Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor mu gerekli? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor mu gerekli?

Cevap: Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor gere

bende diyorum ki orta sahaya belki oha diyecek olan çıkıcaktır ama şöle diaby tarzı güçlü yanlız orta sahada değil forvette dahi mecbur kalınırsa oynayabilecek hızlı pozisyon zekası üst düzey bir oyuncu, birde popescu tarzı geriden iyi oyun kuracak hızlı ve teknik bir stoper bulabilirsek bence çok fazlada sorun kalmıyor

Cevap: Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor gere

belli oldu ki bu sistem yüzünen başımız çok ağrıcak.bu sistemde elano gibi bir yıldız dışarda kalabiliyo.yani şu an herşey karışık.ille de bu sistemde ısrar edilmemesi lazım.bu sistemin özelliği zaten gol yiceksin mutlaka ama yediğinden fazlasını atcaksınki maç alabilesin.işte atamayınca ankaragücü maçı gibi 3 yiyoz.bu takımın 2 eksiği var.birincisi defansa sağlam hızlı bir savunmacı,orta sahaya da emana,appiah gibi bir libero..seneyede seyratepe için yıldız bir golcü işte tamamdır.işte ozaman uefa liginde final diyebiliriz.henüz bunlar için çok erken

belli oldu ki bu sistem yüzünen başımız çok ağrıcak.bu sistemde elano gibi bir yıldız dışarda kalabiliyo.yani şu an herşey karışık.ille de bu sistemde ısrar edilmemesi lazım.bu sistemin özelliği zaten gol yiceksin mutlaka ama yediğinden fazlasını atcaksınki maç alabilesin.işte atamayınca ankaragücü maçı gibi 3 yiyoz.bu takımın 2 eksiği var.birincisi defansa sağlam hızlı bir savunmacı,orta sahaya da emana,appiah gibi bir libero..seneyede seyratepe için yıldız bir golcü işte tamamdır.işte ozaman uefa liginde final diyebiliriz.henüz bunlar için çok erken

biz 4-3-3 sistemini oturttuk mu ki yok fazla atacan falan diyorsun renkdas?

daha coook var bu sistemin oturmasina.

o zaman konusuruz gol yiyir muyuz yemiyor muyuz.

bende diyorum ki orta sahaya belki oha diyecek olan çıkıcaktır ama şöle diaby tarzı güçlü yanlız orta sahada değil forvette dahi mecbur kalınırsa oynayabilecek hızlı pozisyon zekası üst düzey bir oyuncu, birde popescu tarzı geriden iyi oyun kuracak hızlı ve teknik bir stoper bulabilirsek bence çok fazlada sorun kalmıyor

diaby gibi guclu birini bulmak sart.

dunyanin en guclu orta sahasi bence.

ikili mucadelelerde rakibin sansi olmayacak birini bulursak orta sahaya o zaman bu takimdan rakipler korksun derim.

simdi -m.topal-ayhan-elano oynuyor ve hicbiri olaganustu fizige sahip degil.

bu basimizi cok agritacak.

Ya adam ne yapsa yaranamıyor Milan Barostan bahsedıyoruz ya heleki defans ve on lıbero sorunumuz varken forvet bence tartısılacak en son konu...

formda bir baros bizim için yeter.son vuruşları geçen sezon ki gibi yapabildiği takdirde yüksek gol sayısına çıkacaktır.

Merkez santraforun kralı Nonda var elimizde.

Forvet transferi olursa yerli olacak tartışmak yersiz şu aşamada.Eğer illa forvet önercekseniz isim falan elmander gibi matıklı transfer önerileri diye bir başlık var.

Elmanderi haliyle toulusdayken deliler gibi istiyordum ama elimizde forvet hakan şükür ve ümit karandı.Şimdi elde baros ve nonda varken yersiz our.

Not:Tipik sırtı dönük santrafor dediğiniz elmanderi ne kadar dikkatli izlediniz bilmiyorum ama elmander o fiziğine rağmen topu alayım indirreyim arkadaşlarıma pozisyon hazırlayayım tipinde bir santrafor değil zaten. yahu adam sağ açık bile oynadı.

Kanatlar iyi işlese .. içeriye katedebilse bugün Baros'u tartışmayız .. ne araya top atlılabiliyor ne kanatlar işliyor (Keite hariç) Baros sırıtıyor tabiki..

Kusura bakma da baroşta yakaladığı pozisyonları atacak.Top gelmiyo diyosun son maçlarda kaçırdığı gollerde top gökten düşmedi herhalde önüne.Hele ki bizim takımımızda bu kadar kolay golleri kaçırma lüksü yok.Fenerde küçük emrah bol bol kaçırıyo kazmanın önde gideni çünkü ama malex çıkıyo ortaya maçı döndürüyo bi şekilde ama bizde öyle bir adam yok henüz ve forvetler yakaladıklarını atacak hele ki bu pozisyonlar çok bariz net yüzde yüzlük pozisyonlarken

Baroş saglam birbirde etkili bir forvettir ama buaralar form düşüklügü var bu senede rahat 20 yi geçer emin olun buna.

Bence tam tersi sprinter bi forvete ihtiyacımız var hücumdaki üçlü sürekli yer değiştirerk oynamalı

eto bi sağ gidiodu bi sola messi geliodu forvete henry eto sola kayınca içeri kaçıyodu

sprinter bi adama ihtiyacımız var ama bu baroş deil baroş çok dengesiz topu sürmesini bilmiyo eziyo hep topları sercan gelse iyi olurdu

O zaman sorarım Eto'o barçada Sprintermiydi yoksa merkez forvetmiydi ?

O gösterdiğin adamda merkez forvet değil. O adam en az baroş kadar koşuyor sprint yapıyor .

O zaman sorarım Eto'o barçada Sprintermiydi yoksa merkez forvetmiydi ?

Sprinterdi

Tabi sırtı dönük oynama özelliği var ama bir İbrahimovic kadar değil Artık tüm tek forvet oynayan takımlar merkez forvetle oynuyor Chelsea Drogba, Barca İbra Ha dersin 4-4-2 oynayacağız Milan Baros,Eto´o derim

Sorabilirsinki Madem Baros tek forvet oynayamaz neden 20 gol attı geçen sene ?

Onunda cevabını vereyim

İşte geçen seneki kadromuz

De Santis

Sabri Servet Meıra Hakan

Kewell Mehmet Topal Barış Arda

Lincoln Baros

geçen sene Lincoln 2. forvetimizdi yani Barosun partneriydi

O gösterdiğin adamda merkez forvet değil. O adam en az baroş kadar koşuyor sprint yapıyor .

Elmanderin adı 2 sene bizle geçmeye başladığında dikkatle takip ettim

Çok iyi top tutuyor,fiziği iyi,hava hakimiyeti iyi,son vuruşları iyi yani tam bir merkez forvet

Sprinterdi

Tabi sırtı dönük oynama özelliği var ama bir İbrahimovic kadar değil Artık tüm tek forvet oynayan takımlar merkez forvetle oynuyor Chelsea Drogba, Barca İbra Ha dersin 4-4-2 oynayacağız Milan Baros,Eto´o derim

Sorabilirsinki Madem Baros tek forvet oynayamaz neden 20 gol attı geçen sene ?

Onunda cevabını vereyim

İşte geçen seneki kadromuz

De Santis

Sabri Servet Meıra Hakan

Kewell Mehmet Topal Barış Arda

Lincoln Baros

geçen sene Lincoln 2. forvetimizdi yani Barosun partneriydi

Çok iyi top tutuyor,fiziği iyi,hava hakimiyeti iyi,son vuruşları iyi yani tam bir merkez forvet

İyi top tutan fiziği iyi olan hava hakimiyeti iyi olan son vuruşları iyi olan merkez forvet

İyi top kullanamayan fiziği yetersiz olan hava hakimiyeti iyi olmayan son vuruşlarıda kötü olan sprinter forvet yani :D

O zaman ben sana Sprinter Forvet örneği vereyim birtane : DROGBA,Rooney,Luis Fabiano vsvs desem sence merkezmi sprinter mi ?

O zaman birtanede Merkez forvet örneği vereyim sana : Dzeko,Hakan şükür vsvs desem sence merkez mi sprinter mi ?

İyi top tutan fiziği iyi olan hava hakimiyeti iyi olan son vuruşları iyi olan merkez forvet

İyi top kullanamayan fiziği yetersiz olan hava hakimiyeti iyi olmayan son vuruşlarıda kötü olan sprinter forvet yani :D

O zaman ben sana Sprinter Forvet örneği vereyim birtane : DROGBA,Rooney,Luis Fabiano vsvs desem sence merkezmi sprinter mi ?

O zaman birtanede Merkez forvet örneği vereyim sana : Dzeko,Hakan şükür vsvs desem sence merkez mi sprinter mi ?

Drogba,Rooney falan 2sinin karışımı oluyor:D

2sinin karışımlarından bizim alabileceklerimiz belli Elmander,Cardozo,Carew,Martins vs

merkez forvetin en önemli özelliği top tutacak zaten topu kale önüne kadar getiriyoruz

Dikkat edersen Barosa top atıldığı an topu sürerek çalıma gidiyor pas trafiğini kesiyor

Bu sistemde pas trafiğini kesersen olmaz

Arıza 3. bölgede değil. 2. bölgede, bu çok bariz, hiçbir yerde pas yapamıyorken tutup baros a sen niye top tutamıyorsun, pas yapamıyorsun demek abes olur. Yoksa güzel pas düzeninin içinde baros sırıtmaz. Geçen sene güzel örneklerini vermişti bunun. Diğer olayda yakın zamanda oturur umarım.

çarkın belki de en iyi işleyen dişlisi hakkında böyle bir başlık açılması ve buna destek gelmesi....pes doğrusu! milan baros gibi golcü yok bu ülkede...en son konuşacağımız adamdır Milan Baros..

Belki tesadüftür ama Elmander'in izlediğim bütün maçlarında

saç baş yoldurtan bir forvet görüntüsü verdiğini hatırlıyorum.

Yukarıda saydığın bütün özellikler uyuyor Elmander'e ama

son vuruşlar konusunda yeteneksiz olduğunu düşünüyorum.

çarkın belki de en iyi işleyen dişlisi hakkında böyle bir başlık açılması ve buna destek gelmesi....pes doğrusu! milan baros gibi golcü yok bu ülkede...en son konuşacağımız adamdır Milan Baros..

Barosun kalıtesinimi tartışmışım ben?

"Bu adam ne demek istiyor acaba?" demeden ezbere yorum yaparsınız ya en sinir olduğum şeylerden biri

Belki tesadüftür ama Elmander'in izlediğim bütün maçlarında

saç baş yoldurtan bir forvet görüntüsü verdiğini hatırlıyorum.

Yukarıda saydığın bütün özellikler uyuyor Elmander'e ama

son vuruşlar konusunda yeteneksiz olduğunu düşünüyorum.

Bazen şanssız oluyor ama son vuruşları fena sayılmaz Ha çok çok iyi değil tabi ama çok kötüde değil

Üst Alt