Futbolun Tek Patronu "Murat Yalçındağ" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbolun Tek Patronu "Murat Yalçındağ"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Futbolun Tek Patronu "Yalçındağ"

Murat Yalçındağ'ı Adnan Sezgin ile kıyaslamak çok yanlıştır.

Murat Yalçındağ, özelinde bir aile şirketinin içinde, Akatlar'da Park Maya sitelerinde aylık 4 milyar kira verdiği bir evde oturan, genelde kişisel ve günlük ihtiyaçlarını sağ kolu ve şöförü Cengiz İmir'in karşıladığı, Sarışın bir tane sevgilisi olan, normal bir yaşantı süren, diksiyonu düzgün ve toplumda ağırlığını koyup kendini kabullendirebilecek bir yapıya sahiptir. Sabah 11:00'da evinden çıkar. Akşam 23:00 evine girer. Galatasaray mağlup olmuşsa veya berabere kalmışsa konuşamazsın, Galatasaray yenmiş ise yarım saat ayakta bekleyip seninle uzun uzun muhabbet edebilir. Özelinde bu yapıda bir adamdır.

Galatasaray için ise, Çok iyi yabancı dil bilgisi vardır. Spor camiasını ve alt yapıları takip eder. Fırsat buldukça Florya'da alt takımların maçlarını seyreder. Başka takımların altyapı maçlarından davet alırsa reddetmez ve gider. Gaziosmanpaşa'dan aldığımız 1993'lü forveti kendisi aldırmıştır. Kasımpaşa'dan da 1993'lü bir stoper aldıracaktı altyapıda kaptan ama kulübü vermek istemedi. Misimovic transferinde Almanya'ya ve öncesinde Emana'nın menejeri ile görüşme yapmak için İspanya'ya çok kısa süreli olmak üzere gitmişti sezon başında. Şimdi bu göreve getirilmiş. Umarım iyi şekilde yürütür. Ama Adnan Sezgin'den kesin kesin daha iyi yürütür. Adnan Sezgin'i ararız diyenlere sadece şaşkınlıkla bakıyorum.

Biz fazla bir şey istemiyoruz, biz kulübü profesyonellerin yönetmesini istiyoruz, Murat Yalçındağ'ın sportif direktör olarak ne tecrübesi, ne başarısı, ne bilgisi var. Biri bana şu takımlarda çalışmış, şuralardan gelmiş diyebilir mi? Adam iş adamı ne alaka sportif direktörlük görevine atıyorsun aga ya. Sportif Direktör dediğin ne biliyim Cruyff gibi futbol bilgisi olan bir adam olmalı, futbolun içinden yetişmiş bir adam olmalı. Her adamı iyi Galatasarlı diye futbolun başına geçirirsen bu kulüp işte bu hallerede düşer.

Biz fazla bir şey istemiyoruz, biz kulübü profesyonellerin yönetmesini istiyoruz, Murat Yalçındağ'ın sportif direktör olarak ne tecrübesi, ne başarısı, ne bilgisi var. Biri bana şu takımlarda çalışmış, şuralardan gelmiş diyebilir mi? Adam iş adamı ne alaka sportif direktörlük görevine atıyorsun aga ya. Sportif Direktör dediğin ne biliyim Cruyff gibi futbol bilgisi olan bir adam olmalı, futbolun içinden yetişmiş bir adam olmalı. Her adamı iyi Galatasarlı diye futbolun başına geçirirsen bu kulüp işte bu hallerede düşer.

Amaç sadece Başkan'la takım arasına birini koymaktı.Ahmet,Mehmet farketmiyor.Tüm kararları Adnan Polat verecek.Yalçındağ sadece aracı olacak.

Bunu diyebilecek kadar tanıyor musun adamı?

Yada kimi öneriyosun?

Bizde kaç eski futbolcu düzgün konuşuyor.

Sportif direktörü ne iş yapıcak?

Cüneyt Tanman ve ekibinden haberin var mı?

Bak burda bir arkadaş yazmış.

Murat Yalçındağ'ı Adnan Sezgin ile kıyaslamak çok yanlıştır.

Murat Yalçındağ, özelinde bir aile şirketinin içinde, Akatlar'da Park Maya sitelerinde aylık 4 milyar kira verdiği bir evde oturan, genelde kişisel ve günlük ihtiyaçlarını sağ kolu ve şöförü Cengiz İmir'in karşıladığı, Sarışın bir tane sevgilisi olan, normal bir yaşantı süren, diksiyonu düzgün ve toplumda ağırlığını koyup kendini kabullendirebilecek bir yapıya sahiptir. Sabah 11:00'da evinden çıkar. Akşam 23:00 evine girer. Galatasaray mağlup olmuşsa veya berabere kalmışsa konuşamazsın, Galatasaray yenmiş ise yarım saat ayakta bekleyip seninle uzun uzun muhabbet edebilir. Özelinde bu yapıda bir adamdır.

Galatasaray için ise, Çok iyi yabancı dil bilgisi vardır. Spor camiasını ve alt yapıları takip eder. Fırsat buldukça Florya'da alt takımların maçlarını seyreder. Başka takımların altyapı maçlarından davet alırsa reddetmez ve gider. Gaziosmanpaşa'dan aldığımız 1993'lü forveti kendisi aldırmıştır. Kasımpaşa'dan da 1993'lü bir stoper aldıracaktı altyapıda kaptan ama kulübü vermek istemedi. Misimovic transferinde Almanya'ya ve öncesinde Emana'nın menejeri ile görüşme yapmak için İspanya'ya çok kısa süreli olmak üzere gitmişti sezon başında. Şimdi bu göreve getirilmiş. Umarım iyi şekilde yürütür. Ama Adnan Sezgin'den kesin kesin daha iyi yürütür. Adnan Sezgin'i ararız diyenlere sadece şaşkınlıkla bakıyorum.

Şimdi ben hakkaten hiç bilmiyorum Murat Yalçındağ'ı. Sadece ön yargılı olmak istemiyorum. Burda anlatılanlar bana olumlu geldi. Ama şaşırdım herkes sanki tek bir ağızdan konuşurcasına adam için kötü kötü kötü diyor. Neden diye soruyoruz içeriği olan bir açıklama yok.

MehmetCan Çelik yazın için teşekkür ederim, bir de bu bilgilerin kaynağı nedir söylersen en azından kafamda bir fikir oluşturmuş olacaksın.

adnan polat'in masa'si olacak buda ayni sezgin gibi...üstünel kabul etmedi ve pacasini kurtardi...polat yalcindag'i da harcayacak...manzara apacik ortada...mourinho bile gelse umut ile bakamiyorum önümüzdeki sezona cünkü transferlere de polat karar veriyor...bu yönetim ile basari hayal...

zaten tek övündükleri finansal durum ve kurumsallasma idi - onlar da fos cikti ama ne hikmetse adamin bir sürü saksakcisi var gs'nin icinde...ilginc...

Başarısızlık o kadar başa bela bişeydir ki, kanser gibidir, içine bir kere girdi mi hergün daha da büyür etkisi. İlk önce etrafındaki iyi gün dostu şakşakçılar yavaş yavaş seni terketmeye başlar, yalnızlaşırsın. Tepkiler artmaya başlayınca ilk önce görmezden gelirsin sonra yavaş yavaş sinirlenirsin. Sen sinirlendikçe gözün kararır doğruyu yanlışı karıştırır hedef seçmeden saldırmaya başlarsın. Herkez karşı kutuplara sürüklendikçe hırs artar. Hırs arttıkça beyin devreden çıkmaya başlar. Duygular devreye girer. Paranoyaklaşır, yanındakiler dışındaki herkezi düşman görmeye başlarsın. Durum öyle bir noktaya gelir ki artık bu durumdan çıkıp tekrar başarmak hedefine ulaşamayacağını bilsende "düşmanlarına" sevinç yaşatmamak uğruna geri çekilmessin. İlk gün hevesle geldiğindeki koyduğun hedeflerinin artık önemi yoktur. Niye orda olduğunu unutmuşsundur. Tek derdin vardır artık öç almak, "düşmanlarınla" savaşmak. Yalnızsındır. Mutsuzsundur. Başarısızsındır. Hareket ettikçe daha yalnız, daha mutsuz, daha başarısız olmaya mahkumsundur.

Başarısızlığın sorumluluğunu kimse paylaşmak istemez. Futbolcu hocasının sistemine, hocası sorumlu olduğu kısa süreye, yöneticisi federasyona, başkanı da şansa, sakatlıklara bağlar. Paylaşmaz sorumluluğu.

Başarısız insanlarla kimse çalışmak ta istemez. Yakında kimseyi bulamadıkları için Işın Çelebi'yi TT Arena'nın çimlerini sularken, Yiğit Şardan'ı Florya'nın önünde kimlik sorarken bulabiliriz.

Şimdi ben hakkaten hiç bilmiyorum Murat Yalçındağ'ı. Sadece ön yargılı olmak istemiyorum. Burda anlatılanlar bana olumlu geldi. Ama şaşırdım herkes sanki tek bir ağızdan konuşurcasına adam için kötü kötü kötü diyor. Neden diye soruyoruz içeriği olan bir açıklama yok.

MehmetCan Çelik yazın için teşekkür ederim, bir de bu bilgilerin kaynağı nedir söylersen en azından kafamda bir fikir oluşturmuş olacaksın.

Murat Yalçındağ'ın oturduğu Park Maya sitesinde her bloğun bir güvenliği oluyordu. Bende Murat Yalçındağ'ın oturduğu bloğun güvenlik görevlisiydim. Hemen hemen haftada bir kere bazen kısa bazen uzun muhabbet ediyorduk. Konu ben de Galatasaray'lı olduğum için Galatasaray oluyordu. Oradan biliyorum bu bilgileri bizzat kendisinden yani. İki ay önce işi bıraktığım için daha böyle bir şansım yok. Sağolsun kendi aldığım kombinem vardı ama, Kadıköy deplasman bileti ve bir iki imzalı forma gibi güzelliklerde yapmıştı :) . İyi adam ama inşallah iyi patronda olur futbolumuz için.

Katılmamak elde değil. Haberi şaka olarak varsayıyorum.

Cevap: Futbolun Tek Patronu "Murat Yalçındağ"

Açıklama - 11.03.2011 16:44 (KULÜP HABERLERİ) / Galatasaray.org

Açıklama

Bugün bazı medya organlarında yöneticilerimizden Murat Yalçındağ’ın futbolun patronu olduğu ve Galatasaray’da tekrar bir futbol şubesi oluşturulduğu yönünde bazı haberler yer almıştır.

Mevcut sportif yapımızda futbol şubesi kavramı ve ona bağlı bir yönetici atanması söz konusu değildir. Bilindiği üzere Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.’nin birleşmesi sonucu oluşan model; halka açık bir şirket olan Sportif A.Ş.’de Sermaye Piyasası Kurulu’nun öngördüğü Kurumsal Yönetim İlkeleri ile de uyumlu olarak profesyonel yöneticilerin yönetime bağlı olarak çalışmasından ibarettir. Murat Yalçındağ Sportif AŞ’nin Yönetim Kurulu üyelerinden birisidir. Kendisinin Florya’da mesai harcaması ise olağan bir durumdur ve bunun için bir görevlendirmeye gerek yoktur.

GALATASARAY SPORTİF AŞ.

Şeref Aydın;

Galatasaray'da sportif direktor icin yabanci isimler one cikmakta. su an net bir isim yok ama dunya capinda biri gelirse kimse sasirmasin.bu tamamen kulup icinde donen bir dedikodudan ibaret. medyaya sizmadi su ana dek. tabii 100% kesin bir sey yok. su an sadece konusuluyor..

Twitter

Twitter

Şeref Aydın;

Galatasaray'da murat yalcindag'in sportif direktor oldugu haberleri yalan. kendisi zaten y.k. uyesi konumunda. bu tip haberlere inanmayin.

demek ki birini atayacaklar,Şeref Aydın'ın dediğine göre de yabancı olacak,yine göz boyamaya çalışacak Polat

Galatasaray'da Adnan Sezgin'in istifasından sonra Murat Yalçındağ'ın Florya'da tek hakim olacağına dair çıkan haberler hakkında resmi bir açıklama yapıldı.

Yalçındağ 'yalan' çıktı! Galatasaray'da Adnan Sezgin'in istifasının ardından Adnan Polat'ın Florya'nın anahtarını Futbol Şubesi Sorumlusu Murat Yalçındağ'a teslim ettiğine yönelik çıkan haberler yalanlandı.

Resmi açıklama şu şekilde:

"Bugün bazı medya organlarında yöneticilerimizden Murat Yalçındağ'ın futbolun patronu olduğu ve Galatasaray'da tekrar bir futbol şubesi oluşturulduğu yönünde bazı haberler yer almıştır.

Mevcut sportif yapımızda futbol şubesi kavramı ve ona bağlı bir yönetici atanması söz konusu değildir. Bilindiği üzere Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.'nin birleşmesi sonucu oluşan model; halka açık bir şirket olan Sportif A.Ş.'de Sermaye Piyasası Kurulu'nun öngördüğü Kurumsal Yönetim İlkeleri ile de uyumlu olarak profesyonel yöneticilerin yönetime bağlı olarak çalışmasından ibarettir. Murat Yalçındağ Sportif AŞ'nin Yönetim Kurulu üyelerinden birisidir. Kendisinin Florya'da mesai harcaması ise olağan bir durumdur ve bunun için bir görevlendirmeye gerek yoktur.

GALATASARAY SPORTİF AŞ."

İnşallah yabancı olur..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt