Galatasaray nasıl üretken olur? Çözüm Kaf Dağı'nın arkasında değil ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray nasıl üretken olur? Çözüm Kaf Dağı'nın arkasında değil !

Cevap: Galatasaray nasıl üretken olur? Çözüm Kaf Dağı'nın arkasında değil !

ya bir de ihtiyacımız olan 10 numara yada sol kanat neyse artık frikik atan bi adam olmalı. Selçuk'un kullandığı son frikik yeri süperdi ama hiç heyecanlanmadım bile gol olurmu diye. Atamayacağımızdan emindim çünkü. Yıllardır frikikçimiz yok . Hele büyük maçlarda çok önemli duran top ustaları

alex'li fener anca bizim lesh ligde is yapar. avrupa da neden alex'in zurnasi ötmüyor?

10 numara tarih oldu artik basari kovalamak isteyen takimlara.

kaç zamandır bi tarafımızı yırtıyoruz o beğenmediğin leş ligde başarı için

ilk 3e giremiyoruz

önce emekle

sonra koşarsın

Avrupa için önce ligde başarılı olman lazım zaten. Ligde başarısız olursan Avrupa'yı göremiyorsun ki zaten

10 numara yada 20 numara hiç fark etmiyor top ayağına gelince kafasını kaldırıp pas verecek adam görmek istiyorum bu takımda Engin gibi sağında iki adam boşken topu sola çekip 3 kişinin arasına dalan adam değil.İyice konuşulmaya başlandı zaten bir tane sol kanat oyuncusu alacağımız bir tane beynini kullanabilen maç boyu deli dana gibi koşmaktansa topu ayağında tutabilen orta saha ve bir sağ açık alabilirsek gayet yeterli kadromuz olur şuan ki kadro içerideki maçları kazanır deplasmanda büyük maçlarda aynen böyle oynar

kaç zamandır bi tarafımızı yırtıyoruz o beğenmediğin leş ligde başarı için

ilk 3e giremiyoruz

önce emekle

sonra koşarsın

ilic geldi, elano geldi, lincoln geldi, misi geldi, hepsi fossss...

hadi misi'yi ayri tutalim. hagi yedi onu...ama digerlerini gördük iste.

10 numarali sistem ile bir kisiye endeksli oynuyorsun. alex olmayinca fb hic bir varlik gösteremiyor mesela. melo-selcuk-X ve saglam iki kanat ile cok basarili olabiliriz bence.

10 numara'ya gerek yok. sahsi fikrim.

aslinda källström cok faydali olabilirdi. 'keske gelseymis' diyorum suan icimden.

10 numarali sistem ile bir kisiye endeksli oynuyorsun. alex olmayinca fb hic bir varlik gösteremiyor mesela. melo-selcuk-X ve saglam iki kanat ile cok basarili olabiliriz bence.

iliç geldi forvet arkasına

şampiyon olduk

skora katkısı çok iyiydi

lincoln ayrı bir durum başka etkenler vardı

ayrıca çok iyi oynadığı bir yarım dönem vardı ki

yanılmıyosam yarım dönemde kendisi asist kralı oldu

kankası baros da gol kralı

elano rijkaardın 4-3-3 sisteminde oynadı

yani 10 numara değildi

Yapma gözünü seveyim.

1)Elano 10 numara olarak değil,önlibero olarak oynadı.

2)İliç aldığı para ve beklentileri göz önüne alırsak efsanedir.

3)Misimoviç sol kanat oynadı.

4)Lincoln'ün büyülü futbolunu saymıyorum bile.

10 numara Galatasaray ve futbol için vazgeçilmez bir unsurdur.

GALATASARAY'A 10 NUMARA ŞART.

Ondan sonra bir sağ kanat oyuncusu.

Ondan sonra bir sol kanat oyuncusu.

Emir reis sence bu 10 numara cuk oturmaz mı bizim takıma

Keisuke Honda - Player profile - transfermarkt.co.uk

düşündüm düşündüm bize devre arası gelebilecek ilk isim bu geldi aklıma Dzagoev'in yedeği oldu galiba pek göremiyorum son zamanlar ama Rusya ligi gibi sert bir ligde 19 maçta 7 gol iyi bence. Çok da iyi frikik atar

Diego'yu bu saatten sonra Atletico bırakmaz

transferi düşünmeden mevcut kadroyu nasıl daha iyi kullabiliriz sorusunun cevabı çok basit. başlıkta yazdığı gibi çözüm kaf dağının ardında değil.

elimizde yaratıcı ve etkili kanat futbolcusu yok. forvet arkası yada oyun kurucu diyebileceğimiz bir futbolcuda yok. bu durumda yeteneksiz adamlarda yetenek bekleyeceğimize 2 forvete dönelim çok daha iyi.

elimizde baros-elmander-sercan var direk forvet olarak. kazımın futbol sahasında oynayabileceği tek yer forvettir. yani 4 forvetimiz var. 1 tanede alt yapıdan çıkaracaksın etti 5. Türkiye ligini bu adamlar gayet rahat götürür.

böylece sağ ve sol kanat etkinliğine muhtaç kalmazsın. orta sahada melo-selçuk yerleri zaten garanti. iki kanattan birine kullanabileceğin yine çok koşacak bir engin var. sağ tarafta kullanabileceğin yekta var yine sabride sağ kanatta oynayabilir. sol kanatta yine sıkıntı var ama orayıda riera ve enginle kapatabilirsin.

2 forvete döndüğün zaman kanattaki futbolculardan çok yetenek beklemesende olur. işte o zaman yekta-engin-sabri gibi futbolcularımız çok sırıtmazlar. ama tek forvet oynadığın zaman kazım-riera-engin gibi oyuncularımızın hücumda önemli etkinliğinin olması gerekiyor.

uzun lafın kısası elimizdeki mevcut kadro 2 forvetle oynamalıdır, tek forvet ile hep yarım yamalak hücum edeceğiz.

Kesinlikle Yabancı Sol Bek almalıyız

Sağ açık içinse Mertan yada Berkin Kamil , Kazımdan 2 kat daha iyi oynarlar

Sol açık için tek bir adam var oda Gökhan Töre

Kazım'ın ipiyle kuyuya inilmez diye geldiği günden beri söylüyorum aslında ama geçen sene 3-5 asist yaptı, gol attı diye herkes ilk 11'e yazar olmuştu kendisini. Bu takımın yaratıcı olamayacağını, özellikle kapalı savunmaları hiç aşamayacağını tahmin etmek hiç de zor değildi. Arda yerine gelen Riera'nın üretken bir kanat oyuncusu olamayacağı zaten açıktı. Takımda malesef ne üretken bir kanat var, ne de yüksek kaliteli üretken bir ofansif orta saha, vasat üstü Engin olmasa hiç yaratıcı olamayağız. Anca Selçuk ara pası atsın diye bekleriz, o da geriye yaslanmış kapalı savunmalarda zor. Bazıları 4-1-4-1 dese de 4-3-3 türevi birşey oynuyoruz. Kanat oyuncularımız yeteri kadar yaratıcı olmadığı için adı otomatikman 4-1-4-1 oluyor zaten. Sene başında daha Arda buradayken, orta alana çift yönlü ama ofansif ağırlıklı, adam geçebilen, yaratıcı bir orta saha alınsın diye 50 kere yazmışımdır. Zaten Kazım'a güven yok, orta alan yaratıcı değil, yetmezmiş gibi üstüne Arda da son anda gitti takımın yaratıcılığı sıfıra yakınsadı. Kewell zaman zaman oynamak üzere kulübede ve hatta gerekirse tribünde de olsa tutulsun şu takımda demiştim bir de, herhalde arada sırada oynasaydı Riera'dan daha iyi olacağını kabul edersiniz.

Ofansif anlamda tempolu, çok yönlü ve yaratıcı bir takım olmak istiyorsak ve 4-3-3 oynamaya devam edeceksek, her iki kanatta da dikine gidebilen, birebirde etkili, adam eksilten, hızlı, içeri katedebilen skorer oyuncular ve orta alanda Engin'in şu ara yaptığını daha iyi yapacak çift yönlü ama ofansif ağırlıklı bir oyuncu (10 numara değil) lazım. Bu tempoyu ve çok yönlülüğü sağlayabilirsek eğer çalışırsa Sercan'ın da kanatta etkili olacağını düşünüyorum ama şu an sıkışık savunmalarda ne kanatta ne ortada iş yapamaz Sercan. Onu geniş alanda ve/veya birebir bırakabilmemiz lazım

--------------------Baros/Elmander--------------------

Transfer/Sercan-------------------------Transfer/Kazım

--------------Transfer/Engin----Selçuk/Ayhan----------

----------------------Melo/Ceyhun--------------------

gibi olmalı kadro. Neden Baros'u önce yazdığımı sorarsanız, zaten Baros'un bir hayli daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünmemin yanı sıra; kaotik ve temposuz hücumu bir kenara bırakır, tempolu, çok yönlü, yaratıcı bir hücuma geçebilirsek Baros'un Elmander'den kat kat verimli olacağını ve Elmander'i şu anda Baros'a göre ön planda gösteren yönlerinin önemsizleşeceğini düşünüyorum.

Emir reis sence bu 10 numara cuk oturmaz mı bizim takıma

Keisuke Honda - Player profile - transfermarkt.co.uk

düşündüm düşündüm bize devre arası gelebilecek ilk isim bu geldi aklıma Dzagoev'in yedeği oldu galiba pek göremiyorum son zamanlar ama Rusya ligi gibi sert bir ligde 19 maçta 7 gol iyi bence. Çok da iyi frikik atar

Diego'yu bu saatten sonra Atletico bırakmaz

Honda çok iyi bir oyuncu ama bize bırakmazlar.

MERTANI ,BERKİNİ OYNATIRSAK YARATICILIĞI GÖRMEK MÜMKÜN. HATTA OKAN DERİCİ OYNAMALI.devre arasında transferler yapılır zaten.

sorun 10 Numara felan degil , son 2 maca kadar 1o Numaramizi buduk , Galatasarayin 10u , Melo Tam bir Meastro diye bas bas bagiriyorduk. Aynisi Lincoln icinde gecerli. bence takimda bir tane degil 11 tane 10 numara gerek. Sol kanat sol kanatin 10 numarasi ortada oynayan o mevkinin 10 numarasi olmasi gerek.

kisacasi herkez mevkisinin 10 numarasi olmasi gerek. Melo kötüydü tamam ama birden birebu adam neden kötü oldu? Lincoln birden bire neden kötü oldu ? Misimovic neden istedigi gibi oynayamadi ? Elano kötü isim mi , neden verim alamadik ? cünkü kimse adam akilli kendi mevkisinde oynatilmiyor!!! Ayhan gibi Sabri gibi Balta gibi servet Zan gibi isimleri sürekli bu oyuncularin mevkisinde oynatiyorlarda ondan..

Bence durum hakketen kötü değil. 3 transfere taş gibi bir takım oluruz.

Üst Alt