Fransa'da Saldırı: 84 Ölü, 120+ Yaralı - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransa'da Saldırı: 84 Ölü, 120+ Yaralı

IŞİD medyası tehdit propagandasında hız kesmiyor. Berlin'e de 'yakında' diyerek gözdağı vermek istemişler.

CnbCkn6WEAA40Cn.jpg

Olay pek IŞİD tarzı bir olaya benzemiyor.Çok büyük ihtimalle psikolojik sorunlar yaşayan birinin cinnet geçirmesi sonucu yaşanmış bir olay gibi.IŞİD yapsa o kamyonun patlaması yüzde 100 gibi birşeydi çünkü kamyonla yaptıkları eylemlerin neredeyse hepsi bombalı eylemler

IŞİD'ın intte dolanan 'yalnız Kurtlara' bir mesajı: Öldür,zehirle, bıçakla,havaya uçur,vur, bıçakla, çarp.

CnZl2p6XgAEJY39.jpg

Olayla ilgili ne kadar yer varsa kaçtım detay öğrenmemek için, sadece buranın son iki sayfasına baktım. Işid tarzı olmadığını söyleyen arkadaş neye dayanarak söylüyor? Daha önce Kanada ve Abd'de bunun küçük çaplı (neye göre) versiyonları gerçekleştirildi aynı terörist grubu tarafından.

Belirtilen anket sonucunu kabul etmemek gibi bir saçmalık nedir yanılma payı üzerine tabii konuşursun, ki bunun yanılmıyorsam standart sapması %3 ve %5 civarında olsa gerek. Bu konuda bir veri vermek için ülkedeki tüm vatandaşlara sormak gerekmez, doğru kümelemler sonucu gerçeğe/doğruya en yakın sonucu alabilirsin ki zaten bu bir safsata değil uğruna cinayetler ve katliamlar işlenen bir neyse... bu bir bilim alanı anlıyor musun?

Her şeyden ziyade eminim bu patlamadan sevinç duyan bir çok insanla karşılaştım bugün, yarın kendi başlarına geleceklerden habersiz ama bugün başkalarının acısıyla mutlu olan. Yeni cinayetlerinize yeni amalarınıza ben yokum o kötü ise sen de kötüsün ve ben aranızda fark göremiyorum.

Ya Islam insanligin, ya da insanlik Islam'in kokunu kurutucak.

şimdi yapılan saldırı ile bunun ne alakası var ???
kuranda masum insanları öldürün vurun kırın nerde demiş ?
islam düşmanlıgı gözünüzü kör etmiş sizin açın da okuyun kuranı savaş hukuku nedir barış ayetleri nelerdir bakın .

8:61 - Eğer onlar barıştan yana olurlarsa, sen de barıştan yana ol! Ve Allah'a güven. Çünkü işiten ve bilen O'dur.
2:190 - Size savaş açanlarla Allah yolunda çarpışın. Fakat haksız saldırıda bulunmayın. Çünkü Allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez.

''Benden sonra dört büyük fitne çıkacak ;

- Müslümanların , müslümanlara kanlarını helal sayacaklar.
- Müslümanların , müslümanlara malını helal sayacaklar.
- Müslümanların , Müslümanlara namuslarını helal sayacaklar
- Sapsağır kör bir fitne ortaya çıkacak.Okyanusta büyük bir dalğa çıkar ve o dalğa nasıl çalkantıya sebep olursa öyle bir fitne olacak.Hiçbir insan sığınacak yer bulamayacak.Şam'da başlayacak , Şam'da dolaşacak.Irak'ın tümünü kaplayacak.Arap yarımadasının tamamına darbe vuracak.Bütün ümmete bu bela sirayet edecek.Hİçbir kimse bu fitneyi durduracak güç bulamayacak.

Sonra maddi güçleri görünmeyen önceleri hiçbir devleti bulunmayan zayıf bir topluluk çıkacak.Bu zayıf topluluk için devlet kuramayacakları ve zarar veremeyecekleri zannedilecek.Bunların kalbleri demir parçaları gibi kaskatı olacak.Onlar devlet ashabıdırlar.Hiçbir söze vefa göstermeyecekler.Hakka çağıracaklar fakat Hâkdan olmayacaklar.İsimleri künyeli olacak.Nispetleri kariyeler olacak.saçları kadın saçı gibi sarkık olacak.bunlar aralarında ihtilafa düşecekler.Sonra Allah(cc) dilediğini galip edecek.''

Belirtilen anket sonucunu kabul etmemek gibi bir saçmalık nedir yanılma payı üzerine tabii konuşursun, ki bunun yanılmıyorsam standart sapması %3 ve %5 civarında olsa gerek. Bu konuda bir veri vermek için ülkedeki tüm vatandaşlara sormak gerekmez, doğru kümelemler sonucu gerçeğe/doğruya en yakın sonucu alabilirsin ki zaten bu bir safsata değil uğruna cinayetler ve katliamlar işlenen bir neyse... bu bir bilim alanı anlıyor musun?

İyi güzel de doğru kümelemler sonucu kullanıldığını bilmiyoruz işte. Kimlere ve nerede sorulduğunu da bilmiyoruz. Araştırma nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz. Hatta hangi sorular sorulduğunu bile bilmiyoruz.

Işidi destekliyormusunuz soruyu mesela İzmir'in en büyük köyünde yaşayan 300 kişiye sor bak bakalım hangi cevap alacaksın.

Sonra aynı soruyu radikal müslümanların yaşadığı köyde sor. Eminim bambaşka cevaplar alırsın.

Yani demek istediğim araştırma nasıl olduğunu bilmeden ülkenin %19si İşidi destekliyor demek ağır saçma.

Gerçi adı "gezici araştırma" olan bir şirketi ne kadar ciddiye alınır bilemeyecegim. kimin ekmeğine yağ sürdüğünü gösteren bir araştırma bence.

Ülkede bilim hk. haber çıktığında dalga geçilirken bunu nasıl ciddiye aldığınızı da biraz komik buluyorum.

Son düzenleme:
şimdi yapılan saldırı ile bunun ne alakası var ???
kuranda masum insanları öldürün vurun kırın nerde demiş ?
islam düşmanlıgı gözünüzü kör etmiş sizin açın da okuyun kuranı savaş hukuku nedir barış ayetleri nelerdir bakın .

8:61 - Eğer onlar barıştan yana olurlarsa, sen de barıştan yana ol! Ve Allah'a güven. Çünkü işiten ve bilen O'dur.
2:190 - Size savaş açanlarla Allah yolunda çarpışın. Fakat haksız saldırıda bulunmayın. Çünkü Allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez.

Bir onceki mesajimda bu sacmaliga da cevap verdim.
Sonsuz guce sahip Arap Tanrisi insanlarin birbirleriyle savasmadan bi cozum yolu uretemiyor mu? Yoksa ganimetlerin 5'te 1'inde gozumu var?
Ben Allah olsaydim tek bir bebegin bile masum bir sekilde olmesine izin verecek bir olayin gerceklesmesine izin vermezdim. Cunku bunu yapacak gucum var. Yok de bakalim.
Ben su halimle sonsuz kudretli Allah'tan daha insancil dusunmuyor muyum? Tabi bu yaklasim ve dusunce tarzi, san sohret, itaat edilme arzusu icinde olan narsist bir kult liderinin isine gelmez.

Kitap nedir arkadas? Peygamber nedir? Evrenin yaraticisi var ama sana bana ulasabilmek ve mesajini gondermek icin col bedevisine ihtiyaci var. Hemde tum hukumunu onunla paylasarak.. ve sende bunu afiyet seker gibi yiyiorsun. Uyandigin zaman terorun bitmesi icin kendi adina ilk adimi sen atmis olacaksin..

Sonsuz guce sahip Arap Tanrisi insanlarin birbirleriyle savasmadan bi cozum yolu uretemiyor mu? Yoksa ganimetlerin 5'te 1'inde gozumu var?
Ben Allah olsaydim tek bir bebegin bile masum bir sekilde olmesine izin verecek bir olayin gerceklesmesine izin vermezdim. Cunku bunu yapacak gucum var. Yok de bakalim.
Ben su halimle sonsuz kudretli Allah'tan daha insancil dusunmuyor muyum? Tabi bu yaklasim ve dusunce tarzi, san sohret, itaat edilme arzusu icinde olan narsist bir kult liderinin isine gelmez.

Kitap nedir arkadas? Peygamber nedir? Evrenin yaraticisi var ama sana bana ulasabilmek ve mesajini gondermek icin col bedevisine ihtiyaci var. Hemde tum hukumunu onunla paylasarak.. ve sende bunu afiyet seker gibi yiyiorsun. Uyandigin zaman terorun bitmesi icin kendi adina ilk adimi sen atmis olacaksin..

şu ateistlerde en şaşırtıcı buldugum kısımlardan biri de bu işte.
Allah'ın yarattıgı ve kendilerine verdiği kalp ve akılla haşa kendilerini Allah'tan daha derin daha doğru daha merhametli daha hoşgörülü sanmaları durumu ...
bu şu duruma benziyor.
sanatkarın elinden çıkmış tahta bir kuklanın ben sanatkardan daha üstünüm demesi gibi.
neyse kalbi mühürlü adama laf da anlatılmaz söz de geçmez .

ben uyanığım da böyle devam edersen sen ölünce uyanacaksın . boş yere polemiğe girip de konuyu saptırmanın alemi yok sadece yazdıgın post iftira niteliğinde oldugundan cevap vermek zorunda hissettim kendimi.

şu ateistlerde en şaşırtıcı buldugum kısımlardan biri de bu işte.
Allah'ın yarattıgı ve kendilerine verdiği kalp ve akılla haşa kendilerini Allah'tan daha derin daha doğru daha merhametli daha hoşgörülü sanmaları durumu ...
bu şu duruma benziyor.
sanatkarın elinden çıkmış tahta bir kuklanın ben sanatkardan daha üstünüm demesi gibi.
neyse kalbi mühürlü adama laf da anlatılmaz söz de geçmez .

ben uyanığım da böyle devam edersen sen ölünce uyanacaksın . boş yere polemiğe girip de konuyu saptırmanın alemi yok sadece yazdıgın post iftira niteliğinde oldugundan cevap vermek zorunda hissettim kendimi.

Tipik musluman savunmasi yine. Herhangi bir iddiaya cevap yok.

Birde "cevap verdim" demissin.. Hani nerde devap?

"Sonsuz guce sahip Arap Tanrisi insanlarin birbirleriyle savasmadan bi cozum yolu uretemiyor mu?" diye sordum..

Hani cevap??

Evrenin sahibi Arap Tanrisinin savas ganimetlerinden 5'te bir pay istemesi komik degil mi? 5'te bir pay Allah'in mi yoksa Muhammed'in mi? Hani cevap?

Evreni "ol" diye yaratabilen bir tanri madem yarattigi 5 milyar canli turunun icinden (kus, sigir, fil, kaplan aslan maymun.. anladin sanirim) sadece insanlarin (sansli bizler) ona itaat ve ibadet etmesini istiyor. Bunu col bedevisini bir araci olarak kullanmadan yapamiyor mu? Cevabin nedir?

Evren gibi devasa buyuklukte sonsuzlugun mimari bir varlik bizim gibi evrende bir karinca kolnisi kadar yer teskil etmeyen canlilarin ona ibadet etmesini istemesi onun aslinda ne kadar kucuk bir tanri oldugunu gostermiyor mu?

5 milyar yillik dunyada 200bin yildir insan olarak yasiyoruz..197bin yil insanlar dinsizce hayvan avlayarak magaralarda yasarken aklina dinini yaymak gelen ve dinine baslangic yeri olarak okuma yazmayi ogrenmis ve tarihlerini ve bilgilerini arsivlemeye baslamis Cinliler dururken henuz kiclarini cakil tas ve kumla silen, yeryuzunun en barbar, en geri kafa ve en ilkel toplulugunu secen ve mesaji ise "yalniz benim dinim kalana kadar onlarla savasin!" veya "siz sevmesenizde savas size farz kilindi" olan bir tanri. Verecegi cezasi ebediyen ateste yanmak ve zakkum agaci yemek. Ona inananlara odulu ise uckur ve mide..cennette kutsal fahise hurilerle sonsuza dek seks ve sarap.

Afiyet olsun..

allah çarpsın de inanayım

İyi güzel de doğru kümelemler sonucu kullanıldığını bilmiyoruz işte. Kimlere ve nerede sorulduğunu da bilmiyoruz. Araştırma nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz. Hatta hangi sorular sorulduğunu bile bilmiyoruz.

Işidi destekliyormusunuz soruyu mesela İzmir'in en büyük köyünde yaşayan 300 kişiye sor bak bakalım hangi cevap alacaksın.

Sonra aynı soruyu radikal müslümanların yaşadığı köyde sor. Eminim bambaşka cevaplar alırsın.

Yani demek istediğim araştırma nasıl olduğunu bilmeden ülkenin %19si İşidi destekliyor demek ağır saçma.

Gerçi adı "gezici araştırma" olan bir şirketi ne kadar ciddiye alınır bilemeyecegim. kimin ekmeğine yağ sürdüğünü gösteren bir araştırma bence.

Ülkede bilim hk. haber çıktığında dalga geçilirken bunu nasıl ciddiye aldığınızı da biraz komik buluyorum.
Sen ne anlatmak istiyorsun anlamadım ki? Senin bahsettiğin ayrımı bu alanda iş yapan profesyonel insanların düşünemeyeceğini mi söylüyorsun yani sence napıyorlar hangi deterjan markasını kullanıyorsunuz niye gibi sokağa anketör mü salıyorlar? Bu mantıkla hiç bir tv programın share oranına da güvenmemiz gerekir çünkü herkesin evinde reyting ölçüm cihazı yok ama bu alanda yetkili kişiler, doğru kişiler, doğru grupların evlerine bu cihazı yerleştirdiği için sadece bu veriler üzerinden milyar dolarlık reklamlar, anlaşmalar vb. dönüyor sence ne kadar güveniyorlar da bu rakamlara bu paraları yatırıyorlar ?

Senin güvendiğin bir araştırma şirketi varsa o zaman onların verilerini paylaş var olanı böyle içi boş vurma çabasından ise ona neye istinaden inanacaksın onu da izah etmiş olursun hem böylece. Gezi olaylarını kast ediyorsan şirket 2011'de kurulmuş Gezi olayları ise 2013 yılında başladı ki bu o amaçla bile olsa idi bu o insanların işini düzgün yapmaya çalıştığını gösteren bir belirti olurdu sadece ki başkanlarının anket sonuçlarında oynama yapmaları adına nereden teklif aldıklarını açıkladığını görebilirsin ve sonrasında tamamen hukuksal bir nedenden dolayı maliyenin kapılarına dayanması gibi gerçi her bokta büyük oyunu gören gözlerin bunu kaçırması bir anlık gafletlerine gelmiş olsa gerek.

Neyi ciddiye alacağın konusuna da değinirim ancak bu siyasete girer ve böyle bir başlıkta ve seninle tartışmak istemiyorum. Papaz eriğini imam eriğine çevirmeyi bilim olarak bulunmasından daha komik olmasa gerek.

Bunlara da bir göz atmak istersin belki, nerede sormuşlardır inan bir fikrim yok. Bence bir kısmını Cihangir'de bir kısmını Lice'de sorarak kolaylıkla bu verileri elde etmişlerdir.

https://www.hurriyet.com.tr/hangi-anket-sirketi-secimlerin-sonucunu-dogru-bildi-29224184

Haziran 215 Turkiye genel secimleri - Vikipedi

Üst Alt