Galatasaray Odeabank'da Yeni Yapılanma! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Odeabank'da Yeni Yapılanma!

150983.jpg

Geçtiğimiz sezonu EUROCUP şampiyonu olarak tamamlayarak Euroleague'a katılım bileti alan Galatasaray Odeabank'da şampiyon kadroda büyük değişim yaşanıyor.

Sezon sonunda kadronun büyük ölçüde korunmasını istediğini belirten Ergin Ataman'ın sözleri üzerinden daha 1 ay geçmesine karşın şampiyon kadro dağılırken, dikkat çeken transferler yapıldı.

TRANSFER RAPORU: UZUNLAR SİL BAŞTAN

Sezon bittikten sonra başta Mccollum ve Lasme gibi önemli isimleir kadroda tutmak için hamle yapan Galatasaray'da, Lasme'nin keyif verici madde kullanması camiada şok etkisi yaratırken, Mccollum'da transfer ücretine %100'ün üzerinde zam isteyince ipler koptu.

Bunun üzerine Mccollum Çin'e transfer olurken, Lasme konusunda ise belirsizlik sürüyor. Son yapılan transferlerin ardından ise Lasme ile devam etme ihtimalinin düşük olduğu ifade edilirken, kadroya katılan basketbolcuların Anadolu Efes ağırlıklı olması dikkat çekiyor.

GELENLER: TYUS-KRSTIC-DAYE-DIEBLER

Planlanmayan sorunların yaşanmasının ardından takım planlamasında da değişikliğe giden Ergin Ataman, uzun şutör için Daye'yi transfer ettirirken, Krstic ve Tyus'da pivot rotasyonuna dahil edilen isimler oldu.

Son olarak zam talebinde bulunan Schilb'in geçtiğimiz sezon sonlarına doğru düşen performansı, ve taraftar baskısı ile karar değiştiren Ataman bu ismin yerine de bir başka Efes'li Diebler ile doldurma kararı aldı.

HEDEF GUARD VE YERLİ TRANSFERİ: PARGO-ADAMS-HEURTEL LİSTE BAŞI

Mccollum'un beklenmeyen zam isteği üzerine takımdan ayrılması ile bu bölge için arayışlara başlayan sarı-kırmızılar, Ataman'ın isteği doğrultusunda Jeremy Pargo, Darius Adams ve Thomas Heurtel ile temasa geçerken, bu isimlerden Adams ile aşama kaydetmişken yaşanan terör saldırıları oyuncuyu olumsuz etkiledi.

İkinci hedef konumunda ise Jeremy Pargo bulunuyor. Pargo'nun son dönemde düşen performansı bir soru işareti olsa da Ataman bu ismin takıma faydalı olacağını yönetime iletti. Bir başka isim ise yine Anadolu Efes forması giyen Thomas Heurtel. Fransız guard ile de görüşen Galatasaray oyuncunun Efes tarafından serbest bırakılması durumunda somut adımlar atmayı planlıyor. Heurtel'in ise transferinde R.Madrid ve Barcelona gibi takımlar ile yarışma durumu söz konusu.

YERLİ RAPORU: SEMİH OLMADI, OĞUZ & SAMET & BARIŞ HERSEK GEYİK STEPNE- KISADA HEDEF EMİR

Uzun rotasyonu için Türk bir oyuncu düşünen sarı kırmızılı ekip ilk olarak Semih Erden ile görüşse de yıldız isim Galatasaray'a gelmek istemediğini ve Fenerbahçe'li olduğunu yönetime iletince transferden büyük ölçüde vazgeçildi. Oğuz Savaş ve Samet Geyik'in performansını çok yeterli görmeyen Ataman, uzun için bu isimlere göre daha düşük maliyetli Barış Hersek'i kadroya katıp, beğendiği isimlerden olan Emir Preldzic için bekleme kararı aldı.

Darius Adams bitti diye biliyorum ben. Geçen gün onunla ilgili bir haber okumuştum. Ama terör olayları nedeniyle askıya almış sanırım.

Adams veya Pargo. İkisi de uyar bize. Huertel zaten harikulade bir oyuncu. O da olabilir.

Bu arada Adams'ın NBA durumu da varmış galiba. En son Dallas tarafından denenmiş sanırım.

Son düzenleme:
Darius Adams bitti diye biliyorum ben. Geçen gün onunla ilgili bir haber okumuştum. Ama terör olayları nedeniyle askıya almış sanırım.

Adams veya Pargo. İkisi de uyar bize. Huertel zaten harikulade bir oyuncu. O da olabilir.

Heurtel için Barcelona ve Madrid'de devrede. Tam ACB'lik oyuncu.

Bence çok klas ve teknik bir guard. Bizim takımda taraftar ile acayip ortalamalar oynar.

Pargo bence en sıkıntılı isim burada formu kötü durumda, eski hali olsa ilk gelsin diyeceğim isim olurdu. Adams patlayıcı bir oyuncu Mccollum seviyesinde katkı verir.

Üst Alt