FTK Final | Beşiktaş 4 - 2 Fenerbahçe | 13 Mayıs | KUPA Beşiktaş 'ın - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FTK Final | Beşiktaş 4 - 2 Fenerbahçe | 13 Mayıs | KUPA Beşiktaş 'ın

Cevap: FTK Final | Beşiktaş 4 - 2 Fenerbahçe | 13 Mayıs | KUPA Beşiktaş 'ın

Eziklerin kupa istatiği :

-FENERBAHÇE'NİN FİNALLERİ-

Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nda final oynadığı 12 ve kazandığı 4 sezonda rakipleriyle yaptığı maçların sonuçları şöyle:

Sezon Maç Sonuç

------- ---------------------- -----

1962-63 Fenerbahçe-Galatasaray 1 - 2

Galatasaray-Fenerbahçe 2 - 1

1964-65 Fenerbahçe-Galatasaray 0 - 0

Galatasaray-Fenerbahçe 1 - 0

1967-68 Fenerbahçe-Altay 2 - 0 (Şampiyon)

Altay-Fenerbahçe 1 - 0

1973-74 Bursaspor-Fenerbahçe 1 - 0 (Şampiyon)

Fenerbahçe-Bursaspor 3 - 0

1978-79 Altay-Fenerbahçe 2 - 1 (Şampiyon)

Fenerbahçe-Altay 2 - 0

1982-83 Fenerbahçe-Mersin İ.Y. 2 - 0 (Şampiyon)

Mersin İ.Y.-Fenerbahçe 1 - 2

1988-89 Fenerbahçe-Beşiktaş 0 - 1

Beşiktaş-Fenerbahçe 2 - 1

1995-96 Galatasaray-Fenerbahçe 1 - 0

Fenerbahçe-Galatasaray 1 - 1

2000-01 Fenerbahçe-G.Birliği 2 - 2 (3 - 6) (Penaltılarla)

2004-05 Galatasaray-Fenerbahçe 5 - 1

2005-06 Beşiktaş-Fenerbahçe 3 - 2 (Uzatmada)

2008-09 Beşiktaş-Fenerbahçe 4 - 2

Kaynak: Anadolu Ajansı

27 yıl oldu nice nice yıllara fenevbahçeyi kupayı alamazken izlemek dileğiyle xD

Koşmayan topçu varmıydı sahada ? Yoktu. Çünkü 10 numara diye bişey yoktu. Yusuf bile elinden geldiğince koştu..

Biraz daha hızlı futbol oynarsa Beşiktaş çok başarılara imza atar. Mustafa Denizli'de ders vermeye devam ediyor..

koşmayan topcu varmıydı dıyorsun ılk yarıda guıza pozısyonları besıktas vermedı galıba fenerbahce ıkıncı yarı resmen yoktu oyunda bunda besıktasın etkısımı vardı hayır. avrupada basarı oyle 1 2 oyunla yakalar dıyorsan bızımde ılk yarının son haftalarında oynadıgımız oyunla cl de olmamız gerekırdı . bjk nın karsısında resmen bıtık bır fener vardı ne defansın ortası nede orta sahanın ortası

Portakal soyulur mu, tadına doyuuuluuur muuuuuu! :2aloh1::2aloh1:

Onlar daima Galatasaray'dan kupayı değil, babayı almışlardır.

Bu da bilinsin. :D

-FENERBAHÇE'NİN FİNALLERİ-

Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nda final oynadığı 12 ve kazandığı 4 sezonda rakipleriyle yaptığı maçların sonuçları şöyle:

Sezon Maç Sonuç

------- ---------------------- -----

1962-63 Fenerbahçe-Galatasaray 1 - 2

Galatasaray-Fenerbahçe 2 - 1

1964-65 Fenerbahçe-Galatasaray 0 - 0

Galatasaray-Fenerbahçe 1 - 0

1967-68 Fenerbahçe-Altay 2 - 0 (Şampiyon)

Altay-Fenerbahçe 1 - 0

1973-74 Bursaspor-Fenerbahçe 1 - 0 (Şampiyon)

Fenerbahçe-Bursaspor 3 - 0

Fenerbahçe-Altay 2 - 0

1988-89 Fenerbahçe-Beşiktaş 0 - 1

Beşiktaş-Fenerbahçe 2 - 1

1995-96 Galatasaray-Fenerbahçe 1 - 0

Fenerbahçe-Galatasaray 1 - 1

2000-01 Fenerbahçe-G.Birliği 2 - 2 (3 - 6) (Penaltılarla)

2004-05 Galatasaray-Fenerbahçe 5 - 1

2005-06 Beşiktaş-Fenerbahçe 3 - 2 (Uzatmada)

2008-09 Beşiktaş-Fenerbahçe 4 - 2

Sahada iyi olan tek şey 5.5 goldü:D

Sahada futbol filan yoktu.Berbat iki takım vardı ama Bekşiktaş daha becerikliydi.

Bu oyunları devam ettirirse bir hafta içinde iki ezeli rakibimize koymanın zevkini yaşarız.

Ama yine Fener'in kötü dönemide denk geleceğiz korkuyorum açıkçası.

:asd:

eksisözlük' Alıntı:
büyük ihtimalle, fenerbahçe'nin türkiye kupası'nı kazandığını gören ve halen hayatta olan az sayıda insandan biri de richard alpert'dır.

Fenerbahçe-Altay 2 - 0

Mersinim yenilmeseymiş 30 oluyormuş :2aloh1:

:2aloh1: Bosuna dememisiz en buyuk eglence Fenerbahce diye :D

Mersinim yenilmeseymiş 30 oluyormuş :2aloh1:

Mersin , Altay ve Bursa'ya dua etsinler.Yoksa bırak Türkiye Kupası'nı almayı , kupanın sapını bile tutamayacaklarmış.Şimdilerde ise uzaktan iç geçirerek bakıyorlar kupaya.Alıştılar ne de olsa :)

3 sene daha f5 bu kupayı alamaz da seri 30 yıla çıkarsa bence federasyon bu daha büyük bir başarı deyip fenere bi kupa vermeli... :asd:

Hakikaten Mersin imdatlarına yetişmiş.yanlış hatırlamıyorsam o yıl Mersin ya küme düştü ya da son anda ligte kaldı.Başka bir takım finale çıksaymış hakikaten 30 yıl olacakmış.

Oynadıkları son 3 final maçında 12 gol yemişler hala kupaı alacağız diyorlar.:)

Ana kucağındaydım,ağzımda emzikle.

TÜRKİYE'DE BİR TAKIM BU KUPAYI KAZANAMIYORDU.

Önce emeklemeye,sonra yürümeye,sonra konuşmaya başladım.

İlkokul yıllarımdı.Okumayı öğrendim.Sokakta kısa pantalonla top peşinde koşmayı,arkadaşlarla saklambaç oynamayı sevdim.Hababam Sınıfıyla gülmüş,Perihan Abla ve Susam Sokağı ile tek kanalın tatlı sıkıntılarını çekenlerdendim."Seni sevmeyen ölsün" sloganıyla bir sevdaya tutuldum.

Ortaokul yıllarımdı.Ergenliğe geçişti benim için.Yüzümde sivilceler,bayan hocalara ilgi duyma yıllarımdı.İlk aşkı tattım.Televizyonda Süper Baba,sinemalarda Eşkıya en sevdiklerimdi.Feldkamp ve Hollmann ile lig şampiyonlukları sevinci yaşarken,şampiyonlar ligi coşkusunu ilk yaşayan çocuklar olma gururunu da tadıyordum.

Lise yıllarımdı.Çocukluktan çıkıp gençlik dönemindeydim.Okuldan kaçmak,kopya çekmek,maça gitmek,hovardalık yapmak,sigara-alkol denemeleri ve daha pek çok şey yaşandı.Favori filmim Titanic,en sevdiğim dizi İkinci Bahar'dı. 4 lig 1 UEFA 1 Süper Kupa sevinci tattım.

ÖSS yıllarımdı.Günler dersaneye gidip gelmekle,birçok test çözüp doğru şıkkın a mı yoksa b mi olduğunu bulmakla geçiyordu.3. yıldızı ilk takan kulübün taraftarı olarak yine başım dikti.

Zor da olsa üniversiteye girdim.İstanbul'u tanıdım,sevdim.Yurtlarda kalıp aile özlemi çekerken,hayatla başedebilmeyi öğrendim.Aşık da oldum,günübirlik de takıldım.Hayat konserler,eğlence mekanları,maçlar ve arkadaşlarla keyifliydi.16 dakikalık mucizevi şampiyonluğu bizzat yerinde yaşadım.Beyazperde'de GORA,ekranlarda Kurtlar Vadisi fırtınası esiyordu.

Askerlik dönemimdi.6 ay boyunca o iştima senin bu iştima benim vatan borcunu yerine getirdik.Bir yandan şafak çentikleri atarken,diğer yandan yabancısız,hocasız şampiyon olmanın coşkusunu yaşadım.

Ve bugün..Türkiye'deki işsizlik sorunuyla boğuşan binlerce kişiden biri olarak hayattaki 26. yılımı yaşıyorum.

TÜRKİYE'DE BİR TAKIM BU KUPAYI KAZANAMIYOR..

Ve yarın..Kısmetse iş de bulacağım,evlenecek bir eş de.Çoluğa çocuğa karışıp,torun torba sahibi de olacağım.Belki mutlu,belki huzursuz bir şekilde ahir ömrümü tamamlayıp,ebedi istiratgahıma uğurlanacağım.

PEKİ YA BİR TAKIM BU SÜREÇTE BU KUPAYI KAZANABİLECEK Mİ?

BUNA EVET DİYEBİLMEK O KADAR DA KOLAY DEĞİL :):):)

158759181b.jpg

ve guzinin psikolojisi bozulur.. :ka23:

Hakikaten Mersin imdatlarına yetişmiş.yanlış hatırlamıyorsam o yıl Mersin ya küme düştü ya da son anda ligte kaldı.Başka bir takım finale çıksaymış hakikaten 30 yıl olacakmış.

Oynadıkları son 3 final maçında 12 gol yemişler hala kupaı alacağız diyorlar.:)

Evet o sezon küme düştük. Hatta şöyle de bir durum var. Küme düştüğümüz sene fener şampiyon olup, bizde onlarla kupada final oynadığımız için Uefa Kupası'na katılma hakkı kazandık. Türkiye'yi Uefa Kupası'nda 2. Lig'den temsil eden tek takım. Bir daha da 1. lige çıkamadık zaten. :( Uefa Kupası'nda Spartak Varna'ya 0-0 ve 1-0'la elenmişiz, o yıllara göre fena değil. :D

Edit: Fener'in kupayı alamaması sayesinde aradan Mersin İdman Yurdu'nun da iyi reklamı oluyor ha :D İnşallah bir 40 sene daha alamazlar. Yoksa millet adımızı unutacak.

Ana kucağındaydım,ağzımda emzikle.

Önce emeklemeye,sonra yürümeye,sonra konuşmaya başladım.

İlkokul yıllarımdı.Okumayı öğrendim.Sokakta kısa pantalonla top peşinde koşmayı,arkadaşlarla saklambaç oynamayı sevdim.Hababam Sınıfıyla gülmüş,Perihan Abla ve Susam Sokağı ile tek kanalın tatlı sıkıntılarını çekenlerdendim."Seni sevmeyen ölsün" sloganıyla bir sevdaya tutuldum.

Ortaokul yıllarımdı.Ergenliğe geçişti benim için.Yüzümde sivilceler,bayan hocalara ilgi duyma yıllarımdı.İlk aşkı tattım.Televizyonda Süper Baba,sinemalarda Eşkıya en sevdiklerimdi.Feldkamp ve Hollmann ile lig şampiyonlukları sevinci yaşarken,şampiyonlar ligi coşkusunu ilk yaşayan çocuklar olma gururunu da tadıyordum.

Lise yıllarımdı.Çocukluktan çıkıp gençlik dönemindeydim.Okuldan kaçmak,kopya çekmek,maça gitmek,hovardalık yapmak,sigara-alkol denemeleri ve daha pek çok şey yaşandı.Favori filmim Titanic,en sevdiğim dizi İkinci Bahar'dı. 4 lig 1 UEFA 1 Süper Kupa sevinci tattım.

ÖSS yıllarımdı.Günler dersaneye gidip gelmekle,birçok test çözüp doğru şıkkın a mı yoksa b mi olduğunu bulmakla geçiyordu.3. yıldızı ilk takan kulübün taraftarı olarak yine başım dikti.

Zor da olsa üniversiteye girdim.İstanbul'u tanıdım,sevdim.Yurtlarda kalıp aile özlemi çekerken,hayatla başedebilmeyi öğrendim.Aşık da oldum,günübirlik de takıldım.Hayat konserler,eğlence mekanları,maçlar ve arkadaşlarla keyifliydi.16 dakikalık mucizevi şampiyonluğu bizzat yerinde yaşadım.Beyazperde'de GORA,ekranlarda Kurtlar Vadisi fırtınası esiyordu.

Askerlik dönemimdi.6 ay boyunca o iştima senin bu iştima benim vatan borcunu yerine getirdik.Bir yandan şafak çentikleri atarken,diğer yandan yabancısız,hocasız şampiyon olmanın coşkusunu yaşadım.

Ve bugün..Türkiye'deki işsizlik sorunuyla boğuşan binlerce kişiden biri olarak hayattaki 26. yılımı yaşıyorum.

TÜRKİYE'DE BİR TAKIM BU KUPAYI KAZANAMIYOR..

Ve yarın..Kısmetse iş de bulacağım,evlenecek bir eş de.Çoluğa çocuğa karışıp,torun torba sahibi de olacağım.Belki mutlu,belki huzursuz bir şekilde ahir ömrümü tamamlayıp,ebedi istiratgahıma uğurlanacağım.

PEKİ YA BİR TAKIM BU SÜREÇTE BU KUPAYI KAZANABİLECEK Mİ?

BUNA EVET DİYEBİLMEK O KADAR DA KOLAY DEĞİL :):):)

:happy0025::ka25::ka25::happy0025::happy0025::ka25:

Üst Alt