G.Antepspor Başkanı İbrahim Kızıl: "Fenerbahçe şike yaptı" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

G.Antepspor Başkanı İbrahim Kızıl: "Fenerbahçe şike yaptı"

Cevap: G.Antepspor Başkanı İbrahim Kızıl: "Fenerbahçe şike yaptı"

yahu bende diyorumki

evet izin alınabilir

ama 21 gün önceden izin alınırı fifanın açık ve net kuralı bu..

ama arda bursa maçından 3 gün önce sakatlandı,Gs sakatlanacağını bilip mi 21 gün önce başvuru yaptı..

Bu durumda aynen dediğiniz gibi olması lazım. Futbolcunun hasta olacağını bilip 21 gün önce bildirmemiz lazımmış. Ya cümleleri düzgün kuramıyorsunuz ya da anlatmak istediğiniz bu. Fifa-Uefa uygun bulmuş kararı hala karalama çabası peşindesiniz, kendi olaylarınızın üstünü örtmek için. Deyin ki ben klübümün böyle birşey yapacağına inanmıyorum. Tamam der geçeriz. Burası Arda'nın doğing konusu değil.

Hayati bey Arda nın dopingli madde kullanması ile ŞİKE arasında nasıl bir ilgi var??

Zaten Bursa maçında yenildik vs..

Siz asıl cevaplarıın verin. ŞİKECİ bir camia mısınız??

G.Antep maçı nasıl 4-3 e döndü.

İçerdeki Kayseri maçında hakemin verdiği kadar hakemliği bırakması (ne kaar para verdiniz)

Samsunspor maçında Tv lerdeki olay nasıl kapandı bir anda şike barizdi.

daha Aziz Beyin sayısız aldığı hakem ve oyuncu var düşünsem çıkar.

son olarak aziz yıldırım bu kadar adam hakem satın aldı ama ne hikmetse fenerbahçe Gs nin bir sezonda attığı penaltının toplamını nerdeyse 3 sezonda atıyor ve ligde 29 hafta penaltı verilmiyor bu takıma,veren hakemde ki haklı bir penaltı olmasına rağmen süperligde maç alamıyor..!!

peki o külüb başkanı acaba antep in oğuza ödemesi gereken 670 bin euro yu ödememek için çamur atmış olabilir mi?

madem böyle bir durum söz konusuydu neden,oğuz dağlaroğlunun davası sonuçlanınca çıkıp söylemiştir de o müsabakalardan sonra söylememiştir?

şike yapacak takım 1 kalecinin kırmızı kart görüp maçta oynamamasını,diğerininde gol yemesini mi ayarlar?

madem 2 kalecide ayarlanıyor madem bir şike yapılcak,neden yine kırmızı kart görmesi için ayarlanmış olan hasagiçe gol yemesi için şike teklifi yapılmıyorda,kırmızı kart görmesi için yapılıyor?

az biraz mantıklı düşünün yahu..

Antep kulübü zengin merak etme oguzmuş bilmem neymiş vız gelir tırıs gider

Yahu :D böyle şike yapmak daha kolay hem belki hasagiç kabuş etmemiştir hatalı golü molü kırmızıyı görürüm beni ilgilendirmez demiş yani şunu düşünmek çok mu zor

Zor çünkü size göre para çözer herşeyi nedeni de düz mantık e doğal olarakta şike savunması da böyle olur madem biz kaleciye para verdik niye o gol yemedi de yedek kaleciye yedirti muhaha :D:asd:

Bu durumda aynen dediğiniz gibi olması lazım. Futbolcunun hasta olacağını bilip 21 gün önce bildirmemiz lazımmış. Ya cümleleri düzgün kuramıyorsunuz ya da anlatmak istediğiniz bu. Fifa-Uefa uygun bulmuş kararı hala karalama çabası peşindesiniz, kendi olaylarınızın üstünü örtmek için. Deyin ki ben klübümün böyle birşey yapacağına inanmıyorum. Tamam der geçeriz. Burası Arda'nın doğing konusu değil.

hayır birisi çık açıkla dedi bende açıkladım..

bende diyorumki 21 gün önceden başvurulması lazım fakat arda bursa maçından 3 gün önce sakatlandı

nasıl bir başvuru yapılmıştır ki fifa kurallarına uygun bulunmuştur..

fifa kuralları açık ve net olarak 21 gün süresi koymuştur..

2.0 Dopingle Mücadele Kuralları

Dopingle Mücadele Kuralları’nın (WADA KODU) aşağıdaki maddeleri, doğrudan TAKİ Uluslararası Standardına ilişkindir:

Dopingle Mücadele Kuralları Madde 4.4 Tedavi Amaçlı Kullanım

WADA, tedavi amaçlı kullanım istisnası onaylanması sürecine yönelik olarak bir Uluslararası Standart benimsemiştir.

Her bir uluslararası federasyon, Uluslararası Müsabakalarda yer alan ve bir Yasaklı Maddenin veya bir Yasaklı Yöntemin Kullanılmasını zorunlu kılan sağlık sorunları olduğunu belgeleyen Uluslararası Düzeydeki Sporcuların ve diğer Sporcuların tedavi amaçlı kullanım istisnası başvurusunda bulunabilmelerini sağlayacak bir işlem süreci oluşturacaklardır. Bağlı bulundukları Uluslararası Federasyonun Kayıtlı Test Havuzuna dahil olan Sporcular, yalnızca bağlı bulundukları Uluslararası Federasyonun kuralları çerçevesinde tedavi amaçlı kullanım istisnasına sahip olabilirler. Uluslararası Federasyonlar, kendilerinden tedavi amaçlı kullanım istisnası alınması gereken Uluslararası Müsabakaların bir listesini ilan edeceklerdir. Ulusal Dopingle Mücadele Kuruluşları, kendilerine bağlı olup da bir Uluslararası Federasyonun Kayıtlı Test Havuzuna dahil olmayan Sporcularla ilgili olarak, bir Yasaklı Maddenin veya bir Yasaklı Yöntemin Kullanılmasını zorunlu kılan sağlık sorunları olduğunu belgeleyen Sporcuların tedavi amaçlı kullanım istisnası başvurusunda bulunabilmelerini temin edecek bir işlem düzeni oluşturacaklardır. Bu türden başvurular, Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnasına ilişkin Uluslararası Standarda uygun olarak değerlendirilecektir. Uluslararası Federasyonlar ve Ulusal Dopingle Mücadele Kuruluşları, kendi Kayıtlı Test Havuzlarına dahil olmayan ulusal düzeydeki Sporcuların onaylanmış tedavi amaçlı kullanım istisnaları hariç olmak üzere onayladıkları bütün tedavi amaçlı kullanım istisnalarını vakit geçirmeksizin ADAMS aracılığıyla WADA’ya bildireceklerdir.

WADA, Uluslararası Düzeydeki herhangi bir Sporcunun ya da Ulusal Dopingle Mücadele Kuruluşlarının Kayıtlı Test Havuzlarına dahil olan ulusal düzeydeki bir Sporcunun onaylanan tedavi amaçlı kullanım istisnasını kendi inisiyatifiyle her zaman inceleyebilir. Ayrıca, tedavi amaçlı kullanım istisnası talebi reddedilen bu türden bir Sporcunun başvuruda bulunması halinde de WADA söz konusu reddi inceleme yetkisine sahiptir. Tedavi amaçlı kullanım istisnası başvurularının Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnasına İlişkin Uluslararası Standarda aykırı olarak kabul edildiğinin veya reddedildiğinin WADA tarafından tespit edilmesi halinde, WADA söz konusu kararı iptal edebilir.

Bir Uluslararası Federasyonun bu Maddenin hükümlerine aykırı olarak Sporcuların tedavi amaçlı kullanım istisnası başvurusunda bulunmasını sağlayacak bir süreç oluşturmaması halinde, Uluslararası Düzeydeki bir Sporcu, başvurusu reddedilmiş sayılarak başvurusunun incelenmesini WADA’dan talep edebilir.

Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnasına İlişkin Uluslararası Standarda uygun olarak onaylanan tedavi amaçlı kullanım istisnasının koşulları çerçevesinde olması kaydıyla, herhangi bir Yasaklı Maddenin veya onun Metabolitlerinin veya Göstergelerinin (Madde 2.1) mevcudiyeti, herhangi bir Yasaklı Maddenin veya herhangi bir Yasaklı Yöntemin Kullanılması veya Kullanmaya Teşebbüs Edilmesi (Madde 2.2), herhangi bir Yasaklı Maddenin veya herhangi bir Yasaklı Yöntemin Bulundurulması (Madde 2.6) veya herhangi bir Yasaklı Maddenin veya herhangi bir Yasaklı Yöntemin Uygulanması veya Uygulamaya Teşebbüs Edilmesi (Madde 2.8), herhangi bir dopingle mücadele kuralının ihlali sayılmaz.

buda fedarasyonun kendi sitesinden tedavi amaçlı kullanım açıklaması var

fakat ne hikmetse

kısaltılmış taki uygulaması hiç ama hiç geçmiyor..!!

Antep kulübü zengin merak etme oguzmuş bilmem neymiş vız gelir tırıs gider

Yahu :D böyle şike yapmak daha kolay hem belki hasagiç kabuş etmemiştir hatalı golü molü kırmızıyı görürüm beni ilgilendirmez demiş yani şunu düşünmek çok mu zor

Zor çünkü size göre para çözer herşeyi nedeni de düz mantık e doğal olarakta şike savunması da böyle olur madem biz kaleciye para verdik niye o gol yemedi de yedek kaleciye yedirti muhaha :D:asd:

ok

bye

Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnasına İlişkin Uluslararası Standarda uygun olarak onaylanan tedavi amaçlı kullanım istisnasının koşulları çerçevesinde olması kaydıyla, herhangi bir Yasaklı Maddenin veya onun Metabolitlerinin veya Göstergelerinin (Madde 2.1) mevcudiyeti, herhangi bir Yasaklı Maddenin veya herhangi bir Yasaklı Yöntemin Kullanılması veya Kullanmaya Teşebbüs Edilmesi (Madde 2.2), herhangi bir Yasaklı Maddenin veya herhangi bir Yasaklı Yöntemin Bulundurulması (Madde 2.6) veya herhangi bir Yasaklı Maddenin veya herhangi bir Yasaklı Yöntemin Uygulanması veya Uygulamaya Teşebbüs Edilmesi (Madde 2.8), herhangi bir dopingle mücadele kuralının ihlali sayılmaz.

Burda ne söylediğini ya siz anlamıyorsunuz ya da ben anlamıyorum.

Şİmdi, sadece bu olay için o kural uyduruldu(milli maç vs.) ve Fifa da buna alet oldu. Bu mudur ana fikir?

Benimde hep dikkatimi çekmiştir bu Hasagiç'in Fenerbahçe maçları öncesi kırmızı kartları ama İbrahim Kızıl şike yaptıklarına inanıyorsa niye bu arkadaşları onca zaman takımda tuttu.Garip birşeyler var.

Benimde hep dikkatimi çekmiştir bu Hasagiç'in Fenerbahçe maçları öncesi kırmızı kartları ama İbrahim Kızıl şike yaptıklarına inanıyorsa niye bu arkadaşları onca zaman takımda tuttu.Garip birşeyler var.

Yahu hasagiç dediğin Bosna nın kalecisi ve iyi kaleci fener maçları koskoca senede 2 kere gelir niye takımda tutmasın

Burda ne söylediğini ya siz anlamıyorsunuz ya da ben anlamıyorum.

Şİmdi, sadece bu olay için o kural uyduruldu(milli maç vs.) ve Fifa da buna alet oldu. Bu mudur ana fikir?

bakın anlatamıyorum sanırım

taki uygulamasıdır bu yazdığınız..

ve başında da dediği gibi uluslararası kuralara bağlıdır yani fifaya..

fifada da bu taki uygulaması 21 gün önceden haber verilerek yapılacağını söylüyor.çok açık ve net..

fakat federasyonun sitesinde kısaltılmış taki diye bir uygulama yok,varsa da bunun önceden bildirilme süresi nedir.tabi kısaltılmış taki olmadığı için süreside yoktur bunun..

şimdi ortada ki durum arda bursa maçında bu maddeyle oynadı ve sakatlandığı için alındığı söylendi ve kısaltılmış taki uygulamasından dolayı ceza gerektirmez diyor..

1.si taki uygulaması için ilk çıkacağı müsabakadan 21 gün önce başvuru gerekiyor.

2.si zaten kısaltılmış taki uygulamasından ve süresi ile ilgili bir madde de yok..

dediğim gibi asıl sorun arda nın o hafta içi yani maddeyi aldığından yaklaşık 7-10 gün içerisinde bosna maçına çıkmasıdır..

tabiki federasyon milli maçta böyle birşeye göz yumamaz dı..

şimdi anlatabildim mi?

yahu diyorum yaa

adam çıkmış seneler önceki maçlardan bahsediyor oğuzdan hasagiçten ama

ne hikmetse bunu oğuz dağlaroğlunun davası sonuçlanıp,antep in oğuza 670 bin euro ödemesinin kararlaştırıldığı toplantıda yapıyor..

ee biraz çalıştırın saksıyı..

yahu diyorum yaa

adam çıkmış seneler önceki maçlardan bahsediyor oğuzdan hasagiçten ama

ne hikmetse bunu oğuz dağlaroğlunun davası sonuçlanıp,antep in oğuza 670 bin euro ödemesinin kararlaştırıldığı toplantıda yapıyor..

ee biraz çalıştırın saksıyı..

Allah allah :asd:

Arkadaşım boşver saksıları sen önce bir ANLA

Kızıl nasıl konuşsun davalı olduğu adam hakkında ileri geri mahkeme varken elbette dava bitince konuşacak umarım yollun mahkemelere düşmez :D

Kızıl nasıl konuşsun davalı olduğu adam hakkında ileri geri mahkeme varken elbette dava bitince konuşacak umarım yollun mahkemelere düşmez :D

sen bi kulüp başkanı olsan

kalecilerinin şike yaptığını bilsen ne zaman konuşursun?

dürüst ol..

Bu söylediğinizin örtbas edilebilemez. Hele ki durum Fifa'ya intikal ettikten sonra. Bence bilmediğiniz şeyler var. Bu olay hemen kapanmazdı yoksa. Başta sizinkiler rahat durmazdı eminim. Şimdi çıkmak zorundayım daha sonra yine tartışırız isterseniz. Ancak siz yine de Niye bunları hararetle iddia ettiğinizi, savunduğunuzu kendinize sorun naçizane tavsiyem. Bu suçlu psikolojisi değil midir?

İyi akşamlar.

ayrıca o maçlar olduğu zaman yani oğuzun ve hasagiç in şike yaptıkları maçlarda oğuz antepin futbolcusuydu ve dava söz konusu değildi..

dava oğuz antep ten ayrıldıkan sonra açıldı..

önce bunu bi anla..

Yahu hasagiç dediğin Bosna nın kalecisi ve iyi kaleci fener maçları koskoca senede 2 kere gelir niye takımda tutmasın

Kalecisine şike yaptı diyor bundan daha rezil bir suçlama var mı sen kendi takımında böyle birşey olsa takımda kalmasını istermiydin öyle düşün.

Bu söylediğinizin örtbas edilebilemez. Hele ki durum Fifa'ya intikal ettikten sonra. Bence bilmediğiniz şeyler var. Bu olay hemen kapanmazdı yoksa. Başta sizinkiler rahat durmazdı eminim. Şimdi çıkmak zorundayım daha sonra yine tartışırız isterseniz. Ancak siz yine de Niye bunları hararetle iddia ettiğinizi, savunduğunuzu kendinize sorun naçizane tavsiyem. Bu suçlu psikolojisi değil midir?

İyi akşamlar.

hayır değildir taibiki

diğer olayıda ört bas etmedim çıktım cevaplarımı verdim

bir arkadaş ispat etmezsen namertsin gibi bişiler söyledi ondan açıkladım..

sen bi kulüp başkanı olsan

kalecilerinin şike yaptığını bilsen ne zaman konuşursun?

dürüst ol..

Arkadaş mahkeme varken o adam KO-NU-ŞA-MAZ

böyle birşey imkansız istesede konuşamaz anlıyacağın eminim ki o da istemiştir ama malum yasalar var ;)

Kalecisine şike yaptı diyor bundan daha rezil bir suçlama var mı sen kendi takımında böyle birşey olsa takımda kalmasını istermiydin öyle düşün.

Doğru diyor adam gerçekleri açıklıyor o kalecinin zarardan çok faydası varsa takıma herhalde ister takımda kalmasını

Ben şahsen o sezon bitince konuşurum.

evet deniz en kötü ihtimal sezon bitince konuşulur değil mi?

tabi bence buda yanlış ya böyle bir bilgin varsa direk maçtan sonra açıklanması daha mantıklı olur ya..

neyse peki bu başkan bey ne zaman açıklama yapıyor?

antep in oğuza alacakları olan 670 bin euro yu ödemesinin kararlaştırıldığı toplantıda..

elini kalbine koy düşün şimdi,sence bu bi çelişki değil mi?

sonrası şike yaptığı iddaa edilen oğuz un savcılığa bu başkan hakkında suç duyurusunda bulunması,

şike yapan biriyle örtüşcek bir davranışmıdır?

Üst Alt