mü geçenlerde Carole reisim konusunda bir video vardı. Resmen olmayam forvet yüzünden adamın en az 10 asisti güme gitmiş.

Şu an takımda orta açacak/asist yapacak çok adam var ama bunları değerlendirecek adam yok elimizde. Işte Dost tam bu boşluğu dolduracak adam olur, bir nevi Gomez performansı gösterebilir bizde. Sneijder,Podolski, Bruma,Sinan,Carole,Selçuk, sevmesem de Yasin ve hatta Sabri/Olcan asist yapma/orta açma özellikleri olan futbolcularımız. Hadi özellik demeyelim de vasıf diyelim bu daha uygun olur.

Geçen sezon defansif kurgu eksikliği ve orta saha "ezikliği" ile birlikte en büyük sorunumuz gol yolunda bitirici ayakların olmamasıydı, tabi burada Podolski ye parantez açmak lazim adam gol şansı buldu mu affetmiyor. Buna rağmen bayağı gol attık aslında. Düşün yani bir de adam akıllı bir forvetimiz olsaydı o berbat halimizle bile şampiyonluğa oynayabilirdik yediğimiz golden fazlasını atarsak çünkü biz hep gol yiyoruz :D

Carole ile ilgili videoyu izlemeden de, bunlari düsünüyordum. Az kesiyor, ama cok iyi kesiyordu. Bir nevi sanssizlik, ve Umut Bulut faktörü vardi orada. Umut zaten bir futbol ölüsü, 1.5 yildir Galatasaray maalesef bir ceset tasiyor sahada. Forvetin temel görevi olan gol atmayi dahi yerine getiremiyor. Al da at diyorsun atamiyor.

Galatasaray gecen sene gol rekoru kirabilirdi, hatta in pace idi bu konuda. Ancak sezon ortasi TD degisikligi, Burak´in satilmasi, Sinan´in sakatlanmasi felan derken, heba oldu. Bunda bence Bilal´in de önemli rolü vardi. Forvet disinda teknik kapasitesi cok yüksek bir Galatasaray vardi, sezon basinda. Ama bukadar fizigi zayif oyuncular ile, basarili olabilmek, her TD´nin harci degil. Savunma yoktu o yüzden ortada...

Galatasaray´a orta sahaya hem defansif özellikleri yüksek, hemde yetenekleri olan bir oyuncu lazim. Illaki gol atmasi, assist yapmasi gerekmiyor, ama topu iyi kullanabilmesi gerekiyor yinede orta alanda. Melo misal olarak böyle bir adamdi. Lucas nekadar doldurur bilemiyorum, ama yoklukda gideri var. Hamit´e bel baglanmaz, bu yasta kaldiramaz zaten selcuk ile sneijderi. Hayalimde birde 1.85 civari boyda, cabuk, hücumda hava toplarinda etkili, bir merkez var, ama bulamazlar öyle adami.

Forvete ve orta sahaya iki tane nokta atis lazim, ve herkes Galatasaray´in kadrosunun aslinda güclü oldugunun yeniden farkina varir. Bas Dost burada cok gol atar, ve cok top indirir.

Gerekirse 7 8 verilip alınmalı geçen sezon pek oynamadı herif Wolsfburg zaten oraya bir transfer yapacaktır Schürrleyi de Dortmunda 30 a sattılar

Üst Alt