Fransa Ürünlerini Boykot Edelim - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransa Ürünlerini Boykot Edelim

Cevap: Fransa Ürünlerini Boykot Edelim

Politika tarzında olursa olur. Tüketici davranışlarının rasyonelliği tek başına bir etki yaratmıyor artık.

Beyler ben buara Türkiyedeki gündemi takip edemedim ne yaptı yine bu hödükler?

Halen de anlamiyorum Obama genocide demedi deniliyor demiyor da Ermenilerin kullandigi tabiri kullaniyor ya da yakin bir kelime. Ve her yil onca tantana. Ki kabul etmis sayilir ABD genocide demeyince ve sanki Ermenilerin o gun icin kullandigi tabiri kullanmayinca basari oluyor.

Sonuc ne ? Elciyi cekeriz deniliyor cekiyorsun bir dønem sonra tekrar gønderiyorsun. Ekstra boykotsa ilaclarini boykot edin ya da alinan uretim araclarini. Asil parayi vurduklari yer hepsinin agir sanayidir. Rusya kabul ediyor almasana gazi geciniz hepsi gøz boyama.

Simdi cevap gelir sen soykirim var mi diyorsun diye. Sadece bu hamleler gecersiz ve hicbir tutarliligi yok elciyi cekmekle boykotla falan da sonuca ulasamazsin. Kessin bakalim Rusya ile tum ticaret iliskisini kesebilecek mi ? Kessene AB ile iliskileri. AB parlamentosu ve konseyi falan kabul etmis cogu Avrupa ulkesini kapsar ulke olarak kabul edip etmemesi sorun degil sonucta parlamento kabul etmis AB parlamentosu.

Onlarin disinda Rusya Lubnan Kanada falan da kabul ediyor. Rus mallari da boykot edilsin gaz falan alinmasin elci geri cekilsin. Demek istedigim sonuc falan alinmaz bu tur seylerle ve bagimlilik iliskisi var dis ticaret var vs. vs. hangisi ile bitireceksin ticaret iliskisi AB parlamentosu kabul ediyor tum AB ile bitir o zaman ticaret iliskisini sonra døn Rusya ile falan da bitir cek elcileri falan. Zaten bastan mantiksiz elci cekmek ve boykot falan. Sonuc getirmeyecegini herkes biliyor.

Ki soykirim var yok tartismiyorum simdi birisi cikar der sen soykirim var diyorsun hayir yok diye :)

Başbakan çıkar İsraile karşı sert kelimeler kullanır yok şunu yapıcaz der yok bunu yapıcaz der sonra gider israili korumak için füze kalkanı kurar.

Şu son zamanlarda da garip bi şekilde yok o ülkenin malı boykot o şu ülkenin malı boykot. Neden boykot kardeşim? Fransa o malı ülkene zorla mı sokuyor. Devlet madem Fransanın bu Ermeni tutumuna karşı Fransayla tüm ilişkileri bitirsin olsun bitsin. Ama olmaz işte. Neden? Arada milyarlarca dolarlık ticaret hacmi var. Para gelmesi lazım. Eee tamam ortak derdiniz paraysa. Sende sorununu para dışında hallet.

Fransızlar nasıl Ermeni silahıyla seni vuruyorsa sende onları Cezayir silahıyla vur. Cezayirden getir bir kaç kişi konuştur kanun felan yap buna göre. Bunun adı politikadır. Yetiyorsa yüreğin yaparsın. Çıkıp öyle sözlerini yemekle olmuyor bu işler.

Toprağın bol olsun Ecevit Avrupaya ve Amerikanın SultanAhmeti bombalarız tehditlerine karşı çıkıp bir gecede aldın Kıbrısı. Ne ambargolar yıldırabildirdi seni ne tehditler.

Bak şimdi ki siyasetçilere. Emparyalizmin uşakları haline gelmişler. 74 harbinde ve ambargosunda Türk e tek destek olan Libya lideri Kaddafiyi bile emparyalistlere karşı savunamadı. Üstüne savaş gemilerini gönderdi.

Yazıklar olsun ki bugün kendi meclisimizde ermeni soykırımı dile getiriliyor. Yazıklar olsun ki meclisin tek dini imanı para. Şike de var tabi.

Halen de anlamiyorum Obama genocide demedi deniliyor demiyor da Ermenilerin kullandigi tabiri kullaniyor ya da yakin bir kelime. Ve her yil onca tantana. Ki kabul etmis sayilir ABD genocide demeyince ve sanki Ermenilerin o gun icin kullandigi tabiri kullanmayinca basari oluyor.

Sonuc ne ? Elciyi cekeriz deniliyor cekiyorsun bir dønem sonra tekrar gønderiyorsun. Ekstra boykotsa ilaclarini boykot edin ya da alinan uretim araclarini. Asil parayi vurduklari yer hepsinin agir sanayidir. Rusya kabul ediyor almasana gazi geciniz hepsi gøz boyama.

Simdi cevap gelir sen soykirim var mi diyorsun diye. Sadece bu hamleler gecersiz ve hicbir tutarliligi yok elciyi cekmekle boykotla falan da sonuca ulasamazsin. Kessin bakalim Rusya ile tum ticaret iliskisini kesebilecek mi ? Kessene AB ile iliskileri. AB parlamentosu ve konseyi falan kabul etmis cogu Avrupa ulkesini kapsar ulke olarak kabul edip etmemesi sorun degil sonucta parlamento kabul etmis AB parlamentosu.

Onlarin disinda Rusya Lubnan Kanada falan da kabul ediyor. Rus mallari da boykot edilsin gaz falan alinmasin elci geri cekilsin. Demek istedigim sonuc falan alinmaz bu tur seylerle ve bagimlilik iliskisi var dis ticaret var vs. vs. hangisi ile bitireceksin ticaret iliskisi AB parlamentosu kabul ediyor tum AB ile bitir o zaman ticaret iliskisini sonra døn Rusya ile falan da bitir cek elcileri falan. Zaten bastan mantiksiz elci cekmek ve boykot falan. Sonuc getirmeyecegini herkes biliyor.

Ki soykirim var yok tartismiyorum simdi birisi cikar der sen soykirim var diyorsun hayir yok diye :)

Peki nasıl olacak da sonuç gelecek?Yani Türkiye ne yapmalı?

Geçen günkü kuraklık konusu gibi kibriti atıp kaçıyorum
:evilsmile:

Fransız ürünleri sadece Fransa'ya mı birşey kazandırıyor? Bu kadar global dünyada buna "Evet" demek oldukça yetersiz. Serbest piyasa ekonomisinde hemen herşeyden etkilenirsin.Ticari anlaşmalar, senin dış ticaret hacminin büyüklüğü,dış açığın,Fransız kökenli şirketlerde çalışan binlerce işçi vb... O kadar kolay değil. Zaten böyle bir boykotun etki etmesi ithalat politikası ile mümkün olabilir,o da bahsettiğim nedenlerden,sistemin çarkında olduğumuzdan bayağı zor ve alternatifsiz olur.

Sabah ITO başkanını dinledim.Fransadaki Fransız şirketler yasanın geçmesini istemiyorlar.Türkiye ile ilgili ticari ilişkilerinden dolayı.

Fakat Fransız politikacılar hem Sarkozy tarafı hem de muhalif taraf yasayı geçirmeye çalışıyor.Sebebi de yakın zamanda seçim olacak.

Ve 500 bin Ermeni asıllı Fransız'ın oyu söz konusu.Herkes bu oyların peşinde.

basbakan kurtlere yapilanlar icin hakli bir sekilde ozur diledigi gibi bunun icin de dilese de su dertten ve ayiptan kurtulsak. 1915'te chp iktidarda olsa dilerdi gerci ama neyse.

konu da sacma ve ezikce olmus. l'oreal yerine blendax kullaninca katledilen binlerce insan geri gelmeyecek.

Peki nasıl olacak da sonuç gelecek?Yani Türkiye ne yapmalı?

Geçen günkü kuraklık konusu gibi kibriti atıp kaçıyorum
:evilsmile:

Cøzum yolu belli. Dunyanin cogunun kabul ettigi bir seyi bu surecten sonra degistiremez. Politikalari ve søylemleri ve elci cekmeleri tepkileri vs. vs. sadece ice yønelik olur ki genelde de ice yønelik dostlar alisveriste gørsun tepki gøsterdik mantigi :)

Üst Alt