Galatasaray Adası - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Adası

Cevap: Galatasaray Adası

Şu an için paha biçilebilmesi zor ama 1-2 milyar doları bulur değeri belki, yine de 5 milyar dolar olacağını sanmıyorum açıkçası.

Florya'nın satılıp, Galatasaray'ın Büyük Çekmece'ye taşınması söz konusuydu bir aralar. 600 milyon euroya satılacaktı güya. O iş ne oldu?

Böyle değerli varlıkları pat diye satmak olmaz. Bence Galatasaray Adası satılmamalı. Ama dediğim gibi; Florya Tesisleri satılabilir. Çünkü çok lüks bir antreman sahası.

satarlarsa nereye taşınıcaz? resim falan var mı pek bilmem oraları... o adanın kenarlarına biraz çimento döksek yav büyütsek biraz :D

Hersey para degildir. Galatasaray Adasini satmakta ne demek. Boyle bir adaya hangi takim sahipmis dunyada bir bakin bakalim. Bu adayi degerlendirmek lazim, satmak degil.

Araplar petrol zenginleri

5 değil 10 milyar dolar da verir oraya

!!

Abartmayın. Birinin oraya 10 milyor dolar ödemesi için yıllık en az 500 milyon Dolar kira veya başka bir getirisi olması gerekir. Genelde bir gayrimenkulün değeri 20 yıllık kira getirisi kadardır. İstanbul'da 10 milyar dolarlık arsa yok. Hatta bildiğim kadarı ile milyar dolarlık arsa da yok. En değerlisi Zincirlikuyu'daki karayollarının arazisi idi ama o bile 850 milyon dolara gitti.

floryadan çok adanın satılması taraftarıyım.

ama yönetim bilir diyelim. eğer floryanın satılması gibi bi durum olursa da hatırladığım kadarıyla büyükçekmece de belediye başkanıyla arazi konusunda anlaşmış veya anlaşmak üzereydik adnan polat ilk dönemiydi galiba.

sonra ne oldu bilmiyorum.

Bu ada Galatasaray için inanılmaz bir fırsat.. Oraya 7 yıldızlı bir otel ve Reina, Laila gibi bir eğlence merkezi yapılsın para basar.

Reina ve Lailanın yıllık geliri 3-4 milyon eurodan az değildir.

Abartmayın. Birinin oraya 10 milyor dolar ödemesi için yıllık en az 500 milyon Dolar kira veya başka bir getirisi olması gerekir. Genelde bir gayrimenkulün değeri 20 yıllık kira getirisi kadardır. İstanbul'da 10 milyar dolarlık arsa yok. Hatta bildiğim kadarı ile milyar dolarlık arsa da yok. En değerlisi Zincirlikuyu'daki karayollarının arazisi idi ama o bile 850 milyon dolara gitti.

amma yaptın ha

orası arsamı

???

satışa çıkar 10 milyar dolara

kapında sıraya girmezlerse neyim

araplar hazır hemen

amma yaptın ha

orası arsamı

???

satışa çıkar 10 milyar dolara

kapında sıraya girmezlerse neyim

araplar hazır hemen

Arsa değil. Gayrimenkul. Yani taşınmaz. Taşınmazların değeri daha önce de dediğim gibi ortalama 20 yıllık getirisi ile ölçülür. İstanbul'da 10 milyar dolarlık bir gayri menkul yok. Değil Galatasaray adası marmara'da ki tüm adaları toplasanız 10 milyar dolar etmez ;)

Mesleğim gereği az buçuk anlarım bu işlerden.

Vermezsin arkadaşım. Hiç kimse vermez.

Bakın oradaki 360'ın ortaklarından biri benim çalıştığın inşaat şirketininde ortaklarından birisidir. Ne kira ödendiğini biliyorum. Milyar dolarları falan unutun yani.

Üst Alt