Fulham, Fabri İçin 6 Milyon Euro Ödeyecek - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fulham, Fabri İçin 6 Milyon Euro Ödeyecek

Ciddi tabi yav kıyası kariyer olarak yapman lazım. Fabri'nin kariyeri 2 senelik, Muslera bir şekilde 10 yıldır Uruguay'ın kalecisi.

Her şey performans değil yani.
Tamamda yasi olmus 32 ki 4-5 iyi senesi kaldi diyebiliriz, les gibi bir DK gecirdi sen hala bugun Fabrinin 2 katini mi yapar diyorsun suan bana?
Fabri zirve yapti Besiktas bunuda biliyor 6 milyon euro Fabri icin cok iyi para. Bizde Musleranin zirve yaptigi donemleri satsaydik iki katini alirdik. Bugun Musleradan en fazla alacagamiz para 9-10 milyon bence.

Tamamda yasi olmus 32 ki 4-5 iyi senesi kaldi diyebiliriz, les gibi bir DK gecirdi sen hala bugun Fabrinin 2 katini mi yapar diyorsun suan bana?
Fabri zirve yapti Besiktas bunuda biliyor 6 milyon euro Fabri icin cok iyi para. Bizde Musleranin zirve yaptigi donemleri satsaydik iki katini alirdik. Bugun Musleradan en fazla alacagamiz para 9-10 milyon bence.
De Gea da yaptı aynı mallıkları da mevzu bu değil, ben ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun.

Kariyer ve kalite kıyası yaparsan Muslera = Fabri x2 o da minimum.

Ulan hırb zaten millet de iyi para diyor sonra gelip millete laf atıyorsun şimdi de gelip iyi para diyorsun :asd:

De Gea da yaptı aynı mallıkları da mevzu bu değil, ben ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun.

Kariyer ve kalite kıyası yaparsan Muslera = Fabri x2 o da minimum.

Ulan hırb zaten millet de iyi para diyor sonra gelip millete laf atıyorsun şimdi de gelip iyi para diyorsun :asd:
aman tanrim musleranin kariyeri cok iyimis evet uruguay milli takimi ve turkiye liginde oynayan galatasaray. avrupa marketinde cok para eder eminim.
muslera bugun fabrinin iki katini yapmaz o donem bitti. hadi yapar diyelim bugun bulundugumuz durumdan dolayi neden bugun satmiyoruz Muslerayi? Kulubu ne kadar rahatlar bunun farkindamisin sen?

lol?
iyi para degil demedim mevzu bu degil - abartiyorsunuz fiko cok iyi is yapmis mi oldu simdi? dedim ki bizde istesek musleraya cok iyi paraya satardik zamaninda ki bizimkinler biraz mal yalniz.

aman tanrim musleranin kariyeri cok iyimis evet uruguay milli takimi ve turkiye liginde oynayan galatasaray. avrupa marketinde cok para eder eminim.
muslera bugun fabrinin iki katini yapmaz o donem bitti. hadi yapar diyelim bugun bulundugumuz durumdan dolayi neden bugun satmiyoruz Muslerayi? Kulubu ne kadar rahatlar bunun farkindamisin sen?

lol?
iyi para degil demedim mevzu bu degil - abartiyorsunuz fiko cok iyi is yapmis mi oldu simdi? dedim ki bizde istesek musleraya cok iyi paraya satardik zamaninda ki bizimkinler biraz mal yalniz.

Lan ahhahahaha sinirden guluyorum.
Yazilarini okurken kafayi yiyorum resmen anlam butunlugu sifir.
Kendi kendinle ard arda celisip kendini yalanliyorsun aga sen ne anlatiyorsun yav:D

lol?
Olm senin kafan hiç mi basmıyor yav, 3 yıllık kariyeri var Fabri'nin yaşı kaç 30. Muslera ezer geçer Fabri'yi kariyer olarak, kalite olarak da öyle.

3 yıldır kalecilik yapan 30 yaşındaki adama 6 milyon euro veriliyorsa, Muslera'nın kıyas olarak 20 etmesi lazım şu an. Üstüne Fabri'nin 1 yıllık sözleşmesi kalmış.

Fiko tabiiki iyi iş yapmış satış bedeline bakarsak. Ha gider 4e Harun'u alırlarsa aynı derecede bir mallık yapmış olurlar.

Olm senin kafan hiç mi basmıyor yav, 3 yıllık kariyeri var Fabri'nin yaşı kaç 30. Muslera ezer geçer Fabri'yi kariyer olarak, kalite olarak da öyle.

3 yıldır kalecilik yapan 30 yaşındaki adama 6 milyon euro veriliyorsa, Muslera'nın kıyas olarak 20 etmesi lazım şu an. Üstüne Fabri'nin 1 yıllık sözleşmesi kalmış.

Fiko tabiiki iyi iş yapmış satış bedeline bakarsak. Ha gider 4e Harun'u alırlarsa aynı derecede bir mallık yapmış olurlar.
Danimarka, Rahmi nın havasını yükseye fırlatmış. Bir yer kalkmış.

Yahut yine yeniden Tuborg.

Ben bu transferde başarı falan görmüyorum.
Kaleci çok önemli bir mevki. Uyum yakalamış , yüksek performans veren, seni 4-5 sene daha götürecek bir kaleci bulmuşken ve bu kaleciyle 3 yılın 2'sini şampiyon tamamlamışken 6-7 milyona satıyorsun. Ardından o mevki yine deneme tahtısına dönmeye aday oluyor. Düşük maliyetli, iyi bir kaleci birini bulacam diye uğraş dur.
Sirf bonservisi elinde diye alinmis bir kaleciydi Fabri, böyle iyi performans gösterecegini transferine onay verenler bile tahmin etmemistir ama 30 yasinda ve üstelik bir kaleci icin 6-7 milyon euro büyük bonservis bedelidir. Parayi cebine koyar, gidip 3-4 milyona Ospina'yi alirsin, 3 milyon da artida olursun. Vida ve Quaresma'yi da satacaklari söyleniyor mesela. Ederini bulani göndereceksin. Töre'yi zamaninda satmadilar, Babel simdi gitmek istemedi, Tolgay/Oguzhan ikilisinden birine de teklif gelmisti ama artik akillandilar.

Basmiyor amk basmiyor sizin kadar benim kafam basmiyor. Tamam mi?

Sen belki futbolu cok fazla takip etmiyordun 2010'de felan. Lazioda alay konusuydu Muslera o zamanlar. DK yuzunden zirve yapmisdi ama.
Okay, right? Lazio'da ve Lazio'dan once Musleranin hic bir kariyeri yoktu.
2011'de bize geldiginde guzel bir sezon gecirmisdi hatta ondan sonra ki sezon chl'dede guzel performans gostermisdi, right?
Sene sanirim 2013 veya 14' - 2-3 senelik bir kariyeri var o da guzel bir DK 2010 ile suslenilmis - hemen fiyatini 15-18 milyon yapmisdik 2-3 senelik kariyeri yuzunden. Bizde istesek iste o zamanlar satardik 14-15 milyona bugun fabrinin zirve yapmis halinin x2'sine. Bugun satamazsin ama kim verir sana o parayi Muslera icin suan? Kimse yapacaga 9-10 milyon ki bana sorarsan hala iyi para ama satmazlar hala.
Galatasarayda Turkiyede 7 sene futbol oynamak kariyer basarisi'da degil bunuda altini cizmek lazim.

Utanmasaniz bana Bernd Leno kadar var Muslera diyecektiniz ya. Daha dun Lenoyu 20 milyon euroya aldi Arsenal bugunde geliyorsun bana Muslerayida ayni fiyata satarsin diyorsun cunku Fabri 6 milyon yapiyor. Elin kalecisi diye bu kadar agir assagalamayada gerek yok.
Yapma.

Basmiyor amk basmiyor sizin kadar benim kafam basmiyor. Tamam mi?

Sen belki futbolu cok fazla takip etmiyordun 2010'de felan. Lazioda alay konusuydu Muslera o zamanlar. DK yuzunden zirve yapmisdi ama.
Okay, right? Lazio'da ve Lazio'dan once Musleranin hic bir kariyeri yoktu.
2011'de bize geldiginde guzel bir sezon gecirmisdi hatta ondan sonra ki sezon chl'dede guzel performans gostermisdi, right?
Sene sanirim 2013 veya 14' - 2-3 senelik bir kariyeri var o da guzel bir DK 2010 ile suslenilmis - hemen fiyatini 15-18 milyon yapmisdik 2-3 senelik kariyeri yuzunden. Bizde istesek iste o zamanlar satardik 14-15 milyona bugun fabrinin zirve yapmis halinin x2'sine. Bugun satamazsin ama kim verir sana o parayi Muslera icin suan? Kimse yapacaga 9-10 milyon ki bana sorarsan hala iyi para ama satmazlar hala.
Galatasarayda Turkiyede 7 sene futbol oynamak kariyer basarisi'da degil bunuda altini cizmek lazim.

Utanmasaniz bana Bernd Leno kadar var Muslera diyecektiniz ya. Daha dun Lenoyu 20 milyon euroya aldi Arsenal bugunde geliyorsun bana Muslerayida ayni fiyata satarsin diyorsun cunku Fabri 6 milyon yapiyor. Elin kalecisi diye bu kadar agir assagalamayada gerek yok.
Yapma.
Yoo ediyordum, 15 yaşında mı takip ediyordun Lazio'da alay ettiklerini ki edebilirler mevzu bu da değil.

Okuduğunu anlamadığın da çok açık.

Fabri 3 yıldır ilk 11 oynuyor oynadığı takımlarda. Milli takım kariyeri zaten yok. Cl ise Beşiktaş sayesinde işte.

Şimdi sen diyorsunki Muslera Galatasaray'da oynadı, ee Fabri İspanya'nın alt sıra takımında dahi yedekti? 2 yıldır Fabri'nin yaşadığı Şenol etkisi ile ve iyi bir defans hattıyla az hatalı bir kalecilik sergilemek.

Bu şartlarda kariyer ve tecrübe olarak ezer geçer Muslera. Kalite olarak Fabri daha iyi diyorsan o da senin yorumundur.

Burada kıyası şöyle yapmak lazım, Muslera Beşiktaş'ta olsa 15-20 arası bir meblağ civarına satılırdı. Ayrıca 2 yıl önce 20ye satmakla şu an 20ye satmak farklı şeyler.

Ter Stegen 12 kağıda giderken Leno 20'ye geçti, Stegen ne kadar mal mal işler yapmış olsa da Leno'dan net daha iyi kaleciydi.

Sirf bonservisi elinde diye alinmis bir kaleciydi Fabri, böyle iyi performans gösterecegini transferine onay verenler bile tahmin etmemistir ama 30 yasinda ve üstelik bir kaleci icin 6-7 milyon euro büyük bonservis bedelidir. Parayi cebine koyar, gidip 3-4 milyona Ospina'yi alirsin, 3 milyon da artida olursun. Vida ve Quaresma'yi da satacaklari söyleniyor mesela. Ederini bulani göndereceksin. Töre'yi zamaninda satmadilar, Babel simdi gitmek istemedi, Tolgay/Oguzhan ikilisinden birine de teklif gelmisti ama artik akillandilar.

Fabri'ye verdiğin para 1 milyondu, Ospina 3.5-4 milyondan aşağı gelmez.

4 milyon bonservis vereceksin, 4 milyon da ücret vereceksin kaleci alacaksın. Ne anladım bu işten.

30 yaş, bir kaleci için çok da yüksek değil ayrıca.

Diğer konulara çok girmeden sadece şunu söylemek istiyorum. Muslera'nın Fransa maçında yediği hatalı gol bi anda ilginç bir algıya dönüştü. Sanki üst düzey için yetersizmiş gibi ya da çok para etmeyeceğine dair yorumlar görüyorum sürekli.

Halbuki o golden önce neredeyse herkes ilk 5'e rahat sokardı. Kupadan önceki aylarda inanılmaz formdaydı çünkü. Muslera şu an formunun zirvesinde diyebiliriz, yediği hatalı gole takılmak saçmalık.

9-10 milyon eder ama satmayız diyorsun. 9-10'a Muslera'yı satmak aptallık olur. Mali açıdan rahatlarız diyorsun. Geçen sene Muslera yerine vasat bi kaleci olsa şampiyon olabilir miydik sence? Özellikle son 2-3 ay? Demek istediğim Muslera şampiyonluklara yaptığı katkıyla 9-10 milyondan çok daha fazlasını kazandırdı, kazandıracak. Şampiyonluk gelirleri, CL gelirleri vs hesaplarsak.

Yoo ediyordum, 15 yaşında mı takip ediyordun Lazio'da alay ettiklerini ki edebilirler mevzu bu da değil.

Okuduğunu anlamadığın da çok açık.

Fabri 3 yıldır ilk 11 oynuyor oynadığı takımlarda. Milli takım kariyeri zaten yok. Cl ise Beşiktaş sayesinde işte.

Şimdi sen diyorsunki Muslera Galatasaray'da oynadı, ee Fabri İspanya'nın alt sıra takımında dahi yedekti? 2 yıldır Fabri'nin yaşadığı Şenol etkisi ile ve iyi bir defans hattıyla az hatalı bir kalecilik sergilemek.

Bu şartlarda kariyer ve tecrübe olarak ezer geçer Muslera. Kalite olarak Fabri daha iyi diyorsan o da senin yorumundur.

Burada kıyası şöyle yapmak lazım, Muslera Beşiktaş'ta olsa 15-20 arası bir meblağ civarına satılırdı. Ayrıca 2 yıl önce 20ye satmakla şu an 20ye satmak farklı şeyler.

Ter Stegen 12 kağıda giderken Leno 20'ye geçti, Stegen ne kadar mal mal işler yapmış olsa da Leno'dan net daha iyi kaleciydi.

O zamanlar futbolu daha yakin takip ediyordum bugune gore, evet. Torreira denen bir herif oldugunu daha Arsenal aldiginda ogrendim mesela.

Yav arkadas sen diyorsun ki Fabrinin 2-3 sene kariyeri var ki Muslerada oyleydi zirve yaptiginda nasil bir arguman kullaniyorsun anlamiyorum ki bence Fabrinin gosterdigi performans 4-6 milyon eder net.

Yok ben Musleranin fabriden daha iyi kaleci oldugunu dusunuyorum ama Muslera dunya capinda bir kaleci olmadigini dusunuyorum. Yani edecege para 10 milyonu gecmez bugun tercrubesi var mi var ama bunuda cok abartmamak lazim cunku uruguay milli takimi tamam neyse ama Galatasarayda 7 sene oynamak oyle buyuk bir olay olarak gorulmuyor ki gormemek lazim zaten. Yine sana cok basit bir ornek verecegem : Yillarin kalecisi Petr Cech daha 3 sene evvel 12 milyon ki cok ucuz gorunuyordu arsenale satilmisdi. Muslera bunlarin ortasinda degil mi sence?

Ter Stegen cok ucuza gitmisdi, ki evet o zamanlar da iyi kaleciydi gelecege cok parlak bir herifdi.

Summa summarum:

Fabri icin iyi para, Besiktas bugun bu fiyata satmazsa bidaha boyle teklif gelmiyecegeni bildigi icin teklife muhtemelen evet diyecek. Abartacak bisey yok. Bizde Muslerayi 14-15e satardik zamaninda ama satmadik ki bidaha boyle bir teklif gelmez. Musleranin bugun edecege para maksimum 10 milyondur ki bu fiyat cok olganustu bisey olmazsa (chlde acayip bir performans gostermezse) dusecek.

ANE-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt