Fransızca vs Almanca vs İspanyolca vs İtalyanca - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransızca vs Almanca vs İspanyolca vs İtalyanca

İngilizce'ye ek olarak öğrenilmek istense, öğrenilmesi ne derece zor dillerdir?

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İkisi de bir ingilizce bir ispanyolca değil tabi.
Araştırmalarım doğrultusunda İkisi de daha zor diller. Fransızca Almanca'ya nazaran biraz daha kolay. Telaffuz bakımından ise Fransızca'nın yanına hiç bir dil yaklaşamaz. Gırtlaktan ses çıkarma gibi zorluk var sonuçta.

İkisi de bir ingilizce bir ispanyolca değil tabi.
Araştırmalarım doğrultusunda İkisi de daha zor diller. Fransızca Almanca'ya nazaran biraz daha kolay. Telaffuz bakımından ise Fransızca'nın yanına hiç bir dil yaklaşamaz. Gırtlaktan ses çıkarma gibi zorluk var sonuçta.
Anladım. Kariyer açısından bir dil daha öğrenmek istiyorum fakat hangi dil olduğuna henüz karar veremedim

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kariyer amaçlı dil diyorsan, her türlü Almanca derim çünkü Avrupa'nın en güçlü ekonomisini Almanya'da.
Rusça'da iyidir. Asyanın çoğunluğu bilir.
Ama hepsinden önce ingilizcen mükemmel olsun.
Biz okulda ingilizce ve almanca öğrendik. Üniversitede italyaca dersi aldım kredi amaçlı. Okunma açısından en kolay dil italyanca diyebilirim.
Yazıldığı gibi okunur çoğunlukla.

Almanya da dogup büyümüs biri olarak diyebilirim ki Almanca yi her anlamiyla mükemmele yakin ögrenmem ve kullanmam tahminimce 19-20 yasimi falan bulmustur.

Grammar olarak bayagi zor bir dil. Yukarida da bahsedilmis su belirli tanimlik kelimeler (der,die,das) bütün Almanca ögrenmek isteyenlerin en büyük düsmanidir. Böyle bir illet yoktur, 100% Alman olanlar bile yanlis kullaniyor. Ingilizce de ne güzel belirli tanimlik "the" oluyor belirsiz de "a/an" oluyor. Al sana oldu bitti. Bu illetti tamamen sökmem de takriben 16-17 yasimi falan bulmustur.

Benim Türkiye deki akrabalarimdan lise de falan Almanca dersi görenler vardi, acikcasi ögrendikleri ya da daha dogrusu ulasabildikleri seviye beni hayal kirikligina ugratmisti. Dogru dürüst cümle bile kuramiyorlardi.

Almanya da dogup büyümüs biri olarak diyebilirim ki Almanca yi her anlamiyla mükemmele yakin ögrenmem ve kullanmam tahminimce 19-20 yasimi falan bulmustur.

Grammar olarak bayagi zor bir dil. Yukarida da bahsedilmis su belirli tanimlik kelimeler (der,die,das) bütün Almanca ögrenmek isteyenlerin en büyük düsmanidir. Böyle bir illet yoktur, 100% Alman olanlar bile yanlis kullaniyor. Ingilizce de ne güzel belirli tanimlik "the" oluyor belirsiz de "a/an" oluyor. Al sana oldu bitti. Bu illetti tamamen sökmem de takriben 16-17 yasimi falan bulmustur.

Benim Türkiye deki akrabalarimdan lise de falan Almanca dersi görenler vardi, acikcasi ögrendikleri ya da daha dogrusu ulasabildikleri seviye beni hayal kirikligina ugratmisti. Dogru dürüst cümle bile kuramiyorlardi.
Ben burda doğdum ama ilkokulu türkiyede gördüğüm için halen yüzde yüze ulaşamadım uniye gittiğim halde takıldığım grammerler oluyor çok iğrenç dil harbiden

ANE-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Buyuzdendir ki Trdeki Almanca Ogretmenli Alman Edb bolumlerini yuzde 90 almanci ailelerin cocuklariyla dolu :)

Ben burda doğdum ama ilkokulu türkiyede gördüğüm için halen yüzde yüze ulaşamadım uniye gittiğim halde takıldığım grammerler oluyor çok iğrenç dil harbiden

ANE-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben zamaninda Abitur da bile dolu hata yapmistim Almanca sinavinda. Üni döneminde Almancamin en zirvesine ulastim diyebilirim.

Vallah gercekten zor dil.

Buyuzdendir ki Trdeki Almanca Ogretmenli Alman Edb bolumlerini yuzde 90 almanci ailelerin cocuklariyla dolu :)

Evet olabilir, benimle mezun olan bi kiz da burada ögretmenlik okuyup Türkiye ye gelin gitmisti.

das auto ist neutral
die tür ist feminin
der tisch ist maskulin
und er sie es
türcede ücüncü sahis yani o hep nötürdür
dillerin gelisimine baktigimizda dilin din ile baglantisi bulunmustur
müslüman ülkelerde dil incelendiginde allah o diye gecer ve o nötürdür
o geldi dedigimizde veya o her seyden büyüktür dedigimizde kisiye dair hic bir bilgi edinemeyiz
sadece bir kisinin geldigini anlariz .
er ist gekommen dedigimizde gelenin erkek oldugunu anlariz.
allah bizim dinimizde nötür
hiristiyanlikta ise allah maskulindir
sonucta bütün din ve dil bunun üzerine kurulmustur
yoksa hz isa onlara göre allahin oglu olamazdi
buda dil ve dinin nasilbir etkilesim icerisinde oldugunun ispatidir...

Hiç bir boka yaramayan iki dil. Afrika'ya gidecem de fransızca konuşacağım.

Envoyé de mon iPhone XR en utilisant Tapatalk

Üst Alt