Galatasaray'da Başarının Mimarı Riekerink! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Başarının Mimarı Riekerink!

riekerink_gs_madalya_alevli_260516.jpg

Galatasaray’da teknik direktör Jan Olde Riekerink, geçen sezonki kötü tabloyu unutturdu, yönetim ve taraftarla harika bir iletişim yakaladı, yıldızlardan tam verim alıp, takımı da ayağa kaldırdı. Tek eleştirildiği konu olan oyuna hamlelerini ise Gençlerbirliği maçındaki değişiklikleri ve taktikleriyle ortadan kaldıran Hollandalı hoca, 7 yıl sonra Aslan’a ligdeki en iyi başlangıcını yaşattı.

Geçen sezonki kötü tabloyu çabuk unutturan Galatasaray’da bu başarının mimarlarının başında teknik direktör Jan Olde Riekerink geliyor. Alt yapının başına geldikten sonra sezonun kalan bölümünde takımın başına gelen Riekerink, yönetimin kendisiyle yola devam kararı almasının ardından tüm eksik yönlerini pozitife çevirmeyi başardı.

Takım son olarak 4 sezondur kazanamadığı Gençlerbirliği deplasmanından 3 puanla ayrıldı ve ilk 7 haftayı 5 galibiyet, 2 beraberlikle tamamlayarak son 7 yılın en iyi başlangıcına imzasını attı. Takım rakip filelere 13 gol atarken, kalesinde sadece 5 gol gördü. Daha önceki en iyi istatistik, 2009-10 sezonunda Frank Rijkaard döneminde 6 galibiyet ve 1 beraberlikle elde edilmişti.

Becerisini gösterdi...

Yönetimle ve taraftarla çok iyi bir iletişim içinde olan, yıldız futbolculardan en iyi verimi almayı başarıp, takım oyununu oturtan Riekerink, tek eleştiri aldığı oyuna hamleleriyle ilgiyi becerisini de, Gençler karşısında tam anlamıyla harika uyguladı. Başkentteki maçın ilk yarısını harika oynayan Aslan, 1-0’lık skoru aldıktan sonra ikinci yarı düşüşe geçti.

İşte bu anlarda hemen oyuna müdahale eden Hollandalı çalıştırıcı, Cavanda, Hamit ve Podolski’yi oyuna sokup, takımı taktiksel değişikliklerle ayakta tutup, İstanbul’a altın değerinde bir 3 puanla dönmeyi başardı.

Fanatik

Galatasaray’da Başarının Mimarı Riekerink!

henüz başarı yok bence iyi gidiyor ama hocanın görmesi gereken eksikleride var ama taraftarı mutlu eden şey umutluyuz bu sene o güzel

henüz başarı yok bence iyi gidiyor ama hocanın görmesi gereken eksikleride var ama taraftarı mutlu eden şey umutluyuz bu sene o güzel

katılıyorum özellikle öne geçtiğimiz maçlarda dikkatli olmalıyız.. takım biraz daha dirençli dursa 7/7 yapardık kesinlikle..
Ayrıca kayseri bjk maçını izledim kayserinin bize oyunuyla bjkye çok farklı resmen gol atmamak için uğraştılar başta deniz türüç nakoulma welliton olmak üzere.. Aynı durumu alanya fener maçında da gördük bomboş pozisyonlarda atağa bile gitmedi alanya.. bize gösterdikleri özverinin yarısını göstermiyorlar kuş sürülerine karşı

katılıyorum özellikle öne geçtiğimiz maçlarda dikkatli olmalıyız.. takım biraz daha dirençli dursa 7/7 yapardık kesinlikle..
Ayrıca kayseri bjk maçını izledim kayserinin bize oyunuyla bjkye çok farklı resmen gol atmamak için uğraştılar başta deniz türüç nakoulma welliton olmak üzere.. Aynı durumu alanya fener maçında da gördük bomboş pozisyonlarda atağa bile gitmedi alanya.. bize gösterdikleri özverinin yarısını göstermiyorlar kuş sürülerine karşı

tarafsız bakalım,3 büyüklere,şikeciler top filan oynamıyorlar cidden çok kopuklar her açıdan ve takım içi kriz cıkaracak cok adam var

kargalar tipik şenol hoca takımı baskı ve pres lakin onlarda 0dan takım kurdular gibi,defansları bizim gibi rezalet

bizim farkımızsa pres yapıyorz ama 45-50 dkda pilimiz bitiyor lakin pas oyununda açık ara ikisinden de iyiyiz taraftarda bu sene takımın arkasında hocada biraz aklını başına alırsa neden olmasın diyorum.

çok pohpohlamamak, nazar değdirmemek lazım... Hozam başarılı gidiyor... ama özellikle (üründül mode on) Beşiktaş hata yapmadan hata yapma lüksümüz yok (üründül mode off)... kırılgan zemindeyiz netekim...

Önemli olan sezonun ilk 10 haftasında kazanma alışkanlığına sahip olup ,şampiyonluğa camiayı, taraftarı inandırmak. Şu ana kadar kayseri maçı saçmalığı hariç maşallah,nazar değmesin kazasız geldik.
Ancak artık sırada oyunu oturtmak,net olarak takır takır top oynamamız lazım. Sabırla ,ısrarla bakalım bekliyoruz. Olacağına da ben şahsen inanıyorum.

gelecek ay kaderimizi belirleyecek
basak
febe
bursa
osmanli

maclari var

ts ve adana maclari kolay gecer. Tolga ts a karsi sarisini gorup Adanata karsi cezali duruma dussu . Genclere karsi baya zorladi bu durum kendisini

Tum hikaye devre arası alınacak 2 stopere bakar.

Stopersiz oynuyoruz.

Sakatlar tam iyileşsin 2 stoper alınsın şampiyon oluruz.

Seneye de 2-3 takviye ile işin şekli baya değişir.

Muslera 14/15 sezonun son 5 macindaki formunda oynuyor simdiye kadar. Bu formu muslera sezon sonuna kadar koruyamaz, illaki inisler cikislar olacak. Ciddi sekilde toparlanmasi lazim takim. Bukadar kötü rakibe, bukadar pozisyon vermemiz de ilginc. Artik daha güclü rakipler gelmeye baslayior. Tolga Cigerci olmasa, birde isimiz tamamen yasdi defansif acidan.

Ulkemizde lig sampiyonu olmadigin surece basarin yok sayilir ama birde su gozle bakmak lazim.

Gecen sene ortalik mali olan takimi alip kuslara finallerde koyup 2 kupa alan , son 7 senenin en iyi baslangicini yapan , gayet organize , sistem olarak pas oyunu oynatan bir takim haline getirmesi buyuk basari...

Ve bunlari sadece Eren , Tolga ve Bruma'nin gelmesiyle yapti.

Bencede sampiyonluk basari kriteridir ama bu yondende bakinca taktir edilecek bir is yapti

Ayrica adamin elinde dogru duzgun stoperler olsaydi uzay takimi bjk'yi Vodafone'da isgal edecekti...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üst Alt