GSC Haber - Galatasaray ve Stelp Arasında Anlamlı İş Birliği | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray ve Stelp Arasında Anlamlı İş Birliği

1683803842458.png

Galatasaray Spor Kulübü, merkezi Almanya / Stuttgart'ta bulunan uluslararası düzeyde aktif bir yardım kuruluşu olan Stelp ile yardım anlaşması imzalıyor.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım amaçlı başlattığımız kampanyada çalışmalar durmaksızın sürüyor. Stelp, Türkiye'nin birçok ilini derinden etkileyen depremin yaralarını sarmak için Galatasaray Spor Kulübü ile yardım anlaşmasına imza atıyor.

Stelp, kulübümüzün katılımıyla düzenleyeceği bağış kampanyası ile depremzedelere ilk etapta 1 milyon EUR (1.000.000 Euro) destek sağlamayı öngörüyor.

Anlaşmanın imza töreni, 12 Mayıs 2023 Cuma günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, Stelp Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Eren ile Stelp Gönüllüsü ve Galatasaray Spor Kulübü Üyesi Erkin Köksal’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Tarih: 12 Mayıs 2023, Cuma

Yer: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu Basın Toplantı Odası

Program:

12.00 Kayıt ve Karşılama

12.30 Başlangıç

12.40 Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sn. Dursun Aydın Özbek’in konuşması

13.00 Stelp Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Serkan Eren’in konuşması

13.20 Sn. Dursun Aydın Özbek ve Sn. Serkan Eren ile düzenlenecek imza töreni

13.30 Soru - Cevap

13.40 Kapanış

Basın toplantısını takip etmek isteyen medya mensuplarının en geç, 11 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 20.00’ye kadar gsmedia@galatasaray.org e-posta adresine akreditasyon taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

Stelp Hakkında

Merkezi Almanya / Stuttgart'ta bulunan uluslararası düzeyde aktif bir yardım kuruluşudur. Ukrayna, Türkiye (deprem bölgesinde), Yemen ve Afganistan gibi birçok ülkelerdeki kriz bölgelerinde faaliyet göstermektedir.

1683891209786.png

Dursun Özbek: "Galatasaray Kulübü bir şeye söz verdiyse, o sözünü tutar. Deprem bölgesi için söz verdiğimiz yardımların hepsini yapacağız."

Dursun Özbek: "Türkiye ve Türkiye'yi seven insanlara sesleniyorum. Bu deprem felaketini unutmayalım, unutturmayalım. Zaman içerisinde acıların derinliği unutuluyor. Ama bu öyle bir acı değil. 50 binden fazla insanımız öldü ve 11'den fazla şehrimiz tarumar oldu. Bunu unutmayalım. Devlet elinden geleni yapıyor ama bu işi sadece devlete bırakmamalıyız. Sivil toplum kuruluşları bugünler için var. Galatasaray Kulübü de bu bölgedeki insanların yaraları sarılana kadar devam edecek."

'Depremzedeler için düzenlenen Riva'daki organizasyonla ilgili'

Dursun Özbek: "Davet, Bakanlıktan geldi. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Bütün kulüplere 'A takımdaki oyuncularınızdan bazılarını getirip bu çocuklarla bir karma yapalım ve moral için bir maç yapılsın' dendi"

Dursun Özbek: "Bakü'ye de gittik, yardım toplamak için maç yaptık. Yüklü bir hasılat getirisi oldu. Bundan sonraki süreçte Stuttgart ile Almanya'da maç yapacağız. Hasılatı deprem bölgesine göndereceğiz."

Dursun Özbek: "Hatay ile irtibat halindeyiz. Hatay yok olmuş! Planlamalar yapılıyor. Erden Timur Bey ilgileniyor. Lig bitince Hatayspor ile maç yapabiliriz. TFF'de Volkan Demirel ile karşılaştım. Volkan'a aynı şeyi teklif ettim. Volkan da 'Sporcularımızın hepsi gitti' dedi. Ben de 'Sporcu olması önemli değil, birilerini bul ve Hatayspor forması giydir. Bölge insanına moral olsun' diye konuştum. Bölge insanı için her şeyi yapacağız."

-Mauro Icardi önümüzdeki sezon devam edecek mi?

Dursun Özbek: "Mauro Icardi önemli oyuncumuz. Görüşlerimi başka bir toplantıda açıklarım. Bugün konumuz deprem bölgelerinin yaralarının sarılması. Sayfanızda en büyük yeri buna ayırın."
Dursun baskanim beni sasirtiyorsun ve git gide fanin olmaya başladım. Demek ki ekip herşey demek.

Üst Alt