Galatasaray - Fenerbahçe Maç Analizi | KONSANTRASYON BAŞLIĞI - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray - Fenerbahçe Maç Analizi | KONSANTRASYON BAŞLIĞI

Özel bir konu açılması güzel olmuş, lakin Keramettin tarafından açılmasına şaşırdım. Bugüne kadar forumda soğuk kanlı oluşundan biraz olsun ödün verdiğini hiç görmemiştim.

Maçın kilidi konusunda katılıyorum, kanatlar herzaman çok önemlidir. Önemli olan iki kanadı işletmek olacak, çünkü tek kanat ile rakibin dengesini bozmak kolay değil. Bunu Karabük ve Konya maçlarında gördük. Karabük maçında iki kanat aynı kalitede olmasa bile işledi. Son kararlarda ki hatalarımız yüzünden netleştiremesek bile bir çok pozisyon ürettik. Yine Konya maçında özellikle ilk yarı kanatsız oynadık diyebiliriz, bu yüzden pozisyon üretmekte çok zorlandık.

Kanatların dışında birde Fernando konusu var. Bu kadar stoperlerin arasına girmesinin yararımıza olduğunu düşünmüyorum. Böylece pres yapan rakibin işini kolaylaştırıyoruz stoperler ile aynı hizada kaldığı için yan pas yapıyoruz, yan pas yaparak pres kırılamayacığını Konya maçı dahil bir kaç maçta gördük. Bunun dışında pozisyonları rakip tehlikeli bölgeye gelmeden kesmekte zorlanıyoruz. Ayrıca hücumda yine baskı için çok önemli olan dönen topları toplamakta zorlanıyoruz. Orta sahada eksik kalmamamız ve bunun yine pas trafiğine kötü etki etmesi ise çabası. Bu yüzden bekler ve kimi zaman Maicon hücuma çıkacak diye bundan vazgeçmeliyiz diye düşünüyorum. Bekler ileri geri çalışabilecek kapasitedeler, önemli olan kanat oyuncularının hücum da olduğu kadar savunmada da yardım etmeleri. Kanatların yanında yine Fernando ve Ndiaye beklere yardım edebilecek kapasitedeler. Geriden top çıkarma argümanı da bana göre havada kalıyor, çünkü bunu Maicon yapabilecek kapasitede. Fernando kendi alanında kalmalı, alanında kaldığı zaman ne kadar etkili olduğunu, hem hücumda hemde takım savunmasında, bir çok kez gördük.

Son düzenleme:
Bu hafta doğru düzgün çalışamayacağız; onu anladım. Maça konsantrasyon okey de iş konsantrasyonu sıfır!

Şu adamların hevesleri kursaklarında kalsın yeter. Arka arkaya üç hafta yenileceğimizden çok eminler! Hadsiz finolar!!!

Ya haklı çıkarlarsa ve bu rüyadan uyanırsak. Sonun başlangıcı olur

Son düzenleme:
Bu itoğullarına sağlam koyup 2 yılın acısını çıkarmamız lazım. Malatyayı yenince götleri kalktı

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ndiaye ile Fernando Fenerbahce'nin orta sahasini dovecektir.

Bu arada Valbuena felan hikaye, Mariano onu yer, yemedi diyelim, Maicon ayaklarini ellerine verir onun, bizde Quaresma gibi kari kilikli futbolcu yok ilk 11'de

Ben istatistik falan bilmem cakacagiz felaket hem de.

He illa ki istatistik mi? Ilk yari bizim stadimizda oynanan maclarda cok yuzdeli cakiyoruz bunlara. Yine oyle olacak. Rahat olun.

Set hücumlarından değilde, ani pres ile kaptığımız toplarla dengesiz ataklarla gol atıcaz gibi geliyor bana.

Yalnız abartıldığı kadar korkunç fikstür yok. Evet büyüklerle dışarda ama kalan maçların 4'ü dışarda 5'i içerde. Dışarda sıfır çeksek bile içerde 5'te 5 yapsak. 15 puan adaha alıyoruz. Yani en kötü 37 puan yapmış oluyoruz. Fenerbahçe ile BJK'nin bu puana ulaşması için 9 'da 8 yapması lazım. İkinci yarı ise bu zorlu fikstürün hepsi içerde.

Kazanacağız kazanacağız ve kazanacağız. Başka yolu yok. Fenere çakıp 11 fenerle , başakta tinerle beraber kalıp 10 da tinerle fark yapacağız.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt